Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Crystalheart válasza Lenry (#41) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Mondjuk a tömegközlekedés kényes téma, mert a cél nem elsősorban az, hogy akárhogyan megtérüljön, hanem hogy minél többen használják, és úgy térüljön meg. A MÁV mondjuk 2012-ben nyereséges volt állítólag, valamint a BKV-n belül a trolibuszok is. (Ebből is látszik, hogy a villamos energia alapú tömegközlekedés nyereségesebb, ha már kiépítették a pályát, ebbe az irányba kellene elmozdulni.)

(#52) Bird válasza Brumi (#43) üzenetére


Bird
addikt

Azért a közmű koncessziós szerződések nem semmi kitételeket tartalmaznák ám... Nézzétek meg a pécsi Suezi példát. Kedvenc polgármesterünk 1 francia euróssal vásárolta vissza képletesen a céget, de a háttérben bizony cca 5 mrd-ot kell visszatolni a franciáknak. Ennek persze ára van amit Pécsett ingatlanadónak hívnak. Az országban nincs még egyetlen egy város ahol mindenki (!) tehát a 70 éves nyugdíjas is fizet az 50 nm-es panel lakása után. És akkor a telekadóról még nem is beszéltem! Persze a médiában úgy ment le, hogy a kormány kifizette.... Persze de jövőre a pécsiek még a mostaninál is nagyobb ingatlanadóval kell, hogy majd számoljanak. 63 nm panel --> 14500 Huf/év jövőre 17500Huf körül lesz, mert a központi költségvetésbe (is) fizetni kell.... Persze ilyenkor visszafele is lehet mutogatni, szóval no comment! :U

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#53) Rive válasza Bird (#52) üzenetére


Rive
veterán

Azért a közmű koncessziós szerződések nem semmi kitételeket tartalmaznák ám...

Persze. Az efféle üzlet a megtérülés várható időtávja miatt jelentős kockázatokkal terhes: naná, hogy aki belép a piacra, az be akarja magát biztositani.

Pláne, ha a biznic igazából egy eszelős méretű lassan avuló infrastruktúrára épül, aminek igencsak jelentős az éves amortizációja.

Amúgy ez a mindenki fizet dolog... Használatarányosan, nos: használatarányos a rezsi. Rezsicsökkentés után adóként beszedve viszont már nem.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#54) Doze


Doze
aktív tag

Nekem az egésszel tele van a t*köm már.... Borsodban lakok, de ha nem 20x megkérdezték ezt a rezsicsökkentős aláírogatós izét.... akkor 1x sem.

Most mit írogassak alá, ha ott fenn kitalálják akkor az ÚGY LESZ.... a többi meg népbutítás, meg "igen közösen" stb menni fog.... mintha az aláírásom számítana valamit. Sőt 3 millió aláírása sem nagyon számít...

Egy asszonnyal rendesen összevitatkoztunk, mert hogy jövök én ahhoz hogy nem írom alá.... hááá ájjon má meg a menet. :((( Istenem hol élek???

Miskolcon pl tele van ROMÁNNAL a polgármesteri hivatal/katasztrófa védelem... erről nem tud valaki valamit?

A multik nyerészkedése: elég ifjú vagyok, de a félelmetes multik előtt. (faluban) nem volt telefon/internet semmi... Őnagysága Matáv, kifizettette volna az egész fejlesztési költséget a faluval/igénylőkkel (mer ők nem jönnek)... ez volt 97'-98'-ban talán.... Akkor itt volt az ÉMÁSZ... 260 éves trafókkal, meg olyan "központokkal" rendelkeztek ami a Németeknél már a múzeumban mutogatnak :D , kb havonta 3-4 nap áramkimaradás volt... aztán jött a multi 2000 után, és úgy kizsebelte az egész falut hogy azóta sem volt áramszünet.

[ Szerkesztve ]

(#55) Vladi válasza Lenry (#41) üzenetére


Vladi
nagyúr

Érdekes ez a tömegközlekedés. A dkv (debreceni) árait megnézve kiszámoltuk, hogy egy négy fős család jobban jár anyagilag - időről meg nem is beszélve - ha kocsival jár, mintha bérletet vesz. Szóval érdekes. Eléggé el vannak ott csúszva a dolgok szerintem. :U

(#51) Crystalheart:

MÁV nem hiszem, inkább valamelyik kiszervezett cége. (start, cargó, van egy pár. )

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#56) Bird válasza Rive (#53) üzenetére


Bird
addikt

Na igen, de ez így már minden csak nem rezsicsökkentés.... ;]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#57) baluka26 válasza Vladi (#55) üzenetére


baluka26
veterán

Olyan, hogy MAV nincs.
Van palyavasutak, cargo, trakcio, start, gepeszet. Az elszamolas miatt van igy.

Mennyibe kerulnek a berletek?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#58) Vladi válasza baluka26 (#57) üzenetére


Vladi
nagyúr

Itt vannak a bérletárak.
2 diák 2 felnőtt: 20 k. Egy tank benzin. Olyan napi 30 km kocsikázás jön ki belőle. Hétköznapra számolva, városi fogyasztás mellett.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#59) Lenry válasza baluka26 (#57) üzenetére


Lenry
félisten

olyan, hogy MÁV van :)
ez az anyavállalata a Startnak, a Trakciónak,, FKG-nek, stb.
Cargo viszont nincsen, a MÁV Cargo-t évek óta Rail Cargo Hungaria-nak hívják, ami a Rail Cargo Austria leányvállalata (ami meg az ÖBB tulajdona)

(#51) Crystalheart erre a BKV-s trolis nyereségre tudsz nekem linkelni egy forrást? köszi

(#47) 8th leírtam, hogy hol kellett volna panaszt tenned? le. ehhez képest egy fórumon írod le a nyűgöd, holott meg volna a lehetőséged a szolgáltató elleni fellépésre, tehát hisztizel. a megoldáshoz pedig egy centivel nem kerülsz közelebb.

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#60) Vladi válasza Lenry (#59) üzenetére


Vladi
nagyúr

"egy fórumon írod le a nyűgöd, holott meg volna a lehetőséged a szolgáltató elleni fellépésre, tehát hisztizel. a megoldáshoz pedig egy centivel nem kerülsz közelebb."

Nah ezzel 98%-ban le is fedted a fórum működését. :D Tök megértelek ebben a helyzetben. A sok könnytől már az én monitorom is zárlatos.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#61) Coccolino_O válasza baluka26 (#39) üzenetére


Coccolino_O
őstag

"Itt meg hiszti van, ha BKV kicsit emel."

Bizonyára nincsen összefüggésben azzal, hogy a.) a szolgáltatás kritikán aluli; b.) a fizetések a béka feneke alatt vannak.

(#62) baluka26 válasza Coccolino_O (#61) üzenetére


baluka26
veterán

Kritikan aluli szolgaltatas? Pesti vagy, igaz-e?

Lenry: Az osszes leanyvallalat osszessege a MAV kb.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#63) Coccolino_O válasza baluka26 (#62) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Sajnos/szerencsére.

(#64) Lenry válasza baluka26 (#62) üzenetére


Lenry
félisten

ez így van, a leányvállalatok beleszámítanak az anyavállalatba :)

de értem, hogy arra akarsz kilyukadni, hogy a MÁV-ot több kisebb darabra szedték, és ezért egy darab MÁV nevű cég nem létezik, de ez meg nem igaz :N
önálló cégként létezik a MÁV Zrt, és birtokolja MÁV Csoport fentebb felsorolt leányvállalatait.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#65) FF23 válasza Coccolino_O (#63) üzenetére


FF23
senior tag

A Na ezért megyek el innen-t mikorra tartogatod? Még egy-két hsz?

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#66) 8th válasza Lenry (#59) üzenetére


8th
addikt

Még jó, hogy így kezdtem a mondókámat: Évek óta többen rendszeresen jelezzük ezeket az áramszolgáltatónak mégsem csinálnak semmit sem Sebaj. És igen leírtad. Voltam a jegyzőnél aki közölte, hogy mások is keresték már ez ügyben. Ő max. annyit tehet, hogy tájékoztatást kér a démászosoktól. Azzal aztán rohadtul ki vagyunk ám segítve. Az egyik élelmiszerbolt tulaja panaszt tett a fogyasztóvédelemnél is mert egyik ilyen áramszünet után nem kapcsolt vissza az automata és rárohadt a komplett húspult és a tejes hűtő is egy hétvége alatt. Ennek nem tudom mi lett a vége. Ja menjek bíróságra... Jó napot be akarom perelni az áramszolgáltatómat mert túl sűrűn van áramszünet. Kiröhögnek és elhajtanak a halál f@xára. Amint akár egyetlen forint anyagi károm is keletkezik ebből nyugodt lehetsz, hogy én leszek az első aki jogi úton követelem majd károm megtérítését csak tudod addig amíg néhány dolog látványosan el nem füstöl itt addig mi, itt élők csak "hisztizni" tudunk mert a szolgáltató mindenkit lepattint a **csába.

mod: Tipikus 22-es csapdája helyzet. Akihez érdemben fordulhatnál a problémával az toronymagasról telibe szarja a te bajodat miközben 100%-ban tőle függsz hiszen áramhoz csak és kizárólag tőle juthatsz.

[ Szerkesztve ]

(#67) Coccolino_O válasza FF23 (#65) üzenetére


Coccolino_O
őstag

Na ezért megyek el innen.

(#68) baluka26 válasza Coccolino_O (#63) üzenetére


baluka26
veterán

A BKV kb vilagszinvonal.

Lenry: Gazdasagilag csak kulon lehet oket vizsgalni. Ez eus nyomas elszamolas megkonnyitese es keresztfinanszirozas elkerulese vegett.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#69) Coccolino_O válasza baluka26 (#68) üzenetére


Coccolino_O
őstag

:DDD

(#70) baluka26 válasza Coccolino_O (#69) üzenetére


baluka26
veterán

Mondd el miert nem az.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#71) Doze


Doze
aktív tag

Egyèbkènt a mávról olvastam mostanában, hogy utóbbi időben csak kis minuszt termelt

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.