Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) caizzz


caizzz
aktív tag

azért a színek meg a fehéregyensúly néhol úgy szar ahogy van, de mobilkamerához képest persze hogy fasza.

ha ez valakinek elad egy telefont, tessék venni. de szerintem aki minőségi módon fotózni/videózni akar, ne ezzel tegye (mert ezzel nem is tudja :D)

marakujás kőbányai

(#2) Lasi31


Lasi31
tag

de klassz! Ez a legfontosabb ha az ember "okostelót" akar venni.... :DD

(#3) Quasi_modo


Quasi_modo
nagyúr

Ez a készülék végül is erre van kihegyezve. Akinek az ilyen feature nem jön be az nem veszi meg.

valami

(#4) Morden24 válasza caizzz (#1) üzenetére


Morden24
nagyúr

Ezt a marhaságot eljátszották iPhone-al is, csak ott valami klippel.
Gondolom a Nokia úgy gondolta, hogy ez most trendi, fiatalos és vagány lesz.

Sectumsempra - For Enemies

(#5) mephi666 válasza caizzz (#1) üzenetére


mephi666
nagyúr

miért? ebben van a jövő... cameron is majd ilyenekkel fogja forgatni az avatar2-t ;]

ui: amúgy megnézném, mit fetrengenek a földön nevesebb filmstúdióban ezt a reklámot látva :) ...előbb tör föl az ember egy kik*rt nagy diót ezzel a telefonnal, minthogy hasonló felvételt csináljon házilag... több ebben az utómunka, mint a playboy-os macák-on/-ban :B

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#6) pampika válasza caizzz (#1) üzenetére


pampika
őstag

+1

(#7) #56573440 válasza mephi666 (#5) üzenetére


#56573440
törölt tag

én is erre lennék kíváncsi. mert utómunkával igencsak meg tudják húzni a képminőséget, engem majd a független tesztek érdekelnek majd jobban nem az ilyen médiamaszlag, ott majd a nyers videók minősége lesz értékelhető, bár nem hiszem még minidig hogy egy telefonba elengedhetetlen ez. persze néha jól jöhet, de nyaraláskor mondjuk pl nem hiszem hogy ilyennel érdemes kamerázni mászkálás közben... főleg mert gondolom az akkut is húzza elég rendesen, az okostelók pedig amennyire én látom nem a készenléti időről híresek egyelőre...

off és kicsit gonosz: nekem is az ipnone hasonló akciója ugrott be, persze ha valamit lehet és érdemes is lopni almától az a marketing, mert bár sokaknak gusztustalan és túl agresszív, de a mellékelt ábra szerint működik, nem kicsit...

(#8) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

Charles Dance-on behaltam... :DDD

mondjuk Tesla-roadster-nek hangot adni.. Szégyen és gyalázat. :(

[ Szerkesztve ]

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) Robb202


Robb202
tag

Amúgy tök jó kis rövidfilm :)

Nem mellesleg egy 1 millás kamerával is lehet rossz minőséget rögzíteni. Nem kell hozzá teló.
Ha állványra van szerelve a kamera, ha bevilágítás megvan meg ehhez hasonlók akkor akár DSLR géppel is lehet frankó filmet rögzíteni és amint láttuk telefonnal is. (már amennyire az optika engedi illetve a képfeldolgozó egység.)

Szóval az egész türelem és pénz na meg sok kreativitás. Bárki tudhatna csinálni hasonlót akit ez érdekel és van egy kisebb baráti köre.

[ Szerkesztve ]

(#10) mrlujoak


mrlujoak
veterán

Nekem tetszett a klip.
A sztori is elment, a színészek meg pláne jó választás volt.
Természetesen látszik, hogy rengeteg utómunka lehetett elkészíteni a rövidfilmet, a folyosós jeleneten azért elkelt volna egy jobb világítás - ha már az N8-nak nincs külön LED-je (fehér LED) erre a célra - mert nagyon leesett a minősége a videónak.

A közeli és élesebbnek illő témák természetesen nem sikerültek, de kérem, ez egy mobilkamera!

Szerintem meg a profi-k nem fekve röhögtek, hanem elismerően biccenthettek, hiszen pont ők tudják a legjobban, mit is lehet elvárni egy mobilkamerától!

Sony Xperia™ 10 V Dual; Sony WI-XB400; Navitel R600 - menetrögzítő - Sony STARVIS képérzékelővel

(#11) Morden24 válasza mephi666 (#5) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nanáhogy.
Megjegyzem, ha lenne eszük, akkor nem ezzel a felfújt libával kenegetnék a telefont fényesre, hanem ráprojektelnének a függetlenekre, amatőr filmesekre, akár kiírnának pályázatot, hogy támogatást (akár telefont) adnak olyan rendezőnek, aki jó és megcsinálható ötletet akar kivinni valamilyen filmfesztre.

Merthogy ennek pont az lenne a lényege, hogy csináld meg a haverod zenekaráról a videót, vagdosd meg, aztán az egész mehet fel a Facebookra meg a Youtubre-ra, és esetleg nem is használtál más eszközt, csak valami iMovie-megfelelőt.

Mert az egy kurva N8-ast nem fog eladni soha a tetves életbe, hogy profik képesek egy béna mobilos felvételből profi kellékek között felvett, profi utómunkával valami elfogadhatót alkotni :D

Sectumsempra - For Enemies

(#12) caizzz


caizzz
aktív tag

de mint persze tudjuk, az N8 szebb képeket lő mint egy DSLR, megmondta a számomra leghitelesebb ember a szakmában: lacika1998_hunPRO

marakujás kőbányai

(#13) stevve


stevve
nagyúr

Nem értem a sírást-röhögést. Nem azt mondták, hogy ezzel egész estét mozifilm készíthető, de sok 15 fps-es QVGA vacakhoz képet azért ez über... de persze ha valami hőbörgésre okot adhat, azt ki kell használni a fórumon. Főleg, mert Nokia. :U

(#12) caizzz:
;]

[ Szerkesztve ]

(#14) tDr1v3r válasza Robb202 (#9) üzenetére


tDr1v3r
veterán

akár DSLR géppel is lehet frankó filmet rögzíteni
House MD-t lassan fél éve azzal forgatják... :)

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#15) Jadro válasza tDr1v3r (#14) üzenetére


Jadro
veterán

Tudtommal csak egy részt lőttek azzal és sikeresen megmutatták hogy milyen jól lehet azzal is forgatni. De nem változtat a lényegen. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16) Kumite


Kumite
aktív tag

Olyanon sír a nagy fotó- és filmszakértő nép, amin semmi értelme sírni.

Kb. mintha egy fitnesz oldalon kitennének egy új futógépet, ami mindenféle extrát tud és jönnének az emberek, hogy "Ja persze, majd mostantól Usain Bolt is ezen fog futni, meg az olimpián sem futópályán futnak majd, hanem ezen, na ne vicceljetek már, szar az egész."

Az ilyeneknek elmondanám a megmentésük érdekében, hogy ha majd találkoznak egy FIFA '11 nevű játék ismertetőjével, ne kapjanak világfájdalmat, nem váltja ki az igazi focit, nem is arra szánják és nem is azon fog majd Backhem szabadrúgást gyakorolni.

(#17) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A kis érzékelőméret és az emiatt szükséges borzasztóan erős zajcsökkentés azonnal észrevehető, még ilyen méretben is. Tessék figyelni a téglákat....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) janes74


janes74
senior tag

Ja,és suzukival is lehet F1-es futamot nyerni! :O

(#19) sallersanyi


sallersanyi
csendes tag

Ez is csak azt bizonyítja, hogy nem a kamera minőségétől lesz profi egy film. Mondjuk a sztori már százszor lerágott csont, de a kivitel... Ráadásul a Nokiának van pénze, hogy a Gettómilliomos címszereplőjét megvegye kilóra.

(#20) B1T3


B1T3
addikt

Az egyetlen gond ezzel a telefonnal, hogy sokat késett a megjelenés. :)

(#21) philoxenia válasza sallersanyi (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Á, csak kapott egy N9-et grátisz..... :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#22) morocan válasza bolondember (#8) üzenetére


morocan
csendes tag

A piros sportautó, amivel a "gettó milliomos" menekül, az nem egy Tesla roadster. Valami Lotus-nak mondanám. Szóval amit a filmben hallasz, az simán lehet az autó eredeti hangja.

A film minősége( a sztorit és a forgatókönyet leszámítva ) szerintem meg nagyon jó. Félprofi kamerákkal sem lehet sokkal különbeket lőni. Persze azért nyilván kellett egy jó szemű operatőr munkája is.

(#11) Morden24 <==> Igazad van. Milyen jó lenne, ha ez a mozi csak egy kedvcsináló lenne amatőrök számára, egy filmpályázathoz. Lehet, persze hogy valahol "nyugaton" van is ilyen pályázat. Csak mi nem értesülünk róla.

(#23) Sanya válasza philoxenia (#21) üzenetére


Sanya
nagyúr

az elég fos, legalábbis az előzetes specifikációkat nézve :(

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#24) ZeGa01 válasza bolondember (#8) üzenetére


ZeGa01
tag

Az nem egy Tesla, hanem egy Lotus...

(#25) dave666


dave666
aktív tag

Megjelenés óta esik az ára :)

12 MP, 4000x3000 kíváncsi vagyok milyen képet készít.

Akinek ilyen telója van megosztana egy képet?

Köszi.

Ha így esik az ár jövőre ilyet veszek...

Dave666

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.