Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#10) Dany007 válasza Dluinet (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Eléggé változó. Én rendszeresen azt tapasztalom - pl az InterSparban vagy az Aldiban - , hogy a kártyásnak mire előkotorásszák a leolvasót -> aztán megmondják hogy zöld gomb-pinkód-zöld gomb -> majd odafordítják neki hogy írja be -> bepötyögi és jön a várakozás. A faszikám hátrépp lép és vár. A csajszikám meredten nézi a block kiadó gépet és vár... Meg mi is várunk a sorban. Eltelik egy fél perc, perc aztán puff megindul a gép, nyomja a számlát meg a blokkot meg a mittudom én mit. A csajszikám letépi, tűzőgéppel hozzátűzi valami másik számlához és odaadja az ügyfélnek, aki eztuán elrakja szépen a pénztárcájába és távozik. Jobb esetben, mert van amikor aláírást is kérnek és a pénztáros ezután az ő "blokkját aláírással" elrakja a pénztárgépbe.

Szóval én ezt semmivel se tartom gyorsabbnak, minthogy odanyújtok a csajnak egy húszezres - amit már odakészítettem miközben a csaj huzigálja le a cuccokat - a csaj átveszi, beüti a gépbe, nyomja az entert és adja vissza a visszajárót. Kb 10-15 másodperc szokott lenni nálunk egy ilyen fizetés! Szal nem kell várni, mert az értelmesebbje nem az utsó pillanatban kezd el kotorászni apró után... Ellenben kártyás fizetésnél az elfogadásra történő várakozás rendszeres. Én minden alkalommal látok pár ilyet.

@Viszlát:

Siet a dolgára. :) Tudod te jól. :P Képzeld el egy szombati csúcsforgalom esetén, mikor beáll az ember a hatméteres sorba és minden második emberkénél a fent is leírt procedúrát kell végigvárni kártyás fizetés esetében.. Ha csak 1-2 perccel vesz el több időt a fizetés 6-7 emberrel előttem - számolva - már kijön 10-15 perc is pluszban!!! (négy:P) Arról meg még nem is volt szó, hogy amikor jönnek a galibák, hogy nem jó a pin próbálja újra... Meg amikor nincs fedezet a kártyán sajnáljuk.... és akkor jön a tényleges kotorászás pénz után stb...

@:johhny:

Nekem is volt kártyám. Még Juniorkártyám is volt 98'-ban! Nem mondom, hogy rossz dolog. Sok esetben igen hasznos tud lenni. Főleg ha az ember nem választhat, hogy készpénzben kapja a fizetését. De jelen esetben kb semmi értelmét nem látom.
A csekkek fizetése lenne jó ha menne a számláról amire a fizetésemet utalják. Rendben. De igazából az se lenne túl jó, mert akkor mindig időben levonnák. :) Én meg szeretem azt mindig egy kicsit késve és egyben befizetni az összeset. Plusz ha valami gond van egy számlával akkor is levonják és már csak utólag tudok reklamálni. Stb... Szóval kényelmesebb lenne de én mégis inkább havonta egyszer bemegyek a Postára és feladom a csekkeket. Más előnyét meg az én életemben nemigazán látom.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.