Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#35) ceia


ceia
őstag

Érdekes és jó lett a cikk, mobil és kompakt öszehasonlító tesztként talán az első, amivel találkoztam. Csak halkan jegyezném meg, hogy jobban örültem volna művészibb képi témáknak. :B Technikailag ezek is megfelelőek, de ha már fotózol, érdemes minél szebbet keresni. Belsőtéri és esetleg portré képek még dobtak volna a cikken, talán még jobban kihozták volna a különbségeket.

Nekem egyértelműen az S2 képei tetszenek legjobban. Nem tudom, hogy a színei mennyire közelítik meg a valóságot, de tetszik, és az élessége is a legjobb. Furcsa, hogy pont a két 'rendes' fotómasinánál lehet leginkább tettenérni a kromatikus abberációt, azaz nagy kontrasztbeli eltéréseknél, plusz körvonal megjelenését. Itt leginkább a közeli faleveleknél látható ilyen. Viszont színátmeneteknél, főleg ahol kék ég látható, a két kompakt kamera szebben teljesített. Vajon ez a kisebb képzaj, vagy a szebb tömörítés eredménye? Különösebb hozáértés híján én csak a képek élessége, tetszetőssége alapján ezt a sorrendet állítottam fel:

1. Samsung Galaxy S2
2. Sony DSC-S650
3. Samsung ES9
4. Samsung Wave 2

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.