Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) joghurt


joghurt
addikt

A ház oldaláról készült képen az igazi szín szürke, vagy zöld (mint a Wave által generálton)? A makrózott kőnél sem különösebben a dinamikatartomány érdekel, hanem az, hogy a négy különböző színárnyalat közül vajon melyik hasonlít a kő igazi színére. Szerintem elég gáz, hogy ekkora eltérések vannak köztük.

Amit én nagyon hiányolok (márpedig ez az igazi vízválasztó), az egy beltéri kép. Ha nincs napfény, a gyengébb "kamerák" pillanatok alatt elvéreznek.

A tej élet, erő, egészség.

(#3) jerry311


jerry311
nagyúr

Nos igen, egy mai 12 (vagy meg tobb) megapixeles gepet siman allva lehet hagyni egy jofajta regi 3-4 megas fotomasinaval.
Sajnos a fizikat nem tudjak atirni a gyartok, de a marketingeseknek kell a sok megapixel, aztan a vegere majd csak kihoz valami ertelmeset a folthalmazbol egy jo feldolgozoszoftver.

(#4) Thunderzolee

Nokia N8-ast tettél volna bele, az a fényképezőkirály okostelefon :D .

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#5) Dluinet


Dluinet
nagyúr

Azért lehetett volna egy normálisabb kompakt gép, nem az legalsó kategória, abból is évekkel ezelőtti, vagy akkor a telefonból is az alsó kategóriát választani, pl a 10000Ft-os sávból.
Egy mai legalább 30000Ft-os kompakt érdekelt volna.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#6) _Oscar válasza Dluinet (#5) üzenetére


_Oscar
aktív tag

Az a gáz, hogy a mai 25-30 ezres kategóriát sokszor állva hagyja a 4-5 évvel ezelőtti belépő szint.

Chuck Norris vakon gépel érintőkijelzőn is...

(#7) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

"Szerintem már egy 2011-es csúcstelefonnal is a nyugdíjba lehet küldeni egy kompakt gépet.
Ha nyaralni megyünk, nyugodtan otthon lehet, "
Mareadjunk annyiban, hogy egy kis kompaktot. Amint kell pl. egy rekeszelés (értelmesebb kompaktban van), máris gáz van... De való igaz, nagylátóban már teljesen megfelelőek a telefonok.

Amúgy én natív felbontáson teszteltem volna a gépeket, hiszen azon fényképezel, és abból skálázod le (vagy vágod) a képeket ahogy akarod.
De egy nagyobb felbontású képből leméretezni a képminőségnek "mindig" jót tesz.

@jerry311 : +1...
Rendes optika kérdése.
Cégnél kaptam fényképezőgép helyett egy Nikon L23-at.
Hát, néha inkább beviszem az 1100D-t :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#8) andris1602


andris1602
aktív tag

Köszönjük a tesztet és Kalandor munkáját :R

A cikk jól mutatja, hogy átlagos használat mellett a csúcstelefonok megközelítik egy régebbi kompakt szintjét képminőség terén. De szerintem a kérdés nem az, hogy le tudsz e fényképezni egy adott témát napfényben, közelről, esetleg be tudod e állítani az érzékenységet.. Az igazi probléma a sötétben készült képeknél (ilyet nem nagyon csináltál), az összefüggő felületeknél (pl falevelek) látszik.

Egy alap kompakt gépben még mindig nagyobb a mozgástér némi kreativitásra, mint egy okostelefonban. Tudom, mert egy ES30-assal fényképezek. Aki csak pár érdekességet szeretne a nyaralásán megörökíteni, vigyen csak telefont, de ha valaki szeret fényképezni, vegyen egy komolyabb kompaktot, kicsi, és relatíve jó képeket csinál.

(#9) lapa


lapa
veterán

én személy szerint azt mondom, hogy a sony csinálta a legnormálisabb képet, még az utolsó előttin is (hiszen a témát sokkal jobban fotózta). remélem enyém is elműködik még vagy 15-20 évig, akkor előveszem a következő ugyanilyet, amit ebayen vettem nevetséges pénzért.

(#10) .mf


.mf
veterán

"Szerintem már egy 2011-es csúcstelefonnal is a nyugdíjba lehet küldeni egy kompakt gépet.
Ha nyaralni megyünk, nyugodtan otthon lehet, hagyni hiszen egészen jó képeket csinálnak a telefonok is, még előhívatva is kellemes a minőség (persze nem A3-as méretben).
"

Ezzel messze nem értek egyet.
Próbálj csak sötétben fényképezni néhányat. Vagy napfény. Vagy mozgó téma. Nálam az okostelefon még mindig "a semminél jobb" kategória, de inkább a kompakttal fényképezek. Alap-minőségre is sokkal jobb, sötétben is még valamelyest használható képeket készít ellentétben a telefonnal, optikai zoomja van, és képstabilizátora is.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#11) pető bá'


pető bá'
őstag

"..nyugodtan otthon lehet, hagyni, hiszen..."

fényképezésre fényképezőt. a legalsó (kompakt) kategóriát napos időben tényleg (átlag felhasználónak) ki lehet váltani egy jobb telefonnal, de ha 70k +os telefonom van, akkor tudok áldozni 40-50k-t egy jobb kompaktra, amivel este/beltérben is értékelhető képek készíthetőek. telefonnak egy előnye van még: bárhol nálad van, 1-1 pillanat megörökítésére alkalmas - ilyenkor meg úgysem a minőség a legfontosabb, hanem hogy megvan.

szerk: esti fotóra: főleg egy telefonnal, amiben még egy nyomorult LED villanó sincs..

[ Szerkesztve ]

"... and I hope you have a great day!"

(#12) jerry311 válasza hcl (#7) üzenetére


jerry311
nagyúr

Canon PowerShot A510?

[link]
[link]
[link]

(#13) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Tehát holt átlagos telefonokat hasonlítgatunk össze digittekkel? Ezeket? Hol ebben a jó kamera? Fogtál már a kezedben rendes kamerás mobilt? Ó jaj!

(#14) pető bá' válasza Kolondrum (#13) üzenetére


pető bá'
őstag

mondjuk a kompaktok is ezen a szinten vannak.. ugyanolyan átlagos..

"... and I hope you have a great day!"

(#15) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Érdekes téma, a tapasztalataim részben hasonlóak (de nem minden esetben).

Nekem pl. van egy kompaktom (Fujifilm JX300) és egy telefonom (Sony Xperia P).

A tapasztalatom az, hogy nappal a szabadban napsütésben a telefon csak minimálisan készít gyengébb képet (teljesen megfelelő), de beltérben már leszakad.. éjszaka meg egyenesen 2 külön világ lesz a 2 eszköz képminősége (a telefon sokkal könnyebben zajosodik a benne levő fizikailag kisebb érzékelő miatt).

De azért jó a telefon mert az a kompakttal szemben mindig kéznél van. (a kompakthoz viszont van több akkum és megfelelő nagyságú és mennyiségű memóriakártyám akár videó felvételhez is..)

Újabban mondjuk a telefonomban megszoktam és megkedveltem az a funkciót, hogy ha hazaérek és rádugom töltőre, akkor magától felrakja google drive-ra ahol kitallózhatom mi kell és mi nem (dropboxal is tudja, de ott korlátolt a tárhelyhasználat).

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#16) DemonDani


DemonDani
addikt

maradjunk annyiban, hogy igencsak válogatni kell a telefonok között, ahhoz, hogy a 20k-s kompaktot otthon lehessen hagyni :DDD :U

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#17) Pttypang válasza DemonDani (#16) üzenetére


Pttypang
veterán

Van aki nem szeret extra dolgokat hordozni magával, akármilyen kis gépről is legyen szó, a telefont általában egyszerűbb hirtelen előkapni :)
Vagy ez csak nálam berögzült dolog?
SE k550i-ből kettőt is beszereztem anno egymás után, mert nekem megfelelt az a képminőség, amit módosított cam driverrel el lehetett érni rajta, és a mostani nokia n78-amnál talán még mindig jobb képeket csinálna, ha nem halálozott volna el mindkettő :(

Everybody lies.

(#18) istnag válasza Thunderzolee (#4) üzenetére


istnag
addikt

Inkább a 808 PV...

(#19) hcl válasza jerry311 (#12) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rendes optika úgy értve, hogy van benne mondjuk blende, és ilyesmik. Amúgy szépek a képek, amiket kinkeltél, de miért?
Telefonnal amúgy nem hasonlítanám össze, mert optikai zoomos, gondolom a gyíkhoz használtad is :) A telefonok nagy része meg fix nagylátó.
De amúgy láttam már pár jó makrót telefonnal is, a maiak már egész megfelelőek erre.

Egyébként ja, nekem is most esik le, hogy nem voltak sötétben készült képek - bár azért a pár régebbi kompaktban volt vagy 3mp a max. záridő, azzal egy ilyet elég nehéz lesz. (Pedig ez is egy 2007-es, 5Mp-es bridge géppel készült.)
Szobában vakuzva is érdekes lenne a telefon vs kompakt.

Meg azért egy mai 12Mp kompakt, akármilyen rossz is, lehet odaverne :)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) jerry311 válasza hcl (#19) üzenetére


jerry311
nagyúr

Írtad a Nikon L23-at, én meg megnéztem pár weblapon, hogy milyen képeket készít a maga 14MP-ével. Hááááát... Szóval amikor egy fényes vízparti kép is zajos már... Ott valami nagyon el van rontva. Ehhez képest kontrasztként linkeltem azt a pár képet.

(#21) cellpeti válasza Dluinet (#5) üzenetére


cellpeti
veterán

egyetértek, valami kezdő Lumix-val kellett volna összehasonlítani ;] ;]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#22) hcl válasza jerry311 (#20) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Azám, csak nem natív méretben nézegeted :)
Különben tényleg legalja, de igazából ezek ellen a telók ellen az lett volna jó, mert mégsem egy sok éves kompakt. Az első, Nikon Coolpix 2200-amnál azért jpbb képeket csinál, és ugyanaz a kategória..

Ez meg egy majdnem 100% crop tőle
Ez már horror
De ez azért egész jó
(Azért bogarak, mert céges képeket nem mutathatok, de ha bejön valami ízeltlábú, és csak ez van ott, akkor ezzel makrózom le :) És a képek erősen Gimp-eltek.)

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#23) jerry311 válasza hcl (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Egyébként a gyík érdekes volt, kicsit mindig arrébb ment ahogy közeledtem hozzá, aztán amikor elővettem a kamerát már nem mozdult, pedig még mindig közelítettem felé. :DDD

(#24) hcl válasza jerry311 (#23) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Rohadt mások állat :P :D
Nekem már 1 méterről is elszaladtak, így a 75-300-zal kellett őket vadászni :D

Mutogatni való hater díszpinty

(#25) tvamos


tvamos
nagyúr

Az otlet jo, de nem artott volna valami referenci sem, mert igy nem tudjuk, hogy valojaban hogy neztek ki azok a dolgok, amikrol a sok fenykep keszult. (Legalabb egy rendes compact, vagy inkabb egy belepo szintu DSLR.) Igy en csak egy kazal rossz fenykepet lattam...

(#11) pető bá'
Hat ezzel tulajdonkeppen egyet ertek, de lusta vagyok magammal cipelni a fenykepezogepem... utana meg hianyzik.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#26) hcl válasza tvamos (#25) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"de lusta vagyok magammal cipelni a fenykepezogepem... utana meg hianyzik."
:D:D:D Hasonlóképp :D
Ha busszal megyek melóba, nem fér el, ha autóval, akkor nem látok témákat :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#27) Ati3120


Ati3120
tag

Szerintem a Sony kompakt csinált a legtűrhetőbb fotókat ebből a mezőnyből, nekem is van kb. egy 7 éves Kodak c360 5Mp gépem és még mindig jó képeket lő, jobbat mint a legtöbb okos teló . Kár hogy csődeljárás alatt van a cég :(

(#28) micimacko válasza hcl (#24) üzenetére


micimacko
aktív tag

Biztos túl nagyra nőttél :D Gyerekkoromban (olyan 9-10 lehettem) egy elhagyott építkezésnél tucatjával fogdostuk őket. Törtek is a farkak rendesen :) , de akkor sem menekülhettek.

"Az ördög elképedve állt, és érezte milyen ocsmány a jóság"

(#29) #63439360


#63439360
törölt tag

Nem találom túl szerencsésnek az összehasonlítást (már az ötletet sem). Csak az lehet a kérdés, hogy mit (melyik mobilt) mivel (milyen f.géppel) hasonlítod össze.
Egy jó kompakt géppel készített fénykép oda-vissza veri bármelyik mobil által készült képet (különösen gyengébb fényviszonyoknál).
Egyszerűen nincsenek egy súlycsoportban (elismerve, hogy néhány mobil tényleg elég jól fényképez, a helyén értékelve).
Olympus VR-310 f.gépem van (semmi különös, egy jó kompakt gép).
A 10* (vagy nagyobb) optikai zoom-ot nem lehet összehasonlítani digitális zoom-mal (az elektronikus leképezési maszatolás).
A 14 Megapixel (vagy nagyobb) felbontás is igen jól jön (nyomtass ki mobillal készült - f.géppel készült fényképet min. 300 dpi-vel, rögtön látni fogod a szignifikáns különbséget).
A 1/2,3 " CCD szenzor (vagy nagyobb) nem nagyon fér a mobilba, pedig a képalkotás alapja a szenzor nagysága, érzékenysége, minősége.
Aszferikus üveglencsék, a lencsék kiépítése (nekem 9 lencse - nyolc csoportban), sorolhatnám...
Fizikailag sem menne, nem fér a mobilba, stb, stb.
Arról már nem is beszélve, hogy igazán igényes, jó fotó nem kézből lőve készül.

Egyre jobbak ezen a téren a mobilok, de nem hasonlíthatóak egy jó kompakt f.géphez.
De nem is kell, hogy versenyezzenek, elsősorban nem arra való egy mobil.
Arra jó, hogy előkapom a zsebből váratlan helyzetben, és lövök pár képet (a PC-n rögtön látszanak a kép hibái, javítom szoftveresen).
Sokadik mobilom van, fényképeztem mindegyikkel. Tehát gyakorlati tapasztalat alakította a véleményem.

(#30) Pttypang válasza #63439360 (#29) üzenetére


Pttypang
veterán

Az elektronika egyre "apróbb" a mobilokban, ez a lényege a csoportnak, de ott ahol az érzékelő nagysága lenne a fontos, ott elvérzik a dolog..
Ez nem nagyon fog változni szerintem :)

Everybody lies.

(#31) hcl válasza #63439360 (#29) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Kéne olyan mobilokat gyártani, ami érintős, telefon, minden, de egy normális kis kompakt obija van rajta.
Valamelyik japán már csinált egyet, jó is volt, de régen volt már.

Mutogatni való hater díszpinty

(#32) tvamos válasza hcl (#26) üzenetére


tvamos
nagyúr

Es mar skubizom, mire csereljem a 7000-es Fuji-t... A 1100D tetszene, de meg mindig sokba kerul... a rendes optikat meg kell fizetni!

Mondjuk azt meg kell hagyni, hogy a cegnel sikerult olyan gepeket venni, hogy inkabb a Moto Atrix-om hasznalom makrozasra, mint azokat. (Szerencsere van lampa!)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#33) lajo


lajo
senior tag

Nekem a kompaktom egy Caon sx100 IS, nem egy mai darab, nem is ez az árkategória, de azt még mindig nem hagynám otthon. Azóta nem éreztem szükségét lecserélni, de most már látom, hogy nem csak én vagyok ezen a véleményen.

(#34) jerry311 válasza lajo (#33) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pár éve amikor 10 MP környékén jártak a kompaktok és persze az e-pénisz mérete is ettől függött, azért valaki csak bepróbálkozott egy 6 MP körüli géppel.
Nem emlékszem már melyik gyártó merte megkockáztatni, de belebukott, pedig szebb képe volt, mint 10-es társainak. :(

[ Szerkesztve ]

(#35) ceia


ceia
őstag

Érdekes és jó lett a cikk, mobil és kompakt öszehasonlító tesztként talán az első, amivel találkoztam. Csak halkan jegyezném meg, hogy jobban örültem volna művészibb képi témáknak. :B Technikailag ezek is megfelelőek, de ha már fotózol, érdemes minél szebbet keresni. Belsőtéri és esetleg portré képek még dobtak volna a cikken, talán még jobban kihozták volna a különbségeket.

Nekem egyértelműen az S2 képei tetszenek legjobban. Nem tudom, hogy a színei mennyire közelítik meg a valóságot, de tetszik, és az élessége is a legjobb. Furcsa, hogy pont a két 'rendes' fotómasinánál lehet leginkább tettenérni a kromatikus abberációt, azaz nagy kontrasztbeli eltéréseknél, plusz körvonal megjelenését. Itt leginkább a közeli faleveleknél látható ilyen. Viszont színátmeneteknél, főleg ahol kék ég látható, a két kompakt kamera szebben teljesített. Vajon ez a kisebb képzaj, vagy a szebb tömörítés eredménye? Különösebb hozáértés híján én csak a képek élessége, tetszetőssége alapján ezt a sorrendet állítottam fel:

1. Samsung Galaxy S2
2. Sony DSC-S650
3. Samsung ES9
4. Samsung Wave 2

[ Szerkesztve ]

        it's more fun to compute

(#36) hcl válasza tvamos (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az 1100D-ből a két obis kithez ráadásul még csak nem is adnak jó üvegeket (és egyik sem stabilizált, nekem is ilyen kitem van). Az egy obishoz a stabilizátoros 18-55 jár, de amellé még jól jön valami tele, amivel ugyanott vagy. Viszont egy kompakt után minőségi ugrást jelentenek még ezek is.

Illetve, a Nikon 3100 - 3200 -hoz sokkal jobb obik vannak alapból, csak drágább is.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) unclefucka válasza hcl (#7) üzenetére


unclefucka
senior tag

hcl: "Cégnél kaptam fényképezőgép helyett egy Nikon L23-at.
Hát, néha inkább beviszem az 1100D-t"

:DDD Csak nem a vasútnál húzod az igát? :DDD
Nálunk is ilyeneket osztogattak.

Vagy más cég is képes arra, hogy egy ekkora hulladékot adjon fényképezőgép címén?

Akkor válsz felnőtté, amikor a nálad fiatalabbak elől igyekszel eltitkolni, hogy még mindig gyerek vagy.

(#38) Czimby válasza _Oscar (#6) üzenetére


Czimby
addikt

Nekem egy 2007 körüli Sony DSC-W55 van.
7Mpx 3x Optikai zoom.
Sajnos a zoom nagyon kevés és az induló látószög is lehetne nagyobb.
De a dinamikatartomány és képzaj tekintetében jó pár mostani közel 100e-s gép elbújhat mellette.
Most nézegettem teszteket mert elgondolkodtam egy Bridge gép vásárlásán, de amikor megnéztem milyen képeket készítenek letettem a dologról. Hiába a hatalmas zoom ha olyan zajosak a képek mintha hangyák háborúja lenne...

Két gép van aminek tetszettek a képei Panasonic Fz150 és Canon HS40 a többi kiábrándító.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#39) #63439360


#63439360
törölt tag

Rémlett, hogy régebben olvastam valahol egy összehasonlító cikket néhány mobil telefon fényképezési képességéről, minőségéről.

Kerestem/megtaláltam:

http://www.origo.hu/digifoto/20071216-lg-viewty-nokia-n82-samsung-g800-es-sony-ericsson-k850i.html

Bár 2007/2008 a keltezése, de érdekes cikk, ajánlom elolvasásra.
Arra jó, hogy kiderüljön egyértelműen mindenki számára a mobillal fényképezés minőség szerinti helye, a mobil fényképezés buktatói.
Arra meg pláne jó, hogy elmerengjünk neves gyártók gyártmányai közötti különbségekről.
Lényeges minőségi különbséget mutatnak (jó pénzért, kivétel nélkül).

(#40) hcl válasza unclefucka (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Képes... nem a vasútnál vagyok :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) Thunderzolee válasza istnag (#18) üzenetére

Jó hát igen, most már van jobb is az N8-nál.

Javíts ki nyugodtan, ha tévedek valamiben. :)

(#42) BatchMan


BatchMan
senior tag

Nekem a S2 fotózója sokszor jött jól, néha a makrót szemüveg helyett használom.
Csináltam fotót apró rácslyukon át is, erre DSLR képtelen lenne. ;]

(#43) hcl válasza BatchMan (#42) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem olyan biztos, de jó, legyen.
A telefon meg erre nem képes ;) (azóta van még jobb nagyítású kép is, csak még nem tettem fel ;) )

Mutogatni való hater díszpinty

(#44) ceia válasza BatchMan (#42) üzenetére


ceia
őstag

Én is, nagyító helyett :B Amikor kiporoltam a gépem, kivettem a processzort is, hogy tegyek rá új pasztát. Kiváncsi voltam, pontosan mi is van ráírva, (új korában nem érdekelt, csak rakjam már össze :D ) de szabad szemmel nem nagyon tudtam elolvasni, hiába zoomolgattam. Csináltam róla makrót a telefonommal, és a képen jól olvashatóvá váltak a gravírozott feliratok.

        it's more fun to compute

(#45) tvamos válasza hcl (#43) üzenetére


tvamos
nagyúr

No hat ilyenre azert eleg ritkan van szukseg!
De egy rendes tajkepet, portret nem lehet loni telefonnal.
Emleknek jo, de nem szep. Kinek mi kell!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#46) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Jó téma érdekes volt olvasni.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#47) iHave


iHave
csendes tag

Tetszett az írás! :K

(#48) hcl válasza tvamos (#45) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nyilván :) De rácson keresztül is ritkán kell.

Különben nagylátóra, panorámára pl. a Samu Wave I. egész jó. Persze csak 5Mp, de nem különösebben gáz a képe, mondjuk a Nikon L23-hoz képest. Tükröshöz képest gáz, persze.

Mutogatni való hater díszpinty

(#49) #63439360 válasza hcl (#48) üzenetére


#63439360
törölt tag

[link]

Rácson, dupla üvegen keresztül, egy sötét boltból kifelé...

Ugyanezt lekaptam mobil telefon kamerával is. Ahogy megnéztem a PC monitoron, azonnal töröltem is (így sajna megmutatni sem tudom).
Javíthatatlanul gyenge volt, teljesen megkergült a kép érzékelő. Semmire nem volt jó.

(#50) turbulencia8


turbulencia8
őstag

Ez kissé nevetséges cikk, beltéren és gyenge fényviszonyok közt a telók egyszerűen leszerepelnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.