Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ody42


ody42
senior tag

tényleg szép, de sajnálnám rá a pénzt...

(#2) Satan_Claus


Satan_Claus
senior tag

Utolso oldal, 4. bekezdes:

A billentyűzet talán igényel nézni megszokást...

mod: Huh, jol latom, hogy egy ev garancia van?

[ Szerkesztve ]

Védd az állatokat! Egyél embert.

(#3) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

Ennyi pénzért a kijelzőtől többet vártam volna. :(

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#4) Isee válasza ody42 (#1) üzenetére


Isee
senior tag

Én is így volnék vele :B

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#5) Angel1981 válasza ody42 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Így van - 250-et még talán megérne nekem.
A 12 hónap gari meg egyenesen arcátlanság ennyi pénzért!

Powerbulldog#6: Köszi, tudom! Ettől függetlenül mondtam, amit mondtam! :)

[ Szerkesztve ]

(#6) PowerBuldog válasza Angel1981 (#5) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Apple gyárilag mindenre 1 év garit ad, bármit is veszel tőlük. Aztán 1 év után bejelentik a frissített verziót, hogy azt is megvehesd jól.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#7) Isee válasza Angel1981 (#5) üzenetére


Isee
senior tag

Némi plusz pénzért biztosan ki lehet bővíteni a garanciát, és ha meg is venném (legalábbis ha lenne ennyi pénzem feleslegbe :DDD ), nem sajnálnék +50ezret +2-3 év garanciáért ;)

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#8) Angel1981 válasza Isee (#7) üzenetére


Angel1981
veterán

Igen, ez igaz, de szerintem a képességet figyelembe véve, már 250-ért is illene legalább 2 évet adni!
Lehet, hogy APPLE MAC, és hatalmas a felár, de pont ezért illene ezt hosszú garival ellensúlyozni!
Mindegy, nem rinyálok, úgysem veszem meg ennyiért! :)

[ Szerkesztve ]

(#9) Isee válasza Angel1981 (#8) üzenetére


Isee
senior tag

Igen, ebben egyetértek veled, hogy egy negyedmilliós hordozható kütyüre illene több garanciát adni, mert hiába megbízható gyártó, az ördög sosem alszik :N

És abban is egyetértek, hogy én se veszem meg annyiért :D

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#10) PowerBuldog válasza Isee (#9) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Milyen negyed millió? Amit most teszteltek volt 500e és ettől még van drágább is. :(((
És ez a dühítő:
MacBook Pro Kibővített garancia
+ 2 év (Összesen 3 év)
90.000,- Ft (25% ÁFA tartalommal)

Ha 3 év garit akar az ember fia akkor még 100e.

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#11) Badman 4ever


Badman 4ever
őstag

Azonnal az ugrott be, hogy a Mobilarénás srácok új MacBook-ját tesztelitek, de mégse, az övék nem Pro. :U

Android: elavult, mókolt Linux kernelre rágányolt virtuális gép. Macrohard SpyDOS 11 - Something went wrong. :( Vigyázat, a pingvin harap! Házi szerver Tualatin Pentium III-S 1.4 GHz alapon, Ryzen nagyvas, Bulldozeres AMD laptop és Pine64 PinePhone - Arch Linux mindegyiken. Ender 3 Pro rules!

(#12) macilaci78


macilaci78
nagyúr

vág a csuklótámasz széle
Na, ezt egy tervezői baki. Amikor a dizájn fontosabb a funkcionalitásnál. :W

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#13) nbg


nbg
senior tag

Magat a vasat fele ennyiert meg is vennem azonnal, mert tetszik, viszont azon nyomban dobnek ra egy Linuxot...

I'm not saying there should be a capital punishment for stupidity, but why don't we just take the safety labels off of everything and let the problem solve itself?

(#14) Isee válasza PowerBuldog (#10) üzenetére


Isee
senior tag

Én úgy értettem a negyedmillát, amit Angel1981 írt, hogy már egy akkora értékű cuccra is illene 1 évnél több gart adni....

Viszont plusz 100k-ért egy 500k-s terméknél érdemes megfontolni a +2év garanciát. Hiába kerül rengetegbe, és nekem se tetszik ennyi pénzért +2év, de akkor is megfontolnám, ha hosszú távra szeretnék egy ilyet :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#15) zoo8800 válasza PowerBuldog (#10) üzenetére


zoo8800
veterán

semmi dühítő nincs benne, ha tudsz jobb notit, akkor azt kell megvenni.
szép darab, csak kicsit magas az alma felár, ezért nem lesz Macem.

rip and tear, until it is done

(#16) D@niel


D@niel
addikt

Árral kapcsolatban csak annyit, hogy 13"-osat már megkap az ember 357.990 Ft-ért. Ez azért mégsem fél milla...

csak ne tükröződne az a kijelző... :(((

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#17) _Blank_


_Blank_
aktív tag

látatlanban minimum 500+ hsz tippelek.

(#18) nkmedve


nkmedve
őstag

A csatlakozók hiányától eltekintve nem rosszak ezek a MacBookok. Már a szimpla Macbook 13 Unibody is viszonylag jól fel van épitve, ezek az alu Prok még keményebbek. Tetszik, hogy minden gépbe viszonylag használható GPU-t tesznek (9400M a minimum amit raknak) igy ha valaki rak egy Windowst az OSX mellé, akkor még játszani is lehet rajtuk.

Belső hőmérsékleteket nem mértetek? (nem láttam a cikkben) Kiváncsi lettem volna hogy a Prok hogy viselkednek ilyen szempontból, mert a polikarbonát Macbookok biza jól melegednek alap beállitáson (80 vagy akár 90 fok sem ritka a procinál, a felületük viszont elég hűvös). Ezen azzal lehet segiteni, ha az ember felrakja az smcFanControl nevű programocskát amivel meg lehet növelni a venti fordulatszámát. Úgy tűnik Apple inkább hagyná megsülni a gép belsejét (1 év gari?) minthogy kicsit hangosabbra állitsa a hűtést (ami mellesleg még feltekerve is csendesnek mondható).

Osszegezve, jó gépek ezek, csak az áruk ne lenne olyan magas...

[ Szerkesztve ]

(#19) cwn


cwn
tag

mindig olvasom ezt hogy az aluminium kimart, az agyatok az mart ki :D
preselt ganye:D, meg lezerrel kivagjak

100 ft-os aluminium lemez , nem kell tulmisztifikalni, mint pl nemesfem boritas meg a tobbi applefan agymenese, de nembaj legalabb jokat rohogok

(#20) z00li


z00li
senior tag

Szép, de nagyon drága. Ha megtehetném akkor se vennék ilyet. :N

(#21) ZEN1TH


ZEN1TH
őstag

szep, innovativ meg minden de tul borsos az ara, persze akinek alma kell...

https://www.flickr.com/photos/hartmanntamas/

(#22) ndavid válasza cwn (#19) üzenetére


ndavid
tag

Marják is azt eleget szerintem :)

Don't panic!

(#23) Prof01


Prof01
veterán

Egy kis elírás: "az Gigabit Ethernet"

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#24) cwn válasza ndavid (#22) üzenetére


cwn
tag

a gyengebbek ezt be is szopjak , de igy szep a vilag :)

(#25) moonman


moonman
titán

szép gép. férfiasabb színben és világító alma nélkül még el is fogadnám.

(#26) geri|


geri|
aktív tag

jéé új a magsafe. az én pro-mat januárban vettem, az még az eggyel régebbi, de ott még fehér plasztik van.

Gondolom az újabbak is kompatibilisek a régebbi gépekkel.

[ Szerkesztve ]

LiveStrong

(#27) PowerBuldog válasza ndavid (#22) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Azért megnézném, hogy a világon eladott összes unibody Macbook gépet így gyártják és nézegetik...

[ Szerkesztve ]

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#28) lezso6 válasza geri| (#26) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Etetőszék műanyag rulez. :DDD

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#29) AXisBOLD válasza Angel1981 (#5) üzenetére


AXisBOLD
addikt

"A 12 hónap gari meg egyenesen arcátlanság ennyi pénzért!"<-számból vetted ki a szót :K.

ezért rájuk uszítanám a kutyákat.

egyébként nekem is nagyon tetszik, de rettentő drága. a tudásáért, anyagokért, kialakításért megéri ez a pénz, de nem az átlagpolgár pénztárcájához szabták.

Aurea mediocritas

(#30) DasH_001 válasza AXisBOLD (#29) üzenetére


DasH_001
tag

+90eFt-ért bővítheted 3 évre, vicc.
Ennyiért inkább egy Dell... Vagy 2 :)

[ Szerkesztve ]

(#31) Eszleny


Eszleny
aktív tag

Windows alatt végeztétek a hőmérséklet mérést? Valahol olvastam, hogy a i7-es változatok túlmelegednek. (sajnos nem találom, hogy hol olvastam).

Az eggyel régebbi generéció esetében a legkisebb 15"-ös csak integrált vga-t tartalmazott. Végre megszüntették ezt a különbséget, erre a matt kijelző felárát felvitték 100 dollárral, igaz a felbontását is növelték. Ez a fajta kijelző nagyon tükrőződik. Ezért vettem Macbook Pro helyett sima MacBookot. A 15-ös túl nagy, 13-as esetén nincs matt kijelző.

Ránézve a tápkábelről készült képre, egyből az jött be, hogy mennyivel jobb a svájci szabvány. A földeléses dúgó nem foglal több helyet, mint a sima kétvillás dúgó, csak egy szárral több van középen.

(#32) cwn válasza PowerBuldog (#27) üzenetére


cwn
tag

100 ezer forint egy olyan marofej ami a cnc-ben van, egy ekkora aluminium marastol , ki is nyiffanna, plusz rengeteg ido,
meg a ferrari motorjat is ugy ontik , nem hulyek , max a prototipust marjak igy , aztan odaadjak a kinaiaknak , hogy na gyerekek iilyen kell ezer ft /daraber nyomjatok mint a szart

(#33) joey04


joey04
titán

Gyönyörű ez a gép. Tényleg egy élmény használni, megfogni, csodálatos!

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) #16939776


#16939776
törölt tag

1 év garival elmehetnek a sunyiba. tényleg meg van fejtve a cucc, és nem szétesős, de a devil not sleep

(#35) D@niel válasza #16939776 (#34) üzenetére


D@niel
addikt

Nézd meg hányan viszik vissza, hogy baj van vele, mellesleg vehetsz hozzá éves garit.

𝕧𝕒𝕡𝕖 bemutatók, kedvezmények: facebook.com/Dan1el1031

(#36) Eszleny válasza moonman (#25) üzenetére


Eszleny
aktív tag

Már van Moonman kompatibilis verzió is: [link] :P

Sajnos Windows használata elég szívás MacBookon: jobban melegszik; billentyűzet kiosztás szívás; bluetooth nem kikapcsolható; míg be nem lépsz, maximális fényerőn van a kijelző, majd kifolyik az ember szeme este. S ez mind nem a Windows hibája, ilyen a támogatás.

(#37) #95561216


#95561216
törölt tag

A 13-as gyönyörű szép, de 15-ös kivitelben valami ocsmány ronda a felül-középre paszírozott billentyűzet miatt.

Erre ajánlott plecsni? Apple buzi-e vagy?

(#38) perempe válasza DasH_001 (#30) üzenetére


perempe
addikt

DELL Vostro 3500 ~280K
Intel Core i5-520M 2.40Ghz processzorral, 4Gb DDR3 memóriával, 15,6"-es kijelzővel, 500GB merevlemezzel, FreeDOS operációs rendszerrel rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, nVidia GeForce Go 310 integrált videókártyával és 3 év garanciával.

DELL Vostro 3700 ~282K
Intel Core i5-520M 2.40Ghz processzorral, 3Gb DDR3 memóriával, 17,3"-es kijelzővel, 320GB merevlemezzel, FreeDOS operációs rendszerrel rendszerrel, DVD-RW meghajtóval, nVidia GeForce GT 330 integrált videókártyával és 3 év garanciával.

[ Szerkesztve ]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#39) #95561216 válasza DasH_001 (#30) üzenetére


#95561216
törölt tag

Mennyivel lenne jobb, ha 500 helyett 590-ért adnák, de 3 év garival? Nem adnák ingyen a garit, az világos. Amúgy beszédes az árazás, a gép egy éves kora utáni két évben 20% eséllyel jön egy teljes géphalál. Ha macadót levéve anyagköltséget nézünk, akkor még rosszabb az arány. Arra gondolni se merek, hogy a garkiterjesztés is csak egy kurva nagy lehúzás :DDD

(#40) ndavid válasza Eszleny (#31) üzenetére


ndavid
tag

Nem, OS X volt végig rajta.

Don't panic!

(#41) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nagyon frankó cucc, csak kár hogy fél milla ... :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#42) #16939776 válasza D@niel (#35) üzenetére


#16939776
törölt tag

Ha a gyártó nem bízik a saját termékében annyira, hogy min.: 3év garanciát adjon rá,
akkor nem tudom hogy miért kellene érte 500-600K ezer forintot kiadni, ha ugyanezt a teljesítményt megkapom egy 200-250K ezer forintos versenyzőtől amire szintén 1 év gari van?

tudom hogy jó minőségű és a márkát meg kell fizetni...és vakul tőle a paraszt

(#43) madgie válasza #95561216 (#39) üzenetére


madgie
titán

Aha, mert a Dell vagy a Lenovo, vagy akármi ugyanígy csinálja Ámerikában. Persze Európában nem szokás így külön árulni az extra garit, de őszintén, mióta foglalkozik az Apple Európával? :D

(#44) PowerBuldog válasza #16939776 (#42) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Az Apple nem a bizalom miatt nem ad rá több garit. Hanem hogy 1 év múlva vedd meg inkább a frissített változatot.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#45) infectedmann


infectedmann
őstag

Régóta álmodozom egy ilyen gépről. Mivel játszani már nem játszom ezért évekig elég lenne ez a gép arra mire használnám és még magammal is tudom vinni. Remélem egyszer végre összegyűlik rá a pénz :)

(#46) Dassler válasza ndavid (#22) üzenetére


Dassler
őstag

Esetleg mesterdarabot vágnak ki így CNC vezérlésű maróval. Egy kissé drága lenne minden egyes darabot így legyártani. Sorozatgyártás valahol KÍnában, ahol 5 másodpercenként pottyan ki 6 ilyen egy 1000x2000-es alulemezből egy szerszám alól. Aztán max folyamatképesség alapján van minőségellenőrzés. Bár valszeg azt is hasra beüti a mérőszemélyzet a 60 másik termék mellett, amikből óránként 4 darabot kéne megmérni 2 tál rizsért...(ctrl+c/v az előző napi, ami az előző napiból van stb.). Aztán a szerszám tervezett élettartamának vége felé végeznek tényleges méréseket néhány mintadarabon. Bár a végtermék árát elnézve, még bele is férne az egyenkénti meozás :)) de ők is profitmaximalizálnak a költségek csökkentésével.

[ Szerkesztve ]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#47) cwn válasza infectedmann (#45) üzenetére


cwn
tag

vegyel felebol egy vaiot, az is ott van designban, kar az applerol almodozni
az vegyen aki nem tudja hova tenni a zset

(#48) cwn válasza Dassler (#46) üzenetére


cwn
tag

je egy ember aki ert a gyartashoz :)

(#49) PowerBuldog válasza cwn (#47) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Nem mellesleg az Apple a Vaio-ról koppintott. Pl a billentyűzetet.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#50) madgie válasza cwn (#47) üzenetére


madgie
titán

Miért, a Vaio-n is OS X van?

Egyébként nekem is tetszik az új i3-as EB1 E1E Vaio, tényleg elég mindenre (és 200k alatt van az ára), sőt, még sok is :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.