Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Chaser válasza zsid (#48) üzenetére


Chaser
titán

pontosan, tud intelt venni
és még ott a 11400f is 75e körül, de 10600kf is annyi körül rémlik - sőt, utóbbi alzán 72e -
de ha nekem van egy cégem, nem túl kifizetődő ha a riválisnál hagyják a 100e ft alatti termékek árát ( :
de ugye egy s_ggel 5 lovat nem lehet megülni, már nyilván rájöttek az amd-nél is
azt gyártanak amin nagyobb ajatt, ennyi
de sajnos ez toábbra sem vigasztalja azt aki 100e alatt amd-t akar venni - persze ha nagyon akar nagy kegyesen még kap 1600af-et vagy 2600-ot -, így hát nyilván ha nagyon kell akkor intelt vesz - pláne hogy ott igp verziókból is sokkal nagyobb a választék, hiába gyengébb az igp, de legalább van, ilyen vga árak mellett meg nem árt egy igp az biztos -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) M@cika válasza Chaser (#51) üzenetére


M@cika
őstag

Nem, Intel semmiképp. :-)
Inkább +2 hét zsíros kenyér és AMD proci. :-))))

Nasit a kis fehér medvének!

(#53) sh4d0w válasza PuMbA (#46) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog (1)

Nagyon ütős... a körítés, ami kell hozzá. Az elérhető modellek nem tudnak 125W alatt fogyasztani.

https://www.coreinfinity.tech

(#54) makkmarce válasza Petykemano (#44) üzenetére


makkmarce
őstag

"Az apple procija jobb, ezt több összetevő magyarázza, "
dehogy jobb...
https://www.cpubenchmark.net/power_performance.html
ahhoz képest, hogy jobb gyártástechnológiával készült, mint az AMD és az intel, van még hova fejlődnie, de ők is 1 dolgot eltanultak az inteltől, amit az AMD is megtehetne. Elengedik a fogyasztást 1 magon, ha nagy számítási teljesítmény kell. Ezt az AMD nem teszi meg, csak az intel és az apple.
https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-7-5800U-vs-Apple-M1-8-Core-3200-MHz/4102vs4104

okoskodom, tehát vagyok

(#55) KisDre válasza Frozen (#18) üzenetére


KisDre
senior tag

"nem ugy mint amdről hogy lefustol ha nincs rajta. A huto stb"
Kicsit a múltban ragadtál, nem de?
Meg mitől strapabíróbb egy Intel mint AMD? Még talán ha alaplapi chipsetet mondanál de azt is neccesen. Sok meghalt videókártyával vagy memóriával találkoztam már saját gépemben, de proci sose halt meg, akármelyik is volt.
Volt olyan hogy anyámék gépét pasztáztam újra mikor leejtettem az AM3+ AthlonII x4-et az asztalra. Behajlott két tüske. Óvatosan visszahajlítottam, majd popót szorítva reménykedtem hogy nem csesztem el.
Elindult.
Azóta is működik. :DDD

KisDre.artstation.com

(#56) RVR400 válasza PuMbA (#43) üzenetére


RVR400
veterán

Ne etesd... :(

(#57) Chaser válasza M@cika (#52) üzenetére


Chaser
titán

( :
de sokan nem így vannak ezzel
legtöbben azt sem mérlegelik hogy legtöbbször drágább a lap
és az intelek terhelve többet esznek - 8 magtól jelentősen, 4-6 magnál nem sok különbség van ha alacsonyabb órajeles az intel, szétrángatott 10600k is durván tud zabálni ha úgy adódik -
de a többség ezt nem nézi

makkmarce
én nem úgy vettem észre, hogy egy magnál nem engedi el a fogyasztást az amd
sőt, inkább túl agresszíven is boostol
notebook cpu-nál nem tudom
az m1 viszont zseniális a maga nemében, az biztos

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#58) Gaga válasza sb (#22) üzenetére


Gaga
tag

Beesett a troll a kerek verembe, és mindenkit sarokba szorított. Csak hagyni kell éhen dögleni, mert többet nem érdemel.

(#59) #90088192 válasza RVR400 (#56) üzenetére


#90088192
törölt tag

De hát ha éhes, és a fallosz erdőben eltévedt, mit lehet tenni? ;]

(#60) andy19770128 válasza eldiablo (#3) üzenetére


andy19770128
aktív tag

szerintem nics sem ár sem technológiai. ahogy elnézem a chiphiánymég eltart 2 évet legalább :C

(#61) Chaser válasza andy19770128 (#60) üzenetére


Chaser
titán

az a kib@szott chiphiány.... ;]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#62) M@cika válasza Chaser (#57) üzenetére


M@cika
őstag

Nincs ezzel gond, aki akar vegyen Intelt. Nekem a kövi procim is AMD lesz az tuti. Bár mostanában nem tervezem a 3600 lecserélését.

Nasit a kis fehér medvének!

(#63) Danex válasza Chaser (#24) üzenetére


Danex
addikt

AMD cpu árak szerintem a Raptoreum bánya miatt száltak el, egy 5600X napi 4$-t is tudott hozni október elején, emiatt én is néztem, hogy lecserélném az 5600X-et 5900X-re, de kb fél héten belül 155e-ről 180-ra emelkedett az is.

(#64) Chaser válasza M@cika (#62) üzenetére


Chaser
titán

nálam is az van, mármint amd
a kispénzűekkel kib@szás ez
bebattyogott a pH@raszt a boltba, vett egy 3100+b450m s2h-t 50-55e ft-ból a kettőt újan és kánaán - azzal a lappal egy 3600-ot is maxra lehet hajtani, ram oc-tól sem ijed meg -
most bebattyog a pH@raszt és kap egy nagy adag lóPh@szt 50-55e ft-ért
45e körül egy 1600af-et lap nélkül, ami nem sokkal jobb a 3100-nál de legalább sokkal többet zabál megküldve, tehát hosszútávon drágább lesz

szerk:
Danex
igen azt mondta valaki
ettől független a 3100/3500x, azok már lassan egy éve eltűntek/megdrágultak, ahogy a 3600 is
3900x volt még érdekes, 155e ft-ért értelmes helyeken, pár nappal később ránézek ahol van is 190, most 200e+ jellemzően nem-nimand helyeken amik esélyesen csak listázzák, mondjuk az már lehet kifut lassan, azt adták/adják el ami még van belőle legyártva

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#65) Yeffy válasza Gaga (#58) üzenetére


Yeffy
veterán

:DDD

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#66) Petykemano válasza Danex (#63) üzenetére


Petykemano
veterán

Már hiányzott egy ilyen coin

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#67) bayarena


bayarena
aktív tag

Haverom most akar venni 5600x-et, lehet tudni, hogy ezek az uj steppingek az extra cache-el mikor jelennek meg?
Foleg videovagasra hasznalna.

(#68) snecy20 válasza Atocha (#4) üzenetére


snecy20
veterán

Bici az arversenyre gondolt, mert abban valoban nincs verseny. Az amd most nagyon jo de ez nem latszik meg az arban. Az intel meg most se olcso..

Most így a koronavírus-időszak alatt az árversenyből max., annyi látszódik, hogy szinte minden hardvernek megy fel az ára. Tehát igazából az eredeti, jó értelemben vett árversenyt nem mostanában kell ám várni..

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#69) Danex válasza Petykemano (#66) üzenetére


Danex
addikt

Azóta már kb lecsengett, ma már csak kb 0.6$ körüli profit termelhető egy 5600X-el, egy WoW Gamecard kijön belőle, de ezért szerintem már senki nem fog CPU-t venni :))

(#70) Busterftw válasza bayarena (#67) üzenetére


Busterftw
veterán

Elvileg November tomeggyartas, szerintem majd januarban CES leleplezes aztan kaphato lesz.

(#71) Chaser válasza snecy20 (#68) üzenetére


Chaser
titán

ezt egyébként nem értem
épp hogy meglátszik az áron hogy már jó az amd
eddig azért adták aprókért a cpu-kat mert nem ők voltak a top1
de az elmúlt - mosolyogtam is jókat mikor sokan úgy gondolták kijön az 5xxx széria és majd apróért dobálják a 3600-okat meg a többi 3xxx-et, mivel azok már igen versenyképesek voltak mindenben, nem úgy mint 2xxx-3xxx váltáskor az előd -
azt azért naivság úgy gondolni hogy ráfejelnek az intelre és még majd olcsók is lesznek ( :
eddig az volt jó ár/érték arányú cpu akkor amd, régen meg ugye kazán is volt
ma a jó ár/érték arányú leginkább az intel, és leginkább a kazán jelző is arra illik, nem az amd-re

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#72) carl18 válasza Chaser (#71) üzenetére


carl18
addikt

Mondhatni én is az ár-érték arányt figyelembe véve vásárlok.
A Ryzen 5 1600-at még 30E forintért vettem 3 év garanciával, annyiért bestbuy volt mikor olcsón kiszorták a készleteket.
Mondhatni szerintem a lehető legjobb üzlet volt, még most is simán elég nekem mindenre.

Viszont most nagyon elszáltak az árak, bármi is legyen az oka.
A 2 éves Ryzen 3600 is majd 80-100E forint, álom le esett.
De ameddig ilyen elszált árazások vannak nincs is tervbe a processzorom cseréje. :U

[ Szerkesztve ]

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#73) Chaser válasza carl18 (#72) üzenetére


Chaser
titán

én 32e-ért vettem az 1600af-et, ár/értékben verhetetlen volt akkor
de mindenre nekem nem volt elég, volt játék ahol csúnyán elvérzett 4g-n is
az smt ott még jóval kevésbé hatékony mint 3xxx-től felfelé - és sokszor nemhogy gyorsít de lassít is -
dupla annyiért vettem utána a 3600-ot, hát először sokalltam, utána már nem, étvágyban is sokkal jobb már
most meg kevés a kapacitás gyártani, kvázi letojják 3600-tól lefelé a palettát, pedig a 3100 is nagyon jó ár/értékű volt 30-35e ft-ért, majdnem hozta amit az 1600af c2c, de gameben sokszor jobb is volt, és sokkal kevesebbet evett
régen minden jobbvót' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#74) asaca


asaca
tag

Hihetettlen hogy mire a hozzászolások olvasásával végzek,a vérnyomásom az egekben.Mégis ki az aki ezt beveszi még mindig hogy kazán meg leveszem a hütőt elpukkan? Vagy ezek az emberek hol élnek ? 2007ben? És hol van a sok biztonségi rés amit évekig nem is tudtunk,ki tudja kik mit csináltak az adatainkal... stb stb Fel áldozták a biztonságot a sebesség oltárán.Mégis ki mer megbizni egy Intel prociban manapság. Hihetettlen. Komolyan.

BF3: aSaca-Hun

(#75) Kansas válasza Chaser (#73) üzenetére


Kansas
addikt

A 3100/3300 eleve egy "amíg a készlet tart"-stílusú selejtszórás volt... elég hamar ki is fogyott a készlet...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#76) carl18 válasza Chaser (#73) üzenetére


carl18
addikt

Igen mondhatni remek vétel volt, már én is bántam akkoriban miért nem csaptam le a 52E forintos Ryzen 3600-ra. :D
Bár én ezzel is el vagyok, ha úgy nézzem mindenre kiszolgál.

Azért az átlag ember nem fél évente vásárol processzort, az elődje egy I5-3470-es volt ami mondhatni a végefele már nem mindig nyújtott elég teljesítményt. Meg kellet volna neki több ram is, mert 8 giga ram sokszor elfogyott.

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#77) Chaser válasza Kansas (#75) üzenetére


Chaser
titán

3300x-ről nem beszéltem, az kb sosevót'
3100 viszont mondhatni standard része volt a kínálatnak mióta megjelent, egészen tavaly decemberig
mikor is az amd az addigi kínálat mellett elkezdte gyártani az 5xxx-eket, konzol soc-okat és rdna2-ket a megleveő rdna1-ek mellett 7nm tsmc-n...legalábbis papíron kezdték el őket gyártani ( : az maximum rossz vicc amit leműveltek, nem gyártás

carl18
vettem 2700-et 42-3e-ért újan boltból, szóval nem panaszkodom - a vége valami 33e lett a promók és hűtő eladása után ( :-
szóval nem panaszkodom
de ez a mostani helyzet nonszensz

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78) Frozen válasza asaca (#74) üzenetére


Frozen
őstag

Én jobban bízok benne mint az amd-ben sokkal több szerver gépben van és volt intel. Az utolsó pár évben kicsit fordult a kocka ,mert nem jött ki egy kétt jó fejlesztés és picit le is maradtak. De a másik oldalon is ugyan annyi vagy még több biztonsági rés van ahogy írtad sokról nem is lehet tudni néha amédiába jön ez és az.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#79) Chaser válasza Frozen (#78) üzenetére


Chaser
titán

ez jogos, de ez egy külön történet
ott van a legnagyobb zseton és az intelnél van, ez a mázlijuk
viszont, nem picit maradtak le intelnél, hanem qrvára lemaradtak
lassabbak, többet esznek, sokszor még drágábbak is
de ugye ott sok éves szerződések vannak és fontos a kemény support, ezért áll még a zászló intelnek server fronton, semmi másért
amilyen technikai lemaradásba kerültek meg is látszott a számokon hogy nagyon lassan, de csökken az intel kvázi egyeduralma server fronton
az amd-nek majd eztán kezd beérni a gyümölcs azon a területen is, lehet még sok-sok éve mire azt látjuk majd intel és amd servereknél 50-50% az arány

szerk:
ez annak az eredménye hogy nem voltak hajlandóak átmenni bérgyártóhoz, a saját fejlesztéseik pedig rendre kudarcba fulladtak - mármint a lemaradásuk emiatt történt -
viszont mostani helyzetben előny is ez, mert nem függnek bérgyártóktól mint az amd
bár elvileg már kopogtattak tsmc-nél inteltől is

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#80) Kansas válasza Chaser (#77) üzenetére


Kansas
addikt

A 3100 se volt "standard része" a kínálatnak, a 3300X-szel egyszerre jelent meg selejtszóró termékként, csak a hozzáférhetősége volt sokkal jobb, gondolom mert a 3100-hoz könnyebben lehetett a 2 CCX-ből 2-2 működő magot találni, mint a 3300X-hez 4/0 működő magos CCX-leosztást.
Az AMD amúgy nem gyártott semmit, a TSMC gyártott az AMD megrendelésére - tudom, hogy csak a hangsúly más, de a különbség valódi, hisz lehet tudni, hogy a TSMC sok esetben csak részleges rendeléseket teljesített, illetve az OEM szerződések(laptop és egyéb brand gépek) elsőbbséget kellett élvezzenek a DIY piaccal szemben.

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#81) Frozen válasza Chaser (#79) üzenetére


Frozen
őstag

Azert annyira nem maradtak le mint mondod,szerver fronton talan igen,de ez azon múlt ,hogy berqgadtak a 14nm csíkszélen és az első 10 es nem lett a legjobb. Az amd teret nyert viszont biztos vagyok benne hogy a kekek hamarosan ujra feltornek es a virosok akarmi el probalkoznak alulrol fogjak nezni a kilatot

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#82) Kansas válasza Frozen (#81) üzenetére


Kansas
addikt

Előfordulhat hogy az a forgatókönyv valósul meg, de mérget ne végy rá, van bőven behozni valója az Intelnek(és a 11.gen több szempontból visszalépés a 10.genhez képest, a kínálat tetején legalább is) és a big.little design csak az átlag fogyasztást csökkenti, és ha az egyik oldalon van 8 nagy és 8 kicsi mag, a másikon meg 12 nagy mag(és a kicsi magok nem tudnak HT-t, tehát mindkét oldalon 24 szál lesz) ugyanannyi pénzért és TDP-keretből, az nem feltétlenül fog teljesítmény-fölényt hozni...
Simán előfordulhat, hogy az Alder Lake lesz az Intel Bulldozere...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#83) Danex válasza Chaser (#71) üzenetére


Danex
addikt

Kijön az új intel és ha valóban guritja majd a +20-25%-ot akkor majd fog az AMD is olcsósítani. Chiplet dizájn miatt könnyű ugye rangsorolni a chippeket, nem lennék meglepődve amúgy, ha az AMD már gyűjtögetné a gyengébb 5600 chipeket és ha az intel megérkezik kompetens árazással akkor az AMD kiadhatna megint egy árban szebb belépő CPU-t.

Illetve szerintem amint jön az intel procija instant lesz árleszállítás amd-nél is.

(#84) Kansas válasza Danex (#83) üzenetére


Kansas
addikt

Azért azt Linus észrevette, hogy azok a tesztek az AMD-s scheduler meg cache fixek kijövetele előtt készültek Win11-en, szóval készpénznek ne nagyon vedd azokat a számokat amik az AMD procihoz lettek írva...

[ Szerkesztve ]

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#85) Chaser válasza Kansas (#80) üzenetére


Chaser
titán

én azt eléggé standardnak hívom, hogy mióta megjelent folyamatosan lehetett kapni, és egyre jobb áron
nem csak nálunk, globálisan
a 3300x meg globálisan is mutatóban volt csak - sztem semmi selejt nem volt abban, tökéletes 1x4 magos design, a 3100 2x2 amire esetleg rá lehet sütni a selejtet -

Frozen
serverekről volt szó, ott maradtak el nagyon csúnyán
asztaliban csak simán zabálnak 8c/16-től felfelé és magas órajeles 6c/12t-nél, de árban vannak jó ajánlataik
megint más kérdés, hogy a lap jellemzően drágább alájuk
és ha melóra akarja használni az ember a többletfogyasztás miatt hosszú távon az esetleges jó ajánlat már nem is annyira jó

Danex
legyen úgy
bár mivel amd elég véges számban tudja az egyes termékeket gyártani nem nagyon hiszem hogy árat csökkentenének mostanában, amit tudnak gyártani úgyis eladják

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) Frozen válasza Chaser (#85) üzenetére


Frozen
őstag

igen abban tényleg lemaradtak rendesen,de most ha megnézed már egy ideje az amd sem hozott szerver procikat aszem a 3xxx valami náluk is az utolsó csak az 5xxx ből is jöhetne már valami

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#87) Chaser válasza Frozen (#86) üzenetére


Chaser
titán

igen, de nekik ütős ám keményen a server ajánlatuk
egyébként azért nem hoztak mert nyilván nem tudnák gyártani
nincs kapacitás, így is hintáznak
túlvállalták magukat nagyon arra a kapacitásra amit a tsmc tud nekik adni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#88) hokuszpk válasza asaca (#74) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

lazits, érd el a Zen állapotot...

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#89) M@cika válasza Frozen (#81) üzenetére


M@cika
őstag

Hidd csak ezt, ha ettől jobban alszol. én meg abban bízok, hogy hosszú mélyrepülésben marad a kék bagázs. mert megérdemlik a 2006 és 17 közötti mocsokságaikért.

Nasit a kis fehér medvének!

(#90) Kansas válasza Chaser (#85) üzenetére


Kansas
addikt

A 3300X is ugyanúgy két CCX-es volt mint a 3100, csak az egyik CCX-ben nem voltak használható magok. Szó se volt soha "tökéletes 1x4 magos design"-ról.
Valószínűleg volt pár ezer olyan proci a binben, amit azzal a specifikációval ki lehetett adni 20 dodóval(20%-kal) drágábban(a 3100-hoz képest), aztán mikor elfogytak, akkor befejezték a forgalmazását.
A 3100-asból alighanem egyszerűbb volt utánpótlást biztosítani, azért volt inkább/tovább elérhető.
De mindegy is, nem tartozik közvetlenül a témához.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#91) Kansas válasza M@cika (#89) üzenetére


Kansas
addikt

Áh, annak sincs értelme...
Inkább adogassák csak oda-vissza egymásnak a pofonokat és jöjjön némi árverseny.
A mocsokságaikat pedig a '80-as években kezdték az AMD ellen, nem vártak ki 2006-ig. Az AMD az első perét 1991-ben nyerte ellenük...

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#92) Lewzke


Lewzke
őstag

Aki APU-ban tervezi a jövőt annak érdemes várni az új Zen 4-re? Mennyi +%-ot hozhat majd az RDNA2 integrált? Igazából a CPU fronton már bőven elég nekem amit nyújtanak, de talán örülnék egy még combosabb integráltnak.

(#93) hokuszpk válasza Lewzke (#92) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

az apukat a memoriasavszel erosen limitalja, szoval ha erosebb igp kell, erdemes varni, mert a ddr5 joval magasabb savszelessege johatassal lehet ( lesz ) az integralt gpu teljesitmenyere.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#94) Kansas válasza Lewzke (#92) üzenetére


Kansas
addikt

Combosabb(sokkal) aligha lesz, nincs rá tömegigény, de talán pár új multimédiás feature belefér.

Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

(#95) makkmarce válasza Lewzke (#92) üzenetére


makkmarce
őstag

én megvárnám mostmár, ha eddig vártál.. szerintem az RDNA2 egy jóval szebben megtervezett megoldás, mint a régi RDNA1, meg akár 1-2 trükköt is bevethet az AMD (gpu cache, ha már úgy is van 3d cache is).

okoskodom, tehát vagyok

(#96) Chaser válasza Kansas (#90) üzenetére


Chaser
titán

ezt én nem így tudom
de végül is ugyanazt mondod, két ccx, de az egyik off, akkor marad egy ccx
mindenesetre az egy bika cpu volt és sokszor jobban muzsikált mint a 3600 játéktól függően, viszont az tényleg mutatóban volt csak, a 3100 pedig nem, abból annyi volt mint a szemét - ahogy bármelyik másik 3xxx cpu-ból is -
intelnél valahogy nem tűnt el a "selejt" 10100/f a palettáról
elég egyértelmű amd-től mért tűnt el, ahogy a 3500x is - annak mondjuk sok értelme nem volt, kb 3100 tudását hozta de jóval drágábban, még normál időkben is alig volt olcsóbb a 3600-nál -
mostani vga árak mellett sztem van egy nagyobb tömegigény a gyors igp-re ( : valaki linkelt nemrég egy statot a legnépszerűbb vga eladásokból, 5600g volt az első ;]
ha ez a vga baromság marad akkor pedig még legalább 3 tier-rel meg fog nőni az az igény

Lewzke
ha csilliókat akarsz költeni ddr5-re akkor jah, egyébként nem
nem mostanában lesz gyors ddr5 ram "apróért"

makkmarce
biztos jobb az rdna2 mint az 1, de jelenlegi megoldásokban sem a rdna1 van, nem is tudom mi a neve, valami vega talán, mindegy, régi megoldás
gt 1030 szint jó rammal, esetleg kicsit felette még jobb rammal

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#97) hokuszpk válasza Chaser (#96) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"jelenlegi megoldásokban sem a rdna1 van, nem is tudom mi a neve, valami vega talán, mindegy, régi megoldás"

az 5700G -ben is Vega van, csak epp el tud menni ~2Ghz -ig.
* nalam viszont egyelore marad a diszkret vega56 zsuga, mégse járja, hogy az ősöreg tvkartya kepe random ( oke, kb. 10 mp / 1 mertekben, de akkoris ) csikoz.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#98) Chaser válasza hokuszpk (#97) üzenetére


Chaser
titán

jaja az, sajnos...rdna1-gyel vagány lenne az 5700g, főleg ha még lehetne kapni 120e-ért ( :
mondtam én hogy marad nálad az a vga :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#99) Frozen válasza Chaser (#96) üzenetére


Frozen
őstag

Nem draga a ddr5 abszolut csak jelenleg eleg nagy kiszerelesben adjak 32Gb kell megvenni ez a mennyiseg ddr4 ből is konnyen 200 euroba fajhat,ha meg nagyobb sebesseg is kell melle konyen ugyan annyiba kerulhet egy 4000Mhz+os ddr4 mint egy ddr5 5000+

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#100) Chaser válasza Frozen (#99) üzenetére


Chaser
titán

most akarok venni 43e ft-ért 2x16gb aegis 3200-ast boltból, igaz nem szuper gyors ram de na ( :
ddr4-ből 4ghz+ ramot kb értelmetlen venni, a 3600-os ballistixeim tudnák ha kell, ahogy tudnak 3600 szűk c14-et is - és még bele sem halnak ( : -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.