Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Frozen válasza Chaser (#100) üzenetére


Frozen
őstag

Nem biztoa hogy ertelmetlen az 5ghz ddr4 jobb vetel lehet a szukebb idozites vegett mint a ddr5 foleg jatekhoz. Amd nek meg az kell. A zen 4 en mar valhato jobb orajelek es tobb mag szoval lesz itt erdekes fordulat meg. 3200-3600 hat ez kb vicc az ezer erevs gepekbe talan jok ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#102) PuMbA válasza Frozen (#101) üzenetére


PuMbA
titán

AMD-nek nem kell akkora memória sávszélesség, mint az Intelnek a nagyobb L3 cache miatt. Van neten teszt, hogy Intelnél, amikor kicsivel nagyobb L3 cache-t raktak be pár éve az akár 10% sebesség növekedést jelentett azonos órajelen. A jövő év elején érkező +64MB cache-sel szerelt AMD procik észt fogják kiaknázni még jobban.

[ Szerkesztve ]

(#103) Frozen válasza PuMbA (#102) üzenetére


Frozen
őstag

Ezek meg iden megerkeznek szerintem az intel procik utan.
Nem hiszem hogy eltolnak a zen 3 frissitest jovo evre amikkr ott ev. Egen meg jon a zen 4 elvileg. Akkor mar jobban kovarnak az emberek azt es senki nem venne a zen3 3d cache procikat.

Mennyire kell a savszell sztem az donti el mekkora orajelen tud ketyeg i a proci ebben az amd mindig le volt maradva. Es a memoria kezelese is gyenge ezert kell neki jobban a kisebb kesleletesu memo. ( De meg ogy is hatranyban van ezen a teren)

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#104) hokuszpk válasza Frozen (#103) üzenetére


hokuszpk
nagyúr

"es senki nem venne a zen3 3d cache procikat."

szerintem siman, a 3d cucc elvileg belemegy az AM4 lapomba, a Zen4 -hez uj foglalat, uj lap, uj memoria... na ezekre majd felreteszem a penzt, amig kiforrja magat a ddr5 / pcie5 / stb.

"mekkora orajelen tud ketyeg i a proci ebben az amd mindig le volt maradva. "

hatnemtom, az FX mar evekkel ezelott leverte az 5 Ghz -t :D az masik kerdes, hogy a teljesitmenye ezt a merfoldkovet nem validalta.

[ Szerkesztve ]

Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

(#105) Chaser válasza Frozen (#101) üzenetére


Chaser
titán

hát öööö izé, sztem elég sokan örülnének ennek nem csak ezer éves gépekbe is :P
a zen3d gameben/kódolásban 15-20%-ot dob az 5xxx-ekre, részemről várós
ha a zen4 erre keményet ráfejel az lehet, az meg biztos hogy legalább két ceruzával fogják írni az árát, olyan vastag lesz ( : nem mintha a "sima" 5xxx-nél olyan vékonyan fogott volna

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#106) makkmarce válasza Frozen (#103) üzenetére


makkmarce
őstag

"senki nem venne a zen3 3d cache procikat."
már miért ne? csak az ár a kérdés, sőt, aki régi lapba teszi, annak teljesen jó
A Zen4 teljesen más kategória lesz, új alaplap, új proci, új memória, teljes csere mindenben, ráadásul új bugok, ahogy most intelen és amd-nél is.

okoskodom, tehát vagyok

(#107) Frozen válasza makkmarce (#106) üzenetére


Frozen
őstag

az x után rá egy bő fél évre az xt procikra 50 eurot dobot rá az amd, most a cache miatt nem hiszem,hogy olyan nagyon rá merne pakolni. Oké igazad van sokatoknak belemegy az am4 foglalatba, viszont a zen 4 elvileg dupla magsürüséggel érkezik és elvileg órajelben ipc ben is kell valamennyi pluszt hoznia.Hogy mennyi lesz majd az ára nem tudom ,de szerintem nem fognak itt olyan vastag számokkal dobálozni hiszen kell mellé új lap is a ddr5 sem azért a nagyon olcsó (a sebesség kategoriában olcsonak számít egyébként)
de most ha azt kezdjük el nézni,hogy egy alap gép amiben még a gpu sincs benne csak a lap proci kombo alsó hangon 1500-2000 euro lenne azér erre nem sok vevőt találnának.
A másik a pcie5 nagy az esélye,hogy a következő gpu sorozatok is ezen a szinten jönnek ki és azért itt már lehet áttörést látni majd szerintem nem olyan lesz mint a pcie3 és a 4 közt ,hogy szinte alig vagy nincs is különbség.Lehet érdemes lesz várni egy évet,hogy kifforja magát ,de nem tudom találgatni nem szeretnék meglátjuk mit hoz a jövő. És az is egy a +cache nővelés mire lesz elég.
Az még érdekes,hogy régen pont ezért nem nővelték a cache tárolok méretét mert iszonyat drága ,de cserében pokoli gyors. Most lehet hülyeséget mondok ,de szerintem értelmesebb lenne az alaplapokra is felforrasztani a pici modulokat meg rá egy lapos hűtőt mint a chipseten ami van. ( a laptopoknál is rajta a lapon a vram pl)

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#108) Petykemano válasza Frozen (#107) üzenetére


Petykemano
veterán

> zen 4 elvileg dupla magsürüséggel érkezik

Ezt pontosan hogy érted?

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#109) Frozen válasza Petykemano (#108) üzenetére


Frozen
őstag

2x annyi magot fog tartalmazni mint a zen3 vagyis én így olvastam korábban a fejlesztést

We will see 24 core Zen4/5 CPUs on AM5 socket. Probably the listed SKUs will be: Ryzen 9 = 24/20 core Ryzen 7 = 16/12 core Ryzen 5 = 8/6 core Ryzen 3 = 4/2 core

A subsequent post on tech blog Chips and Cheese suggests this could be as much as 40%, while IPC (instructions per clock) could increase by 25%. The article goes on to say that early samples of AMD's less EPYC processors show a 29% speed improvement over the current generation, despite having the same number of cores and clocks.

Durva lesz ha ennek a fele is igaz+ gondolom ezek is megkapján majd a 3d cachet

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#110) Petykemano válasza Frozen (#109) üzenetére


Petykemano
veterán

Én utoljára azt olvastam, hogy a zen4 esetén nem nő a magok száma a CCX/CCD-ben. És a desktop SKU-k esetén is marad a max 16 mag.

Ez Persze nyilván attól függ majd, hogy milyen az IOD felépítése.

Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

(#111) makkmarce válasza Frozen (#107) üzenetére


makkmarce
őstag

zen 4 a legutóbbi pletyka szerint más világ lesz, tényleg szintlépést igérnek.
TSMC 5nm-en gyártják majd és 40%-os sebességnövekedést igért még legutóbb az AMD az előző modellekhez képest. Namost 2 dolgot tehetnek, vagy a régi árát csökkentik, vagy az újat emelik. Szerintem csillagokba lövik ki az árat, mert bármi lejön a szalagról intelnél és AMD-nél, azt viszik. 7nm-es node-on se várható megrendelés csökkenés, mert mindenki azon is akar gyártani (ne feledjük, még konzolok se kaphatók, hiába itt megint a karácsony). Nem számítok csodára, hogy majd normalizálódik. A világgazdaságban már rég hiperinfláció van, nem ritkák a 10-20x-os drágulások, szóval egy sima 1,5x-2x-es szorzó is beleférhet, ahogy a videokártyáknál ez már megtörtént. Most boldog-boldogtalan számítógépet akar.
Mikor kisgyerek voltam hülyének néztek miatta, igazi bennfentes klubb volt a számítástechnika :).. régi szép idők.

okoskodom, tehát vagyok

(#112) PuMbA válasza Frozen (#103) üzenetére


PuMbA
titán

A lényeg a végén a teljesítmény :) Memória ide vagy oda az 5950X 16 maggal megveri a csúcs Alder Lake-et is (az eddigi kiszivárgott tesztek alapján 11%-kal), olcsóbb és lassúbb memóriával. Az Alder Lake előnye kevesebb szálon van.

[ Szerkesztve ]

(#113) Frozen válasza makkmarce (#111) üzenetére


Frozen
őstag

azért a 2x ár szórzó szerintem túlzás az azt jelentené,hogy 1000 euro felett lenne 1 db cpu és akkor sem a lapról sem a memoriáról nem eset szó.
A vga ára is csak azért szállt el ,mert bányába nagy lett rá a kereslet,ez a hiány csak egy duma volt mindig is amikor kamionokkal vitték a hangárokba bányászni őket. Volt és van kapacitás rendesen csak felvásásrolták őket.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#114) Busterftw válasza PuMbA (#112) üzenetére


Busterftw
veterán

Melyik tesztben? Nem NOV 4-ig van embargo?

(#115) PuMbA válasza Busterftw (#114) üzenetére


PuMbA
titán

De. Kiszivárgott tesztről van szó. [link]

[ Szerkesztve ]

(#116) Chaser válasza Frozen (#107) üzenetére


Chaser
titán

nem merne?
ne féltsd őket ;]
az xt-k alig hoztak valamit, ez meg a rettegett gamben domborít nagyot és videóvágásnál is pl
szóval sztem bátrak leszneinteltől függ mit domborít és milyen áron
és valójában tényleg kazán lesz-e, mert akkor túl komolyan nem veszi az amd - jogosan -, látszott ez már az 5xxx árakon is

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#117) zsid válasza Frozen (#103) üzenetére


zsid
senior tag

"Akkor mar jobban kovarnak az emberek azt es senki nem venne a zen3 3d cache procikat."

Már hogyne vennének, én is erre várok. Tudod az AMD esetében az AM4 eléggé átjárható platform, egy B450-es lappal meg tudsz most is hajtani 4 generációt és a két véglet között akkora teljesítménybeli különbség van, hogy bőven megéri AM4-en maradni akár még évekig is.

<tRucKdriFteR>

(#118) Frozen válasza zsid (#117) üzenetére


Frozen
őstag

am5 ha dupla magszámmal jön akkor aligha fogod vele tartani a lépést.
Szerintem a zen 2 és a zen 3 közt sem volt olyan nagy az ugrás

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#119) zsid válasza Frozen (#118) üzenetére


zsid
senior tag

Most is van dupla meg négyszeres magszámmal Threadripper ( és Xeon), átlagfelhasználó mi a lófaxt kezd ennyi maggal? Mit tud kezdeni egy átlagfelhasználó egy Ryzen9 5950X-szel?
Mikor fut bele ma egy átlagfelhasználó processzorlimitbe egy Ryzen5 5600X-szel vagy egy 11600K-val? A Coffe Lake topikban simán elvannak a 8700K-val meg a 9900Kval.
Te mint egyszeri user, mi a rossebet csinálnál egy 12900K-val vagy egy 32 magos Zen4-gyel ? Mihez kell neked akkora powa?

<tRucKdriFteR>

(#120) Frozen válasza zsid (#119) üzenetére


Frozen
őstag

tolnám vele a bányát ezerrel :D
Az intel 12900k 472 euro szóval az amd nek ha érkezik válasza akkor az sem lőheti sokkal magasabbra az árat a 3d cache miatt sőt még lehet a jelenlegi zen 3 árát is le kell majd vinnie.Főleg ha igazak lesznek a tesztek ,hogy mennyivel is gyorsabbak

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#121) zsid válasza Frozen (#120) üzenetére


zsid
senior tag

Szólj már nekik, hogy elnézték az árfolyamot! Mintha kicsit gyengén váltanák az eurót :DDD :DDD

De szerintem erről az intel sem tud még :) [link]

[ Szerkesztve ]

<tRucKdriFteR>

(#122) Frozen válasza zsid (#121) üzenetére


Frozen
őstag

a hivatalos msr ár az 5xx valahány dollár

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#123) zsid válasza Frozen (#122) üzenetére


zsid
senior tag

Igen, ott van a második linken az msrp ( 1000 darabos tételben) nettó 599$. Plusz nagyker,kisker,áfa,vám és szállítás :D

<tRucKdriFteR>

(#124) M@cika válasza zsid (#123) üzenetére


M@cika
őstag

valamint ne felejtsük el a pofátlansági haszonkulcsot sem. Így aztán szépen meg is üti az 1000 dodós limitet. De Intel ma bukó, szóval aki megveszi hát tegye. :-)

Nasit a kis fehér medvének!

(#125) makkmarce válasza PuMbA (#112) üzenetére


makkmarce
őstag

ami érthető, mert úgy emlékszem a kis magok nem HT-sak, emiatt is a 24 thread.
1 szálon viszont nagyot lép megint, szóval a CS:GO a teszteken majd pörögni fog :D
Ha 1 szál kellene a munkámhoz, az intel mostmár jobb választás lenne (nameg úgyis napelemről jön a nafta, nem kerülne sokba az eltartása).
Mivel több szál kell, így még mindig felejtős a cucc.

okoskodom, tehát vagyok

(#126) makkmarce válasza zsid (#121) üzenetére


makkmarce
őstag

hmm.. várható ár.. lesz ez pillanatok jóval több is, ezen még nincs rajta a nyerészkedési felár.

okoskodom, tehát vagyok

(#127) Frozen válasza makkmarce (#126) üzenetére


Frozen
őstag

A lap draga hozza egyenlore nem fognak vele nagyot akasztani szerintem.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#128) Gyok2 válasza Frozen (#127) üzenetére


Gyok2
aktív tag

Egyelőre, vagy tényleg nagyon drága lapok lesznek...

Tiszta Windows rendes ház

(#129) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Ez májusi hír,
https://www.tomshardware.com/news/amd-ryzen-5000-b2-stepping-cpus-dont-bring-any-benefits

ilyen tempóval halad az AMD?

(#130) PuMbA válasza Atom_Anti (#129) üzenetére


PuMbA
titán

Ahogy a cikkben írva van, a B2 steppinget a 3D cache-sel együtt adják ki :) Felesleges minden kis apró javításra ugrani, mert az drága az AMD-nek.

[ Szerkesztve ]

(#131) Gibo válasza Frozen (#107) üzenetére


Gibo
senior tag

Ezt számold újra..Az adatlapomon látható gép 1250€ volt, egyedül a VGA jött a régi gépből, és ez minden csak nem alap gép..

[ Szerkesztve ]

Nokia 6101 -> Samsung J700 -> Samsung C5212 -> Samsung S8500 (Wave) -> Samsung S4 Mini -> Honor 7 -> ZUK Edge -> Vivo IQOO Pro

(#132) Frozen


Frozen
őstag

Nem emlekszek rá hogy volt az 5600x től kisebb kategoria az 5xxx szeriaban. :Y

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#133) Dare2Live válasza zsid (#119) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"A Coffe Lake topikban simán elvannak a 8700K-val..."

Sött aki a net/word/excel magán célra lightroom/photoshop vonalon van egy 2500K@4ghzel is lazán.

8700k 5ghz@allcore kb akkor kell ha vki játszik és berak a gépbe egy 3080at, hogy ne legyen érdemi proci limit.

Persze aki evvel keresi a pénzét és napi sok órában lightroom/premier/blender... vonalon mozog annak megérheti egy 5900x/5950x de ez az userek 0.1%a. Amúgy sztem ezen a vonalon is jön a cloud. Egyszerűen baromi nagy pénzkidobás az, hogy napi 3ht pl renderel egy 5950x, ráadásul sokkal gyorsabban is fog menni. De a stadia/gf now.... vonal is detto ez. Gamer a 2500K meg 960ával lazán el cyberpunkozik.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#134) makkmarce válasza Dare2Live (#133) üzenetére


makkmarce
őstag

A cloud szerintem biztonsági okok miatt nem megoldás (nameg elég erős függés is).
Ha másnap úgy dönt a szolgáltató, hogy kicserél egy funkciót, akkor bukó, neked meg fut egy 3 éves projected akkor ott fog elvinni a mentő idegbaj miatt.
Az eddigi tapasztalatok alapján az adobe és az autodesk nevű gittegyletet 1-2 évente feltörik, vagy ahogy pl a cannon eltüntette sokak portfólióját, semmi bizadalmam ebben.
Egy komplexebb 3d-s projecthez mondjuk egy texture export után lenne akár 20-30 giga adat, azt is elég melós felküldözgetni.
A titoktartási szerződést is félve írná alá az ember, ha felhőben csinálja, aztán meg valahogy kikerül nagyon megütheti a bokáját.
Aki meg 3d-ben dolgozik, az rendszeresen prerenderel, nem csak néha napján nyomja meg a gombot. (már akit én ismerek).
Jó az ha otthon a masina, meg hozzá egyből a backup HDD-k.

okoskodom, tehát vagyok

(#135) Dare2Live válasza makkmarce (#134) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Egyetértenék de a valóság az, hogy bankok... mennek cloudba.
Ennyit a feltörés nem fog menni a rendszer félelmekről.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#136) makkmarce válasza Dare2Live (#135) üzenetére


makkmarce
őstag

hát, az adobet és az autodesket már feltörték. Többször is, ki is kerültek az adataim, nincs bennük bizodalmam. Remélhetőleg a bankokban nem ennyire amatőrök dolgoznak.

okoskodom, tehát vagyok

(#137) Dare2Live válasza makkmarce (#136) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

a bankoknál mindegy kik dolgoznak hisz az adataid a cloud szolgáltatónál vannak.
igazából még le is tolják evvel a felelőséget magukról. Nem mi lettünk meghackelve hanem a cloud szolgáltatónk.

abban a világban élünk, hogy a köv negyedév gyorsjelentése max 1év tcoja számít. Ott meg a cloud verhetetlen. 5éves TCOra már elbuknak meg hát ugye a fenti... de kit érdekel az, hogy hosszabb távon drágább és adatbiztonság?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#138) eldiablo válasza Dare2Live (#137) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Mégis, melyik bank/bankokok csinálják ezt?

(#139) Dare2Live válasza eldiablo (#138) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mert szembejött. [link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.