Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) schawo


schawo
titán

Felső kategóriás? Ez egy belépő kategóriás amatőr stúdiókártya kezdő youtube-osoknak. Ez meg a felső kategória között 1,5 nagyságrend (30x) az árkülönbség.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#2) snecy20


snecy20
veterán

Pár éve még nagyokat lehetett szívni a Creative drivereivel, nem tudom most ilyen téren hol tartanak...
A mostmár jó pár éves Xonar Essence STX II-met mondjuk nem hiszem hogy erre váltanám le. :)

[ Szerkesztve ]

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#3) ΞΔGLΞ válasza schawo (#1) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Inkább (egy a sok közül) a belépő kategória alja...

(#4) Patice


Patice
nagyúr

"A várhatóan Sound BlasterX AE-9 nevet viselő eszköz az igényes hangzásra vágyó felhasználók szívét dobogtathatja meg."

Hát az enyémet nem dobogtatta meg.

Akkor itt a DAC chip a belső egységen figyel? Mert ha igen, akkor a külső egység csak egy fejhallgató erősítő. Vagy mindkét egységben van DAC (mivel a belső kártyán is vannak analóg kijáratok)? :U :F

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#5) D.Va válasza schawo (#1) üzenetére


D.Va
senior tag

Hát abban igazad van hogy egy rendes studióba való "hangkártya" milliókba kerül, de valljuk be egy átlagos otthoni usernek ez is bőven megteszi hangminőségben sőt még sok is! (feltéve hogy nem akar egyszerre több hangszert meg vokált bevinni a hangkártyába mert oda ez kevés bemenettel rendelkezik...
Viszont nem kell milliós hangkártyákat venni, egy Apollo belépő hangkártya 200-300 ezer közt vígan elég bármire. És olyan pluginek vannak hozzá hogy az ember el se akarja hinni hogy ez csak szoftveres emuláció nem pedig szobányi vassal felszerelt 100 milliós studio van mögötte. Persze nyilván a vas mindig jobb lesz kicsivel, de ha nem filmzenét készít az ember egy dollármilliárdos csúcs filmhez, vagy épp Madonna lemezhez, ez is bőven elég. Még Wiz Khalifa is "olcsó" Apollo-t használ a home studio-jában ott pedig van pénz... De ez csak egy példa, nagyon sok hírességnél láttam már ott figyelni az olcsó apollo-t az asztalon...

Youtubereknek, kezdő zenészeknek még sok is ez a Creative... :))

Mondjuk ha ez 300 dodó az meg drága egy youtubernek mikor egy usb-s külső focusrite 30-40 ezer. Bár a Creative meg gamer kártya is egyben, a focusrite-ok meg nem... Szal lehet hogy nem rossz ajánlat a Creative...

[ Szerkesztve ]

(#6) arn


arn
félisten

Creative zm volt, jo volt. A fake 5.1 emulacioval es a fuleserositovel a jatekelmenyen sokat dob. De egy ev utan elhullott, es ahogy elolvastam ez tipikus, igy visszatertem az usbs dachoz (aktualisan egy mixer).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Mindent is tud 300usd-ért. A többi marketing rizsa.

E-MU (creative) 1212m és 1616m is ami hasonló árkategóriában indult, azt I/O is volt rajta bőven, meg értékelhető hangot is tudott. Hogy össze ment..

[ Szerkesztve ]

(#8) ZnVjaw0K válasza schawo (#1) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

9 decibellel fájdalomküszöb fölötti hangerő esetén éri el a zaj szintje az (abszolút(!)) hallásküszöböt.
Akinek ennél jobb kell, az hazudik (és/vagy sznob).
(Vagy a creative hazudik)

(#9) arn válasza ZnVjaw0K (#8) üzenetére


arn
félisten

Ez kb semmit sem mond el abbol, hogy szol :) egy dacot ezerfele keppen lehet implementalni, es mind mashogy fog szolni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#10) Cathulhu válasza snecy20 (#2) üzenetére


Cathulhu
addikt

Tavaly el kellett adjam a Zt, mert Linux alatt semmilyen hangot nem volt hajlandó kiadni magából, illetve fórumokon olvastam, hogy az évente kiadott Windows driver is bytera megegyezik, csak a verzió számot növelik, hogy kussoljon a nép (de ennek magam nem jártam utána). Sajnáltam, mert szerintem szebben szólt mint a xonarom illetve a mint a mostani alaplapi, hiába ALC 1220

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#11) ROBOTER


ROBOTER
addikt

"utóbbinál opcióként ott a 48 wattos fantomtáp is"

Ijjjjjjjjjjjj, koki a fejedre. VOLT lesz az. :)

(#12) schawo


schawo
titán

jacken kívül még TRS is található a készüléken. Hmmm :DDD

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#13) Tetsuo válasza schawo (#1) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

A "stúdiókártya" és "audiofil kártya" két merőben különböző termékcsalád.
Hogy egy Creative valószínűleg nem lesz komoly minőség, abban egyetértünk.

(#14) ZnVjaw0K válasza arn (#9) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Hát, ha a jel-zaj viszonyba beletartozik minden létező zaj és torzítás (márpedig definíció szerint beletartozik), akkor egészen pontosan azt mondja el, hogy "hogy szól".
Bármely két 129dB SNR-el rendelkező DAC között fizikai képtelenség különbséget hallani.
Ezotériáról pedig nem vitatkozok!

(#15) snecy20 válasza ZnVjaw0K (#14) üzenetére


snecy20
veterán

Hű, pedig ez a szegmens jórészt a vallásról és az ezotériáról szól! :DDD

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#16) RM1 válasza Tetsuo (#13) üzenetére


RM1
aktív tag

Volt azért a Creative-nál is jó kártya az E-Mu márkanév alatt. Kár, hogy támogatás szempontjából 0 a cég, 2010-ben megjelent kártyához nem is létezett W10 driver.

(#17) schawo válasza ZnVjaw0K (#14) üzenetére


schawo
titán

:C :R

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#18) ROBOTER válasza ZnVjaw0K (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

Nem ellentmondva neked, csak hogy tiszta legyen a kép:

A 129dB kizárólag a DAC-ra vonatkozik, egy ESS Sabre (valószínűleg ES9018) ami 8 csatornás módban 129dB DNR-nyal rendelkezik. Ez egy katalógusadat, ezt hozta le a sajtó, mint jel-zaj viszonyt (valószínűleg hibásan, az egész rendszerre vonatkozóan). Ebben nincs benne az opamp, és az egyéb környezeti tényezők: táplálás, földelési rendszer. Szerintem egy asztali PC-vel galvanikus kapcsolatban álló láncban, aszimmetrikus jelvezetéssel lehetetlen 129dB-t elérni, de ez legyen az én véleményem.

A chip THD (+N) értéke, amire te is utalhattál, az -120dB.

[ Szerkesztve ]

(#19) schawo válasza ROBOTER (#18) üzenetére


schawo
titán

Ez nem vélemény, ez tény. A 129dB az elméleti maximum, ha minden egyéb, a digitális és analóg jelútban és a tápvonalon ücsörgő alkatrész fizikai anyagok helyett varázslatból van, és tökéletesen nulla zaja és torzítása van. És a tápvonal a paksi generátornál már elkezdődik.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#20) arn válasza ZnVjaw0K (#14) üzenetére


arn
félisten

Abban hiszel, amit akarsz :) foleg ha szerinted egy zenet egyetlen parameterrel lehet jellemezni. Elvegre minden studiocucc egyforman szol, a hifirol nem is beszelve. :DDD

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#21) Tetsuo válasza RM1 (#16) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Volt hozzájuk szerencsém. Annakidején valóban nem számított rossznak, egy középkat RME -vel azért nem vetekedtek.

#14 Zn...

A jel/zaj viszony egy darab paraméter a millióból ami akár egy DAC hangminőségét jellemezheti. Pusztán ez alapján választani közülük dőreség, plána hangkártyák esetén.

[ Szerkesztve ]

(#22) #49533440


#49533440
törölt tag

talán még egy Focusrite Scarlett is jobb vétel még mindig :)

(#23) D.Va válasza #49533440 (#22) üzenetére


D.Va
senior tag

Felvételhez igen. Viszont zenehallgatásra nem a legideálisabb. Ugyan tisztán szól a Scarlett (meg a hasonlók) ez tény, de olyan százaz, unalmas a hangja hogy az hallgathatatlan szórakozáshoz. Persze ez nem negatívum mert egy studiós kártyának pont ez a lényege, hogy ne színezze a hangot hanem "flat" legyen. Nekem egy drágább Focusrite Saffire Pro24 DSP-m van (100 e Ft kategória volt) és az is kegyetlen tisztán szól, de zenehallgatásra (tehát szórakozásra)... eeeehhh, elég unalmas jellegtelen a hangja, pedig drága studio hangfalak vannak rákötve meg egy Logitech Z5500 is. Plusz a fejhallgató kimenetét istenítik hogy elég jó, egy sennheiserrel használom, de zenehallgatásra borzalmas. Egy ilyen cucc studiozásra való, felvételre, keverésre, masterelésre, arra tökéletes. De zenére, főleg a sennheiser fülessel a Creative SB Z-m-nek is sokkal "kellemesebb", "üdítőbb" a hangja, főleg jó beállítások után...

[ Szerkesztve ]

(#24) Cancer


Cancer
senior tag

Ahogy a 90-es évek végével elterjedtek az alaplapi hangkeltők, részemről kezdett kiesni a hangkártya gépbe való keresése. Mondjuk nem vagyok zenész, nekem gyönyörűen szól a Realtek hátlapi zöld jackdugójából a nóta. :DD

Másrészről nem oly rég olvastam egy cikket, hogy a High-end audió a legnagyobb lehúzás a világon. Nem tanultam meg a cikket, viszont az író azt fejtegette, hogy pl egy 64.000 Ft-os és egy 3.200 Ft-os RCA kábel között mennyire nincs (Föleg nem 20x-os!!) különbség. Cserébe lehet milliókért adni a stúdiótechnikát. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#25) snecy20 válasza Cancer (#24) üzenetére


snecy20
veterán

Még a mai, 2018-as alaplapi megoldásoknál is sokkal jobb egy dedikált hangkártya.
Talán a 10-15.000ft-os kategóriánál nem, de 25-30.000ft vagy afelett már brutálisan kijön a különbség.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#26) DudeHUN válasza Cancer (#24) üzenetére


DudeHUN
senior tag

Hangkártya kérdésben, ha van egy normális fejesed vagy hangfalad hallani fogod a különbséget. Nem varázslat ez. Ez bizonyos szinten túl számomra is felseleges és kérdéses a jogosultsága amúgy.

[ Szerkesztve ]

Gamer for Life

(#27) Vertic


Vertic
aktív tag

fantom táp: 48 VOLT, nem watt... :)

'' ... tehát háromig számolj, és ameddig számolsz az három legyen ... ''

(#28) Cancer válasza DudeHUN (#26) üzenetére


Cancer
senior tag

Nah, az nincs. Sem minőségi hangfal, sem olyan fejes. Ugye én vagyok az a kategória, hogy amire használom, arra jó az. ;)

Az ügyvédem nélkül nem írok alá semmit...

(#29) Tetsuo válasza Cancer (#28) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Igen, neked tökmindegy. Gondolom a hangsugárzó külcsínje fontosabb lehet.
A "20x jobb" pedig még egy darab egzakt paraméternél is értelmezhetetlen, nemhogy egy kábel hangminőségénél.

[ Szerkesztve ]

(#30) awexco


awexco
őstag

48 watt helyett az nem volt lenne ?

I5-6600K + rx5700xt + LG 24GM77

(#31) snecy20 válasza awexco (#30) üzenetére


snecy20
veterán

#27, #11

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#33) Cingáriusz válasza schawo (#1) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Teljesen rossz termékcsaláddal próbálod összevetni, ráadásul úgy húzod le, hogy nem is hallottad, hogy szól. :U

(#34) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Urak - azért rázzuk már helyre a dolgokat és próbálja már meg mindenki a helyén kezelni a dolgokat..!
Ez nem egy high-end stúdió hangkártya,nem is annak készült - nem is állította róla ezt senki..! Ez egy high-tech pc-s hangkártya - a csoportjába tartozó egyéb eddig gyártott kártyák között kiemelkedő minőséggel mind analóg 5.1 és mind DAC területén - megspékelve néhány egyéb előnyös tulajdonsággal és felszereltséggel..! Dobálózhat itt bárki bármilyen számokkal és értékekkel (felének fogalma sincs a jelentésükkel) viszont aki megvásárolja - az a hangja miatt fogja megtenni; nem pedig a gyári mérési adatai miatt - a hangja pedig nagyon rendben lesz..!
Az ára ellenben már az érme másik oldala lesz..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#35) schawo válasza Cingáriusz (#33) üzenetére


schawo
titán

digitális bemenetek, mikrofon bemenet, fantom táp tipikusan nem az audiofil hangkártyák jellemzője. Szóval nem én, hanem gyártó kategorizálta be ide.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#36) Baliga Tamás válasza schawo (#35) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Pc-s hangkártyák közötti szemléletben..!
Audiofil...??!! Létezik olyan egyáltalán bármelyik kategóriában is..? Hagyjuk már ezt a "cséplést"..!

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#37) RM1 válasza #68686080 (#32) üzenetére


RM1
aktív tag

Valamikor az optikai jelet is vissza kell alakítani, és pl. egy 150 ezres erősítő beépített D/A konverterével hallhatóan gyengébben szól ugyanaz a zene, mint egy 30 ezer ft-s hangkártyával analóg bekötve ugyanaz a lánc.
Közben olvasom az aláírásod, konkrétan az aláírásodban szereplő erősítő elődjével próbáltuk ki (HK3770).

[ Szerkesztve ]

(#38) ΞΔGLΞ válasza Baliga Tamás (#34) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ez nem egy high-end stúdió hangkártya...

Nálam a felső kategóriás, mint megnevezés és szófordulat, vagy hova tartozik ez a kártya a cikk szerint, pontosan azt jelenti. És Schawo-val pontosan ezt jegyeztük meg.
Vagy a felső kategóriánál van feljebb is?
Steinberg UR824-et (is) használok, de még erre is csak az tudom mondani, hogy a középkategória alja...

(#39) Baliga Tamás válasza ΞΔGLΞ (#38) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Pc-s dedikált felhasználásra szánt hangkártyák között felső kategória - tudsz jobbat ajánlani/mutatni jelenleg..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#40) Dragon3000 válasza ΞΔGLΞ (#38) üzenetére


Dragon3000
veterán

Akkor nálad pl egy 2080Ti se felső kategória, mert ott van a V100? Igaz, hogy nem egy kategória a kettő, de ez igaz erre a hangkártyára és a stúdió megoldásokra is. Mondjuk abban egyet értek, hogy túlzás felső kategóriásnak mondani ezt a hangkártyát.

(#41) Baliga Tamás válasza Dragon3000 (#40) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Miért túlzàs - szted milyen/melyik a pc-s dedikált hangkártyák között egy felső kategóriàs..?

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#42) schawo válasza Baliga Tamás (#41) üzenetére


schawo
titán

Most ez komoly kérdés? Csilliót.

Mondjuk én otthon egy Mytek Stereo 192-t használok, már jó rég óta. Ez nagyjából egy erős közép kategória.

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43) Dobrika válasza ΞΔGLΞ (#3) üzenetére


Dobrika
tag

Belépő kategória alja normális hangprocesszorral és studió DAC-okban használt, feleslegesen nagyfelbontású DAC-al és cserélgethető műveletierősítővel? Nem semmi fórum ez...

Csak kíváncsiságból kérdezném, hogy, ha ez a kütyü a külső és belső hangkártyák hátrányait is elkerüli ezzel a megoldással, akkor mégis mi lehetne ennél felsőbb kategóriájú? A studiokártyákat, amiknek annyi az extrájuk, hogy sok ki és bemenet van rajtuk (otthon miért is kéne) ne vegyük ide szerintem.

Érdekes, hogy az a butaság senkinek sem tűnt fel, hogy 48wattos fantomtápot is tud...

[ Szerkesztve ]

(#44) schawo válasza Dobrika (#43) üzenetére


schawo
titán

Ez egy stúdió kártya egy sor ki és bemenettel. Nem vettétek észre?

wattos

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#45) ZnVjaw0K válasza ROBOTER (#18) üzenetére


ZnVjaw0K
tag

Ja, hát ha nem a teljes eszközre vonatkozik, csak egy részére:D
Én a cikkben szereplő információk alapján írtam:D

(#20) arn: Amúgy igen. A jel-zaj viszony pont egy olyan paraméter, ami ha fájdalomküszöb fölötti a teljes láncra nézve, akkor önmagában is elég, semmilyen más paraméterre nincs szükség. Ez nem hit kérdése, hanem fizika. Bár hívőnek hiába magyarázok tudományról...

(#46) SidCorky


SidCorky
senior tag

Volt akart az lenni, köszi. :R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#47) Dobrika válasza schawo (#44) üzenetére


Dobrika
tag

Nem, ha az lenne E-MU néven emlegetné a creative. Csak felpimpelték studio kártyákra jellemző dolgokkal is, ezért felsőkategóriás kommersz kártya.

(#48) Baliga Tamás válasza schawo (#42) üzenetére


Baliga Tamás
senior tag

Ez most komoly..? :D Az egy külső Usb-s Dac - mennyi köze van annak ehhez a pc-s hangkártyához..??
Érdekes hogy ilyenekkel hasonlítod össze...kb. mint lovat darázzsal..! :F

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

(#49) schawo válasza Baliga Tamás (#48) üzenetére


schawo
titán

Mi a különbség egy "dac" (a hangkártya varázsneve, mert az túl snassz) és ezen hangkártya között?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#50) schawo válasza Dobrika (#47) üzenetére


schawo
titán

Szerinted a neve, vagy a működése miatt stúdiós egy hangkártya?

Ha valami úgy néz ki, mint egy kacsa, úszik, mint egy kacsa, és hápog, mint egy kacsa, az szerinted micsoda?

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.