Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Zoli133


Zoli133
őstag

Egy kérdés az LCD TV és a LED TV milrt is külön kategória?

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#2) Def26


Def26
félisten

Többi országhoz képest hogy állunk? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#3) UnSkilleD válasza Zoli133 (#1) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

mert különbözik a háttérvilágítása és attól egyből külön kategória a marketingesek szerint :D

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#4) tomgabor


tomgabor
senior tag

Félmillió játékkonzol a magyarok kezében ----> több mint 500 ezer ember rendelkezik valamilyen játékkonzollal.

Nem találom az összefüggést :F Akkor 499 995 embernek van rajtam kívül konzloja :DDD

(#5) keIdor


keIdor
titán

Huh, mindenhol ott vagyok. :B

Def26: Attól függ kik a többiek. Minket csak azzal a másik 11 országgal érdemes összehasonlítani, akik 2004-ben ill. 2007-ben léptek be az EU-ba+Horvátország.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#6) Pukkancs


Pukkancs
tag

Hát elég kevésnek tűnik.

(#7) wednesday


wednesday
őstag

Kíváncsi lennék milyen súllyal szerepelnek ebbe a félmillióba a régebbi konzol generáció példányai.

(#8) Ateszzero


Ateszzero
őstag

A Blu-Ray lejátszó adatain meglepődtem.
Én meg azt hittem kb minden 5-ödik embernek van már otthon. Gondolom az ára miatt nem nagyon jutott be a legtöbb családba.

(#9) Necroman_Mk2 válasza Pukkancs (#6) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Szerintem meg teljesen reális képet ad: a konzol még nem "létszükségleti cikk", mint mondjuk a TV.

(#2) Def26 Melyik országhoz viszonyítva? :DDD Nyugat-Európával összevetve ha tippelnem kéne, akkor arányaiban rosszabbul, mert ott ugye nagyobb volt a Wii láz.

(#7) wednesday Ezen én is elgondolkodtam :K

(#8) Ateszzero Meg ha ki akarod élvezni a kék lemez adta előnyöket, akkor ahhoz nagy tv is szükséges. Másrészt egy átlag képcsöves tv-n szvsz nem annyira szembetűnő a minőségi ugrás DVD és BR között, hogy érdemes legyen rá beruházni. Különösen, hogy DVD filmeket pár száz-pár ezer forintért is vehetsz.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#10) Kassadin válasza Ateszzero (#8) üzenetére


Kassadin
addikt

Meg a blu-ray filmek se az az olcsó kategória.

(#11) Def26 válasza Ateszzero (#8) üzenetére


Def26
félisten

Akkor már inkább valami média lejátszó. Manapság a jobb tv -k már tudnak usb -ről mkv -t lejátszani. :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#12) S-eye


S-eye
senior tag

"A megkérdezettek 10%-a, több mint 800 ezer fő vallott úgy" Most akkor tényleg megkérdeztek 8 millió embert? :Y :))

(#13) Necroman_Mk2 válasza S-eye (#12) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Nem hinném, csupán a cikkíró összemosta a dolgokat: a megkérdezettek 10 %-a vallott így, és ebből vetítettek aztán a teljes lakosságra.
Ezt hívják egyébként statisztikai mintavételezésen alapuló becslésnek, és pl. a tv-k nézettségét is így számolják -de ezt gondolom sokan tudjátok :B

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#14) Def26 válasza Necroman_Mk2 (#9) üzenetére


Def26
félisten

Természetesen Kelet-Európával.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#15) S-eye válasza Necroman_Mk2 (#13) üzenetére


S-eye
senior tag

Tudom,hogy statisztika alapján kapták ezt a számot,de nekem ez így nem tetszik.

(#16) telya


telya
aktív tag

a jatekkonzollal rendelkezok 7%-anak lenne csak bluray lejatszoja? enyhen bullshit szagu a dolog. csak egy szo: ps3? :U onmagaban attol 50% korul kene lennie.
mondjuk az lcd es led tv kulonvalasztasabol is latszik, hogy az egeszet nem kell komolyan venni.

[ Szerkesztve ]

(#17) HyP3b0y válasza telya (#16) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nekem ez volt az első asszociációm, ilyen kevés PS3 tulaj lenne? :F Megint vmi hozzáértő banda készítette a felmérést...

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#18) Karma válasza HyP3b0y (#17) üzenetére


Karma
félisten

Miért, sok van?
Aki játszik az ismerőseim közül, vagy erős PC-vel rendelkezik, vagy boxszal...

[ Szerkesztve ]

“All nothings are not equal.”

(#20) Overlocker


Overlocker
veterán

Mi van a 15 év alattiakkal? :D

(#21) Wolverine válasza telya (#16) üzenetére


Wolverine
félisten

Nem, az összes megkérdezett 7%-ának van bluray-lejátszója.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) zuzu000 válasza Kalandor (#19) üzenetére


zuzu000
őstag

Szerintem meg ps3 az egy blu ray lejatszonak is tokeletesen megfelel.lehet hogy valaki azert nem vett bd lejatszot,mert van ps3-a.lehet,hogy valaki csak a bd miatt vett ps3-at.

(#23) Ateszzero válasza Def26 (#11) üzenetére


Ateszzero
őstag

Igen, én is feleslegesnek tartom a vételét. Itt van az Xbox-om, az meg minden dvd-t visz, ráadásul pc-vel össze van dugha hálóba, így Media player-el mindent meg tudok nézni ami a gépemre kerül film.

(#24) molnarpeter válasza Overlocker (#20) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Boxom van. :D

mp

(#25) Angel1981 válasza Zoli133 (#1) üzenetére


Angel1981
veterán

Jogos a felvetés - szerintem a plazmát sem kéne külön kategóriába venni.
Nagy képernyős tv, azt kész.

(#26) telya válasza Karma (#18) üzenetére


telya
aktív tag

ez csak az ismeroseidet minositi :U vilagszinten pont mostanaban elozte meg a 360-at, 1 eves elony ide vagy oda.

#21: a tablazat szerint nem. a konzolosok 7%-anak van szerinte. ami nyilvanvaloan bs.

[ Szerkesztve ]

(#27) Karma válasza telya (#26) üzenetére


Karma
félisten

Jaj ne mondd már, hogy hasonlóan az SGS birtoklásához, a PS3-tól is übermensch lesz valaki :U

“All nothings are not equal.”

(#28) mrhitoshi


mrhitoshi
veterán

Nem is tudom... lehetséges lenne, hogy ilyen kevés ps3 van Magyarországban ?
:F

Mert ha valakinek van egy PS3-ja, már kapásból van egy Blue Ray lejátszója is, és ha nem vették külön kategóriába, akkor elég kevés van M.o-n, ami nem is elképzelhetetlen, mert hát elég olcsón árulják már a nagy multikban a 4GB-os Xbox-ot. :K Ha meg külön vették, akkor idióta a felmérés.

[ Szerkesztve ]

PS4

(#29) WestCoast92


WestCoast92
tag

Mi az az SGS? :B

[ Szerkesztve ]

(#30) Sirpi válasza WestCoast92 (#29) üzenetére


Sirpi
senior tag

Samsung Galaxy S okosteló.

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#31) Uga válasza mrhitoshi (#28) üzenetére


Uga
csendes tag

A "felmérés" komolyságáról eleget elárul a led tv :W :W Kereskedelmi forgalomban tudtommal csak oled tv-k ledesek, és ha idehaza ennyien megengedhették maguknak azokat a tizen-colos csodákat akkor ezúton kérek elnézést az Ipsostól és nyilvánosan bélyegezzenek hülyének. Ha meg nem oled-ről van szó akkor vica versa :DDD

"Létezik egy általános igazság: mindenki hazudik. A változó csak az, hogy miről."

(#32) bullseye válasza Uga (#31) üzenetére


bullseye
addikt

A LED tévé marketing kategória, valójában LED háttér/oldalvilágítású LCD tévét jelent, a régebbi, CCFL világítású helyett. Bővebben

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#33) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Minig azt irják,hogy a -Megkérdezettek.
Engem még sosem kérdeztek semmiröl,pedig nagy városba lakok,könnyen megtalálnának.
Bármelyikötöket kérdeztem már meg ilyen vagy hasonlo statisztikai célból?

(#34) nemethati


nemethati
senior tag

Halál a konzolra ;]

(#35) kapeti07


kapeti07
senior tag

Anyámnak van egy régi Tetris kvarcjátéka. Akkor ő most konzolos?

Xbox: kapeti

(#36) HXY


HXY
addikt

Valaki részt vett ebben a kutatásban? Mit adtak érte?

Én tavaly részt vettem egy ilyenen, és adtak 30.000 Ft-os Hervis utalványt.
3 éve meg meghívtak Közel sört inni, azért meg 12.000 Ft-os Tesco utalványt adtak.
De az utóbbi egy évben sajnos már nem hívnak... :(

(#37) Silentfrog válasza HXY (#36) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ha én ezeket kapnám akkor azt mondanám amit akarnak hallani! :DD

(#38) lvnt válasza telya (#26) üzenetére


lvnt
őstag

Csak sajnálni tudlak, ha nálad egy konzol birtoklása minősít egy embert. Gratulálok!

(#39) heihachi válasza mrhitoshi (#28) üzenetére


heihachi
addikt

Nem kevés az, az arányok szerintem kb. stimmelhetnek, bár ettől még ez a felmérés így ebben a formában egy fos.

A táblázatból azt a nagyvonalú következtetést lehet levonni, hogy akinek van konzolja, azok 7%-nak van blu-ray lejátszója, ami jó közelítéssel lehet PS3 (nyilván nem mind az, lehet valakinek PSP-je és mellé blu-ray lejátszója, de hanyagoljuk ezt most el a részletek ismeretlensége miatt).

Ha világviszonylatban nézem az elmúlt év januárjától a konzol eladásokat, akkor a 3DS, WII, PS3, Xbox360, PSP, DS, PS2 eladások 18%-a volt PS3 (a vgchartz adatai alapján). Mondom, világviszonylatban, ettől nyilván nálunk kisebbnek kell lennie ennek a számnak, több okból is, egyrészt ugye nálunk ez drágább cuccnak számít, mint a világ sok más országában, másrészt a fenti listában nincs egy csomó konzol (pl. PS1, ami a mai napig egy csomó embernek van). Ha ugyanezt az adatot 2000 elejétől nézem, akkor a PS3 eladások aránya az említett konzolokon belül már csak 9%.

Persze azt én is vágom, hogy ezt azért nem lehet így ráhúzni egy az egyben, de azért arra enged következtetni, hogy a számok nem annyira állhatnak messze a valóságtól.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#40) Ant@ válasza Necroman_Mk2 (#9) üzenetére


Ant@
senior tag

nem "létszükségleti cikk", mint mondjuk a TV.

A kaja amit megeszel, az "létszükségleti cikk", a TV "agyzsibbasztószer"

(#41) lvnt válasza Ant@ (#40) üzenetére


lvnt
őstag

Szerintem nem véletlenül szerepel a hozzászólásában az az idézőjel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.