Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Somatom


Somatom
veterán

Első helyen Németország, ahol egy Telenoros ügyfél nem jut 4G -hez, a 3G pedig pont olyan vacak, mint nálunk. Köszi, Telenor!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#2) Tamás88


Tamás88
őstag
LOGOUT blog

Arról nem is beszélve, hogy az adatcsomagnál elsősorban a roaming számára fenntartott adatmennyiségből szedi le, így ha a felét már otthon elnetezted, de utána kimennél az eu-ba, akkor kénytelen vagy venni roaming adatcsomagot. Szerintem megérne egy GVH levelet (Igaz ez Telekomnál van).

(#3) -Skylake- válasza Tamás88 (#2) üzenetére


-Skylake-
addikt

Ez nekem pont forditva van, 1 perce neztem meg. Kette van szedve (Uzleti Net Belfold 7GB es Uzleti Net 7GB) es nekem a honapban meg csak az Belfoldi-bol fogyott el adat, a normal az 7/7GB. (Telekom)

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#4) Laci.M válasza -Skylake- (#3) üzenetére


Laci.M
senior tag

Félig OFF, de hogy tudnék olcsón netezni Törökországban nyáron, ha megyek nyaralni? Wifi only, vagy van valami nem annyira zsebbenyúlós megoldás?

Aláírás

(#5) #06658560 válasza Somatom (#1) üzenetére


#06658560
törölt tag

Javaslom a manuális hálózat választást!

(#6) azbest válasza #06658560 (#5) üzenetére


azbest
félisten

Minden német hálózatra felmegy a telefon, de csak 3G-re. Ha 4G-re limitálod, akkor nem kapcsolódik sehová. Ha bármilyen hálózatra engeded, akkor mivel előbb végigpróbálja az összes 4G-t sikertelenül és csak utána próbálja a 3G-t, így sokkal tovább tart hálózatot találnia. Legalább 4 német nagyvárosban próbáltam én is.

Az ország szűrőjükben o2-re írja, hogy van 4G roaming. Nincs. B3, B7, B20 van. A telefon hálózatkereséskor látja a 4G hálózatokat, csak azok nem engednek fel.

[ Szerkesztve ]

(#7) p2pp


p2pp
őstag

Horvátban mi a helyzet?
Szombaton megyünk.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#8) Somatom válasza azbest (#6) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem nem minden hálózatra. A D Telekom még egyszer sem engedett fel, amióta elvették a 4G -t. Tavaly még full 4G -n nyomtam bármelyik hálón, ami az adott helyen tudott 4G -t.

Kopi31415:
Ennyire nem vagyok amatőr. Kamionozok, rengeteget vagyok roamingban.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#9) #06658560 válasza Somatom (#8) üzenetére


#06658560
törölt tag

Lebara, Blau, egyéb alternatív hálózatok nem játszanak?

(#10) akos_ur válasza p2pp (#7) üzenetére


akos_ur
aktív tag

Nemreg jottem haza, Telenor 4G roaming, auto halozat valasztassal minden okes volt.

(#11) Somatom válasza #06658560 (#9) üzenetére


Somatom
veterán

Ezek nem hálózatok, hanem viszonteladók. Vehetsz Lebara kártyát, de Lebara hálózatra nem jelentkezhetsz fel, mert olyan nincs. Olyan ez, mintha otthon próbálnál egy külföldi kártyával a Tesco, vagy a UPC hálózatára feljelentkezni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#12) p2pp válasza akos_ur (#10) üzenetére


p2pp
őstag

Ok. Köszi szépen a segítséget!

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

(#13) #08205312 válasza Laci.M (#4) üzenetére


#08205312
törölt tag

A vodánál Törökországot is az eu-s díjszabásba sorolták.
Ráadásul most az "5GB megújuló adatjegy" dupla adatot biztosít, és ez mind felhasználható roamingban.

(#14) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Mókás ez a Szerbiai dolog. Mennek az emberek piacozni és annyira megszokták a schengeni határrendszert, hogy elfelejtik, hogy az az ország sajnos nem tagja az egyezménynek, de az Uniónak sem. :D

Finn the human

(#15) ONEFREE


ONEFREE
aktív tag

Most voltam Magyarországon, Csongrád Megye és hibátlan volt a 4G R. 17G hagytam otthon 🙂. Bár ez EE 🤣🤣

[ Szerkesztve ]

(#16) brumicica


brumicica
tag

Milyen grafikonok már ezek? Én ilyet készítenék, rugnának ki páros lábbal a munkahelyemről...A készítő sosem hallott róla, hogy illik jelölni az Y tengelyen a mértékegységet? Szerintem ezt már általánosban tanítják

(#17) Freiherr válasza Matada2.3 (#14) üzenetére


Freiherr
őstag

Az hagyján, de hogy pl. Svájcban , Európa középén tranzitútvonalon fekve aranyáron mérik a telefonálást, roamingot, stb. ,az is egy vicc. Ott aztán tényleg észnél kell lennéd, vagy otthagyod a gatyád is.

XXX

(#18) Somatom válasza Freiherr (#17) üzenetére


Somatom
veterán

Telenornál ez nem probléma. Ingyenes szolgáltatás az 1. feletti roaming zónák tiltása. Csak meg kell rendelni. A Voda -nál pedig Svájcot 1. -es zónás tarifa szerint számolják.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#19) Freiherr válasza Somatom (#18) üzenetére


Freiherr
őstag

Tkom-nál nem tudom, van-e ilyen, majd utánanézek.
Szerencsére ritkán vetődök arrafelé.

XXX

(#20) chipesz válasza brumicica (#16) üzenetére


chipesz
őstag

Bár én az Index cikkben olvastam, de szándékosan nincsenek rajta konkrét számok, mivel "a pontos forgalmi adatokat ki kellett hagyni, mert a szolgáltatók üzleti titokként kezelik ezeket számokat".

Samsung Galaxy S22 Ultra 256 GB

(#21) Somatom válasza Freiherr (#19) üzenetére


Somatom
veterán

Én megyek doszt. Havonta kétszer-háromszor átzavarnak Svájcba. Szerencsére a céges net ott is működik, úgyhogy nem kell saját.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#22) p2pp


p2pp
őstag

Múlt héten Horvátban gyönyörűen ment a roaming.
4G vagy 4G+ volt mindenhol.
Hasított is szépen! HR VIP volt végig.
Hello Datában 5,5GB roaming adat volt. Simán elég volt.

Iphone 14 Pro 17.4.1 Huawei Watch GT3 Giga B450 Amd 5600G 2x8 3000 Vengeance 3x1T M.2 Nvme

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.