Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) JanFe


JanFe
aktív tag

En is OpenOffice -t hasznalok. Miert fizessek, ha van ingyen is ?

"There is nothing permanent except change"

(#2) Narxis


Narxis
nagyúr

Helyes, versenyezzenek csak a kegyeinkért az Office-ok fejlesztői. :)

Thanos was right.

(#3) ddekany válasza JanFe (#1) üzenetére


ddekany
veterán

Nem mintha az aki MS Office-ot használ, fizetne is érte...

(#4) New Life


New Life
aktív tag

Egy csomó iskolában és egyéb helyen is ezt használják!
Egyszer használtam, de sok különbség nincs az MS-hez képest.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#5) New Life válasza ddekany (#3) üzenetére


New Life
aktív tag

Van valami benne, de a cégek kénytelenek...

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#6) localhost válasza New Life (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

"Egyszer használtam, de sok különbség nincs az MS-hez képest." - pedig órákon keresztül sorolhatnám az eltéréseket!

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#7) Kendek


Kendek
MODERÁTOR

Én is ezt használom, és egyelőre úgy néz ki, hogy többen vagyunk így vele, legalábbis a szavazás jelenlegi állásából kiindulva. Azért durva lenne, ha maradna a döntetlen, miután a többi pár ezer emberke is leadta a voksát.

<-ƘƘ->

(#8) ntomka


ntomka
nagyúr

Szépen fejlődik, de a kinézeten is alakíthatnának, mert a tudása már így is elég jó, viszont ha ránézek, elmegy tőle a kedvem. :(

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#9) ddekany válasza New Life (#5) üzenetére


ddekany
veterán

Legalábbis egy részük... Persze én itt a "Miert fizessek"-re reagáltam, amiről nekem magánszemély ugrott be. De mindjárt jönnek sokan büszkélkedni, hogy de ők otthonra is megvettek ezt is meg azt is... lévén ezt csak anonimitásban merik felvállalni... ;]

(#10) New Life válasza localhost (#6) üzenetére


New Life
aktív tag

Pedig amit én akkor elvégeztem rajta, csak egy kis keresés kellett.
Konkrétan a wordre gondolok, és kb. azt a pár parancsot használom az esetek 98%-ában...

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#11) Sanya válasza localhost (#6) üzenetére


Sanya
nagyúr

az emberek 95%-a nem veszi észre a különbséget, mert azokat a funkciókat, amiben különbözik soha a büdös életében nem fogja használni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#12) New Life válasza ddekany (#9) üzenetére


New Life
aktív tag

Szerintem ez megint más kérdés...
De cégeknél nagyon jó alternatíva lehet!

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#13) Noddy válasza localhost (#6) üzenetére


Noddy
senior tag

De amit a userek 90%-a használ az ugyan az.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#14) localhost válasza Sanya (#11) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Az ilyeneknek megfelelő egy wordpad (write) is :)

Én a "nincs sok különbség"-re írtam, hogy de igen, van!

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#15) moonman válasza ddekany (#3) üzenetére


moonman
titán

ne általánosítsunk.

(#16) New Life válasza localhost (#14) üzenetére


New Life
aktív tag

Azért az "ilyenek" kifejezést igazán hanyagolhatnád... :(((
A wordpad meg azért kicsit túlzás :Y

[ Szerkesztve ]

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#17) Psychonaut válasza New Life (#4) üzenetére


Psychonaut
addikt

Pedig van.

Van valami benne, de a cégek kénytelenek...
Nem kénytelenek, keress csak utána.

(#18) New Life válasza Psychonaut (#17) üzenetére


New Life
aktív tag

Ezt hogy érted?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#19) Narxis válasza ddekany (#9) üzenetére


Narxis
nagyúr

De én otthonra megvettem ezt is, meg azt is ésssss....!! :)

Thanos was right.

(#20) moonman válasza New Life (#18) üzenetére


moonman
titán

inkább neked kéne elmagyaráznod, hogy érted azt, hogy "sok különbség nincs benne", bár ha egyszer használtad, akkor nyilván megalapozott a véleményed.

(#21) Himym


Himym
senior tag

Szerintem a full 2007-es office nagyon nagyon drága majdnem 800€ :Y ...
Én használtam már Open-t is és MS-t is de nekem az MS jobban bejön több funkciót nem tud az OPen amit az MS igen így megis van a döntés. :K

(#22) New Life válasza moonman (#20) üzenetére


New Life
aktív tag

Kedves moonman!
Én Ms word-öt és excel-t használtam(használok) az office csomagból.
Anno amikor a fősuliba vittem be egy beadandót, ott a suliban jöttem rá, hogy el van cseszve az egész és ki kell javítani!
Hát beültem a számtech terembe, és megnyitottam a dogát!
Akkor vettem észre, hogy itt openoffice van a gépen, először tök furcsa volt, de kb 10-15perc múlva minden megtaláltam, amit én használtam az MS officeban.
Remélem most már érthető!

Igen egyszer használtam, de az az egyszeri használat lefedte a használt dolgok 95%-át!

mod:ja, és ma is office 2003-at használok.

[ Szerkesztve ]

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#23) dark100


dark100
aktív tag

Van egy-ket problemaja szegeny OO-nak, de komoly utemben fejlodik. Majd meglassuk az Oracle mihez kezd vele azon kivul hogy a Sun-os logokat mar mind kitorolte belole.

Ingyenes software == A mezeskalacs haziko a Jancsi es Juliskaban. Es != szabad software

(#24) moonman válasza New Life (#22) üzenetére


moonman
titán

mármint az általad használt dolgok 95%-át. mert a két Office-ban kb annyi egyezés van, hogy van mindkettőben dőlt betű, meg aláhúzás. :))

(#25) New Life válasza moonman (#24) üzenetére


New Life
aktív tag

Igen, pont annyi kell egy beadandóhoz... :O

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#26) attila9988


attila9988
őstag

Én is régóta elégedett felhasználója vagyok a programnak. Persze nem tökéletes ez sem, és elismerem hogy képességeit tekintve elmarad a microsoft termékétől (pl már régóta várat magára egy normális vízjel funkció). Pl a szövegszerkesztő részével nem sok gond van. (de arra még az ABI word is megfelel a legtöbb esetben) Komolyabb szöveg formázásra is használható, bár azt már szívesebben csinálom kiadvány szerkesztővel (scribus pl).
A táblázatkezelője szorul még némi fejlesztésre, és a program sebessége.

Ingyenes, jó program. Ha mégis több kéne ennél, akkor lehet gyűjteni az MSO -ra, meg windows -ra. Bár nem hiszem hogy az "árkülönbözet" egyenes arányban álna a képességek, és lehetőségek álltal nyújtott többlettel. :)

[ Szerkesztve ]

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#27) csibor


csibor
őstag

Nagyon sokáig majdnem legális ms Office-t használtam,rájöttem amire nekem kell arra az oo több mint tökéletes :U

(#28) leviske


leviske
veterán

Szvsz tök felesleges egy ingyenes és egy fizetős szoftvert összemérni, nem egy súlycsoport.

Az MSO egy közel tökéletes irodai csomag, pénzért, míg az OOo egy még néha gyermekbetegségekkel küzdő, de ingyenes program.

Én spec nem űzöm professzionális szinten a dolgokat, így bőven megelégszem az OOo tudásával, de azért nem vagyok róla meggyőződve, hogy egy nagyvállalat gondok nélkül migrálhatna rá.

(#29) n00n válasza leviske (#28) üzenetére


n00n
őstag

Nagyon sok embernek jó lenne, csak hát menőbb lopni valami fizetőset, mert az ingyenes az tré.

(#30) blokad válasza New Life (#16) üzenetére


blokad
senior tag

Nem olyan rossz az a wordpad, ha nagyon alap dolgokra kell

[ Szerkesztve ]

(#31) rennes6 válasza n00n (#29) üzenetére


rennes6
tag

Ja, ez egy common IT-sznob meglátás.

(#32) kymco válasza ddekany (#3) üzenetére


kymco
veterán

Hát nálunk a cég kemény milliókat fizet évente az ms. office-okért...

www.refujvaros.hu

(#33) kymco válasza moonman (#24) üzenetére


kymco
veterán

Szerintem kár ezen vitázni. Kb hasonló, mint két autó. Az egyik lehet drágább, a másik sokkal egyszerűbb, de egy egyszerű ember is pár perc alatt el tudja indítani mindkettőt. Az egyikben klíma van, a másikban tekerős ablak... de ettől hasonló.
A word, excel ismereteimmel, minden alapfeladatot perceken belül lezongoráztam az open office-os változatban. Szvsz erre érti a nagy százalékot. Szvsz a felhasználók jelentős részének funkcionalitás szempontjából tök egyforma a kettő....

www.refujvaros.hu

(#34) Narxis válasza n00n (#29) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ez nem igaz, én azt vettem észre, hogy az ingyenes programok eleve nagyobb jóindulatra számíthatnak a felhasználóktól mert ingyenes. Tehát ha van egy bug, amellett, hogy 1-2 tapasztaltabb user mindent megtesz, hogy segítsen a fejlesztőnek/fejlesztőknek kijavítani, sokkal inkább el is nézik nekik. Persze ha nagyon rossz az ingyenes alternatíva akkor ők is kapnak hideget-meleget.

Nézd meg pl. download.com-on mennyi a napi letöltések száma az ingyenes részlegben.

A legfőbb probléma az, hogy sokan tájékozatlanok és nem ismernek ingyenes alternatívát. Ez részben abból is fakad, hogy az ingyenes programok kevesebbet költhetnek reklámra, tehát inkább fórumokon vagy egy tesztben ajánlják őket, mondhatni "szájhagyomány" útján terjednek. :)

Thanos was right.

(#35) n00n válasza kymco (#33) üzenetére


n00n
őstag

Ez a példa sántít. Inkább legyen ez

Van egy utcai autód (Audi, BMW, Mercedes, mindenki eldönti ízlése alapján) és van egy forma1-es verseny autód. A kettő kocsi között hatalmas az árrés. Bár tény, hogy a forma1-es autó sokkal többet tud. Viszont a sofőrök nagy része mégis megveszi a forma1-es autót, mert az autósíkólában azt tanították neki vezetni. Tök mindegy, hogy az a kocsi vinné a 270km/s (hasamra csaptam adat), ő 60-al lötyög vele. Hiába nyújt többet a drágább autó, ő nem használja ki. :C

(#36) lezso6 válasza n00n (#35) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Szerintem meg mindkettőnek 4 kereke van, oszt gurul.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#37) #06658560


#06658560
törölt tag

Alapvető otthoni célokra bőven elég az OO. nekem kevés, kellenek specebb megoldások is néha. Ezeket tudja az MS terméke. Azonban nemrég feltettem a Lotus Symphonyt, s meglepve tapasztaltam-bár OO alapnak tudom- hogy pl trendlinet képes kezelni, magyarul már a mérnöki felhasználás területén is előrelépett egyet. A nagyobb szövegek, képek, horgonyok kezelése, memóriahasználat még ezután következik, de eddig szimpatikusabb mindkét korábbi verziónál. Aztán lehet a végén kikötök a latexnél. :)

(#38) floatr válasza n00n (#35) üzenetére


floatr
veterán

Találóak ezek a hasonlatok :U

Alkalmazást optimális esetben követelmények alapján választanak. Az otthoni felhasználás szempontjából tipikusan mindegy lenne, hacsak nincsen régebbi kötődés a formátumok stb miatt. Általános irodai felhasználásra is hasonlóképpen.
Amennyiben ms szoftveres követelmények vannak, akkor eléggé béna kacsa, és nyilván akkor sem kell erőltetni, ha ms office jellegzetesség az egyik alapkövetelmény. A legutóbbi eset szerintem kezd egyre kevésbé jellemző lenni.

Az ms office választások elég nagy része a berögződésen alapul (vagy a lustaságon)

(#39) Psychonaut válasza New Life (#18) üzenetére


Psychonaut
addikt

Rengeteg kis/középvállalkozás használ netről letöltött MSO verziókat. Ami nem legális, de egyelőre a legtöbbjük nem lett megbüntetve.

(#40) Narxis


Narxis
nagyúr

Hoppá, lehet szavazni is! Kíváncsi leszek a végeredményre. :C

Thanos was right.

(#41) moma


moma
őstag

kicsit meglepő azért az itteni szavazás állása. de már a cikkben említett 20+ százalék is elég komoly.

szerintem amúgy legfőképpen erre az alapra építhet majd a linux elterjedése is. aki már winen is firefoxot, openofficet, thunderbird-öt, mplayert vagy vlc-t, használ, az szinte ugyan abban a környezetben fogja találni magát ott is (az ilyen alap progik közül csak a zene lejátszó lesz más).

we all deserve a bit of luck.

(#42) zoltanz válasza Psychonaut (#39) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van kipróbálható verzió is, ideig megteszi. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#43) New Life válasza blokad (#30) üzenetére


New Life
aktív tag

És ez a fajta Xp-n is elérhető?

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#44) New Life válasza Psychonaut (#39) üzenetére


New Life
aktív tag

Én csak a saját tapasztalataimat írom le.
Ahol én eddig dolgoztam, ott mind jogtiszta szoftver volt.

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#45) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Én már kétszer is kipróbáltam az Open-t, egyszer egy régebbi verziót a 2-esből és a 3.0-t.
Nagyon frankó irodai csomag (lenne), de van egy hatalmas nagy hátulütője, ami miatt én nem használom. Ez a nagy "hiba" a sebessége. Hihetetlen mértékben lomha a csomag. Ezért is reménykedem benne, hogy a közeljövőben jól begyorsítják.
Amúgy érdekelne, hogy mi okozza ezt a lassúságot. A MS Office például -ha jól tudom- nagyobb tudással rendelkezik és fényévekkel gyorsabb.
Open Office-nál elérhető lenne a MS Office sebessége?
Én jelenleg MS Office 2003-at használok abból SP3-as verziót. Azonban ha az Open ugyanolyan gyorssá válna, akkor kérdés nélkül átpártolnék.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#46) TK36


TK36
aktív tag

De azt jó tudni, hogy az OpenOffice-org-nak két "változata" van; az OpenOffice és az OxygenOffice Professional (egy kibővített tudású OpenOffice).
És persze mindkettő ingyenes és magyarul is tud.

[ Szerkesztve ]

(#47) attila9988 válasza moma (#41) üzenetére


attila9988
őstag

mplayert vagy vlc-t,

Hát a vlc hulladék, az mplayer meg értelmetlen windows -on. Linux -on persze ez utóbbi a leghasználhatóbb.

„Csak az apró titkokat kell védeni. A nagy felfedezéseket a nyilvánosság hitetlensége védi.” (Marshall McLuhan)

(#48) New Life válasza attila9988 (#47) üzenetére


New Life
aktív tag

nekem pl. a vlc jött be a legjobban :)

Egy jó gépész csak egy lyukat ismer, a többi furat.

(#49) moonman válasza kymco (#33) üzenetére


moonman
titán

valószínűleg így van, az Excel és a Word viszont tud pár olyan dolgot, ami nemhogy kényelmetlen, hogy nincs OOo-ban, de szó szerint akadályozna a munkában. ez persze én vagyok.

(#50) WonderCSabo válasza attila9988 (#47) üzenetére


WonderCSabo
félisten

MPC-HC a legjobb Windowsra.

Az OOo nem rossz, de döglassú, a felülete meg O2007-es ribbonos eszköztárához képest sehol sincs. Nem gondoltam volna, hogy ennyien használják, még itt az ITCafén sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.