Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) atus72


atus72
senior tag

:Y :C
Durva, még a kétezres évek elején filozofáltam arról, hogyszeretném megérni azt hogy minden adatom elfér egy kockacukor méretű tárolóban, akkor az 1TB irreálisan soknak tűnt.
Most 2017-ben ott tartunk hogy ez már valóság, sőt..

(#2) ribizly válasza atus72 (#1) üzenetére


ribizly
veterán

Jah. Ilyen ez... :D

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3) hyperspace


hyperspace
őstag

Lehetséges az, hogy egy ilyen lapkát (vagy kisebbet, mondjuk 64/128 GB) ráhegesszenek egy alaplapra, és akkor erre mehetne a rendszer, meg programok? Adattároláshoz lehet még csatolni hdd-t, ahogy most is. Vagy ennek nincs értelme? Nekem tetszene, mert szerintem könnyebben lehetne pl sütis doboz pc-ket összerakni.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#4) Segal válasza hyperspace (#3) üzenetére


Segal
veterán

Simán megvalósítható.

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#5) erer1000 válasza hyperspace (#3) üzenetére


erer1000
őstag

eddig sem a háttértár volt az ami miatt nem lehetett értelmes erősségű, nagyon pici pc-ket csinálni értelmes áron

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#6) Dare2Live válasza hyperspace (#3) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

M2 SSD nem jó?
[link]

Persze ott nincs ráhegesztve az alaplapra és akkorát raksz be amekkorát szeretnél... de ha akaord bepillanatragaszthatod. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#7) bteebi válasza hyperspace (#3) üzenetére


bteebi
veterán

Lehetne, de totál felesleges (vagyis inkább gazdaságtalan) lenne. Erre ott az M.2, mint ahogy már írták is. Ha tönkremenne az alaplapra hegesztett memória, akkor meg így jártál, vagy ha bővíteni szeretnéd, akkor gyakorlatilag nem tudod - vagyis teszel mellé M.2-n vagy SATA-n egy másikat, de azokat majd összeRAID-eled? Aligha.

Az ötleted analógiája lehetne még az alaplapra tokozott CPU (régebben volt ilyen, meg "kisebben" van most is) és RAM is. Minimális haszon (valamivel olcsóbb, egyszerűbb lehet), rengeteg megkötés. Csak a gyártóknak lenne jó. Nagyon jó dolog a modularitás, ésszerű kereteken (és elsősorban áron) belül akár lehetne még fokozni is.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#8) #72042496 válasza hyperspace (#3) üzenetére


#72042496
törölt tag

Az Optane cache ilyesmi akarhatott lenni, de akkor már szerintem is inkább egy M.2 SSD.

(#9) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

Hamár sütisdoboz PC.

[link]

mini ITX + I9 + 3db M2 SSD + 4csatornás ram + .... csak logjon ki a hütőborda a sütisdobozból vagy keringjen benne víz, mert ha egy i9-7960X megterhelődik az felfűti a szobát. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#10) Feketelaszlo válasza hyperspace (#3) üzenetére


Feketelaszlo
senior tag

eMMC van legközelebb ahhoz, amit te körülírtál.

(#11) Segal válasza Dare2Live (#9) üzenetére


Segal
veterán

Na jó mentem is aludni végem van.... :DDD
Ha ezt valaki csak meséli hogy ilyen létezik akkor szerintem el sem hiszem...

"Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

(#12) #56573440 válasza Dare2Live (#9) üzenetére


#56573440
törölt tag

A sütis doboz a gyengék útja... Nem ma készült, hazai termelőtől. Talán még mod tech hall-on is volt annó:)

(#13) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nekem ilyet birtokló telefonom lesz. :) Majd mikor már lesz 2 TB. verzió is ebből. :))

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#14) SP4C3 válasza #56573440 (#12) üzenetére


SP4C3
veterán

Azigen. Mai technológiával már simán elfogadható teljesítményű PC-t lehetne egy whisky-süvegbe tuszkolni. Csak nem lenne olcsó. :DDD

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#15) slimshady


slimshady
senior tag

Johet egy nekem is. Kivancsi vagyok mennyier osztogatjak majd, talan par ev mulva mar kaphato lesz megfizetheto aron. :)

üdv.: SlimShady

(#16) Tidus válasza atus72 (#1) üzenetére


Tidus
addikt

A dolgokat meg kell élni, nem megérni.
Akkor most életed egy nagy vágya teljesült. :U
Neked bejött az élet.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.