Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) PowerBuldog


PowerBuldog
veterán

LG 2X ellenfél? :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#2) baleee89


baleee89
aktív tag

Na egy újabb tepsí! Kíváncsi leszek az árára meg az akku idejére!

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#3) r4z válasza baleee89 (#2) üzenetére


r4z
nagyúr

Én főleg az utóbbira :D

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#4) Davidoff91


Davidoff91
aktív tag

Kíváncsi leszek, hogy ennek fényében meddig lesz support a Galaxy S-hez. Lehet, hogy a Samsung is azt az elegáns Motorola féle huszárvágást alkalmazza, hogy nincs frissítés és kész, csöndben lehet maradni. Bocs troll voltam...már megint... ;]

Mint régen: Nokia 3410 > Siemens A60 > Nokia 6070 > Nokia 5300 > Nokia 5800 > Samsung Galaxy S II > Samsung Galaxy Note II > Xiaomi Mi 9T Pro

(#5) .bableWes válasza baleee89 (#2) üzenetére


.bableWes
őstag

ha telefonálsz fele amire valo max 2 oráig...

töltöm lefele a torrentet döpirétbéj-rü. csak gondoltam kiirom, hátha kibanolnak..

(#6) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Túl gyorsan dobálják ki a készülékeiket a gyártók addig üsd a vasat amíg meleg alapon.
Sok esetben még az előző generáció sincs kihasználva,kiaknázva nem beszélve arról hogyha a szoftveres részre is ráfeküdnének a gyártók sok esetben igencsak ugyanazt a telefont kapnánk mint a friss generáció.(Egy-két friss "ficsörért" a lelkünket eladjuk")
Persze fogyasztói társadalom vagyunk ez részben a mi hibánk is,hogy hagytuk elkanászosodni a cégeket akik elkényelmesedtek és magasról tesznek a felhasználókra főleg "régebbi" sok esetben fél éves készülékeikre support fronton.
Szomorú irányvonal.

[ Szerkesztve ]

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#7) r4z válasza Brutális eb (#6) üzenetére


r4z
nagyúr

Persze fogyasztói társadalom vagyunk ez részben a mi hibánk is,hogy hagytuk elkanászosodni a cégeket akik elkényelmesedtek és magasról tesznek a felhasználókra főleg "régebbi" sok esetben fél éves készülékeikre support fronton.

Le se tagadhatod, hogy Desire user vagy :DDD

Én is kiváncsi leszek az SGS supportjára, ha kikerül a gyárból az i9100...

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#8) Brutális eb válasza r4z (#7) üzenetére


Brutális eb
addikt

Sajnos mivel nem tudhatod a hátterét így igencsak nem volt vicces a hszed. :))

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

(#9) keIdor


keIdor
titán

Lesz szerintem még supportja, 2.3-at szvsz tuti kap, csak húzzák az időt, de nem tudom miért.
Az egy dolog, hogy februárban bemutatják, a Galaxy S-t is akörül mutatták be, de még 2-3 hónap, mire piacra is kerül.

[ Szerkesztve ]

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#10) plus44 válasza PowerBuldog (#1) üzenetére


plus44
veterán

Igen, kíváncsi leszek melyik bírja tovább szuflával.:D

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#11) Oppenheimer


Oppenheimer
veterán

Amikor elkezdik forgalmazni a Galaxy S 2-t, akkor fog jönni magyarországra a hivatalos froyo. Arra meg mérget vennék, hogy itthon már nem lesz 2.2.1 se (pedig azzal válik csak használhatóvá a telefon), nem, hogy még 2.3.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#12) r4z válasza Brutális eb (#8) üzenetére


r4z
nagyúr

Akkor sorry :B

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#13) csdm


csdm
senior tag

Ilyenkor jön a gonosz hozzászólás
;]
iPhone 3G-hez (2008) most is jön ki update :U
;)

(#14) hemaka


hemaka
nagyúr

Kíváncsi vagyok mit tudnak még belepakolni... :U

(#15) skajwa


skajwa
senior tag

Koreában nem sokáig sz*roznak, ha megjelenik egy új alkatrész, egyből építenek köré egy mobilt...:D A finnek vehetnének 1-2 külön órát tőlük.

Egy kis referencia: http://www.vatera.hu/user/rating/rating.php?id=103706

(#16) BiP válasza csdm (#13) üzenetére


BiP
nagyúr

Gonosz válasz: a 3G-n batárlassú 4-esre gondolsz? ;] :))
Tudom, a 4.2 elég gyors. Elvileg a 4.1-gyel is sokat gyorsítottak, a 4.2-vel még többet. Tényleg sokat gyorsult a gyakorlatban? Komolyan kérdezem. Nincs 3G-m, de érdekel.

ON:
gsmarena-n 1.2Ghz-es procit írnak. Ha abból 2magos, az nagyon durva teljesítményt vetít előre. Feltételezem, hogy a 3D teljesítmény is nagyobb lesz valamivel.

[ Szerkesztve ]

(#17) csdm válasza BiP (#16) üzenetére


csdm
senior tag

4.2-vel már majdnem olyan gyors mint a legjobbnak mondott 3.1.3 ;)
4.1 és 4.0 közt is ég és föld különbség volt, és a 4.2 is javított a 4.1-en
Valamivel lassabb, de lehet hátteret beálítani, meg a mappák is elég jók.
Sokan esküsznek a 3.1.3-ra 3G-s tulajként :)

[ Szerkesztve ]

(#18) brumesz válasza Oppenheimer (#11) üzenetére


brumesz
aktív tag

Van már hivatalos Froyo a galaxy s-re ;)

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#19) Pompi válasza csdm (#13) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

"iPhone 3G-hez (2008) most is jön ki update"

Nexus S-re már 2.3.1 van, Nexus One-ra pedig nemsokára jön ki a 2.3 (vagy már rögtön a 2.3.1) - szóval ha gonoszkodni akarsz :) akkor a Google hivatalos telefonjaival hasonlítsd a frissítéseket az iPhone-hoz, mert úgy korrekt - hogy a többi gyártó mikor lép az nem az OS (Google) sara ;)

Feel Good Inc.

(#20) Versus


Versus
senior tag

Csak nem mobilfény is lesz benne ?! :)

Premium Vintage

(#21) csdm válasza Pompi (#19) üzenetére


csdm
senior tag

Ezzel csak arra akartam utalni, hogy a 2,5 éves telefonra ugyanakkor jön ki a frissítés, mint a fél éves telefonra.
Merthogy az előttem írók már azon agyalnak, hogy a lassan 1 éves galaxy S-re ki fog-e jönni valami frissítés ;)

[ Szerkesztve ]

(#22) erdoke válasza Pompi (#19) üzenetére


erdoke
titán

A felhasználók nagyon nagy többségénél ez nem így működik, és az állandó magyarázkodást jó nagy ívben xarják le. :)

A legjobb aláírás a héten

(#23) Mappa válasza hemaka (#14) üzenetére


Mappa
addikt

vaku? :D

nem kötelező megadni

(#24) Pompi válasza erdoke (#22) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Én nem magyarázkodok, nem tisztem. Szar az Android frissítési rendszere az tény. De erről nem az OS tehet (vagyis mondjuk a Google tehetne ellene, de ez már más téma). Ennyi. Ha valaki képben van, akkor ezt tudja, aki meg nincs, azt úgysem érdekli és akkor jönnek az ilyen hozzászólások, mint csdm-é.

[ Szerkesztve ]

Feel Good Inc.

(#25) Oppenheimer válasza brumesz (#18) üzenetére


Oppenheimer
veterán

Magyarországon csak a telenorosoknak és az is lassabb mint a 2.1. :W

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#26) balazs0102 válasza baleee89 (#2) üzenetére


balazs0102
senior tag

elvileg a tegra 2 kevesebbet eszik mint a snapdragon, igaz a sgs-ben hummingbird proc van..ki tudja...De ha okosan fogják megírni az os-t akkor nyilván a 2. mag csak akkor lép színra ha igény van rá. Pl. telefonáláskor, meg készenlétkor nyilván nem kell dolgozzon.

(#27) tommje


tommje
tag

Az szép 2 magas proci ...

" Nem szeretem ha privát üzenetre nem válaszolnak "

(#28) kapeti07


kapeti07
senior tag

Csak azt várom már, hogy aktív használat mellett egy okostelefon kibírjon 2-3 napot. Kíváncsian várom, hogy a 2 magos proci pozitívan fogja befolyásolni az akku üzemidőt.

Xbox: kapeti

(#29) erdoke válasza Pompi (#24) üzenetére


erdoke
titán

Én képben vagyok. Mennyiben segít rajtam, ha van egy T-s Galaxy S-em? Türelmesebb vagy megértőbb leszek? Miközben tudom, hogy a T-s szifonhoz kb. ugyanakkor jön ki a frissítés, mint amikor az amerikai AT&T-shez? Az androidos csúcskészüléknél meg fél éve semmi? Ugyan már. Ez a magyarázkodás, és mint felhasználót egyáltalán nem hat meg, sőt. Ez így gáz.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#30) csdm válasza Pompi (#24) üzenetére


csdm
senior tag

Mostmár ugyan nem vagyok toppon androidból, de 8 hónapig Galaxy Spicám volt, független. Abból az időszakból, amikor vártuk a messiást, hogy hozza el nekünk a 2.1-et, holott már x hónapja kinn volt nem hivatalosan. Hát ez azért nem szép dolog. PErsze ez nem (csak) a google hibája, mert nagyon szélesrétű az android minden céggel, aztán országonként a szolgáltatókkal megegyezni a frissítés hogyanjáról. De akkor inkább maradt volna a saját háza táján, és nem lennének most Samsungok, LG-k androiddal, csak nexus one, G1 és hirtelen többet nem tudok felsorolni, ami google (HTC).
@29 erdoke : Teljesen igazat adok.

[ Szerkesztve ]

(#31) Skynet258 válasza tommje (#27) üzenetére


Skynet258
veterán

Még mindig jobb, mint két alacsony proci. ;]

https://geekpulse.hu

(#32) tybsen


tybsen
addikt

Én akár annak is örülnék, ha pl. bizonyos összegért megkapnánk a frissítéseket, amíg az még technikailag lehetséges. Tehát ha pl. egy olyan rendszer lenne, hogy minden androidos készülékre KÖTELEZŐ lenne minimum 2-3 frissítés ingyen, és azon felül - ha technikailag még lehetséges, például SGS kaliberű készülékekre gondolok - akkor bizonyos összeg fejében még megcsinálna a gyártó néhány frissítést.

Így az ember kibírná 2 évig egy csúcskészülékkel, még a gyártónak is fizetne adott esetben, hogy megkapja a frissítéseket. Aztán 2 év után venne egy újabb készüléket hasonló feltételekkel. Ez szerintem korrekt lenne és megszűnne ez az állandó para android fronton.

(#33) balazs0102 válasza tybsen (#32) üzenetére


balazs0102
senior tag

Ezzel csak a warezolást segítenék. Én 100% h frissítésért nem fizetnék az Apple-nek egy centet sem. Vagy olyan mintha a windows frissítéseket is csak kp-ért töltené le a win. mikor megveszed a programot 70ezerért.
Pontosan a gyártókat kellene kötelezni, rá, hogy az újabb verzió hivatalos megjelenése után 1 hónapon belül a csúcskészülékre készítse el a frissítést, a középkategóriára pedig 2 hónap. Ne csak gymás után dobálják kifele ugyanazt a telefont különböző külsővel ezerszámra, hanem a szoftverrel is foglalkozzanak.

(#34) Oppenheimer válasza tybsen (#32) üzenetére


Oppenheimer
veterán

1-2 ezrest én is fizetnék érte, de akkor az laggmentes legyen és villám gyors, nem pedig valami használhatatlan szutyok, ahogy azt megszokhattuk...

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.lovemap.lovemapandroid

(#35) #16820480 válasza erdoke (#29) üzenetére


#16820480
törölt tag

az angol o2-es nexus s-re is ugyanakkor jön meg a frissítés, mint az amerikai t-mobilosra. valószínűleg ha a sagem meg a siemens gyártana ios-re épülő telefonokat, akkor ott is késnének a szolgáltatói, meg esetleg bizonyos régiókba szánt, lokalizált frissítések.

(#36) balazs0102 válasza #16820480 (#35) üzenetére


balazs0102
senior tag

A google-nak is ugyanazt kellett volna meglépnie mint az Apple-nek. Csak saját telefon saját op-rendszerrel. Nem mindenfelé fialtatni az iylen-olyan telefonokat, amikem jobbjára csak döcög a rendszer, meg csak ócska OS megy.
Elhiszem h ez volt a legjobb módja h elterjesszék a saját OS-üket, de ennyire össze-vissza.....ha valami hát ez nem felhasználóbarát. Nexus one-t kinyomták volna milliószámra tök olcsón....ezt kellett volna meglépni, hogy elterjesszék az Androidot (volt egyszer egy cikk, h mennyibe kerül a legyártása egy darabnak...tudták volna olcsón adni).Onnan pedig csak gyártani a nexus 2-t meg majd most a nexus S-t, amit már jó haszonnal lehetett volna adni, mert folyamatos a frissítés + új hardver.

(#37) erdoke válasza #16820480 (#35) üzenetére


erdoke
titán

Tegyük fel, hogy vettem a nyáron egy T-s Galaxy S-t. Szerinted mennyire érdekel/vigasztal, hogy ha a Sagem gyártana iOS-es készüléket, akkor azon is fél év lenne az a frissítés, ami már vásárláskor is elérhető volt? Sőt, közben már kint van az újabb, és 2 hónap múlva megint a következő verzió, amire még ígéret sincsen, csak olvasom, hogy mennyit javít a teljesítményen, a stabilitáson, mennyit javult a felület, stb. Nem kicsit frusztráló. Ennél már csak az frusztrálóbb, hogy a sokáig egyetlen badás készülék Wave-ünkre 8 hónap után sincs frissítés...
Ha valaki szarul építi fel a rendszert, ne csodálkozzon, hogy szar lesz. Hogy miért szar, a felhasználót különösebben nem érdekli.

A legjobb aláírás a héten

(#38) #16820480 válasza balazs0102 (#36) üzenetére


#16820480
törölt tag

így utólag persze igaz, amit mondasz. de azt is nézd meg, hogy amikor mecsinálták az android alapjait, akkor még egyáltalán nem volt divat, hogy egy már kiadott telefonra rendszerfrissítést biztosítson a gyártó. az első ilyen eset az iphone-nál volt, és az azóta eltelt 2-3 évben beleivódott az emberek tudatába, és már megkövetelik. egy ilyen igénnyel szemben már "könnyű" volt piacraléptetni a wp7-et, mert ez ismert dolog, és fel tudtak rá készülni, míg az androidot meg folyamatában kell ennek megfelelően alakítani.

erdoke: tegyük fel, hogy vettél egy nexus one-t...

(#39) erdoke válasza #16820480 (#38) üzenetére


erdoke
titán

10 M Galaxy S-t adtak el idén, mennyi Nexus One-t és Nexus S-t? Magyarul mi az aránya az 1-2 héten belül frissítést kapó androidos készülékeknek? Jóindulattal tegyük fel, hogy 1 %? :P
Tegyük fel, hogy "véletlenül" a 99 %-ba tartozok. ;)

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#40) BiP válasza #16820480 (#38) üzenetére


BiP
nagyúr

Szerintem azért volt. Csak akkor még firmware-nek hívták :) és azért az okostelókra, ill. a majdnem okostelókra volt simán.
Most, hogy ezek a készülékek elterjedtek, persze hogy nagyobb visszhangja van.

(#41) Injun


Injun
aktív tag

Mindenesetre ötletes a külseje :)

(#42) ForRedGlory válasza csdm (#17) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Meglehetősen döcögős 3GS-en bármi is ezen videó alapján. 3-4 másodperceket vesz igénybe megnyitni bármit is? :U

(#43) Karma válasza ForRedGlory (#42) üzenetére


Karma
félisten

Ezek a videók mind 3G-ről szólnak :U

“All nothings are not equal.”

(#44) ForRedGlory válasza Karma (#43) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ja tényleg, lol, későre jár :)

(#45) csdm válasza ForRedGlory (#44) üzenetére


csdm
senior tag

:)
3Gs-en ez mind sokkal-sokkal folyékonyabban megy. Azt inkább Nexus one-al, és desire-el említeném egy lapon.

(#46) #16820480 válasza erdoke (#39) üzenetére


#16820480
törölt tag

de érted, erre akart utalni Pompi is szerintem, hogy az említett készülékek esetében nincsgond a frissítéssel. az, hogy az emberek nem azokat vették, megmutatja, hogy mennyire tudatos vásárlók is valójában (illetve inkább hogy mennyire érdekli őket ez a frissítgetés). szomorú szerintem is, hogy a gyártók nem igazán partnerek a google üzleti modelljében, remélem majd sikerül túllépni ezen idővel, addig is én részemről olyan telefont veszek, ami lehetőleg közvetlen a google-től származik.

BiP: előszeretettel össze szokták keverni a fw update-et a rendszer főverziónák frissítésével. igen, bugfixek, meg esetenként új funkciók is jönnek, de az iphone előtt fehér holló volt, hogy bármilyen telefonra hivatalosan elérhető legyen újabb rendszerverzió. konkrétan a Nokia készülékeire egyáltalán nem létezik ilyen, soha nem is volt: amilyen verzióval kaptad, olyannal halt meg. hiába mondjuk az S60 v3 fp1-es telefonodban ugyanolyan hardver volt, mint a később megjelent fp2-es telókban, nem lehetett frissíteni. wimo esetében egy-két telefon esetén elérhetővé tette önszorgalomból néhány gyártó, de ott sem volt általános, hogy mondjuk egy wimo 5-ös telefont frissíthess wimo 6-ra. blackberry szintén nem igazán frissíthető, legalábbis a készülékeik döntő többsége (és ez mai napig így is maradt). az ilyen-olyan linuxos telefonok meg el sem terjedtek igazán. szóval ez, hogy X év múlva is elvárod, hogy a legújabb rendszert kapja meg a telefonod, igencsak újkeletű dolog.

Karma: a 3GS esetében is szar volt a 4-es ios, tapasztalatból mondom továbbra is. lassabb volt, mint egy Siemens C65-ön 3D java benchmarkot futtatni :P

(#47) BiP válasza #16820480 (#46) üzenetére


BiP
nagyúr

Jogos.

(#48) erdoke válasza #16820480 (#46) üzenetére


erdoke
titán

Szerintem fölösleges tovább csúsztatni, és bármilyen szinten a felhasználó nyakába varrni a dolgot. Ha szerinted az átlag vásárlónak a szolgáltatói 25e + 12 havi kamatmentes 5e részlettel (vagy nagyobb csomagokbanban, szolgáltatótól függően összesen 10-24e!) összevethető egy Nexus S új hazai ára (160e?), akkor komoly gondok vannak az értékítélettel. Kinek ér meg 100-150e Ft-ot az azonnali frissíthetőség?

A gyártók nem partnerek a Google üzleti modelljében? Miért, mi az az üzleti modell? Mindenki szabadon turkálhatja a rendszert, de csak miután kint van az SDK! Ha valóban nyitott lenne az Android, sokkal hamarabb elkezdhetnék az OEM-ek a saját hulladékukat belepakolni. Pont az üzleti modell a szar, ami szabad utat enged a szolgáltatói és gyártói gányolásnak, illetve nem szab meg frissítési menetrendet. :U

A legjobb aláírás a héten

(#49) Pompi válasza erdoke (#48) üzenetére


Pompi
MODERÁTOR

Az a baj, hogy már rég elbeszélünk egymás mellett, illetve te rég nem arról beszélsz ami a kiinduló dolog volt. Ami ugyanis arról szólt, hogy milyen jó az iPhone mert arra van frissítés, bezzeg az Androidosoknak nincs. Ez volt az alap. Erre próbáltam én azzal válaszolni, hogy azért nem ennyire fekete-fehér a helyzet, mert Androidra is van frissítés elméletileg. Azzal egyet értünk szerintem mind, hogy a jelenlegi frissítési rendszer nem jó, túl sok teret hagy a gyártóknak, akik ezt saját hasznukra próbálják használni. Jelenleg, ha valamennyire biztosra akar menni az ember, akkor valamelyik Nexus modellt választja, ez a kvázi hivatalos Android modell, ala iPhone - csak mondjuk, ott nincs alternatíva. Innentől kezdve te csak próbálod bizonygatni, amit nem tagadunk.
Viszont ha te anyagilag kedvezőbbnek tartod egy Galaxy S megvételét egy Nexus S-sel szemben - tudván, hogy előbbire nem biztos, hogy lesz hosszútávú frissítés, akkor ezzel tudatosan felvállalod, hogy igen, anyagilag jobban kijössz a helyzetből, de szoftveresen nem biztos. Nehéz árakat összehasonlítani úgy, hogy nálunk (_nálunk_) nincsenek Nexusok szolgáltatói kínálatban, de az iPhone-ért sem keveset kell legombolni, tehát ott is kőkeményen megfizetsz azért, hogy frissíthető legyen a készüléked.

Feel Good Inc.

(#50) Bathory Peti


Bathory Peti
aktív tag

kiváncsi leszek rá,föleg hogy hogyan fogja birni szuflával.

További jó forumozást mindenkinek,én ma voltm itt utoljára.Sziasztok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.