Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ham_


ham_
tag

Woooow, Guga újra itt ! :C

(#2) guga válasza ham_ (#1) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! :DDD
Csak csitt, mert kicsit. Még nincs netem.
Az úr malmai lassan őrölnek :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#3) koxx válasza guga (#2) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Üdv újra itt!
Mennyi idő alatt írsz meg ilyen rövidke bejegyzést? :D

(#5) guga válasza koxx (#3) üzenetére


guga
Közösségépítő

Többszöri nekifutásra :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#6) guga válasza Kalandor (#4) üzenetére


guga
Közösségépítő

Én is :Y :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#7) Cathfaern


Cathfaern
nagyúr

Nem számítottam ilyen hosszú írásra mikor elkezdtem, de gondoltam ha már elkezdtem végigolvasom :)

Egy-két dolog eszembe jutott közben:
Egyik a tornádóval kapcsolatos. Elég kemény dolgokat fogalmazol meg ezzel kapcsolatban, de mindenképp elgondolkodtató amit írsz. Viszont gondolom azzal tisztában vagy, jó eséllyel fog támadás érni emiatt. De nem is ezt akarom írni igazából, hanem a lelkészre akarok utalni. Nem tartom kizártnak, hogy csak emberi szemmel nézta amit írtál, hogy milyen dolog lenne ilyet mondani azokra az emberekre, s hogy ha ő ilyen nézeteket vall, mások mit fognak szólni róla. Jó eséllyel emiatt (vagy ilyen okom miatt) reagált úgy, ahogy.

A másik, ez valójában nem neked szól, inkább azoknak akik olvasták az írást (illetve annyiban neked, hogy jól értem-e): Elég hosszan beszélsz arról, hogy (lerövidítve) az ember tetteivel nem foglalkozik Isten, mivel azok megbízhatatlanok, csak Jézus tettei számítanak. Ezt nagyon könnyű félreérteni, először én se értettem, mit akarsz írni ezzel, olyan volt, mint ha azt mondanád, hogy mindegy mit csinálunk, Jézus úgyis megszabadított a bűnöktől, wáá de jó, happy lehet mindenki ezerrel. Azonban itt nem ezt akarod írni, hanem azt, hogy nem a tetteink számítanak, hanem csakis az, ami a lelkünkben van.

A harmadik dolog egy kérdés lenne, amit nem teljesen értek. Ugyebár Jézus eltörölte az összes bűnt, így nincs bűn a világban. Akkor miért van az, hogy az eredendő bűn továbbra is él?

U.I.: egy kis megjegyzés: szerintem olvashatóságot javítaná, ha a bibliai idézeteket valahogy kiemelnéd, mert amikor 1-2 soros idézet, s 1-2 soros írás váltogatja egymást, akkor könnyű belezavarodni.

(#8) 7


7
addikt

Bevallom becsesen, csak a feléig jutottam el, nekem ez elsőre túl nagy falat volt.
Mindenesetre jó újra látni, és örülök, hogy megvagytok a faluban, jó döntésnek látjátok.

(#9) escie


escie
őstag

na,
Guga, a minap panaszkodtam, hogy de reg irtal ide, es hogy milyen kar. az egyik forumtars meg irt is neked sms-t ennek hatasara, ha igaz. :)
udv ujra itt!

vegigolvastam, nem mondom, hogy konnyu olvasmany volt. foleg, hogy Bibliat nem ismero, nemvallasos ember vagyok.

ertem en joreszt, amit irsz, hogy nem nekunk kell megfelelni, de remelem, majd irsz vilagiasabb dolgokrol is, azokat nagyon szerettem. hiszed, vagy sem, azok is tudnak olyan ertekesek, ertelmesek lenni, mint a vallasi temajuak.
legalabbis szerintem.

tovabbi minden jot, remelem hamar bekotik a neted!

I'm back, baby!

(#10) yash válasza Cathfaern (#7) üzenetére


yash
senior tag

Én már úgy vagyok vele, ha meglátom, hogy guga írta a cikket, első fejmozdulatom jobbra visz: a görgetősávra :D Ez eddig a legveszélyesebb... kis négyzet let a csúszkámból :) Alap esetben hosszú téglalap szoktt maradni, de guga tesz ez ellen keményen! :C

(#11) brownus


brownus
veterán

na végre:) pont tegnap néztem mikor és mit írtál utoljára

Éváig jutottam, most rohanok, de holnap folytatom. lelkipásztornak és/vagy humoristának kellene menned:)

én kb. 17 éves koromig baptista nevelésben részesültem, aztán még 1 évig adventista, anyámék azóta is vega adventisták... én már egyik sem. biblia órákra is jártam míg áltsulis kölök voltam, de ezt: Éva Istenre hivatkozva azt válaszolta, hogy: azt mondá Isten: abból ne egyetek, azt meg se illessétek, hogy meg ne haljatok.
De ez a rész: „meg se illessétek”, ez nem Istentől származik, ez Éva saját gondolata volt.
így még senki nem mondta :R meg mást is. vagy Te jobban fogalmazol és kommunikálsz mint sok pap! ami szégyen rájuk nézve a sok év teológia és gyakorlat után.

(#12) sztyui2


sztyui2
őstag

Hát nem sok hozzászólást termel ez a nagy írás. Taszítja a népet, ha már olvasni kell valamit

(#13) Racecam


Racecam
MODERÁTOR

Isten hozott!!

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#14) 7 válasza escie (#9) üzenetére


7
addikt

Én voltam. :P

(#15) cyanide

A Miatyánkban miért van benne, hogy bocsásd meg a bűneinket? Te azt mondod, hogy a bűnösség hangoztatása -ha csak magunkban- a bűn és maga a hitetlenség bizonyítéka?

Ha ezt olvasod a topik meghalt...

(#16) QuippeR


QuippeR
tag

Nem teljesen értem az okfejtést. Azt mondod, hogy bűn már nem létezik, mert Jézus eltörölte, ami teljesen érthető, és igazából szerintem is jó gondolat. Aztán azt mondod, hogy a bűn csak azok számára létezik, akik magukat bűnösnek vallják, ami számomra még mindig világos a további gondolatok figyelembevételével. Ami nem az, hogy miért büntetné őket Isten, hiszen attól még, hogy ők (mi) bűnösnek gondolják magukat (mert magukra figyelnek, ahogy te írod - szép gondolat), attól még nem lesznek is azok. Hiszen ha nincs bűn, mindet eltörölte Jézus a kereszthalál által, akkor az önzés, önmagunkra figyelés sem lehet bűn (sőt durvább leszek, az említett Lélek ellen elkövetett bűnök is eltöröltettek), következésképpen nem kell őket büntetni. Sőt az igaz embert keresni sem kell, hiszen mindenki annak számít Isten szemében, hiszen Jézus által megváltatott a világ. Szerintem ez itt egy ellentmondás - vagy legalábbis furcsa csavar - a gondolatmenetedben.

Személy szerint hajlok afelé, hogy valóban önmagunkkal kell elrendeznünk a bűnök ügyét. Hiszen az szép dolog, hogy Jézus szenvedésében felvállalta a bűnök eltörlését, de ha ezt valljuk (mint ahogy tudomásom szerint minden keresztény vallás ezt teszi), akkor felvállalhatjuk-e, hogy Jézus szenvedésében részt vállaljunk azáltal, hogy vétkezünk? És tudunk-e bűnbánat nélkül élni, ha ezt felismerjük? Hiszen nem arról van szó, hogy Isten fia kétezer évvel ezelőtt eltörölte a bűnt, amely azóta nem létezik, hanem arról, hogy Jézus utólag és előre felvállalta az összes bűnért történő szenvedést. A bűnöket elkövetjük, és ugyan már előre megbocsátattak, ilyetén módon hozzájárulunk Krisztus szenvedéséhez, ha nem kerüljük őket. És ha kerüljük őket, akkor ugye ez annak a jele, hogy léteznek?

Bár lehet félreértettem ezt a sarkallatos pontot, mert hiszen magad böjtölsz, és kerülöd például a durva szavak használatát (sőt igazából sokkal átgondoltabb életet élsz, mint például én), amit nem tudok másképp értelmezni, mint egy Isten iránti gesztus, úgymond a bűn kerülése. Várom válaszod!

(#17) guga válasza Cathfaern (#7) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv!

Mielőtt megírtam volna a lelkésznek az első írást én is nagyon bizonytalan voltam.
Miután megtettem s Isten több szempontból is megerősített, akkor világossá vált, hogy a lelkész nem velem küzd, hanem Isten igazságával. Kimondva, leírva elég rideg és rémisztő, de attól még az. Senki (én sem) vesz szívesen tudomást róla.

De mondok egy egyszerű példát. Saul királynak Isten megparancsolta, hogy:

1. És monda Sámuel Saulnak: Engem küldött el az Úr, hogy királylyá kenjelek fel téged az ő népe, az Izráel felett; most azért figyelj az Úr beszédének szavára.
2. Így szól a Seregek Ura: Megemlékeztem arról, a mit cselekedett Amálek Izráellel, hogy útját állta néki, mikor feljöve Égyiptomból.
3. Most azért menj el és verd meg Amáleket, és pusztítsátok el mindenét; és ne kedvezz néki, hanem öld meg mind a férfit, mind az asszonyt; mind a gyermeket, mind a csecsemőt; mind az ökröt, mind a juhot; mind a tevét, mind a szamarat

Isten szavával szemben Saul úgy gondolkodott, hogy megkíméli a szemre tökéletes barmokat áldozat gyanánt:

9. Saul és a nép azonban megkímélte Agágot és a juhoknak, barmoknak és másodszülötteknek javát; a bárányokat és mindazt, a mi jó vala, nem akarták azokat elpusztítani, hanem a mi megvetett és értéktelen dolog volt, mindazt elpusztíták.

Isten már megátkozta az Amalekitákat mindenestül. Ezért még ha Saul szemében tökéletes is volt a bárány és áldozatra megfelelő, Isten szemében akkor is csak átkozott volt. Ez a hibás döntés a királyságába és végül az életébe került.

De van ennél komolyabb is. Kain és Ábel áldozata az úrnak.
Bárkit kérdeztem eddig, hogy mi volt a különbség a két áldozat között és egyiket miért fogadta el, a másikat miért utasította el? Mindenki, még lelkészek és teológiát tanult papok is meg gyülekezeti vezetők is azt válaszolták, hogy Ábel őszinte szívvel, tiszta szívből áldozott. Kain pedig nem.
Ez meglehetősen buta válasz és az ilyen saját kreálmányú evangéliumok miatt fizetnek az emberek az életükkel Isten előtt.

A válasz egyszerű, mint mindig, csak éppen titok, el van rejtve a Bibliában.

Ábel Isten szava szerint áldozott bárányból, ami Jézus előképe.
Kain pedig a föld gyümölcseiből. A legszebb káposztát, krumplit, uborkát vagy bármit vitte Isten elé a saját igyekezetéből.
Egyrészt vérontás nélkül nincs bűnbocsánat, másrészt a földet Isten megátkozta, ezért minden, ami abból származik. Gondoljuk mi bárhogyan is, az átkozott Isten szemében.

A megváltás szempontjából valóban jól látod, semmit sem tehetünk önmagunk bűneiért. Jézus véráldozata 100%-os volt.

6. Zsid 9,26 Mert különben sokszor kellett volna szenvednie a világ teremtetése óta; így pedig csak egyszer jelent meg az időknek végén, hogy áldozatával eltörölje a bűnt.
7. Zsid 10,14 Mert egyetlenegy áldozatával örökre tökéletesekké tette a megszentelteket.

A bűn valóban nem létezik már Isten szemében. Jézus minden egyes ember bűneiért fizetett. A bűn csak az emberek gondolataiban létezik és mivel önmagukban bíznak és a saját cselekedeteikre figyelnek, ez alapján vétkeznek és bűnösnek vallják magukat.

Ez az igazi bűn, mert erre már nincs bocsánat. Ez a Szent Lélek káromlása.
Isten azt mondja, hogy:

Ézs 43,25 Én, én vagyok, a ki eltörlöm álnokságaidat enmagamért, és bűneidről nem emlékezem meg!

A hit a reménylett dolgok valósága. Én Isten szavában hiszek, aki azt mondja, eltörölte minden bűnömet és arról többet már nem emlékezik meg. Ez által lehetek igaz ember és kaphatom Isten Szent Lelkét ajándékba. Mivel ebben hiszek, ez az én szívemben valósággá válik. Ez 100%-osan Isten munkája.
Vegyünk például egy orvost, aki influenzát diagnosztizál. Nem a lázadra ad orvosságot, hogy ne legyél lázas, nem a köhögésedre, hogy ne köhögj. Magát a vírust írtja ki és utána a tünetek automatikusan megszűnnek.
Isten ugyanezt csinálta a bűnnel. Nem az a baj, hogy lopok, nem az a probléma, hogy hazudok. Ezek csak az emberek lelkében lévő bűn külső tünetei. Nem azért lesz valaki bűnös, mert valamit elkövetett. Azért köhög, azért lázas, mert influenzás. Azért követ el bűnöket, mert a lelkében bűn van.
Ha a lelkéből Isten a bűnt eltávolítja, akkor a tünetek is automatikusan megszűnnek.
De van egy apró bibi. Az igaz és a bűnös ember külsőre nem különbözik egymástól. Ráadásul mindkettő vétkezik.
Én is vétkezem, mivel még testben vagyok s Isten a testet bűn alá rekesztette, nem tud nem vétkezni, nem tud Istennek engedelmeskedni. De mégsem nyugtalankodik a lelkem emiatt, mert Isten a testemet már halálra ítélte ill. Jézus azokért a bűnökért is fizetett, amiket a jövőben fogok elkövetni, sőt azoknak a bűneiért is fizetett, akik még meg sem születtek.

[ Szerkesztve ]

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#18) guga válasza Racecam (#13) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Kicsit átalakult a logout :D
Már éppen készültem belinkelni a feltöltött doksit, mivel túl hosszú.
Akkor vettem észre, hogy félbillió karaktert engedélyeztetek :DDD
Köszi.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#19) Racecam válasza guga (#18) üzenetére


Racecam
MODERÁTOR

Látod?
Csak most, csak itt, csak Neked! :)

Com'è diverso il mondo visto da qui

(#20) guga válasza cyanide (#15) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! A kérdés jogos és lehet fejtegetni röviden ill. hosszadalmasan a könnyebb megértés érdekében.

Először vegyünk egy példát:

Lukács Evangéliumában imádkozik a farizeus és a vámszedő. Míg az első a saját cselekedeteit méltatja és abban bízik, addig a vámszedő csak Isten kegyelmében tud bízni. A farizeus még nem ismerte fel Isten előtti állapotát, azt hitte tud tenni azért valamit, hogy a mennyországba kerüljön. A vámszedő semmit sem tudott tenni önmagáért.
Bűnbánatot tartott és azt kérte Istentől, hogy irgalmazzon neki.
Isten az Ő kegyelmét Jézus véráldozatába helyezte el.
Az Istentől származó helyes hit így fest:


1. Megigazulván azért hit által, békességünk van Istennel, a mi Urunk Jézus Krisztus által,

S maga Isten is azt mondta a vámszedőre, miután kegyelemért folyamodott, hogy:

Lk 18,14 Mondom néktek, ez megigazulva méne alá az ő házához

Ez az ember Isten szemében igaz ember volt, akinek Isten már eltörölte minden bűnét és ki is jelenti a Biblián keresztül nekünk. Mivel Isten már nem emlékezik többé a vámszedő bűneire, így a vámszedőnek sem arra kell figyelnie. Ha vétkezik is igaz ember. Nincs miért újra bocsánatot kérnie, hisz Isten maga mondta, hogy az, amit elkövettél nincs, nem létezik.
Ez a helyes hit és valóság.
Ha Jézus cselekedeteiben hisz, akkor ez a lelkében is valósággá válik.
Ám ha a saját cselekedeteiben hisz, akkor megy bocsánatot kérni. De a bocsánatkérés is a saját cselekedete. Azért kér bocsánatot, mert a saját bocsánatkérésétől teszi függővé, nem Jézus véráldozatától.
Úgy gondolja ha bocsánatot kérek, akkor Isten megbocsátja. Ha nem, akkor nem bocsátja meg.
A helyes pedig az ha Isten előtt felismerve bűnös állapotunkat arra kegyelmet kérünk és akkor sten eltörli mindet.
De ez sem úgy működik, hogy holnap reggel majd felkelek és elkezdek hinni Istenben, meg bocsánatot kérni és onnantól kezdve minden rendben van.
Ez is Isten munkája, nem az emberé. Mert ha én döntöttem volna úgy, hogy Istenben hinni fogok, akkor az az én dicsőségem lenne és Isten elé állva dicsekedhetnék vele, hogy én olyan ember voltam, aki Istenben hitt és kereste Őt.

26. Jn 6,44 Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az Atya vonja azt, a ki elküldött engem; én pedig feltámasztom azt az utolsó napon.

Az én fiam sem mondhatja, hogy az Ő érdeme, hogy megszületett.

[B]
Jn 1,13 A kik nem vérből, sem a testnek akaratából, sem a férfiúnak indulatjából, hanem Istentől születtek.
Jn 8,47 A ki az Istentől van, hallgatja az Isten beszédeit; azért nem hallgatjátok ti, mert nem vagytok az Istentől valók.

1Kor 6,19 Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Léleknek temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok? [/B]

Én sem tudom magamról elmondani azt, hogy Istent kereső ember voltam, aki megakart térni. Nagy francokat, épp ellenkezőleg. Valaki próbált téríteni vágtam pofán egyből. Elég vadóc voltam régen és könnyen eljárt a kezem.
De Isten nem arra tekintett, hanem Jézus cselekedeteire és beleszólt az életembe. Megismertette magát és az igazságát.
Ezért Istentől született a lelkem.
Jézus maga a megelevenítő szellem, Ő elevenítette meg a lelkemet. Innen már nincs visszaút, én sem a magam akaratát cselekszem, a bennem lévő Szent Léleknek engedek.
Ha meg megyek a saját fejem után, akkor Isten, mint a szülő a gyerekét, irányít és helyreigazít. Hát van velem dolga mitagadás :DDD

Péld 3,6 Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#21) TompapaTM


TompapaTM
csendes tag

Hurrá! :DD

(#22) guga válasza QuippeR (#16) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! :D

Zsid 11,1 A hit pedig a reménylett dolgoknak valósága, és a nem látott dolgokról való meggyőződés.

Ha valaki bűnösnek vallja magát, akkor az Isten igéjével szembe megy. Számára, az Ő lelkében az válik valósággá és ha meghal, bűnösként áll Isten elé.

Zsolt 1,5 Azért nem állhatnak meg a gonoszok az ítéletben; sem a bűnösök az igazak gyülekezetében.

A mennyország az igazak gyülekezete tisztán. Most is vannak gyülekezetek, ahol zömében igaz emberek vannak, de köztük még vannak olyanok, akik akkor térnek be közéjük Isten vezetésével, vagy még nem alakult ki a hitük teljesen.
De a mennyországba már bűnösként senki sem mehet be.

A pokol és a mennyország így fest:

Lk 16,26 És mindenekfelett, mi köztünk és ti közöttetek nagy közbevetés van, úgy, hogy a kik akarnának innét ti hozzátok általmenni, nem mehetnek, sem azok onnét hozzánk át nem jöhetnek.

Én magam is elgondolkodtam már rajta, hogy ha Ádámtól származva automatikusan örökölte mindenki a bűnt, akkor ahogy mondtad mindenki igaz ember Isten szemében, mivel megoldotta, eltörölte.
De van egy hiba ill. egy nagyon érdekes okfejtés a Bibliában.
Ha mindenki automatikusan igaz ember lenne, akkor mekkora értéke lenne Jézus véráldozatának? Ki tartaná Isten kegyelmét kegyelemnek?
De még egyszerűbb módon ábrázolom.
Minden bűnözőt elítélne a bíróság és a köztársasági elnök azonnal felmentené. Csak a bíróságig jutna el és ott röhögve tudomásul venné a halálos ítéletet, majd átvenné az azt felülbíráló elnöki kegyelmet.
Ez így Istennél sem működik. Ha ott álltam volna Isten mellett, amikor a megváltás tervét kidolgozta, akkor biztos beleszóltam volna, hogy ez így nem lesz jó, máshogy kéne.
Ha te és én, ketten álltunk volna ott, akkor izé :DDD
Ha minden egyes ember ott lehetett volna a megváltás tervénél, akkor még ma is a kidolgozás fázisában tartanánk és egy valóságos, mindörökké tartó Brian élete lenne az egész :DDD

Van a Rómaiakhoz írt levélben egy nagyon érdekes rész. Azt írja, hogy mielőtt Jákób és Ézsau meg sem született, Isten már azt mondta, hogy Ézsaut gyűlöli. Még nem cselekedett semmi rosszat vagy jót, de már ismerte, tudta, hogy ki lesz az és lelkéből gyűlölte Őt.
De előbb olvassuk el:

[B]11. Mert mikor még meg sem születtek, sem semmi jót vagy gonoszt nem cselekedtek, hogy az Istennek kiválasztás szerint való végzése megmaradjon, nem cselekedetekből, hanem az elhívótól,
12. Megmondatott néki, hogy: A nagyobbik szolgál a kisebbiknek.
13. Miképen meg van írva: Jákóbot szerettem, Ézsaut pedig gyűlöltem.
14. Mit mondunk tehát: Vajjon nem igazságtalanság-é ez az Istentől? Távol legyen!
15. Mert Mózesnek ezt mondja: Könyörülök azon, a kin könyörülök, és kegyelmezek annak, a kinek kegyelmezek.
16. Annakokáért tehát nem azé, a ki akarja, sem nem azé, a ki fut, hanem a könyörülő Istené.
17. Mert azt mondja az írás a Faraónak, hogy: Azért támasztottalak téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hirdessék az én nevemet az egész földön.
18. Annakokáért a kin akar könyörül, a kit pedig akar, megkeményít.
19. Mondod azért nékem: Miért fedd hát engem? Hiszen az ő akaratának kicsoda áll ellene?
20. Sőt inkább kicsoda vagy te óh ember, hogy versengsz az Istennel? Avagy mondja-é a készítmény a készítőnek: Miért csináltál engem így?
21. Avagy nincsen-é a fazekasnak hatalma az agyagon, hogy ugyanazon gyuradékból némely edényt tisztességre, némelyt pedig becstelenségre csináljon?
22. Ha pedig az Isten az ő haragját megmutatni és hatalmát megismertetni kívánván, nagy békességes tűréssel elszenvedte a harag edényeit, melyek veszedelemre készíttettek,
23. És hogy megismertesse az ő dicsőségének gazdagságát az irgalom edényein, melyeket eleve elkészített a dicsőségre, mit szólhatsz ellene?

[/B]

Itt van a magyarázat a kérdésed első részére.

A bűn kerülése?
Számomra is napi problémát okoz és mivel a Sátán magát Jézust is megkísértette, így engem is megpróbál napról napra. Azon van, hogy Isten szavát kilopja a szívemből.

Mivel testben vagyok vétkezem. Ha nem akarok, akkor is. Sőt, egyszer régen, mikor még nem ismertem Isten igazságát csak hinni akartam Istenben, akkor elhatároztam, hogy soha többé nem fogok vétkezni.
Egy darabig működött is, de aztán csak elmentem a haverokkal berúgni és nagyon jól esett. Utána meg már jöttek a vétkek, mint az áradat. Fiatal voltam, lányokkal ismerkedtem, egyik után a másikkal voltam, rengeteget maszturbáltam, hahh nem is sorolnám, mert tényleg elég durva életet éltem. Drogoztam, mint az atom.
Régebbi írásaim tele vannak a viselt dolgaimmal :DDD

Szóval nem sikerült az akaratom, mindig vétkeztem, mivel bűn volt a lelkemben. a az influenza vírus a szervezetemben van, akkor hiába erőlködök, hogy ne köhögjek, ne legyek lázas, ne izzadjak. Ezek a tünetek kijönnek.
A nejem egyszer azzal állt elő, hogy mától tartsuk be a tíz parancsolatot :D

zerencsére akkor én már tisztában voltam Isten igazságával. Nem lehet betartani, eleve betarthatatlan törvényeket adott, hogy aki felismeri az kegyelemért folyamodjon.
Ha kegyelemért folyamodsz, akkor eltörli a bűneidet. Ez egy lelki folyamat.
Ha a lelkemben nincs bűn, nincsenek tünetek sem. incs mit kerülni.
Aki ebben hisz, annak az életében valósággá válik.

Jézus mikor kerülte a bűnöket? Soha, mert egyáltalán nem vétkezett.
Isten ugyanezt mondja rólam, bennem Isten Szent Lelke van, a testem annak a temploma.
Nem igyekszem nem vétkezni.
De másképp mondom. Én nős ember vagyok, van feleségem.
Reggel ha felkelek minden igyekezetemmel azon vagyok, hogy nős emberként ébredjek, nős emberként igyam meg a kávém és vegyem fel a cipőmet.
Ez így hülyén fest :D
Nem kell igyekeznem nős emberként reggelit készíteni, bármit teszek nős emberként teszem.
Mivel bennem Isten lelke van, ezért nem kell igyekeznem nem vétkezni, mert Isten Szent, semmi köze a bűnhöz.
Bármit teszek, azt Isten gyermekeként, Isten felügyelete alatt teszem. Ha hibázok, akkor azért Isten vállalja a felelősséget.
Az én fiam is ha hibázik, akkor engem vonnak felelősségre.
Na de ez nem azt jelenti, hogy mehetek bankot rabolni, mert Isten úgy sem arra tekint, hanem Jézus véráldozatára.
Nekem is van felelősségem, mégpedig az, hogy szünet nélkül Istenre figyelve éljem az életem.
Ez persze nem teher, inkább könnyebbség.
Mikor a zsidók vándoroltak a pusztában és elkezdtek Mózes ellen, Isten ellen zúgolódni, akkor Isten mérges kígyókat küldött közéjük.
Utána megijedtek és felismerték, hogy mit tettek. Könyörögtek Istenhez, hogy távolítsa el a kígyókat. Isten nem távolította el.
Azt mondta Mózesnek, hogy állítson fel a tábor közepén egy magas oszlopra réz kígyót s ha valakit megmar a kígyó, akkor ha felnéz rá, nem hal meg.
Bakker de hosszú mondatot írtam, mindegy, már nem szedem vissza.

Szóval nem volt könnyű dolguk, mert sokan meghaltak közülük, akiket megmart a kígyó. Ha utána valakit megmart, akkor nem tehetett mást, mint felnézett az oszlopra.
Ez emberi szemmel nézve elég hülyén hangzik, kb. mint a vízen járás.
De Isten igazsága volt és Isten szava mindig valósággá válik.
Ha felnézett az oszlopra hiába marta meg a kígyó. Akár 10db kígyó is harapdálhatta volna egyszerre, ha végig Isten szavában bízva az oszlopra tekint, akkor életben marad.
Ez szintén Jézus előképe volt és a mi életünkre vonatkozik, azért került be a Bibliába.

Hiába vétkezem, hiába történik bármi az életemmel ha közben Isten szavában hiszek.
Ha a vétkeimre figyelek, akkor a saját gondolataim válnak valósággá a lelkemben. A saját gondolataim pedig a Sátántól meg vannak csalva, de nem csak az enyém, minden embert becsapott a Sátán.
Megijedek, mert vétkezek és utána rohanok bocsánatot kérni.
Jaj Istenem nézd el nekem, mert loptam és hazudtam, kérlek bocsásd meg.
Akkor a rézkígyó helyett a mérges kígyóra figyelek és meghalok.

Van persze olyan eset, amikor szükség van a megtérésre és bűnbocsánatra, mint pl. Dávid király esetében, aki megölette az egyik katonáját és elvette a feleségét.
Hatalmas bűnt követett el és miatta szidalmaztatott Isten neve, de Isten nem ölte meg Őt.
Viszont Jézus még akkor nem ontotta ki a vérét, akkor még nem volt eltörölve a bűn.
Ma azonban ez már megtörtént és valóság, a bűn nem létezik csak az emberek gondolataiban.
Erre Isten azt mondja, hogy:

Ézs 55,7 Hagyja el a gonosz az ő útát, és a bűnös férfiú gondolatait, és térjen az Úrhoz, és könyörül rajta, és a mi Istenünkhöz, mert bővelkedik a megbocsátásban.

A saját gondolatainkat ki kell dobni és helyette Isten gondolatait befogadni, mert még ha furcsának is tűnik, az az igaz.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#23) 7 válasza guga (#20) üzenetére


7
addikt

Érdekes, amit írsz. Ezek szerint úgy látod, hogy az az ember, aki érdekből cselekszik, s azért teszi, amit tesz, hogy a mennybe kerüljön, nem pedig azért, mert azt diktálja neki a belsője, nem fog felkerülni, igaz?

Ha jól értem, akkor ez eddig még könnyen emészthető, felfogható. Ami kicsit furább volt, az azon gondolatod, hogy amennyiben valaki hibázik, s bűnbocsánatot kér miatta (tegyük fel, hogy ténylegesen, szívből kéri), azzal tulajdonképpen megsérti Istent, merthogy Jézus már előre megváltott minden embert. De érthető.

Térjünk át arra, ami már ingoványos számomra, és nem is biztos, hogy jól értem:
Arra is utalsz, hogy úgy kell elfogadnunk magunkat, ahogy születtünk, és a magunk útját kell járnunk, nem szabad erőszakkal változtatnunk szokásainkon csupán azért, hogy megfeleljünk az egyes egyházak által diktált kritériumoknak. Azért nem, mert Isten úgyis helyrerak minket, ha rosszul csinálunk, s neki az az öröm, ha nem műhitünk van, nem álarcot hordunk.
Mi van akkor azokkal, akik azt mondják, hogy (a vámszedőhöz hasonlóan) nem tudnak felhozni maguknak mentséget - nem cselekedtek mindig helyesen, nem kértek érte bocsánatot, sőt, akár még nem is hisznek (ezen utolsó dolgon van a hangsúly).

Amennyiben valamit félreértettem, kérlek, javíts ki. A hit kérdésére azért tértem rá, mert sokszor látom, hogy ez egy sarkos pont, és aki azt mondja, nem hisz, az egyes egyházak szerint már kapásból a kénköves poklot kapja osztályrészül, akármilyen jó emberként is él. A te nézőpontod ilyen szempontból kicsit más, és ezért érdekel (nem, nem vagyok hívő ember, de nem amiatt kérdeztem, hogy tudjam, jaj, mi lesz velem az álláspontod alapján).

(#24) guga válasza brownus (#11) üzenetére


guga
Közösségépítő

Te! Én ismerlek téged valahonnan :DDD

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#25) concret_hp


concret_hp
addikt

vissza tért Guga :))
éljen éljen :R

(az olvasásnak most nem kedek neki, de bepótlom napokon belül :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#26) guga válasza 7 (#23) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Köszi az sms-t :D
Az a helyzet, hogy megírtam neked egy elég hosszú hozzászólást és véletlenül bezártam az oldalt, paff neki :C :Y

De most elkezdem újra :DDD

Nem kell aggodalmaskodnod magadban, hogy a közted és Isten közötti viszony helyes e. Mert maga a bizonytalanság mutatja meg, hogy a helyreállítás érdekében önmagad nem tudsz tenni semmit.
Nem is annyira bonyolult és sokszínű, hogy ha meghalunk, akkor jön a kérdés:
Maga?
Kérem, én ilyen és ilyen gyülekezetbe jártam, tagja voltam az énekkarnak is, részt vettem a templom felújításán és adakoztam minden vasárnap.
Rendben, menjen balra a negyedik ajtó, ott vannak a Lutheránusok.
Maga?
Metodista vagyok.
Rendben, jobbra a kettes ajtó.
Maga?
Japán, néger, ortodox zsidó vagyok.
Báááhhh.
Maga?
Én kérem krisnatudatú vagyok.
OK maga úgy is olyan emelkedett hangulatban van, kérem levitáljon el a nyolcas ajtóig, ott vannak, akik megvilágosodtak.
Maga?
Én yetike vagyok, velem mi lesz?

Na ez nem így fog működni, ennél sokkal egyszerűbb.

Jn 16,8 És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:
Jn 16,9 Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem;

Látod mennyire egyszerű? Bűn tekintetében, hogy nem hisznek én bennem.
Miben hisznek akkor ha nem Jézusban?
Nemrég jártam egy esküvőn és a templomi szertartás alatt skandálták a padban az öregasszonyok, hogy én vétkem, én bűnöm...

Elég súlyos volt, rögtön ki is jöttem.

Figyeld csak mit mond a Bibliában Isten:

Rm 4,8 Boldog ember az, a kinek az Úr bűnt nem tulajdonít.

A bűneim tulajdonosa Jézus, minden valaha elkövetett és jövőbeni bűnömet megvásárolta tőlem.

2Kor 5,19 Minthogy az Isten volt az, a ki Krisztusban megbékéltette magával a világot, nem tulajdonítván nékik az ő bűneiket, és reánk bízta a békéltetésnek ígéjét.

Nekem nem maradt más feladatom, mint a békéltetés igéjét hirdetnem.
Ha szaladok a paphoz gyónni hetenként, meg verni a mellem, hogy jaj én nékem, én vétkem, én bűnöm, akkor azoknak a bűnöknek a tulajdonosa én vagyok. Ha az enyém, akkor nekem kell felelni is értük.
Az az ember nem boldog, aki a bűneinek maga a tulajdonosa.
Hiába táncikál a templomi kórusban, hogy él az Úr, hiába hord akár milyen parolát és akármilyen egyházi ember, aki rangnak örvend.

Isten nem ezeket fogja tőle kérdezni, hanem:

Mt 12,37 Mert a te beszédidből ismertetel igaznak, és a te beszédidből ismertetel hamisnak.

Isten beszéltetni fog az Ő ítélőszéke előtt. Megkérdezik majd, hogy a lelked milyen állapotban van, persze ezt kérdezni sem kell, mert azonnal látható.
De azért lesz tárgyalás, mert úgy fer :D

Ha Isten szavával éltél, akkor a te beszédedből igaznak ismertetel.
Ha azt vallod bűnös ember vagyok, akkor mivel abban hittél tényleg az vagy.
A mennyországba mennek az igazak, a bűnösök meg nem oda :DDD

Ez mondjuk kicsit sem vicces, mert tényleg meg fog történni.
S hiába kezdeném győzködni az öt buta szüzet Isten uigazságáról, nem hinnének.
Vakon bíznak magukban és a saját gondolataik miatt a pokolba fognak kerülni.

Megijedned azonban nem kell, mert ha a szívedben megvan az igazság utáni vágy, akkor sten kijelenti neked.

Nem úgy, hogy este sétálsz és megszólal a buxus mögöl:
Yetikeeeeeeeeee!!!
Jaj, ki az? megfélelmlém a hangod s megdermedt bennem a lélek. Vaci, vaci :D

Rm 10,17 Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

Ha azt mondod magadban, hogy nagyon félsz attól, hogy valami hamis tanítóhoz kerülsz, akár attól is félsz, amit én mondok, akkor sincs vész, mert Isten van és munkálkodik.

Mégpedig így:

[B]1Jn 2,27 És az a kenet, a melyet ti kaptatok tőle, bennetek marad, és így nincs szükségetek arra, hogy valaki tanítson titeket; hanem a mint az a kenet megtanít titeket mindenre, úgy igaz is az és nem hazugság, és a miként megtanított titeket, úgy maradjatok ő benne.

Jn 14,26 Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek. [/B]

Isten maga fog gondoskodni arról, hogy a szívedben helyes hit alakuljon ki, amivel elé állhatsz. S hogy a Szent Lelket, hogy veheted? Miként jutsz hozzá?
Ez nem olyan, mint az időjárás. Hja de kafa, érzed ma mennyire jó a Szent Lélek, de erős, alig bírom.
Olyan, mint a gravitáció, arról sem szoktunk beszélni külön.
Hja de erős ma a gravitáció, alig bírok járni, nincs egy szék valahol, hogy pihenjek egyet?

Aki Isten igazságában hisz, abban hogy nincsenek bűnei, az automatikusan megkapja Isten Szent lelkét és a Szent Lélek ajándékát.
Nem fogod érezni, hogy juj de jó, átjár a meleg, jer táncikáljunk.
Isten igéje alapján kapod és munkálkodni fog benned ha olvasod Isten igéjét.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#27) 7 válasza guga (#26) üzenetére


7
addikt

Köszönöm. :P
Szívesen. :DDD

(#28) joghurt


joghurt
addikt

Hát, az első harmadát jól szórakozva (és helyenként egy-egy bekezdést átugorva) olvastam. A második részét viszont végiggörgettem. Én kérek elnézést. Ez nem a www.teologia.hu pehehhheee :)

A tej élet, erő, egészség.

(#29) guga válasza joghurt (#28) üzenetére


guga
Közösségépítő

:DDD

Nem hibáztatlak érte, rögtön az elején írtam, hogy ember legyen a talpán, aki végig olvassa :D
Elég nehéz eledel.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#30) concret_hp válasza guga (#29) üzenetére


concret_hp
addikt

egyébként miért nem több részben raktad fel?
ha le van írva az írásban akkor én kérek elnézést :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31) guga válasza concret_hp (#30) üzenetére


guga
Közösségépítő

Az ok egyszerű, nincs internetem :DDD
Most vagyok gép előtt, most érek rá.
De kicsit körmönfontabb a dolog.
3 történet egy negyedikbe gyúrva úgy, hogy az egyiket nem szabadott volna közreadnom :DDD
Pont erről szól az egész, Isten nem díjjazza az ökörködéseimet és kicsit megintett.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#32) guga


guga
Közösségépítő

Ha nem jelentkeznék kellemes ünnepeket mindenki(net) :D
Remélem hamarosan bekötik Bánkon is :Y :DDD
Hazadöcögök.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#33) 7 válasza guga (#32) üzenetére


7
addikt

:D

(#34) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Becsülettel elolvastam az első betűtől az utolsóig. Nehéz szavakat találnom.
Nem kívánok a Te nagy fenekedbe beléomlani, ezt leszögezem. Azonban minden tiszteletem a tiéd.

Valaki valahol valakinek tanácsolta, hogy olvasgassa guga írásait, aki a kevésből is sokat hoz ki. Sokból meg még "sokabbat", ez világos.

Nézd, guga, elbizonytalanodtam. Ilyen értékes olvasni való után mintha üres lenne a tarisznyám, nincs mit adnom. Szerzeményeim üres, bárgyú írásoknak tűnnek. Mondhatnám úgy is, kicsit hitemet vesztettem abban, hogy tudok élvezetet nyújtani az olvasóknak.

Köszönöm az élményt. :R

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#35) concret_hp válasza guga (#31) üzenetére


concret_hp
addikt

be lehetett volna állítani, hogy megjelenés dátuma ekkor meg ekkor :)

persze végülis tökmind1 h mikor jelenik meg és egybe-e vagy különkülön :)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#36) QuippeR válasza guga (#22) üzenetére


QuippeR
tag

Huhh, masszív anyag. Azért nem értünk egyet, mert eleve elrendeltségből és a "sola fide"-ből indulsz ki. Én nem tudok hinni egyikben sem. Az csak egy fura egybeesés - vagy akár mondhatjuk isteni gondviselésnek is -, hogy katolikus vagyok, ezért nem is várja el tőlem senki.

Nagyon nehéz dolog ilyen dolgokban egyetérteni, ha egyikünk hisz az eleve elrendeltségben, a másikunk meg nem. Inkább ki is hagynám a vitát, mert ugye a hitünket nem tudjuk elhatározásból megváltoztatni, és ha máshonnan indulunk, akkor szinte lehetetlen ugyanazokra a következtetésekre jutnunk.

(#37) brownus


brownus
veterán

Csak egy olyan ember kér a bűneire bocsánatot, aki nem hisz abban, hogy már meg vannak bocsátva.
ezért a legtöbb felekezet nyársra húzna:D olyan érzésem van, hogy jót fogok beszélgetni anyámmal , meg sztepfázsörrel a hétvégén:) szinte minden imájukban ott van: és bocsásd meg a mi vétkeinket... ez miért van? mert egoisták? szeretnek szenvedni? amivel néha kiakasztanak az adventisták az a kibaszott világvége várás, hogy pár év van csak hátra, és mindez ami történés van a világban meg van írva a jelenésekben, stb... persze.
a nagy próféta nőjük az 1800as évekből ellen g white megírta, hogy 2000 környékén TUTI eljön Jézus, na ja. ez már a mátrix. erre mit mondtak? hogy kicsit elszámolták magukat, és erről (is) a katolikusok tehetnek (mert játszadoztak az évszámokkal), meg isten útjai kiszámíthatatlanok, még mit számít pár év ide-oda... inkább élnének, és élveznék ami még hátra van, de nem.

A gondolataiban még ott van a bűn. és tényleg nem hiszik el, hogy megtisztulhatnak, a kis hitűek, akkor minek járnak gyülibe?? farizeus banda

Azt a teljesség kedvéért el kell mondjam, hogy a falu lelkésze egyáltalán nem örült az írásomnak. Mondta ha elfogadná, amit hirdetek több száz év hagyományát kéne kidobnia. erre gondoltam én is

basszus de hosszan írtál:D mennyi van még? :B :)

Isten szent, ezért bármi, ami tőle származik megszentelt és igaz. és mivel Isten tökéletes mi is azok vagyunk. (én úgy tekintek Istenre mint az igaz létező EGY Isten. nem a Bibliai, hanem AZ Isten. ez biztos nem fog tetszeni Neked. egy mindenek felett álló intelligencia, aki megteremtette a világot, és a 6 (7) nap=sok millió évvel=evolúció. röviden ennyi:)

most olvasok egy kegyetlen jó scifit, a hyperiont. akik úgy gondolkodnak ahogy írtad, a bűnös lelküek, a kis hitűek azoknak a fájdalom ura kellene mint egy isten:D a Shrike csak viccelek:)

[ Szerkesztve ]

(#38) Uzmany válasza guga (#5) üzenetére


Uzmany
őstag

Van neted?
Hurrá!!!! Küld emil cimet.
Ne fürgyé le :DDD

® visions created with passion

(#39) TompapaTM válasza Vakegérke (#34) üzenetére


TompapaTM
csendes tag

Nos, az én voltam. Szerencsére hamar megérkezett az igazolás is Gugától.

(#40) Pathfinder


Pathfinder
csendes tag

Szia Guga!

Kérdezeted a + és a * jelentését. Bár nem vagyok egészen biztos a dologban, de úgy emlékszem a + az Úr, vagy Jézus, vagy általában a szentlélek megjelenésekor vagy ráutalásnál kerül elő (itt tessék térdreesni), a * pedig kapcsolódó részeket jelöl (lásd még). A bekezdés végén a másik csillag után találod hova kell lapozni. (Tisztára mint a kaland-játék-kockázat könyvek:) - de hülye humorom van, Isten bocsássa meg.)

(#41) Pathfinder válasza Pathfinder (#40) üzenetére


Pathfinder
csendes tag

Most olvastam először "gugát", de tetszik amit látok. :K Ne hagyd abba!

És tényleg ne törődj "csak ezt a témát hanyagold" hozzászólásokkal. Eltévejítenek.

(#42) rarri


rarri
senior tag

Kedves Guga.Nem mindenkinek akkora ám az agykapacitása mint neked! :D Nekem kb.5 részletbe fogta volna fel az agyam maradéktalanul.Egyébként én is végigjártam az Isten keresésének hasonló szakaszait,mint te.Amugy mért gondolod hogy én Istenhez akarok közel kerülni álltalad?Én hozzád akarok közel kerülni,mert érdekelnek az életed részletei,gondolataid.S ha a gondolataidban benn van Isten,akkor azt is szívesen olvasom.Úgy érzem,hogy kicsit görcsösen állsz ehhez a témához./lehet hogy nincs igazam,ez csak az én szubjektív véleményem/Az anyagi dolgokkal kapcsolatban azt gondolom,hogy minden ok-okozat,semmi köze a lélekhez.Az álmokat is az agy termeli,félelmeink és vágyaink kicsavart formában jelennek meg benne.Viszont abban hiszek,hogy sugallat formájában kapunk tanácsokat,csak sokszor földhözragadt egónk miatt nem halljuk meg.És igaz, hogy bűnösök vagyunk,mivel van testünk,vannak ösztöneink,és sokszor fejjel megyünk a falnak.Itt az a lényeg hogy ezek álltal a bűnök álltal tudunk-e lelkileg fejlődni,vagy dagonyázunk a sárban ami meleg ugyan de lassan belefulladunk.Hogy felül tudunk-e emelkedni állati természetünkön./bár ez néha jól jön a szexnél/ :D Én nem vagyok senki,én csak azt tudom,és azt vallom,hogy amivel örömöt okozok másnak és magamnak az helyes,amivel pedig bántok másokat és magamat az helytelen.Esszerint próbálok élni.És elfogadom ami jön,mert ha mindent beleraktam egy dologba,akkor nincs több feladatom.Lehet hogy rosszul látom,de mintha nem szeretnéd magad annyira,hogy elnézd magadnak a tévedéseidet.Pedig azok is te vagy becsüld meg őket.

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#43) rarri


rarri
senior tag

HELYESBÍTÉS! Az előbbi levelemnél azt írtam, hogy "igaz, hogy bűnösök vagyunk" Ez nem azt jelenti,hogy nem értettem meg a mondanivalódat,hogy nem vagyunk bűnösök,ugyhogy úgy is olvashatod,mintha azt írtam volna:-És igaz hogy bűnöket követünk el,. Mert nekem mindegy elméletben hogy amit elkövetek az bűnnek számít-e,attól még ugyanúgy "fáj" a következménye.Szeretettel

Vendégek vagyunk a Földön .S ha vendégségbe jöttünk, legyen ajándék az életünk.:-) / Gil /

(#44) guga válasza Vakegérke (#34) üzenetére


guga
Közösségépítő

Üdv! Köszönöm :D

Sajnos elég sivár lelkületű ember vagyok, aki nem tudja a dícséreteket feldolgozni és a megfelelő helyen kezelni, zord gyermekkorom volt és a karácsonyt sem ünnepeltük :DDD

Egyszer a lelkészem azt mondta, hogy a prédikációk végén, mikor a közönség tapsol, akkor megszólal belül egy hang: most nagyon jól prédikáltál, nagyon ügyes vagy, csak így tovább, sok ember számára szereztél szabadulást és lelki terhektől mentetted meg Őket.

Azt mondta világosan felismerte, hogy a Sátán suttogott a fülébe, ugyanis minden létező dicsőség Istent illeti. Ha általa sok ember kap lelki támogatást és örömet, az egyedül Isten dicsősége, hogy használta Őt.
Mint, ahogy nem Mária dicsősége az, hogy Jézust a világra szülte. Bárki más is lehetett volna, de Mária hálás volt azért, amiért Isten eszközként felhasználta erre a célra.

De azért, mégegyszer köszi :D

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#45) guga válasza brownus (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

szinte minden imájukban ott van: és bocsásd meg a mi vétkeinket... ez miért van? mert egoisták? szeretnek szenvedni?

Üdv! Erről a témáról hamarosan írok egy "rövid" :DDD szösszenetet.
Dióhéjban annyi, hogy a Bibliában van egy folyamat. Az ember lelke születésétől fogva bűnös. Ezért van szükség Jézusra, aki megváltotta az egész emberiséget a bűneiből.


1Kor 3,16. Nem tudjátok-é, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?
17. Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.

Jézus munkája az volt, hogy az emberek lelkét ugyanolyanná tegye, mint a sajátja, vagy Isten lelke, hogy a földi élet után együtt éljünk, vele közösségben. Isten a bűnnel nem tud együtt élni, ez gondolom világos.

Jn 15,3 Ti már tiszták vagytok ama beszéd által, a melyet szóltam néktek.

Azok az emberek, akik szünet nélkül bocsánatot kérnek a bűneik miatt, azok nem ebben az állapotban vannak. Nem ismerik Isten szívét és nem hisznek Istenben, csak tudnak róla.
Miért kér bocsánatot a bűneire? Mert van neki bűne, a saját tulajdonát képezi. Ezért Ő maga gondoskodik a megoldásról, a bűnei eltörlését csak akkor hiszi el, ha maga cselekedik érte bocsánatkérés gyanánt. Jobban bízik a maga bocsánatkérésében, mint Jézus munkájában.

Na de tényleg jobb ha ezt részletesen leírom.

ez biztos nem fog tetszeni Neked. egy mindenek felett álló intelligencia, aki megteremtette a világot, és a 6 (7) nap=sok millió évvel=evolúció. röviden ennyi

Neked nem velem lesz elszámolni valód az életed végén :D
Isten minden egyes ember számára képes kijelenteni magát, ez csak is a te lelked állapotától és Istentől függ. Számomra csak egyetlen öröm van, ha ebben én is szerepet kapok.
De hogy jöhetnék ahhoz, hogy azt mondjam ez nekem nem tetszik?
Tisztában vagyok Isten igazságával és ismerem Őt annyira, amennyire kijelentette magát számomra. Ezt a bizonyságot kész vagyok átadni örömmel bárki számára.
A minősítés már nem az én dolgom ;)

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#46) guga válasza rarri (#42) üzenetére


guga
Közösségépítő

Úgy érzem,hogy kicsit görcsösen állsz ehhez a témához./lehet hogy nincs igazam,ez csak az én szubjektív véleményem

Üdv! :D

1. És lőn az Úrnak szava Jónáshoz, az Amittai fiához, mondván:
2. Kelj fel, menj Ninivébe, a nagy városba, és kiálts ellene, mert gonoszságuk felhatolt elémbe!

Ezt az utat, amit járok nem magam választottam. Én inkább szívesebben söröznék a haverokkal és írnék röhögcséges sztorikat, amúgy gugásan, meg élném a kis sökebóka életem vígságosan és szerényen. Jókat kirándulgatni, nyársalni és a végén csendesen elpárologni innen s megszűnni végleg, Istenről és ítéletről semmit sem tudván. Hagyjanak ki a névsorból, ne ébresszenek fel, töröljék ki a nevemet mindenhonnan.
Na szóval ennyi.

Jónás is hasonlóképpen gondolkodott, mikor Isten kiválasztotta Őt és elküldte Ninivébe.
Jónás ugyan hallotta Istent és azt is, amit kért tőle, de jobban félt az emberektől, mint Istentől, így elmenekült más irányba, hajóra szállt.

3. Jón 1,3 És felkele Jónás, hogy Tarsisba szaladna az Úr elől. Leméne azért Jáfóba, és talála ott egy hajót, a mely méne Tarsisba, és megadván a hajóbért, beszálla abba, hogy Tarsisba menne velök az Úr színe elől.
4. Jón 1,5 Megfélemlének azért a hajósok és kiáltának, kiki az ő istenéhez, és a hajóban lévő holmit a tengerbe hányák, hogy könnyítsenek magukon. Jónás pedig leméne a hajó aljába, és lefeküdt és elaludt.
5. Jón 1,7 Egymásnak pedig ezt mondák: Jertek, vessünk sorsot, hogy megtudhassuk: mi miatt van rajtunk e veszedelem? És sorsot vetének, és a sors Jónásra esék.
6. Jón 1,15 És felragadák Jónást és beveték őt a tengerbe, és megszűnék a tenger az ő háborgásától.
7. Jón 2,1 Az Úr pedig egy nagy halat rendelt, hogy benyelje Jónást. És lőn Jónás a halnak gyomrában három nap és három éjjel.
8. Jón 2,2 És könyörge Jónás az Úrnak, az ő Istenének a halnak gyomrából.
9. Jón 2,11 És szóla az Úr a halnak, és kiveté Jónást a szárazra.

Ez volt Jónás szívének állapota, ami általában egyezik az enyémmel is :D
De Isten nem azért Isten, hogy tétlenkedjen.

1. És lőn az Úrnak szava Jónáshoz másodszor is, mondván:
2. Kelj fel, menj Ninivébe, a nagy városba, és hirdesd néki azt a beszédet, a mit én parancsolok néked.
3. És felkele Jónás, és elméne Ninivébe az Úr szava szerint. Ninive pedig nagy városa vala Istennek, három napi járó föld.

Ezt, hogy Isten 2-3 alkalommal megint és megdorgál, amiért állandóan a testi életem felé húzok, már több alkalommal megtapasztaltam.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

(#47) guga válasza brownus (#37) üzenetére


guga
Közösségépítő

amivel néha kiakasztanak az adventisták az a kibaszott világvége várás, hogy pár év van csak hátra, és mindez ami történés van a világban meg van írva a jelenésekben, stb... persze.
a nagy próféta nőjük az 1800as évekből ellen g white megírta, hogy 2000 környékén TUTI eljön Jézus, na ja. ez már a mátrix. erre mit mondtak? hogy kicsit elszámolták magukat, és erről (is) a katolikusok tehetnek (mert játszadoztak az évszámokkal), meg isten útjai kiszámíthatatlanok, még mit számít pár év ide-oda... inkább élnének, és élveznék ami még hátra van, de nem.

*.zip :DDD

33. Egy samaritánus pedig az úton menvén, odaért, a hol az vala: és mikor azt látta, könyörületességre indula.
34. És hozzájárulván, bekötözé annak sebeit, olajat és bort töltvén azokba; és azt felhelyezvén az ő tulajdon barmára, vivé a vendégfogadó házhoz, és gondját viselé néki.
35. Másnap pedig elmenőben két pénzt kivévén, adá a gazdának, és monda néki: Viselj gondot reá, és valamit ezen fölül reáköltesz, én mikor visszatérek, megadom néked.

Jézus természetesen visszajön, de hogy klasszikust csak szó szerint: sem a napot, sem az órát nem tudhatjuk.

Viszont Isten fiai a világosság fiai, nem a sötétségé, hogy tudatlanok legyünk, ezért a hamarosan bekövetkezőt lehet tudni, mivel Isten lelke közli a történések és a Biblia által is.

Jn 16,13 De mikor eljő amaz, az igazságnak Lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem ő magától szól, hanem azokat szólja, a miket hall, és a bekövetkezendőket megjelenti néktek.

A samaritánus történetében azt olvashatjuk, hogy először olajat rakott a sebre, majd bort. Végül a fogadósnak adott két pénzt, hogy viselje gondját.

A sebet általában először alkohollal fertőtlenítik és a további fertőzések elkerülése végett olajjal fedik be, hogy ne szennyeződjön be. Ez a gyülekezetek általános felállása, a bor az öröm forrása, az olaj pedig a szent lélek jelképe. A két pénz pedig 2 napot jelöl. Régebben a zsidóknál egy napi kereset egy ezüstpénz volt.

A hamis gyülekezetek ismérve, hogy először bort töltenek a sebre, ami a jó érzet, a vidámság, az öröm jelképe.
De Jézus fordítva mondta, először olajra van szükség, ami ragadós, arra lehet bort tölteni.

Ez így tényleg szörnyű zip, muszáj lenne részletesebben leírni.

Istennél ezer év annyi, mint egy nap és fordítva is. Jézus a harmadik nap hajnalán támadt fel.

Start Menü\Minden Program\Kellékek\Szórakozás\Hangerőszabályzó

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.