Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UnlimitedN20


UnlimitedN20
tag

Ejj ha. Rettentő szép munka, szerintem baromi vagány lett :Y

█║▌│█│║▌║││█║▌║▌║

(#2) PiciKenny


PiciKenny
senior tag

Szép munka! :R

(#3) Syl


Syl
nagyúr

Ez gyönyörű, le a kalappal! :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#4) vivike77


vivike77
tag

Nem is rossz :)

(#5) D1Rect


D1Rect
félisten

Hiányolom a képet az egészről készen.

(#6) amoba válasza D1Rect (#5) üzenetére


amoba
tag

Ha van rá igény, felteszem most az elkészült képeket nagy felbontásban is.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#7) amoba


amoba
tag

Illetve, ha bárkit érdekel bármi a dologgal kapcsolatban, nyugodtan írjon.
Akár itt, akár privátban. :)

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#8) Boxi88


Boxi88
őstag

Jó lett! :K

Grat!

(#9) Eddie141


Eddie141
senior tag

Nagyon faja lett :) Én is már nagyon régóta gondolkodom ilyensmin, és most fogom én is elkezdeni. Az alapötlet hasonló, de én mini itx-es gépet szerelek be egy fiókba, így egy kis helyet spórolok :D Még egyszer gratula! :)

(#10) waccamár


waccamár
senior tag

Tényleg szép lett, de hogy ülsz előtte? :) Nekem hiányzik a lábrész, tudod mint egy asztal, ott is az asztal alatt van a lábad...

[ Szerkesztve ]

(#11) amoba válasza waccamár (#10) üzenetére


amoba
tag

A monitor mérete miatt nem nagyon kell beülni elé, a szoba végéből is olvasható minden.
Így igen, nem teljes értékű "asztal". :)
Informatikus lévén, nem nagyon írok, vagy rajzolok kézzel. Ha erre kerülne sor, a szék kartámaszára passzoló fa táblát használok, ami a billentyűzet és egértartó is.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#12) lapa


lapa
veterán

nekem ugyanerre az ikeás székre van szerelve a gép (noti), a világ legkényelmesebb cucca (ha az ember a karfát betekeri vmivel). benyögtem gazdasszonyomnak, hogy vehetnénk még kettő-hármat a nem túl kényelmes ikea kanapé helyett hogy ő is élvezzen, de el lettem hajtva világgá.

(#13) amoba válasza lapa (#12) üzenetére


amoba
tag

AZ én asszonykám nyitottabb volt. :) és nem bánta meg!
Most is itt vigyorog mellettem, ölében a laptoppal.

Próbálkozz, mindenek előtt próbáltasd ki a családdal. Ha egy ember mondja az olyan...elfogult, de ha az egész család. Abban lehet valami. :):)

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#14) Syl válasza lapa (#12) üzenetére


Syl
nagyúr

Fotót kérünk! :)

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) KisTopi95


KisTopi95
aktív tag

Nagyon jó lett :C :C :C . Várjuk a vizes updatet. Hogy akarod majd a radiátort megoldani?

Mit is kéne ide írni?

(#16) amoba válasza KisTopi95 (#15) üzenetére


amoba
tag

Sok ötletem volt, de a legegyszerűbb az lenne ha vennék egy passzív tornyot. Így zero hangja lenne a masinának.
Persze ez nem azt jelenti hogy, mindez így fog megtörténni. :P

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#17) DemonDani


DemonDani
addikt

Hát grat, ez tényleg szép munka, valahogy a végső képnél olyan érzésem volt, hogy egy üveglapot tennék elé
Nem tudom miért, ránéztem és ez villant be, nem közvetlenül rá, hanem egy 5mm-es kiemeléssel biztonsági üvegből :DDD
Grat hozzá! :R

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#18) dystopia


dystopia
tag

Mindig nagy csodálattal figyelem az ügyeskezű barkácsolókat, kivéve amikor a nyughatatlan főbarkács szomszéd fúr a kertjében, miközben a gyerekeim alszanak, mint éppen most is nálam, de ettől most tekintsünk el. Ezeknek a projekteknek elsősorban saját önértékelésünk szempontjából óriási szerepe van, az ember saját munkáját látja benne évek múlva is. Gratulálok, és teljesen érthető, ha büszke vagy rá!

Viszont mivel szakmai blogon vagyunk, meg kell említeni, hogy a "házság" több alapvető funkcióját nem lehetett ebben a projektben megvalósítani (EMI shielding, tűzállóság (!)), ezért PC háznak azért nem hívnám, ellenben egy nagyon praktikus bútordarab, ami tartja az alkatrészeket is, csak ki ne gyulladjon. Egy dolgot nem értek csak, és nem akarok egyáltalán kötözködni, trollkodni vagy a lelkedbe gázolni, de tényleg érthetetlen: ezek a ventilátorok miért elől vannak? Eszköz frontján ventirácsot nem is láttam még soha, bútorokról nem is beszélve. Ha mindenképpen befelé akartál fújni, akkor is lehetett volna más elrendezést választani, ráadásul nálam az elszívás nélküli a befújás mindig rosszabb, mint az elszívás, ha fújok hozzá kinti levegőt, ha nem.

Ugyanakkor mivel én ilyet sem fogok csinálni soha, ezért ezennel elhallgattam.

[ Szerkesztve ]

Lüke, én vagyok az APUd!

(#19) frescho válasza dystopia (#18) üzenetére


frescho
addikt

Az EMI es kigyulladas potnot mindig valaki megemliti. Sajat tobb honapos tapasztalat alapjan hatarozottan allitom, hogy nincs semmi elteres. Erdekes, de sokan nyitott vagy plexi oldallappal uzemeltetik a gepuket es nekik sincs semmi bajuk.

https://frescho.hu

(#20) amoba válasza dystopia (#18) üzenetére


amoba
tag

Igen, ezek a dolgok engem is foglalkoztattak, de ami azt illeti egy full plexi oldalú ház, esetleg egy teljesen plexi ház ugyancsak nem tul jó "árnyékoló" (EMI Shielding). És mégis lehet kapni, sőt nagyon kelendő.

Láttam fura dolgokat, de úgy gondolom hogyha minőségi alkatrészekből építkezünk(Codegen kizárva. :) ) és figyelünk a gépünkre (havonta takarítás, fura szagok figyelemmel kísérése) akkor baj nem lehet.
Persze mindenki maga vállal kockázatot.

Remek példa, a magyar lakások 99% megtalálható a falban összetekert drótok esete aminek köszönhető a legtöbb elektromos tűz. Előbb gyullad ki egy ilyen kukmány mint a fél éve üzemelő takarítatlan gép a fa házban. (Tudom volt szerencsém ilyenhez, megboldogult nagyapám jóvoltából.)

A cikkben szerepelt hogy a további tervekben szerepel az előlap csinosítása. És mivel senki nem szeret ventilátorba nyúlni, és a venti sem preferálja eme érintkezést így felkerült ez a rács hogy amíg dőlnek az ötletek, azért tudjam használni a gépet.

Na de még egy kis OFF.
Eddig (hála istennek) egyetlen olyan cikket sem láttam, amiben azt taglalták volna hogy leégett a fa házban lakó PC.

Örülök hogy felvetetted ezeket a dolgokat.
Ahány ember annyi vélemény. :R :))

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#21) amoba válasza amoba (#20) üzenetére


amoba
tag

Úgy tűnik az árnyékolással a nagy gyártók sem igen foglalkoznak.

Ha nekik nincs félnivalójuk akkor nekünk sem lehet.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#22) cer


cer
tag

Nem semmi mázlid volt a faanyag-vételnél... Én akár hova mentem eddig vagy drágult vagy elfogyott. :)

A tervek ábrái amúgy mivel készültek?

(#23) vamzi


vamzi
őstag

Nagyon szép, tetszik a munka! a Vizest várjuk tárt karokkal! Továbbá tűzvédelmi szempontokhoz:

"A felmelegített fa 100 °C fölött gázokat kezd kibocsátani, és ezek 220–290 °C között nyílt láng hatására lángra lobbannak, de az anyag tartósan még nem ég. 350–470 °C között a távozó gázok már külső láng nélkül is meggyulladnak: ez a gyulladási pont." /wiki/

Amelyik pc-ben ilyen körülmények uralkodnak, ott nem a fa burkolat lesz a probléma :DDD

Mivel lett megtervezve a bútor? Azok a tervek miből származnak?

(#24) amoba


amoba
tag

Google SkechUp a program neve. Kiskora óta ismerem, akkor még nem Google volt.

Viszont az utóbbi kérdést nem értem.
"Azok a tervek miből származnak?"
Mire gondolsz? :)

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#25) mghltm


mghltm
addikt

nagyon jo lett, minden elismeresem! :K

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#26) lapa válasza vamzi (#23) üzenetére


lapa
veterán

a tervek nekem sketchupnak néznek ki, must have.

passzív, kéményes cuccot építettem már, az nagyjából 40-50w-ig férne bele magasságban, és ennél speckóbb tervezést igényel. nem biztos, hogy megéri.

gazdasszonynak hajtogattam fémbű kisasztalt a kanapéra, valamiben neki is kell győznie.

(#27) fondorlatos


fondorlatos
aktív tag

Ötletes megoldás arra, hogyan helyezzük el elektronikai cuccainkat egy asztalon/asztalban :R

(#28) amoba


amoba
tag

Na már másznak a dróton a nagy felbontású képek. ~300 Mb eltart egy darabig.
Jó az UPC de a Digi közelébe nem érhet....Fene UPC :(

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#29) szcsi


szcsi
tag

Szép lett, grat! :C

Szépítésre ötlet (erősen magánvélemény): Az előlap elé kb fél centi réssel aplikálnék egy tejfehér plexit, persze a megfelelő részeken kivágva. Akár csak a ventik elé. Talán kevésbé lenne idegen mint a rács, meg strapabíróbb mintha fából csinálnád ugyanezt.

A sípcsont egy olyan eszköz, amivel éles szélű bútorokat lehet megkeresni a sötét szobában

(#30) Polemius


Polemius
aktív tag

Én épp most építek egy asztalkába számítógépet és bennem is felmerült az árnyékolás meg a tűzveszély.
Az előbbit úgy próbáltam megoldani, hogy vettem magas fémtartalmú festéket és a belső felületeket azzal fújtam le. Nem tudom mennyit ér, de talán a semminél többet. Persze lehetne rá alufóliát ragasztani vagy fém hálót. De egyik eléggé maszatolósnak tűnik, másik meg drága (legalábbis én nem találtam olcsón fém "szúnyoghálót").

Tűzvédelmet meg úgy tudtam le, hogy egyrészt brazos lapot használok, ami kevésbé melegszik és gyakorlatilag csak maga a lap, az is 2 helyen. A lapot pedig eltartom a fától amihez rögzítettem, ráadásul egy fémlapot is betettem közé ami nem engedi a direkt hősugárzást az alaplap háta felé. A másik oldalt (a lap "teteje" felé) meg elegendő tér és légáramlat van. VGA nincs, a táp picoPSU, aminél ugye a hő egy része eleve kint, az AC/DC adapterben keletkezik.

De ha komolyabb védelmet kellene biztosítanom, akkor vízüveggel kezelném a belső fafelületeket, netán a veszélyesebb helyekre szigetelő anyagot tennék. Meg talán hőbiztosítékot is beraknék valahová.

Ebben a megoldásban szerintem is hiba a befelé fújó ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#31) amoba


amoba
tag

HA megnézel egy normál házat, teljesen mezei alap kivitelűt akkor is hasonló áramlási módot látsz.

pl.

Mivel az "ház" oldala tulajdonképpen az asztalom "lába" így kivágni nem tudom. Tehát marad az a felállás hogy előröl hátrafelé vagy fordítva áramoljon a levegő. Következő kérdés, merre hűvösebb a levegő? Az asztal (és ház) előtt, avagy mögötte. Én arra jutottam hogy előtte nagy valószínűséggel hűvösebb, így került a lélegző nyílás előre.

A ventillátor sajnos csak az előlapra fért el normálisan, ezért került oda.

Amit a későbbiekben el fogok rejteni valami mögé.

Bár ha van valami más ötlet, elő vele. :)

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#32) amoba


amoba
tag

Itt vannak a képek.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#33) Jeanne d'Arc

Ez naggyon komoly! Tyűha! Nekem is kell! Gratula-gratula!!!!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#34) amoba válasza Jeanne d'Arc (#33) üzenetére


amoba
tag

Minden lehetséges. :) :)

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#35) Polemius válasza amoba (#31) üzenetére


Polemius
aktív tag

A probléma az, hogy ha nem kifelé szívod, hanem befelé fújod a levegőt, akkor az a hatás jön létre, amikor egy üvegbe megpróbálsz belefújni: csak a nyílás közelében kavarod fel kicsit a levegőt, de a belsejében igazából nem cserélődik. Persze ha van másik nyílás, akkor nem ennyire durva, de akkor is sokkal kevésbé hatékony a légcsere.

(#36) csendes válasza amoba (#21) üzenetére


csendes
őstag

Ez egy fém ketrec (Faraday kalitka, Faraday cage), nem? Egy fém ház jelentősen csökkenti az elektromágneses sugárzás miatt bekövetkező zavarok, meghibásodások valószínűségét, de egy normál szobában tartva egy olcsóbb konfigurációt, figyelembevéve a várható használati időt, a faházzal is elfogadható szintű lehet a kockázat.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#37) lapa válasza Polemius (#35) üzenetére


lapa
veterán

ezt fogadjunk hogy nem tudod lerajzolni.

(#38) Methos81


Methos81
tag

Nagyon ötletes megoldás!

(#39) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Tetszetős kis ház lett, gratulálok!
Amúgy a hangkártya nem fér el a VGA előtt? Tehát a videokártya nyáklapja, s az északi híd között? Ha jól látom ott is van egy PCI-e 1x csatlakozás.

Polemius: Azokban a házakban, ahol csak kifelé fújú ventilátorok vannak, még rosszabb az eredmény. Egyik ismerősöm tesztelte ezt, s nála úgy volt jobb, ha a legtöbb ventilátor befelé fúj. Továbbá, ha jól látom, hátul kitud szökni a levegő, tehát jók a befelé fújú ventilátorok itt.

[ Szerkesztve ]

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#40) amoba válasza AssAssynn (#39) üzenetére


amoba
tag

Nem fér el :S sajnos a hangkártya olyan hosszú hogy belelóg a memória rögzítőkbe. Így nem fér be. A megfelelő topicban már kérdeztem a felől hogy le lehet-e szedni a rögzítőket sérülés nélkül.
Bár így sem annyira vészes, tekintve hogy az alap (extra hűtés nélküli) kártyák alapból ilyen forró fejűek.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#41) AssAssynn válasza amoba (#40) üzenetére


AssAssynn
őstag

Lehet, hogy hülyeség az amit mondok, de nem gondolkodtál el rajta, hogy a mostani hangkártyádat eladod és veszel egy újat?
Csak mert biztosan lehet olyat is venni, ami szintén PCI-e 1x és rövidebb, vagy vannak olyanok is, ami sima PCI csatlakozóba valók, aztán leteszed azt az alaplapod "aljába".

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#42) fkosa válasza Polemius (#35) üzenetére


fkosa
tag

A táp az esetek 90%-ában kifele szívja a levegőt a házból. Ha beteszel egy másik ventilátort, ami szív, az ellene fog dolgozni.
A "fűtősebb" videokártyák (mint amilyen az enyém is), szintén kiszívják a levegőt a házból.
A gyári házak eleje "szellősebb", vagyis a nyílás úgy van kialakítva, hogy sok levegő tudjon bejönni rajta. Ide szokták a befúvó ventilátorokat is tervezni. Erről valaki előttem fel is tett egy ábrát.

A hűtésnél a legfontosabb, hogy cserélődjön a levegő a házban, hiszen az a hűtőközeg (megmosolyogtató, amikor néhányan felteszik a kérdést, hogy a faház hőszigetel-e). Ha valahol pangó levegő van, az nem hűt hatásosan (otthoni példa: a betesztel egy ventilátort a szobába, segít valamit, de ha kinyitod az ablakot és huzatot csinálsz, gyorsan kirántja a meleget).

(#43) amoba válasza AssAssynn (#41) üzenetére


amoba
tag

Asus Xonar DX. Azért választottam ezt mert kiemelkedően jó véleménnyel vannak róla az emberek. Fene se gondolta volna hogy ilyen problémába ütközöm.
Ha cserélek, inkább az alaplapot cserélem le, processzorostúl.
Ha eladom ezt lapot és a CPU-t, kevés rádobással már kapok valami értelmes 1156-os lapot, procival.
Vagy csak veszek(csinálok) egy passzív vízhűtést.
És akkor ne fő meg semmi, ráadásul csendesedik is.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#44) AssAssynn


AssAssynn
őstag

Értem.
Az érdekelne még, hogy a HDD-knek nem baj, hogy így függőlegesen állnak?

"Igen nagy hiábavalóság – mondja a Prédikátor –, minden hiábavalóság!" (Préd 12,8)

(#45) fkosa


fkosa
tag

Szép lett az asztal.
Pofás nyomógombot, illetve USB csatlakozót a Lomex-nél kapsz (remélem nem reklám).
A két ventilátor nyílás szintén nem szép az elején, eltakarhattad volna egy pl. második előlappal (pl. 2cm távtartóval, illetve 2 oldala rövidebb).
A csavarozásra szintén vannak díszcsavarok (persze még szebb, ha tiplizve vagy lamellózva van, mert az nem látszik).
Hogy ülsz elé? (hol van hely a lábadnak?)
Egyébként ha megfordítod a légáramlást, télen pont a lábadra fújja a meleg levegőt (csináltunk ilyet, nagy sikere volt)

(#46) amoba válasza fkosa (#42) üzenetére


amoba
tag

Én tettem fel az ábrát. És igen!! ez az amit én is tettem, ha megnézitek a kép albumot, látszik hogy hátul szabaddá tettem amennyire lehet a levegő útját.(az eredeti terven is látszik hogy a 20 cm magasságot szinte sehol nem éri el a hátsó fal!) Így még a CPU hűtő is kifelé fúj.
Alapvetően tényleg szép szellős ház lett, most hogy nincs a szobában 35 fok, a gép is csendesebb, a VGA sem 70 fok idle, 55 fokra mérséklődött.

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#47) amoba


amoba
tag

AssAssynn
Olvastam erről. a gyártó oldalán csak annyi volt kiírva hogy mindegy hogyan áll, csak ne ferdén. (90 fokot zárjon be x, y, vagy z tengely mentén.)

fkosa
Hangsúlyozom még nincs kész az eleje!! :)
A csavarokat gittel szándékozom eltüntetni. A légáramlást nem tudom megfordítani, mert a bent lévő perifériák mind hátrafelé termelnek. Ez olyan távol ülős asztal. :)
Már vázoltam ez előtt, egy kollégának.
USB- az elfelejtődött, azért nincs benne a tervekben sem. Nem fúrom szét az előlapot, megoldottam már a problémát, vettem egy hub-ot. (Illetve a monitorban is van egy.)

[ Szerkesztve ]

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#48) fkosa válasza amoba (#47) üzenetére


fkosa
tag

Nem kritizálni, csak ötleteket adni akartam. Régebben töb faházat (illetve íróasztalt) csináltunk.
A légáramlás megfordítását félig viccesen írtam (mi tényleg csináltunk ilyet).
Én konfirmátor csavarra gondoltam, ezt nem kell eltakarni, még jól is mutat.

(#49) amoba válasza fkosa (#48) üzenetére


amoba
tag

Köszönöm az ötleteket. :)
Azt tervezem hogyha meglesz a végző dizájn akkor szétkapom az egészet, egyrészt lelakkozom, másrészt a csavarokat "fa" színű gittel el fogom tüntetni. Eredeti ötletben is ugy szerepelt hogy nem lesz csavar, csak ezt technikailag sajnos nem tudtam megoldani. Vettem ilyen "IKEA"-s csavarokat (az IKEA bútorokban van ilyen csavar a legtöbb esetben) de végül amellett döntöttem hogy eltüntetem őket.

Bár a filc, lamella sem rossz ötlet, csak azt nem lehet lakkozni...:S

A jó üzlet titka, a kölcsönös tisztelet.

(#50) mickemoto


mickemoto
őstag

Én inkább egy TV állványnak nézném semmint számítógép asztalnak.Ha dolgozni, netán játszani akarna valaki hát oda se tud ülni elé rendesen, történetesen nem fér el a lába :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.