Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#39) b. válasza MMSZoli (#38) üzenetére


b.
félisten

Hát én a Generalban dolgoztam veletek szemben Fehérváron 12 éven át minőségellenőrzésen és gyártásban összeszerelésen de ezekkel a dolgokkal nem igazán találkoztam .
Philipsnek volt a leggyökerebb menürendszere a Tv-kben Évekkel maradtak el a konkurensektől., mind átláthatóságban, , mind kezelhetőségben., ráadásul annyira fapados volt, a csúcs TV ben is, hogy már fájt.Nem tudom milyen változás volt itt 2010 ig ebben, amitől javultatok, de hogy ezzel a vevő nem igen találkozott TV-k terén , az biztos.

Ha HDD re való rögzítést a TV ben gondolod, az alapból egy baromság volt szerintem, tök jó, hogy nem erőltették, főleg, hogy Ti szereltétek össze az anno forradalminak számító belső HDD vel szerelt külső vevőket amikben 160 és 250 Gb os HDD-k voltak ezelőtt 15 évvel.
Magyarországon még mindig alig van TV szolgáltató akiknél ilyen vagy csak hasonló tudású beltéri egységet lehetne venni. Ráadásul az említett egység , ha jól tudom még DVD-t is tudott írni és külső analóg forrásból digitalizálta is a beérkező jelet , amit akár DVD-re akár belső HDD re fel tudtál írni. Szenzációs cucc volt.( nekem is van ilyenem)

2007 ben, amikor az első csődre utaló jelek megjelentek tv gyártása terén, több százezer darab legyártott, forgalmazásra kész televíziót kellett megsemmisíteni,, mert szoftverhibásak voltak. Kívül valódi üveg káva volt rajt és csak roncsolással lehetett szétszedni.
Még belegondolni is rossz, mennyi nem újrahasznosítható anyagot és környezetszennyezést csináltunk ezzel. Ezt kellett volna anno észrevenni a gyártás előtt, nem háziasszonyteszteket végezni.Akkor még lenne valódi holland Tv gyártás. No offense, nem neked szól, csak hát durva volt.mikor kamionok hordták a szétbarmolt üvegtörmeléket , amit nem lehetett már a speciális ragasztó miatt újra felhasználni, meg a sérül műanyag kávák tömkelegét éjszakákon át hetekig, tőlünk ki tudja hova,amit szintén nem használhattunk fel újra a ragasztó miatt.
Egyébként szerintem az egyik legnagyobb lehetőségekkel megáldott gyártó volt, sok innovációval, Loewe bérgyártással.( már anno volt nálunk teszt .2 távirányítóval,egyik ugye mozgásvezérléssel, amit aztán sikeresen lenyúlt az LG is meg a Samu is rá 3-4 évre. )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.