Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) gergejly


gergejly
aktív tag

Jobban örülnék egy 4 oldalas ambilightnak :)

(#2) ribizly


ribizly
veterán

Értem én, hogy sokkal többet tudnak a mai TV-k, mint mondjuk 5 éve, de én annyira nagyon nem érzem, hogy szenvednék a mostanival (LG LH5000). Az egyetlen dolog, ami kicsit zavarhatna az az, hogy nagyon sok hőt termel (sima LCD lévén), de ezen kívül nincs objektív indokom (de nagyon szubjektív sem), hogy miért kellene lecserélnem... Még nem győztek meg eléggé. :N

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#3) elefant válasza ribizly (#2) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát meg ezt a csodát jó lenne látni azért működés közben is...

(#4) elefant válasza gergejly (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

annak én is már végre

(#5) Joshi válasza gergejly (#1) üzenetére


Joshi
titán

Én meg egy elfogadható árú OLED-nek. :D

(#6) Chrys_


Chrys_
addikt

Kérdés, kinek mi a jelentős. "High-End Perfect Pixel Ultra HD" már azt sem tudták Philipsék, hogyan túlozzák a neveket, biztos nehéz szülés volt most egy "P5"-t kihozni.

(#7) body007


body007
addikt

Én meg élből kikapcsolom az ilyen "csuda képjavítókat", és beállítom a tv-t a hagyományos fényerő, kontraszt, színtelítettség kombóval. Samu paneles tv-ket be se tudok (rendesen) állítani, ott már sok dolgot ki se lehet kapcsolni.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#8) ribizly válasza Chrys_ (#6) üzenetére


ribizly
veterán

Na erről már nem is beszélve. Gyakorlatilag esélyed sincs lassan érdemi információt kinyerni egy-egy termékről, csak ha 2 review-t megnézel. :U

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#9) #16939776


#16939776
törölt tag

Ha a képjavítástól el is tekintünk, de az alacsony késleltetés, élesség, kontraszt eléréséhez szükséges "számítási teljesítmény"-t egy mezítlábas megjelenítőbe is illene beletenni így 2017-re, nem éppen űrtechnológia :U

Idegesít, hogy csak négy "P" a :Philips P5 Perfect Picture :W

[ Szerkesztve ]

(#10) Borisz76


Borisz76
veterán

A Samu TV-met beraktam a helyére és az első mozdulattal kikapcsoltam minden képjavító beállítást.

PC-vel használom. Játszom , filmezek.
Nekem megfelel....egy bajom van néha...kicsi az 55" :D

[ Szerkesztve ]

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#11) elefant válasza Chrys_ (#6) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

főleg, hogy már arról is azt kommunikálták, hogy felülmúlhatatlan képminőséget produkál. Nem mintha a többiek nem ezt csinálnák egyébként, csak hát....

(#12) dualcore válasza elefant (#11) üzenetére


dualcore
őstag

Arra a felülmúlhatatlan képminőségre én nagyon kiváncsi lennék. :F Ahogy halad a Philips mostanában.

(#13) Lacok


Lacok
őstag

Dübörög a marketing gépezet.

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#14) Tian66


Tian66
senior tag

Vagy nem. Majd meglátjuk. Szó szerint.

(#15) Formaster


Formaster
addikt

Philips... vajon tudnak már minőséget gyártani?

(#16) XtremLor


XtremLor
őstag

A kepminoseg nem annyira fontos, a lenyeg hogy elkel adni. :D

"Legen...Wait for it...Dary"

(#17) wolfman


wolfman
veterán

P5 High-End Perfect Pixel Ultra HD

Ennél már csak egy Mexikóinak van hosszabb neve.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#18) tecsu válasza Chrys_ (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Valószínűleg többet gondolkodtak az "új technológia" nevén, mint kifejlesztésén.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#19) dabadab válasza #16939776 (#9) üzenetére


dabadab
titán

"az alacsony késleltetés, élesség, kontraszt eléréséhez szükséges "számítási teljesítmény""

A kontraszthoz meg az élességhez milyen számítási teljesítmény kell? Vagy minden egyes képkockára rá akarsz nyomni egy sharpent meg maximize contrastot?

DRM is theft

(#20) ALBY


ALBY
senior tag

Ez legalább egy értelmes témájú hír, valaki a képminőségen is próbál javítani,
nem csak új divatosabb lábat csinálni a tévének, még egy semmirekellő appot betolni a zokostévébe.

Azt majd meglátjuk hogy sikerül végül csiszolni a képen!
A Philips elég jó volt ebben.
Sok a régi, vagy bóvli minőségű videó anyag, szükség van utólagos képjavításra,
nem lesz minden hirtelen 4K-ban pixelre pontos képpel.
Pont a Philips funkciói amiket érdemes próbálgatni, és élvezhetőbbé tehetjük a képet.

Olcsó tévék olcsó "képjavítóit" jobb is kikapcsolni,
akinek ebből annyira tud következtetni hogy nincs értelme a képjavításnak, az meg úgy járt.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#21) ALBY válasza dabadab (#19) üzenetére


ALBY
senior tag

ugyan, mihez kéne számítási teljesítmény?
Úgy működik hogy kis manók letörlik a képernyőt egy Clin-es ronggyal :DDD

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#22) #16939776 válasza dabadab (#19) üzenetére


#16939776
törölt tag

Mivel minden 4K-ban jön nem kell felkonvertálni, illetve állóképen úgysem veszed majd észre, ha komplett képkockák maradnak el, vagy megjelennek de homályosan.

(#21) ALBY: Igen a manók csinálják a HDMI jelfolyamból a sok-millió színes pixelt, amíg elegen vannak és oda érnek időben, addig jó a kép. :DDD

(#23) dabadab válasza #16939776 (#22) üzenetére


dabadab
titán

"Mivel minden 4K-ban jön nem kell felkonvertálni"

Ez nem tudom, hogy jön ide, soha, senki nem árult olyan tévét, ami ne tudott volna felbontást konvertálni a panel felbontására, ez tényleg olyasmi, ami abszolút teljesen alap feature minden tévében.

"illetve állóképen úgysem veszed majd észre, ha komplett képkockák maradnak el, vagy megjelennek de homályosan."

El tudnád nekem mondani, hogy mégis miről beszélsz? Hogy tud kimaradni egy komplett képkocka? Vagy hogy tud homályos lenni?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#24) dementor


dementor
senior tag

Jók még a Philips TV-k? Vagy már őket is megvette valami kínai cég?

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#25) XtremLor válasza dementor (#24) üzenetére


XtremLor
őstag

2011-ben adták el, azóta a TPvision gyártja a tv-ket.

"Legen...Wait for it...Dary"

(#26) Giot válasza dementor (#24) üzenetére


Giot
addikt

Kínai kézben a Philips TV ágazata.

Szerk: Megelőztek.......

[ Szerkesztve ]

(#27) b. válasza dementor (#24) üzenetére


b.
félisten

Világ egyik legnagyobb ilyen jellegű cége az a "valami kínai cég " :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#28) tecsu válasza b. (#27) üzenetére


tecsu
addikt

Az nem mintha garancia lenne a minőségre...

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#29) dementor


dementor
senior tag

(#25) XtremLor

(#26) Giot

(#27) b.

Ettől féltem és jogosan. :U

"Mert az éj sötét és tele van iszonyattal."

(#30) b. válasza tecsu (#28) üzenetére


b.
félisten

Tudsz mondani olyan LCD tv gyártó nevet, ami garancia a minőségre?Mint régen volt a Pana, Pio,( Kuro) a plazmánál? Mert Én nem.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#31) Dave567 válasza b. (#30) üzenetére


Dave567
addikt

Nincs, nem is lesz.

(#32) julius666


julius666
addikt

Nemrég vettem tőlük egy alsó kategóriás TV-t erősen leértékelt áron. OLED és a hasonló felső kategóriás TV-k ár miatt kiestek, azalatt meg standard LCD-kben nem volt akkora különbség, többet nyertem azon, hogy adott árért inkább vettem egy nagyobb képátmérős UHD-t tőlük.

Beépített okostévés parasztvakítás nem nagyon érdekel, kb. csak kijelzőnek használom droidos TV boxhoz, Steam Big Picturehez. Így eddig egyetlen egy problémám volt a készülékkel, márpedig pontosan a cikkben említett képjavító csodaeljárások, amikből van, ami bizonyos módokban KIKAPCSOLHATATLAN.

De most komolyan. 2016-os készülék, gyakorlatilag háromfajta jelforrás fordulhat meg rajta, DVB-C/T adás, USB-s tárolón videófájl, HDMI-n beérkező jel. Mind digitális, "tökéletes" forrás. Mi a lótúrónak ezeket "széteffektelni"?

Sétálgattam a médiában a nekem való TV-t keresve és az LG OLED standján kívül kb. rosszul lettem a sok szétszaturált, beégetett színtől, természetellenes kontraszttól, zajszűrő algoritmus miatt kimosott részlettől és az élesítő algoritmus miatt ordító tömörítési artifaktoktól. Olyan panelok vannak filléres áron, amire pár éve a nyálunkat csorgattuk volna, kiteszik rá a gyönyörű, látványos UHD demó videót és úgy vágja agyon az egészet ez a sok hülye algoritmus, mint annak a rendje. És valaki még erre büszke. :(((

(#33) bgabesz75 válasza Dave567 (#31) üzenetére


bgabesz75
tag

Az Lcd csak szappanopera tv. Akit érdekel a képminőség az nem vesz lcd-t.

(#34) Kékes525


Kékes525
félisten

Szerintem addig, míg az OLED TV-ék elfogadhatóbb áron nem lesznek kaphatók, addig a legjobb választás a Sony.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#35) Dave567 válasza bgabesz75 (#33) üzenetére


Dave567
addikt

Így van, vagy vár az OLED-re.

(#37) gergejly válasza Joshi (#5) üzenetére


gergejly
aktív tag

Én meg várnék még pár évet amíg kigyúrják az OLED-et

(#38) MMSZoli válasza Formaster (#15) üzenetére


MMSZoli
tag

Amikor Fehérváron ott dolgoztam a Philipsnél, a piaci minőséggel és az azzal kapcsolatos akciókkal foglalkoztam, műszaki megoldások felkövetése/kidolgozása a támogató csapatokkal.
A legmegbízhatóbb statisztikai forrásunk futó minőségre a német Saturn és a Mediamarkt volt. Amikor átjött Fehérvárra a lapos TV gyártás, a ötödik, hatodik helyen volt visszahozási rátában a Philips a brandek között. (pontos százalékra már nem emlékszem, de bőven a japánok mögött kullogtuk, és az LG is jobb volt. A Samu már akkor sem :-) )
Ebben volt jópár hülye SW bug is,főképp az installáció környékén, csak mire visszavitték a szervízbe, eltűnt a hiba, ment vissza vevőnek, hogy semmi baja a terméknek. Nem túl hatékony módja a vevők megtartásának..

2010-ben már mind a Saturn mind a Mediamarkt statisztikái szerint a Panasonic után a második legkevesebb vásárlói panasz volt a TV termékeinkre. Ami azt jelenti, hogy jobbak voltunk az összes többi japán és dél-koreiai gyártónál a vásárlói panaszok tekintetében.
Ezt kb 3 év alatt hoztuk össze, és csak annyi volt a lényege, hogy újragomboltuk a kabátot és az felhasználói problémák és adatok értelmezését nem a szervízek (sok hónapnyi eladás után összegyűlő) statisztikai adatai alapján kezdtük el először. A szoftverfejlesztés szintetikus tesztjei szinte semmit nem értek a felhasználó élmény kiértéklése szempontjából.

Már az első általunk gyártott generációnál is rájöttünk, hogy nem a hibás alkatrészek okozzák a legtöbb bosszúságot, hanem a lefagyások, értelmetlenül, nem felhasználóbarát módon megírt szoftverek. Mivel kellő szervízes infó hiányában ezeket reménytelen volt hatékonyan reprodukálni a gyárban, ezért új módszereket találtunk ki.

-Pl elkezdtük aktívan olvasni a internetes szakmai fórumokat a hibák pontosabb megértése, leírása, reprodiukálása érdekében, mert ezeket a szervizektől nem kaptuk meg, vagy csak kódolva (a kódolás során sok fontos részlet elveszett). Természetesen a Review-k is hasznosak voltak :-)
-Még a végső termék bevezetése előtt háziasszony teszteket futtattunk, sztenderdizált, de a egyéni élményekre, problémákra rákérdező kérdőíveket hoztunk létre, ezeket hetente kiértékeltüké és a fejlesztésnek priorizált listát hoztunk létre belőlük (leggyakoribb, legbosszantónn, legkritikusabb hibák, stb)
Minél több hasznosítható és egyedi hibaleírást adott Valaki (esetleg fénykép vagy videófelvételllel, hibás mediával), annál olcsóbban vehette meg a termékét a teszt végén a dolgozó.
Aki nem adott visszajelzést, vagy láthatóan nem fordított rá időt (pl Mindenki másnál előforduló hibát nem jelzett) az bukta a termék megvásárlási lehetőségét. Úgyhogy ömlöttek az észrevételek :-)

Voltak dolgok, amin nem tudtunk változtatni. A belga fejlesztőközpont elaggott vezetősége pl nem látott igazi fantáziát annó a HD tartalmak USB-s lejátszásában, a TV-n történő internetezésben, vagy a merevlemezre való külső rögzítésben hiába írtuk le Nekik többször mennyire fontos lenne a piac megtartása érdekében.
Kép, hang, dizájn. Ez volt a szentháromság, nem értették meg, hogy a geek-ek ennél többet akarnak, és ha ez vagy az nincs benne a TV-ben rendesen működő módon (internetes Review-k hatása! ezt is alaposan lebecsülték), akkor nem fizetik ki a prémium árat. Benne voltak ezek a termékekben (meg főképp a dobozon), mert a marketing osztály is értette és nyomta a dolgot, de Fejlesztés csak félszívvel csinálta meg, mondhatni el volt szabotálva, mert a vezetőjük nem értett vele egyet, így hol ment, hol meg nem...
(emlékszem vettünk egy akkor óriási terás vinyót, teleraktuk (megvágott) nem jól működő HD Divx és MKV anyagokkal, és részletes leírást csináltunk, melyik anyag képe vagy hangja melyik codec hiányossága miatt nem megy vagy akadozik.
Két jó mérnök egy hónap alatt rendberakhatta volna, hogy a Philipsé legyen a legjobb HD media lejátszás, de csak 30% ment rendesen az akkori platformon, és még csak vissza se jeleztek a fejlesztéstől, hogy köszi. a platform baromi erős volt, de a SW nem használta ki kellően. Az egyik kollégánk a mérkökségen meghekkelte, hogy USB-n kiment a sugárzott DVB-T adatfolyam és rögzíteni tudta, kvázi megcsinálta a USB-s HDD-re rögzítést önszorgalomból, de az se érdekelte az arrogáns p*csöket a központban, inkább 100%-ban nyomták a 3D-t, ami utána a kutyát se érdekelte lejátszható anyag híján)
Úgy gondolom, hogy ha magyarok kezében lett volna a gyeplő, egy-két konkurrens márkát símán bele tudtunk volna radírozni (pl. volt idő, mikor az ugyanabban a fehérvári gyárban készített VHS és SVHS videómagnókből jött össze a szaklapok szerint a világ 10 legjobb videómagnójából 8 (!), igaz némelyik más brandnév és szoftver mellett (LOEWE, B&O, METZ )

Amikor a TP Vision átvette az egészet, akkor a fehérvári üzem ment a levesbe, nem tudom mennyit vettek át az akkori folyamatokból, módszerekből, már nem voltam ott. De a termék többet tud, mint akkor,az tény.

(#39) b. válasza MMSZoli (#38) üzenetére


b.
félisten

Hát én a Generalban dolgoztam veletek szemben Fehérváron 12 éven át minőségellenőrzésen és gyártásban összeszerelésen de ezekkel a dolgokkal nem igazán találkoztam .
Philipsnek volt a leggyökerebb menürendszere a Tv-kben Évekkel maradtak el a konkurensektől., mind átláthatóságban, , mind kezelhetőségben., ráadásul annyira fapados volt, a csúcs TV ben is, hogy már fájt.Nem tudom milyen változás volt itt 2010 ig ebben, amitől javultatok, de hogy ezzel a vevő nem igen találkozott TV-k terén , az biztos.

Ha HDD re való rögzítést a TV ben gondolod, az alapból egy baromság volt szerintem, tök jó, hogy nem erőltették, főleg, hogy Ti szereltétek össze az anno forradalminak számító belső HDD vel szerelt külső vevőket amikben 160 és 250 Gb os HDD-k voltak ezelőtt 15 évvel.
Magyarországon még mindig alig van TV szolgáltató akiknél ilyen vagy csak hasonló tudású beltéri egységet lehetne venni. Ráadásul az említett egység , ha jól tudom még DVD-t is tudott írni és külső analóg forrásból digitalizálta is a beérkező jelet , amit akár DVD-re akár belső HDD re fel tudtál írni. Szenzációs cucc volt.( nekem is van ilyenem)

2007 ben, amikor az első csődre utaló jelek megjelentek tv gyártása terén, több százezer darab legyártott, forgalmazásra kész televíziót kellett megsemmisíteni,, mert szoftverhibásak voltak. Kívül valódi üveg káva volt rajt és csak roncsolással lehetett szétszedni.
Még belegondolni is rossz, mennyi nem újrahasznosítható anyagot és környezetszennyezést csináltunk ezzel. Ezt kellett volna anno észrevenni a gyártás előtt, nem háziasszonyteszteket végezni.Akkor még lenne valódi holland Tv gyártás. No offense, nem neked szól, csak hát durva volt.mikor kamionok hordták a szétbarmolt üvegtörmeléket , amit nem lehetett már a speciális ragasztó miatt újra felhasználni, meg a sérül műanyag kávák tömkelegét éjszakákon át hetekig, tőlünk ki tudja hova,amit szintén nem használhattunk fel újra a ragasztó miatt.
Egyébként szerintem az egyik legnagyobb lehetőségekkel megáldott gyártó volt, sok innovációval, Loewe bérgyártással.( már anno volt nálunk teszt .2 távirányítóval,egyik ugye mozgásvezérléssel, amit aztán sikeresen lenyúlt az LG is meg a Samu is rá 3-4 évre. )

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#40) MMSZoli válasza b. (#39) üzenetére


MMSZoli
tag

A minőség alatt a "nem meghibásodott" és a "szervízbe vissza nem vitt" terméket értem (ami egyszerűen úgy teszi a dolgát, ahogy kitalálták, nem kapcsol ki, nem fagy le és társai), ennek az ellenkezője az ami annyira rossz és használhatatlan, hogy vissza kell vinni... No mi ebben javultunk.

Az, hogy a menürendszer elavult, esetleg lassú volt (sőt voltak elfordítások is benne, bár érthető, de nem szerencsés), az olyan jelenség, amiben igazságod van, de hozzá lehet szokni,
Én például a régebbi, rendesen beállított, nagyszobában álló "fő" Philips TV-m menürendszerében az elmúlt KÉT ÉVBEN egyszer sem léptem bele, mert nem kellett. Csak használom.

Gyerek bekapcsolja, automatán átkapcsol a HDD-s UPC-re. Ha kell a Xbox, átkapcsolom HDMI2-re egy gombbal. Van egy gomb a képarányra (ha DVD-t nézek) és a hangerőszabályzó. Tehát csak TV+hangrendszer (ebben még egy kis mélynyomó is volt) viszont annak nagyon megbízható, pedig egyszer belecsapott a házba a villám is (azóta nem működik HDMI1 és párszor ki és be kellett kapcsolni, hogy magához térjen).
PC-vel már annyira nem kommunikál jól, arra az újabb szériás FullHD 9604 a jó.

Tehát egy kipróbálás során esetleg zavaró lehet ez a menürendszer téma, viszont amennyivel kultúráltabb volt egy Samu menürendszere, annyival gyíkabb volt a rossz betekintési szögű, kékes árnyalatú képe.
Az LG más tészta, jó volt mindig is a képe (hang nem annyira), de az akkori menürendszere és a mai között zondgorázni lehetett a különbséget.

Azok a TV-k nem a szoftverhibásak voltak. Hanem egy teljes szériát leállítottak, mikor a nagyfőnökök kint voltak az IFA-n és meglátták a két koreai gyártó új 3D-s szériáját 2009-ben.
Pánikba estek, visszajöttek, és ami ÉPP elindult volna befejezett új projekt, úgy ahogy volt kukázták, mert nekik azonnal 3D kellett. Pénz, veszteség nem számított. Szerintem valójában ebbe a nagyon komolyan hibás döntésbe rokkant bele a TV üzletág. Mert rá 1-2 évre már a kutyát sem érdekelte a 3D, hiszen nem volt hozzá lejátszható anyag, viszont rengeteg felesztési pénz és anyag ment veszendőbe, nem beszélve a csúszás miatt elmaradt horribilis bevétel-kiesésekről.

Ami volt az új szériából alaplap (3D chip nélkül), stb, az mind zúzda lett. Mivel a 3D-hez különleges polarizált üveg kellett, minden korábban legyártott előlap is ment a kukába. (egyébként a dizájnos üveg/alu talpak és frontok megintcsak elég erős részét képezték a Philips temékeknek)

Volt korábban is üveg előlap zúzás, csak hogy a minőségtudatosság érthető legyen: amikor a kötelező hősokkteszten megrepedt az üveg előlap mert feszültséges maradt (egy korábbi szérián piaci bevezetés tesztjén, az pl hozzám tartozott 1 évig), ment az egész több ezer darabos előgyártásos készlet a kukába. Mert balesetveszélyes, ha szétrobban a lakásban, a pénz kevésbé volt fontos, mint a vásárlók biztonsága. A műanyaggal már összeszerelt darabokat nem lehet újratemperálni, ahhoz 450-550°C kell, ott van az üveg transzformációs zóna.

Az USB-s (külső) HDD-re rögzítés azért érdekes, mert a DVD író csak SD flbontásban tud csak felvenni MPEG2 kódolásban, itt az lett volna a poén, hogy egy rádugott USB HDD-re a FullHD TV műsor H.264 streamet felvehetted és visszajátszhattad volna, pont úgy mint manapság. Ergó nem lett volna igazi konkurrenciája a DVD-írónak, ami egyébként sem támogatta soha a HD felbontású felvételt. Nem látom be miért baromság, a csúcs Samsung TV-knek is az egyik fő funkciója az időzített felvétel külső merevlemezre, sógoromnak is folyamatosan ott fityeg egy rajta (Ő komoly Samsung hívő, bár a Forma-1et az enyémen jobban szereti nézni mint a saját csúcs TV-jén, mert a kedvenc csapatának, a Ferrarinak olyan "igazi" vörös színe van, ennyit a képről)

(#41) b. válasza MMSZoli (#40) üzenetére


b.
félisten

Ilyen formában valóban látom értelmét a Külső HDD nek,bár valami védelem van a szolgáltatóknál ha jól tudom.Ebben nem vagyok biztos.
A többi dolgon már úgy sem lehet változtatni sajnos.
Amiről én beszéltem megsemmisites az 2007 év végén volt.A szoftver fagyott meg valami opcio bekapcsolasakor,de úgy,hogy csak a halozatból való kihúzassal lehetett kikapcsolni a TV-t.Total kuka lett.

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.