Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Rövid, velős és jó cikk. Köszi, tetszett! :C

De sajnos az az igazság, hogy mi igazán kis halak vagyunk és tényleg csak akkor tudsz ráhatni a dolgokra, ha nem "fogyasztasz".

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#152) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Jó az írás, teljesen jogos. Viszont a játékok méreténél nem stimmel.
Sok, nagy textúra. Ennyi. Valamint a Crysis bőven több játékidő, mint amennyit említessz.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#153) Móci


Móci
addikt

Jó cikk, érdekel amúgy is mostanság nagyon a téma. :D

Valóban sok ez a 'fejlődés'. Régebben elég volt egy kicsit nagyobb alu borda a procira, a vga-ra pár memborda, és voilá, ment. Emlékszem egyik ismerős egy 8500-re rakott egy nem kicsi moddolt procibordát, s a kártya vígan elment passzívan, s játszani is lehetett vele akkoriban.
Könyörgöm minek nekem 30 centis kártya, meg kazán kazán hátán a gépházban?
Lassan ott tartunk, mint a 286-os időkben, amikor egy vinyóvezérlő kari teljesen végigérte a gépházat. Vicces nem?

Ja és konzol. Karácsonyra tervezek egy ps2-t, ha összejön. Beújítok egy monitort is, a régi már eléggé remeg, ismét a karácsony apropóján. :D Egy bemenet pc, másik ps2. Átkapcsolás, s játék. 38 ropiért lehet újonnan is kapni egy ilyen konzolt, fejleszteni nem kell, a játékok meg örömlány jók. Xenosaga rulz.
A gép marad így ahogy van, a hd videókat egyenlőre viszi. Ennyi.

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#154) tildy válasza philoxenia (#149) üzenetére


tildy
nagyúr

én csak 800*600as minimális beállítást láttam:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#155) Dr. Romano válasza tildy (#138) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ez teljesen így van ahogy mondod!! :R

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#156) philoxenia válasza tildy (#154) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Arra gondoltam, hogy a játékélmény az új konzol - régi tv. hasonló lehet, mint a Crysis lebutított grafikával.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#157) Dr. Romano válasza Johnny Cage (#135) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Ha a Cry. tetszik, akkor valszeg az FC-t is kedvelnéd. Ha más nem szedd le az FC-nek is a demóját és nézd meg (véletlenül ott is trópusi szigeten kell mászkálni és ölni az ellent :D ).

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#158) philoxenia válasza Móci (#153) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Engem a múltkor az országúton megállított stopolást színlelve egy "örömlány". :DDD
Ha a ps2 erre hasonlít majd, nem irigyellek. :( ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#159) John Fowler válasza viharhozo (#119) üzenetére


John Fowler
tag

:C

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#160) Móci válasza philoxenia (#158) üzenetére


Móci
addikt

Nemhinném... :D

Inkább nem írom le, miért nem hasonlít örömlányra. ;]
Amúgy nem kell megállni, ha nem jó a nő. ;)

"...In a struggle to be happy and free, swimming in a primitive sea..."

(#161) philoxenia válasza Móci (#160) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Azthittem stoppol, messziről még azt sem láttam, hogy nő-e.
Mondjuk a ps2 életkorát tekntve nem egy hamvas szűz. ;]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#162) John Fowler válasza Mz/ts250@300 (#134) üzenetére


John Fowler
tag

[I]Az akkor vásárolt,de még joval késöbbi csúcs gamer pc-n mi futna ma el?

Geforce Radeon[/I]

Pl. az összes 5 évvel ezelőtti vagy régebbi játék ;)

''A kocsmáros ért ehez, mert itt már öltek orvost is -régi étterem'' Rejtő: Piszkos Fred, a kapitány

(#163) Degradator


Degradator
tag

a számítástechnika 95% -a marketing.
nem a mérnök mondja meg mit hogyan mennyit miért, hanem a marktinges.

egyszerűen nincs idő optimalizálásra...

emlékszem tavaly hogy istenítette mindenki a 8800GTX et, hogy 65498 szor brutálisabb az összes eddigi cuccnál, most meg a crysis padlóra küldi :DD

ezért nem szeretem az Intelt sem, évekig csak izomból nyomultak, prescottokkal kisebb háztartásokat lehtett felfűteni..

:DDD

[ Szerkesztve ]

"makacs madar a sundiszno. csak akkor repul, ha belerugok..."

(#164) Bici válasza ftc (#147) üzenetére


Bici
félisten

"a CPU gyártók is rossz felé mennek"

Ezt azért nem ejlenteném ki. Nem csak játékból áll a PC használhatósága.

"előbb felekllene nőni a programozóknak hozzá"

Ez a lényeg. Ehhez sok idő kell, és sok rossz tapasztalat (pl. nem veszik a játékot elegen).
Amíg a hülyegyerek rohan a boltba, és bármi áron megveszi a legújabb játékot, addig a fejlesztők nem kapják meg a szükséges rossz tapasztalatot.

GPU gyártók:
Sztem igazad van, de ha jól tudom ez meg is valósul a közeli jövőben.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#165) ftc válasza Bici (#164) üzenetére


ftc
nagyúr

Mond meg nekem mennyi ember renderel otthon?
A zuserek 85%-nak nisn szüksége a sokmagos procikra
Aki komoylan gondolja az úgyis WS-be invsztál....Aki nap mint nap ezt vagy hasonlo CPU igényes dolgokat készit az előbb utobb beszerez egy WS-t vagy szervert...nem otthoni PC-n fogja nyomni.

(#166) Bici válasza ftc (#165) üzenetére


Bici
félisten

Én itthoni PC-n nyomom, és kell(ene) is az erő hi-poly renderelésnél, pláne, ha használok normal, vagy displacement texturát több fénnyel, több objektummal, stb.
Amúgy video konvertálásnál, tömörítésnél is előjön a többlet teljesítmény.
Okés, hogy nincs szüksége sok embernek többmagos procira, de van, akinek igen.
Több egymagos procit kellene még gyártani ugyanolyan tulajdonságokkal, mint a kétmagosok, csak magasabb órajellel. Játékra jó lenne.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#167) philoxenia válasza ftc (#165) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Mijaza WS ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#168) Alvin_ti4200 válasza philoxenia (#167) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Workstation - munkaállomás magyarul

(#169) philoxenia válasza Alvin_ti4200 (#168) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az miért alkalmasabb ? Tényleg nem tudom.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#170) Dare2Live válasza Alvin_ti4200 (#137) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

"nem tudom feltűnt-e, hogy PC-re a WoW-on és az FPS-en kívül nem jön semmi..... stratégiából meg fényévente jön egy épkézláb alkotás"

Hát PCre legalább félévente jön egy épkézláb rts alkotás: Az elmúlt 1évben pl Compan Of Heroes, Supreme Commander, WIC, nomeg mostmár remélhetőleg féléven belül itt az SC2....
A hírös PS3 ami már támogatja az egeret hogyáll ilyen szempontbol? Akkor melyik is a szegényes?
ja ezcsak RTS utobbi fél-1éve... TBSböl ugye ennél mégegysikubb a PS kínálat.

köv kategória a "WOW-on kvül"
Mi a 2.legnépszerübb MMORP WOW után? EVE. Félévente új kiegészítővel.
3.legnépszerübb megvan? Játszható bármelyik is konzolon? igen/nem megteszi.
Eközben a legjobban vártnak titulált MMORPG a Warhammer jön konzolra? Igen/Nem

Na jó ennyi elég lesz mára..... azhiszem jól látható, hogy "te lehet véletlen egy elfogult és marketingnyaló emberke vagy...."™

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#171) Alvin_ti4200 válasza Dare2Live (#170) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

veled kár vitatkozni, mert soha nem fogod felfogni, hogy PC-re és konzolra különböző (stílusú) játékok jelennek meg...

(#172) (Kolombusz) válasza p a s s e r (#152) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Azt kétlem.
Az 1.8 gigás demó kb. háromnegyed órát tartott és még a multi sem volt benne.

(#173) Dare2Live válasza Alvin_ti4200 (#171) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ez így korrekt. De ilyet sületlenségeket leírni, hogy ""nem tudom feltűnt-e, hogy PC-re a WoW-on és az FPS-en kívül nem jön semmi..... stratégiából meg fényévente jön egy épkézláb alkotás"
hát már majd "veled kár vitatkozni" kategória.

egyébként kint a 169.04es NV driver az egy amin javítottak NV szerint az Cyrsis.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#174) Alvin_ti4200 válasza Dare2Live (#173) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

igen tegnap teszteltem vele, már elérte néhol a 20 fps-t is Very High-on a 8800GTX, no comment:)

[ Szerkesztve ]

(#175) Dr. Romano


Dr. Romano
veterán

A témához illik még a most kijött 8800GT is.
Aki nemrég 120K-ért GTX-et vett azzal most picit szerintem kitolt az Nvidia, mert ha megnézzük a GT teljesítményét szinte ugyanazt tudja jóval alacsonyabb (65K) áron.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#176) WN31RD válasza Dr. Romano (#175) üzenetére


WN31RD
addikt

Mi az, hogy "kitolt"? Tán utólag lelassította a korábban megvett kártyát? :D

Ha valaki 120e-ért vesz VGA-t, annak vagy a munkájához kell, és nyilván behozza az árát, tehát nincs oka panaszra, vagy annyira gazdag, hogy 120e Ft neki aprópénz, és nyilván nem panaszkodik ilyesmi miatt, vagy pedig kötözni való bolond... :U

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#177) philoxenia válasza WN31RD (#176) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Én járok a legjobban, mert még mindig csak 6600 GT-m van, így még drága játékot sem érdemes vennem, azzal is egy csomót spórolok. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#178) Bici válasza WN31RD (#176) üzenetére


Bici
félisten

És aki két 120 rongyos karit vesz, mert krosszfájörban mijen jól megy??
Az mi, ha az aki egyet vesz, az kötözni való bolond? ;]
(most az előző két feltevéstől tekintsünk el)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#179) Dr. Romano válasza WN31RD (#176) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Mi az, hogy "kitolt"? Tán utólag lelassította a korábban megvett kártyát?"

Neeemm... :D Csak ha az illető várt volna pár hónapot, most majd a feléért vette volna ugyanzt a teljesítményt.

Egyébként meg igazad van, akinek 120k-ja van vga-ra az valszeg tényleg nem panaszkohat... :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#180) Dr. Romano válasza Bici (#178) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Az mi, ha az aki egyet vesz, az kötözni való bolond? ;]"

Így van az kötözni való bolond, mivel nem nekem veszi!!! :DDD :))

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#181) Dr. Romano válasza philoxenia (#177) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Tetszik a hozzáállásod! :C

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#182) philoxenia válasza Bici (#178) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az tuti milliomos.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#183) harry válasza Dr. Romano (#179) üzenetére


harry
veterán

Sztem ez a 'várt volna pár hónapot' így hülyeség. Mert vagy bármikor elmondható, mivel mindig jön új cucc, mindig lesz olcsóbb, csak ennek az a vége, hogy nem veszek semmit : P vagy akkor érdemes ezt mondani amikor azonnal piacra kerül és is veszik a karit - pl a 8800gt vásárlásával érdemes lehet várni még egy darabig, de a gtx már jó ideje a piacon van, azt nem lehet a most megjelent gt-hez hasonlítani ilyen 'várok hátha jobb lesz' szempontból.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#184) WN31RD válasza harry (#183) üzenetére


WN31RD
addikt

"Sztem ez a 'várt volna pár hónapot' így hülyeség. Mert vagy bármikor elmondható, mivel mindig jön új cucc, mindig lesz olcsóbb"
Egyáltalán nem hülyeség, csak nem az a logikusan levonható következtetés, hogy mindig néhány hónappal később kell a néhány hónappal későbbi csúcskártyát megvenni (ami nyilvánvalóan nem vezet sehova), hanem az, hogy csúcskártyát venni bármikor hülyeség (kivételeket ld. a következő bekezdésben), ehelyett mindig legfeljebb a néhány (anyagi helyzet függvényében esetleg sok) hónappal ezelőttit érdemes.

Ez igazán nem annyira szörnyen bonyolult dolog... Minden épeszű és ilyesmiben jártas ember tudja, hogy a csúcshardverek ára jellemzően nagyon rövid idő alatt nagyon sokat esik. Ha egy épeszű ember mégis csúcshardvert vesz, akkor vagy annyira jó anyagi háttérrel rendelkezik, hogy csupán a presztizs (villoghat a haverok előtt) vagy az újdonság okozta öröm is simán megéri neki az egy-két hónap alatt elbukott tízezreket, vagy munkaeszköz számára a csúcshardver, amely pénzt hoz a konyhára. Épeszű ember tehát a hardverek árának esésén sem meg nem lepődik, sem nem bosszankodik, hanem számol vele, és igyekszik optimálisan kihasználni ezt a jelenséget.

Szerk.: Mellesleg ez a tendencia kifejezetten a kispénzű embereknek kedvez. Egy-két év késéssel gyakorlatilag bármit meg lehet szerezni szerény anyagi lehetőségek mellett is. Más területen, ahol lényegesen lassabb a fejlődés, ez nem így van: Ha pl. valakinek nincs néhány millája egy komoly hangfalra, akkor így járt, és soha nem lesz komoly hangfala. Esetleg várhat tíz-húsz évet, és akkor valamivel olcsóbban megkapja ugyanazt a minőséget, de még akkor sem töredék áron. Ehhez képest a számítógépek világa egy álom. :)

[ Szerkesztve ]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#185) philoxenia válasza WN31RD (#184) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Paradicsomot sem érdemes januárban venni. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#186) harry válasza WN31RD (#184) üzenetére


harry
veterán

Igen, csak a kolléga a 8800GTX-re írte ezt: "Csak ha az illető várt volna pár hónapot, most majd a feléért vette volna ugyanzt a teljesítményt."
Aminek így nincs sok értelme, mivel ez nem pár hónap, hanem már sztem van egy év is. Erre írtam, h a pár hónap akkor játszik ha a megjelenésnél mondjuk. Mint ahogy most a 8800gt-n is gondolkodom. Most tuti nem vennék, de nem tudom mikorra megy le az ára - és itt meg a másik, hogy ilyen alapon bármeddig várhatunk, utólag lehet okoskodni, h de még egy hó és jött volna a jobb/olcsóbb...

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#187) WN31RD válasza harry (#186) üzenetére


WN31RD
addikt

"ilyen alapon bármeddig várhatunk, utólag lehet okoskodni, h de még egy hó és jött volna a jobb/olcsóbb..."
Nem. Nem bármeddig kell várni, hanem pont akkor érdemes megvenni egy eszközt, amikor már tényleg azonnal szükség van az általa nyújtott szolgáltatásokra, vagy akkor, amikor már legfeljebb olyan keveset tud bukni rajta az ember, hogy azt már nem sajnálja. Ez a logikus stratégia (leegyszerűsítve).

Persze a logikus gondolkodás ellen dolgozik a marketinggépezet és a divat, amely arról próbál meggyőzni, hogy akkor leszel boldog, ha megveszed a legújabb kütyüt, függetlenül attól, hogy szükséged van-e rá. Szerencsére senki nem kényszerít erre, mindenki magának eldöntheti, hogy ennek a nyomásnak enged, vagy gondolkodik. ;)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#188) harry válasza WN31RD (#187) üzenetére


harry
veterán

Igen csak ha játékra szeretne vki karit venni (de maradjunk a 'nem-csúcskártyáknál') akkor ezt nehéz meghatározni. Ha nem a legjobbat, akkor mennyit engedjünk a teljesítményből, vagy adott áron mikor érdemes karit vásárolni. Szóval nem nagyon lehet ezzel kapcsolatban általánosságban beszélni, mindig figyelembe kell venni, h mi van piacon, mióta, mikor volt árcsökkenés, mikorra várható megint, stb. Csak sajnos ezeket sokszor nem tudjuk vagy nehéz kitalálni.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#189) ftc válasza philoxenia (#169) üzenetére


ftc
nagyúr

Workstation class PCs

A significant segment of the desktop market are computers expected to perform as workstations, but using PC operating systems and components. PC component manufacturers will often segment their product line, and market premium components which are functionally similar to the cheaper "consumer" models but feature a higher level of robustness and/or performance. Notable examples of this are the Xeon and Opteron CPUs, and the Quadro line of video processors.

A workstation class PC may have some of the following features:

* support for ECC memory
* a larger number of memory sockets which use registered (buffered) modules
* multiple processors
* multiple displays
* run a "business" or "professional" operating system version

[ Szerkesztve ]

(#190) Dare2Live válasza Dr. Romano (#179) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

NV és ATI folyamatosan évek óta "kitol" a néppel:

Egyre olcsobban kapsze egyre jobbat. pl 7800GTX->7900GT. 7900GT olcsobb volt és gyorsabb mint 7800GTX.

szar szemét szarbagázs. Persze ha drágábban adná a szarabbat.... :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#191) Dare2Live válasza Alvin_ti4200 (#174) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pont olyan mint az X800, 6800gt a DOOM3 megjelenésekot. Bár ott még a 20FPS se jött össze emlékeim szerint UHban.

Aztán pár hónapra rá mégis végignyomtam 30FPSen highben. Egy 6600GTvel.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#192) Dare2Live válasza Dare2Live (#191) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#193) Dr. Romano válasza Dare2Live (#190) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Kicsit talán rosszul fogalmaztam az előbb.
A lényeg, hogy vannak olyan pillanatok, mikor nem érdemes vga-t venni, hanem jobb kivárni egy kicsit...

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#194) p a s s e r válasza (Kolombusz) (#172) üzenetére


p a s s e r
őstag

Igen, de kicsit zavaros, hogy mit nem értessz. Ő a teljes játék játékidejét tippelte meg. Ja, a demo 50 perc, egy óra kb, amivel nem tudom mi a baj, többi demo hosszabb? A mérete pedig igenis a textúrák miatt nagy, elvégre a demoban multi nincs, viszont benne van a full Sandbox, vagy tévedek? Az meg cakumpakk tartalmaz minden textúrát. Szerintem abban az 1,8 gigában semmi furcsa nincs, de javíts ki, ha tévedek.

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#195) p a s s e r


p a s s e r
őstag

Bocs, reggel van. Te tippeltél. :D

beszéljünk másról! filmekről, képekről... semmit a lényegről, csak jelenségekről...

(#196) F.B.I. válasza (Kolombusz) (#4) üzenetére


F.B.I.
veterán

Erre mit mondjak: KONZOL. Így nagy betűkkel, mert a nagyoké a jövő. Hogy miről beszél egy PC-s fórumon a hülye (már rég nem gyerek)? Hát erről: 1920x1080/60FPS/all High=80K, min. 3évre ha nem tovább. Tapasztalat nem evegőbe beszélés. Le a kapzsi hardvergyártókkal! :))

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#197) Dread


Dread
tag

látom nemvagyok egyedül aki konzolra váltotta a játékgépét.

UT2004 és xDk rulz!

(#198) Bici


Bici
félisten

Hali!

Nem értek a konzolokhoz, ezért kérdezem:
A konzolok közül melyikre jön ki a legtöbb fantasy játék? Minden műfaj érdekel, pl. Oblivion, Dungeon Siege, Fable stb. Nem pont ezek érdekelnek, csak ilyesmi témájú, hangulatú, stb.
És melyik konzol grafikája jobb, vagy azonos a PC grafikával?

Kösszi!

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#199) dabadab válasza F.B.I. (#196) üzenetére


dabadab
titán

"1920x1080/60FPS/all High"

Ahol az "all high" semmit sem jelent (ugyanis valoszinuleg el fog jonni az az ido, amikor a konzolok mar nem tudjak azt nyujtani, mint a PC-k (lsd pl a PS2-es es a PC-s Vice City kozti kulonbsegeket), sot, a konzolok kozott is vannak kulonbsegek (most lusta vagyok PS3 vs Xbox360 screenshotok utan kutakodni, de aki akar, az talal ilyeneket))

DRM is theft

(#200) F.B.I. válasza dabadab (#199) üzenetére


F.B.I.
veterán

Mire eljön az az idő már nem fog senki PC-n játszani csak a millások. Én nem oda tartozom és gondolom te sem. Amúgy a lehetőséget én megadom, amivel Kolombusz kollega élt is. Gyere el nézd meg. ;)

[ Szerkesztve ]

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.