Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Dr. Romano válasza tildy (#97) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Szerintem a gond ott van, hogy ha egy komolyabb nagy nevű játékot készítenek azt nem az átlag gépére ember gépére szabják, hanem a jövő PC-ire (optimalizálásra nincs idő és nem is érné meg nekik). Ez a játékosabb kedvű usereket általában mindig arra készteti, hogy bővítse gépét amivel persze jövőre megint "nem ér semmit" és kezdheti előröl (jó példa a grafikus gyorsítók piaca: alig jelentek meg a DX10-es kártyák, nemsokára már piacon lesznek a PCI-E 2.0-val és DX10.1-el feszerelt változatok).
Igazából nekem sem tetszik ez az őrült iram, de azért jó dolog itt a PH-n is, mert szinte minden napra valami hír :D
(A másik dolog meg az, hogy igazából nem Magyarországnak fejlesztenek :) )

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#102) DArchAngel


DArchAngel
tag

Egyet kell értsek Dr. Romano-val. A videókártya-piacot nem a spórolás jegyében találták ki. Igaz, hogy évekkel ezelőtt akár egy-másfél évig elég volt egy VGA-kártya, de manapság már ez a piac már nagyobb, mint szinte bármely más hardver piac. Márpedig egy piacon azt kell eladni, ami midenkinek kell, annyiért, amennyit hajlandóak adni érte. Ennyi. Ezen túl nem igazán számít a gazdaságos üzemeltetés. Hiszen joggal feltételezhető, hogy akinek van 100K Forintja a kártyára, az az áramszámlát is kipengeti zsebből.
Az pedig, hogy ilyen konfigurációkra adnak ki játékokat, az nekem szintén "aki csóró bebukta" jellegű dolognak tűnik. Sokkal egyszerűbb és kifizetődőbb egy fejlesztő cégnek azt mondani, hogy "ez a konfig kell a játékhoz", mint hogy tovább finomítsanak a kódon.
Tudom, hogy mit jelenet ez, mert magam is dolgoztam fejlesztőként, ahol a teljesítmény kérdést magasról tesz*rták, mert az további sok munkaórába került volna.

[ Szerkesztve ]

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#103) DArchAngel


DArchAngel
tag

Valamiért kétszer jelent meg, kérem, egy MOD törölje.

[ Szerkesztve ]

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#104) Alvin_ti4200 válasza Loha (#99) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

"ha mindenki PC helyett konzolon játszana, azzal csak saját maguk alatt vágnák a fát." ezt:)

(#105) mazda626


mazda626
addikt

Ha már feljött a konzol vs. PC vita, akkor leírom én is a magamét. :DDD Nincs semmi bajom a konzollal, okos találmány, aki konzolos biztosan szereti, és megtanulta használni. Nálam konzol=Burnout sorozat. :D Black nevű játékot játszottam rajta, 5p után földhözvágtam majdnem a kontrollert. PC mindenevő, több kevesebb sikerrel, a konzolátiratok szarok és sokszor kell fejleszteni, de fut rajta a Paint. :D

(#106) harry válasza Dr. Romano (#98) üzenetére


harry
veterán

Egy ilyennel már találkoztam valahol, majd lehet komolyabban utána járok. Mert akkor lehet jövőre nem egy full gépcserét rakok be, hanem egy konzolt.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#107) tildy válasza Dr. Romano (#101) üzenetére


tildy
nagyúr

Biztos megvan a maga piaca, én általában teszek az ilyen piaci igényekre. Játékokat kb. két évvel megjelenésük után vásárolok, és egyáltalán nem érzem, hogy hú de lemaradtam volna valamiről .(Farcryt pl. tavaly vettem, és lazán elfut egy ati 9200esen)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#108) Bici válasza WN31RD (#88) üzenetére


Bici
félisten

"...a játék pedig nem szalad el, nem romlik meg."

Sőt, megjavul, mert kijön hozzá jópár javító csomag, újabb epizód, amit egyben lehet megszerezni az eredetivel, olcsóbban árulják, stb.

Konzolt én sohe nem vennék, mert egy forintot sem költenék soha játék alá hardverre. Adott a gép, amin megfelelően tudok dolgozni, és azokkal a játékokkal játszom, amik elmennek rajta rendesen. A legújabb játékok hajhászása helyett meg inkább csajozom. ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#109) Alvin_ti4200 válasza mazda626 (#105) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

erre csak annyit tudok mondani, hogy konzolátiratokkal konzolon kell játszani:) És amik engem érdekelnek, azokat sosem fogják átírni;]

(#110) mazda626 válasza Alvin_ti4200 (#109) üzenetére


mazda626
addikt

Nyáron csak a Burnoutért majdnem vettem Xboxot, végül mégsem lett, bár ahogy nézegetem a sima X-ek árait lehet megérné egyre beruházni. Burnouttal úgysem bírok betelni, főleg a 3. résszel. :D

(#111) Alvin_ti4200 válasza Bici (#108) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

hehe, mondd el ezt azoknak az embereknek, akik még megjelenés előtt letöltik, hogy a szomszéd előtt tolhassák.

(#112) Alvin_ti4200 válasza mazda626 (#110) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Burnout-tal PSP-n játszottam nemrég, nekem annyira nem jött be:B

(#113) Bici válasza Alvin_ti4200 (#111) üzenetére


Bici
félisten

Azokról megvan a véleményem. Ha nem lennék úriember, akkor leírnám, hogy azok impotens, görnyedthátú, agyatlan, töketlen... buták. :D
Még jó, hogy úriember vagyok, és ilyet sosem mondok. :))

ui.: Nem a letöltésre írtam, hanem arra, hogy mindenáron tegnapra kell nekik a játék.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#114) Alvin_ti4200 válasza Bici (#113) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ne is, mert a végén megsértenél, mivel én is ilyen vagyok/voltam:D Sajnos:( Belém nevelte a fogyasztói társadalom és ez szar.

[ Szerkesztve ]

(#115) Bici válasza Bici (#113) üzenetére


Bici
félisten

És azért is érdemes régebbi vidikarit venni, mert azokhoz már van normális driver. Az újakkal mindig baj van.

Alvin_ti4200: Hjú, akkor mázli, hogy nem csúszott ki. :DD

Amúgy én is ilyen lettem volna régen, ha lett volna internetem. Mire lett, rájöttem, hogy marhaság, és a csajok nagyobb élményt tudnak nyújtani. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#116) DArchAngel


DArchAngel
tag

Na, erre mondom én azt, hogy az egész ugyanolyan biznisz, mint, hogy ki játsza először a "énnemtudommilyenjáték"-ot. Még akkor is, ha az a játék tényleg jó. Nem tudom, mi itt a probléma, akinek tényleg ez kell, az vegye a megy legújabb hadvert, és játsza.
Akinek meg elege van az egész "vga hype"-ból, az játszon jó "'öreg", de legalább kipróbált játékokkal.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#117) mazda626 válasza Bici (#115) üzenetére


mazda626
addikt

Gép előtt kamatyolni a barátnővel dupla élvezet. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#118) Bici válasza mazda626 (#117) üzenetére


Bici
félisten

:D Ok, te nyertél. ;)
Főleg, ha valami sztriptíz pókerrel játszol közben a csaj az asztal alatt.

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#119) viharhozo


viharhozo
addikt

Aki unatkozik, az vegyen egy low-end gepet, toltse le tok ingyen a dosboxot meg a Wizardry 7-et, es a kovetkezo 250 jatekora eltoltottnek tekintheto.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#120) kgb79 válasza Wise (#6) üzenetére


kgb79
tag

Szerintem lassan már arra sem lesz szükség, hogy netezéshez tartson az ember egy külön gépet. Megoldható konzollal is.
Talán csak a irodai alkalmazások használatához lesz szükség PC-re, bár egy otthoni felhasználónak akár az online szövegszerkesztők, táblázat kezelők is tökéletesen elegendőek lehetnek.

Üdv: KGB

(#121) Horbal válasza Bici (#115) üzenetére


Horbal
őstag

Ebben van igazság nekem se nagyon fér be a meghajtóba:DDD

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#122) 3psilon válasza dragonfx (#49) üzenetére


3psilon
aktív tag

Nem, egyszer kénytelenek lesznek változtatni. Ma már a pécé tényleg egyre kevesebbet tud felmutatni.

(komolyan, az X360 marhára megérné, ha lehetne rá Linuxot pakolni... persze.... :)) :DD
bár a PS3-ra lehet, és az zsír. Onnantól bármit.)

Egyébként a C2D királyság, a P4 egy radiátor volt ehhez képest. A 8800 sem hangos. Az egész kép halkabb, hűsebb, és egy *elvileg* 250W-os táppal megy. (mikor átmentem a szervízből egy KékHal boltba egy tápkábelért, ingyen a kezembe nyomtak egyet, majd padlót fogtak attól, hogy 250W táp meg 8800GTS... :D ; szegények hiába ajánlottak egy jó tépot, tökjól megy. :) )

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#123) Dr. Romano válasza tildy (#107) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Megvan a piaca bőven! :)
Rengetegen csak az új játékokért frissítenek be egy két új hardverelemet.
Most így a Crysis demó után és a karácsony közeledtével tuti megnő megint a hardverek iránti kereslet. És ugyanez lesz a helyzet, ha megint kijön egy új 3DMark program.
Ezek mind azt sugallják, hogy vegyél a gépbe még pár ezt-azt amitől mégjobb lesz (esetleg mint a haverodé vagy a szomszédé :D ).
Van akire hat ez efféle pszihó "hadviselés" és van akire nem...

Egyébként nem maradsz le semmi fontos dologról. Pl: láttam a Crysis-es topicban, hogy megpróbáltad feltenni, de nem indult.
Hidd el, majdnem ugyanaz mint a FarCry, csak a körítés más és alig fut a gépemen :DDD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#124) Horbal


Horbal
őstag

Mondjuk mikor az ember hozzászámolja konzolhoz a megfelelő tévét (nem junyoszty ugyebár) aminek a felbomtása ráadásul meg sem közelíti a monitorét, plusz az esetleges hangcuccot...akkor már nem is olyan ócsó móka...

Az, meg, hogy a gámék ennyit HW-t megesznek, egy dolog, senki nem mondta, hogy fullon kell tolni, én pl általában 2 évente cserélek teljes rendszert, így általában közepes minőségnél valamivel feljebb tudom állítani az aktuális csúcsgamma grafját, ami nekem elég is, egyszerűen én csak játszom, nagyjából hidegen hagy (sőt néha zavar) a csilli villi...

Milyen jó/összetett RPG, RTS, FPS van konzolra, nem vagyok 8 éves szal az ilyen russoljunk azt lőjünk, meg verekedjünk, ugra bugráljunk játékok naon nem érdekelnek...

A PC meg custom olyan amilyet én akarok/tudok építeni, magam rakom össze, kiveszem beteszem a cuccokat, ami mindig izgalmas ezt szeretem benne...

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#125) Horbal válasza Dr. Romano (#123) üzenetére


Horbal
őstag

Én imádtam a FC-t, de azért azt állítani, hogy a Crysis majdnem olyan egy picit erős...már bocs...szvsz valami istentelen kurva jó... (pedig csak med fölött alig valamivel toltam)

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#126) tildy válasza Dr. Romano (#123) üzenetére


tildy
nagyúr

Starcraft játékélményét úgyse nagyon képes semmi überelni. Hihetetlen, hogy az a játék mennyire leköti az embert, még most , 10 évvel a megjelenése után is.

Horbal: nem is nagyon adnak ki újat annyira gyakran:U

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#127) Horbal válasza tildy (#126) üzenetére


Horbal
őstag

Maradjunk abban, hogy a blizzard gámék, valahogy mindig jók...

[ Szerkesztve ]

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#128) Dr. Romano válasza tildy (#126) üzenetére


Dr. Romano
veterán

"Starcraft játékélményét úgyse nagyon képes semmi überelni. Hihetetlen, hogy az a játék mennyire leköti az embert, még most , 10 évvel a megjelenése után is."

Ebben 100%-ig igazad van! :R Számomra is kult játék!

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#129) Dr. Romano válasza Horbal (#125) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát pedig ez a szigetesdi, yeep vezetés, radarmód, meg szinte minden távcső funkció, stb... már valahonnan ismerős volt :)
Unokaöcsém első kérdése is az volt mikor bejött és látta a játékot: "miezez? a FarCry 2 :D "
Jah még annyi tűnik fel az FC javára, hogy a Cry. csak 800x600-ban mediumon fut nálam rendesen és így sokkal rondább mint az FC játszható felbontásban (1280-ban max + szűrőkkel) ;)

Na, de a demó felett soha sem ítélkezünk, majd ha kijön a teljes! :)

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#130) Horbal válasza Dr. Romano (#129) üzenetére


Horbal
őstag

Ja ez igaz sziget az van jeep az van, csak a story meg a feeling az tök más, már bocs de a konfigodon mire is gondoltál...jé ott vagyunk amiről az írás szólt vagy mi:F

Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

(#131) Dare2Live válasza Alvin_ti4200 (#95) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

az szép, hogy támogatja. szép. wirelest is. ez mégszebb. Még mindig hajamra kenhetem amig nincs rá normális rts azaz pl se starcraft és ki se jön rá starcraft2. (Hogy csak 2 gamet mondjak ami kultusz és egyébként ha jól sejtem messze a világ legnagyobb számban eladott RTSe és az egyetlen olyan játék amit 10 év elteltével is 10milliók játszanak nap mint nap.)

"Jelzem utóbbiból egyre kevesebb van, gyakorlatilag a folytatásokra alapoz minden cég."
Bioshock, Jericho tipikus folytatások. Lost Planet, Tabula Rasa, hellgate london, timeshift szitntúgy. Ja ezek csak az új fps nem folytatások. Soroljak folytatásokat is? quake wars, COD, crysis, battlefield, ut3, meg kisscsillió ue3ra épülő game.
Tényleg egyre szegényesebb a kínálat.

Ezis vicces: "de hát ezt a jövő hardvereire találtuk ki" PCn gamek tömkelege indult és indul így. Aztán jön egy driver frissités és +5-10fps. Mint pl ma az új NV driver crysishez. Aztán nov 16 megjelenik és jön mégegy driver. Megent +5-10fps. DOOM3 uugy indult mint crysis, amíg nemjött ki hozzá az első driver addig 1280ban highen játszhatatlan volt még a 100+Ks csúcskarikkal is. (Aztán 7800nak kellett jönnie, hogy UHn is játszható legyen. :) )

btw ha úgy csinálják meg a gamet, hogy vmi irgalmatlan jó/szép már medium/high kombinációjával is és csak a köv karimmal tudom UHn végignyomni engem nezavar. De belátom jobb lett volna ha kiszedik crsisböl az UHt, mert így csak sirdogál mindenki, meg "van pofájuk"....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#132) Alvin_ti4200 válasza Dare2Live (#131) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

"és az egyetlen olyan játék amit 10 év elteltével is 10milliók játszanak nap mint nap"

Sok lesz abból a nullából, nagggyon sok. Ezzel kvázi aszondanád, hogy a WoW-ot kevesebben tolják, mint a Starcraft-ot, remélem érzed a hülyeséged súlyát:D

Nem tudom az FPS/TPS-eket minek hoztad fel, én az előző hsz-emben is RTS-ekről beszéltem, olvasási készség hogy áll?:U

+5-10 fps az jó lenne, 50%-ot gyorsítana a Crysis-en;]

amúgy nem vagy te egy "kicsit" marketingnyaló naív emberke?:D De most úgy őszintén. Képzeld el mi lesz, ha nem születik több FPS PC-re, szerintem redőnyhúzás.

[ Szerkesztve ]

(#133) Dr. Romano válasza Horbal (#130) üzenetére


Dr. Romano
veterán

Hát nem tudom.... más a story ez igaz. Hogy a feeling más e azt én már nem érzem. Amikor betöltött a játék egyből úgy éreztem magam mintha ismét az FC-al játszanék és ilyen feelinget (bújtam a bozótosban, mászkáltam és autókáztam a tengerparton :DDD ) még egy játék sem adott újra csak ez (vajon miért... :) ).

De megértelek téged is, hisz ez tényleg nem az FC, de a hasonlóság az megvan bizonyos szinten!

"bocs de a konfigodon mire is gondoltál..."

Hát az adatlapon találhatóra :DD

[ Szerkesztve ]

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#134) Mz/ts250@300


Mz/ts250@300
tag

Ha nagy játékos lennék én is biztos beneveznék egy konzolra.
Hisz ha jól belegondolunk a ps2 -re még mindig jönnek az új játékok és kb 7 éve mutatták be.
Az akkor vásárolt,de még joval késöbbi csúcs gamer pc-n mi futna ma el?

A világ egy játszótér, és ezt tudod, amikor gyerek vagy, de valahogy idővel mindenki elfelejti.

(#135) Johnny Cage válasza Dr. Romano (#133) üzenetére


Johnny Cage
addikt

Még az a nagy cseresnyém, hogy én sosem játszottam a Far Cry-al. :U Tehát nekem a Crysis, mint egy zavarbaejtő precizitással kidolgozott akció-sci-fi, nagyon bejött (legalábbis eddig, a demó alapján).

(#136) Dare2Live válasza Alvin_ti4200 (#132) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

10millio+az eladott gamek száma. 1millio körül van a gamerek száma. Legutobbi proleague dőntőnre egyébként kb ennyien voltak kiváncsiak: [L]http://youtube.com/watch?v=LkGGfSJczMM f[/L] 1:03-1:05között pl. egyt nagy stadion ember. hude sok 0ával elirtam....

A redőnyhúzásodra ennyit tudok reagálni:
amúgy nem vagy te egy "kicsit" marketingnyaló naív emberke?:D De most úgy őszintén. Képzeld el mi lesz, ha nem születik több játék PS3-ra, szerintem redőnyhúzás.
Érzed a hülyeséged súlyát?

Nomeg hamár idekevrted WOWot meg PC redőnylehúzást akkor megemlítem, hogy az elmúlt 1.5év(vagy amióta megjelent) legtöbbet eladott játékát mindha nem játszanák túl sokan konzolon. WOW!

Ennyi aszem elég lesz a PC lehúzhatja a redőnyt maszlagodrol.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#137) Alvin_ti4200 válasza Dare2Live (#136) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nem tudom feltűnt-e, hogy PC-re a WoW-on és az FPS-en kívül nem jön semmi. Autós játékból évente kapunk egy NFS-t, stratégiából meg fényévente jön egy épkézláb alkotás. Kérdem én: a többi műfajjal mi van? Akció, platform, verekedős, stb.

(#138) tildy válasza Dr. Romano (#133) üzenetére


tildy
nagyúr

Sikerült beízzitani a laptopon tegnap végül. Első vélemény: farcry , csak rosszabb* grafikával.

*tudom, hogy szebb a grafikája, de ugyanazon a hardveren nem . Tudom azt is, hogy az új videókártyákon gyönyörű lehet... De ahogy látom, igenis összehasonlítható a farcryal...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#139) Tüzi

Ennek az egésznek a pénzlehúzás a lényege =)
Lehet, hogy ez előttem már más is mondta, lusta vagyok olvasni most hsz-eket.
Ilyen társadalomban élünk, csak a minnél nagyobb/csillogóbb/agyonmarketingizált dologok számítanak. Azaz csakis a külsőségek :) Ennek egyik hajtója az EA, "minnél-gyorsabban-minnél-több-szarral-elárasztani-a-piacot" stratégia, mert így emelkedik a részvényárfolyam, így tudjuk lehúzni az embereket. Meg lehet nézni, hogy a Westwood is hova süllyedt... Meg most fog a BioWare is :O :W :W

Érdekes, hogy amíg nekem a HL2 annó 1024ben látványjavítókkal olyan szépen ment, hogy én is meglepődtem, addig az agyonmarketingolt bughalmaz NFS:U (talán a kettő, nem tudom) néha játszhatatlanra beszaggatott 800ban. :)) Minden fél évben kijön egy játék, amihez az éppen esedékes csúcs-cuccok kellenek, hogy elszaladjon 30fps-el.

Tegyük hozzá, kettőn áll a vásár... Amíg a "fogyasztók" (mint villanykörte a hálózatban) fogyasztók lesznek, és nem vásárlók, azaz agy nélkül mennek a marketing/csillogás után, addig a gyártók meg hülyék lennének nem lehúzni őket :) Én is megtenném :))
Ha majd agyilag (főleg nyugaton ugye, ahol van píz mindenre) eljutnak oda, hogy nem veszik meg a csilivili köntösbe csomagolt szart is, és nem fognak újjongani érte, hogy "húúúú de fasza" akkor lesznek majd megint Command and Conquer-ek, NWN-ek, meg BGaE-ek, és ElderScrolls III-ak... addig pedig boldogan vesszük (én nem :) ) a bugos, optimalizálatlan óriásfájlokból álló programot (direkt nem játékot írok) ami 10 órára leköti az embert, és a végén megkérdezi, hogy: Miiiii a szaaaar eeeeez? 8)
Gondolkodni ne kelljen, mert az nem divat, agy nélkül cselekedjünk, egy szálon, mert vezetni kell az embereket, akkor lehet lehúzni őket... jájj...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#140) FlekkeN


FlekkeN
aktív tag

Hát ha választanom kellene egy mario és crysis között a mario-t valasztanám hibába über grafika meg fizika meg ilyenek.
A legtöbb mostani játék inkább már egy technikai demo, hogy mire képes a "legújabb katonai fejlesztés". Egy évben csak néhány játék van ami talán játszható is.
Nem tudom mit gondolnak miért veszünk játékot de sztem ha megnéznék hányan játszanak a counter-strike 1.6 vagy starcrafttal akkor rájöhetnének, hogy a játékmeneten van a hangsúly.

ui.: rossz irányba haladnak

(#141) Johnny Cage válasza Alvin_ti4200 (#137) üzenetére


Johnny Cage
addikt

És a kalandjáték? A Vampyre Story már évek óta a vitrinben van, mert nem találnak egy merész kiadót, aki be mer vállalni egy már nem annyira divatos játékműfajt... vagy a Psychonauts miért bukott két éve, amikor az évtized legjobb játéka?

(#142) Keitaro válasza Mz/ts250@300 (#134) üzenetére


Keitaro
addikt

Ne is mondd, nagy problémám, hogy itt a PS3, de kijött idén még pár _must have_ játék PS2-re XD
FF XII megvolt, Okami bár tavaly jött csak mostanában játszom vele, és akkor még ott vannak az ilyenek mint a Rogue Galaxy :DDD (és ezek játékideje nem 5-10 óra)

(#143) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az új konzolokhoz PS3 X360 full HD tévé is kell, hogy kihasználd a képességeiket. :O

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#144) philoxenia válasza Mz/ts250@300 (#134) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az összes flash játék például. :D
Melyik konzolra tudsz Te is játékot írni ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#145) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Az autós játékokban pedig a valódi a legdrágább. A benzin ára az egeket veri, az ütközések pedig marha drágák. Csak egy nyulat ütöttem el, a ködlámpa felfüggesztése tört csak le, mégis kb. 15k. ;]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#146) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A konzolok vevőköre játszani akar elsősorban, a PC-s csúcsjátékoké pedig nem kis részben föl is akar vágni a hardvere képességeivel.

A játékok értékét pedig elsősorban az összes játszható idő adja.Ha háromszor végigjátszol is egy játékot egyéni módban, a más emberrel játszható változatosságot nem tudja adni egy játék sem.
A világ egyik legjobb játéka a sakk, elég régen tartja magát, a hardver pedig a legolcsóbb és nem avul el. A tévében közvetített játszmákat pedig milliók nézik.
A PC-re fejlesztett játékok pedig mindig innovatívabbak lesznek a konzolosaknál.
Azonkívül nem a PC vevőköre fogy, hanem a konzoloké szaporodik gyorsabban. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#147) ftc


ftc
nagyúr

Beleszólok egy kicsit ah nem baj :)

a CPU gyártók is rossz felé mennek. Lásd 4 mag 8 mag stb...A Párhuamos számoltatás elég nehezen egoldható s előbb felekllene nőni a programozóknak hozzá. Továbbá egy egszerü progin soha nem fog gyorsulni... A több magos út nem jó...

GPU gyártók

AMD elindult egy úton, a többmagos GPU-k felé.... nagyobb s job út lenne ha lego seróen összelehtne rakni a GPU-t.
Elmélet: Lenne egy olyan beleépitve a GPU-ba ami kiszolgállná az alap 2D,3D-s dolgokat de addig a többi részt lekacsolná. Ha szükségünk lenne nayobb tejesitményre akkor fokozatosan felkapcsolná a többi részegységet is,de csak annyit amenynire szükség van. S nem lenne ekkora gond a foygasztással.

Játékok: vicc amit művel ap iac...bughalmazok jönnek ki a kiadóknak köszönhetően..

(#148) Alvin_ti4200 válasza philoxenia (#143) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

full HD? minek?

(#149) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Mondjuk PC-n is játszható a Crysis 640x480 -ban. :))

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#150) Alvin_ti4200 válasza philoxenia (#149) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

egészségedre:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.