Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Egyetértek. Én ettől a dologtól úgy próbálok elzákózni, hogy megmaradtam egy 5-6 évvel ezelőtt csúcsgépnek számító masina szintjén. Új játék nem érdekel, ha már grafika és izgalmas sztori kell, ott a valós élet. A régi játékok ugyanazt az élményt nyújtják számomra, mint az újabbak, ha nem tekintem a grafikát. Ha meg mégis érdekel valami, akkor egyszer a távoli jövőben majd beszerzek egy most jó teljesítményűnek tekinthető laptopot, aztán azon játszom a mostaniakkal. :)

(#3) DArchAngel


DArchAngel
tag

Tény, hogy sokat lehetne optimalizálni a játékokon.
Sőt, magán a legtöbb PC-n használt Windows-on is. A Windows-t az menti fel, hogy mindenféle konfiguráción mennie kell, minden hülye plug-n-play vacakkal is.
A játékoknál egyszerűen nincs pénz és idő az optimalizálásra. Kevés fejlesztő cég engedheti meg magának, hogy - mint például a Blizzard - hosszú évekig dolgozzon egy játékon.
A játék méretének növekedése a grafika minőségével és mennyiségével (változatosságával) magyarázható leginkább. Több ezer, 32 bites színmélységű, nagyfelbontású kép sok helyet foglal.

''Hand of fate is moving, and the finger points to You...''

(#4) (Kolombusz) válasza Kalandor (#2) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Én is ezen gondolkozom.
Szombaton megyek is kipróbálni egy X360-at F.B.I kollégánál.

(#5) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

Jaja, én is egyetértek veled. Botrányos az az igénytelenség, ahogy a mai játékokat kezelik. Ugyanolyan dömping van ezekből is, mint a szarabbnál szarabb amcsi filmeknél, és nem számít sem a minőség, sem történet, játék/filmélmény.
Persze, hogy nagyobb hely kell nekik a sokkal részletesebb textúrák stb miatt, na de két 2rétegű DVD azért bőven túlzás.
Sok játék azért ekkora, mert - mint mostmár - a legtöbb játékot konzolra írják, és egyszerűen alátesznek egy emulátort (lásd silent hill széria) és mivel van bika CPU bika GPU gyors és olcsó ramok, nem beszélve az olcsó winchesterekről egyzserűen nem érdekel senkit, hogy egyébként full optimalizálatlan, igénytelen meg egyébként is vegyél új gépet. Nagyon bosszantó, de ezt az üzletpolitikát tükrözi az MS is, mit lehetne várni akkor a játék kiadóktól..?
Meddig jó volt egy S3, TNT, de még a GeForce 2 is, mostmeg minnya baxhatom ki a 8800-amat. Zsír! :W

[ Szerkesztve ]

(#6) Wise válasza Kalandor (#2) üzenetére


Wise
tag

:K
Karácsonykor meg is próbálok szert tenni egy wii-re vagy egy xbox-ra, netezni meg majd összerakok egy gépet...

(#7) omani


omani
tag

Én sem fejlesztem már a gépem, egyedül COD1-el játszok azt pedig viszi 1680x1050 full grafikán 125FPS-el a 7600GT.

http://www.flickr.com/photos/diego_rivera/

(#8) venember83


venember83
nagyúr

Sajnos egyet kell ertsek, a jatekok egyre gyengebbek s tobbet foglalnak, ugy a hw- mint a sw-gyartok pottyantanak rank magasrol, de nem gond, vissza fog ez utni. Kulonben jelenlegi "csucsgepemnel" ulok s szamomra meg is fog ez maradni jo ideig ebben a konfiguracioban, C'N'Q-el mar pont jo a sebessege :))

[ Szerkesztve ]

(#9) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

csak Kalandort tudom idézni:) Ezért vettem meg szombaton a PS3-mamat:R

(#10) _Scythe_


_Scythe_
aktív tag

De konzolra meg szar játékok vannak.
Olyan nekem a legtöbb konzol játék, mint a McDonalds kaja: mű, szar, és nem elégíti ki az "éhséged". Épp ezért tetsznekek egyre kevésbé a PC-s játékok is. 1000x cenzúrázott Manhunt 2, NFS-szerű falról lepattanó autók stb. stb. Call of Juarez volt az 1ik, amin nagyon berágtam: vadnyugati "kóbojos-indiános" vér és erőszak nélkül. Eygszer tűzharcban ledurrantottam véletlen a lovamat :), erre meghaltam, és újratöltötte az előző állást, mert ebben a játékban nem tolerálják az erőszakot. Hát beszarok. Akkor csináljatok sakk játékot, vazz! Mondhatnám a MOHA Airborne-t is. Háborús játék vér nélkül. Ez tényleg nevelő hatású, és kevésbé ártalmas. Pff!
Ezzel persze nem muszáj egyet érteni, csak nekem ez a véleményem.

(#11) Cloud_s válasza _Scythe_ (#10) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Arányaiban kb. egyforma mennyiségű szar játék van konzolra meg PC-re.
Ja, hogy neked a cenzúrázatlan Manhunt a "játék":(..... Akkor nem szóltam.:)

(#12) dabadab válasza Kalandor (#2) üzenetére


dabadab
titán

Szerencsere azok nem fogyasztanak egyre tobbet egyre hangosabb hutessel (mert teljesen mas cegek gyartjak a komponenseiket, mint a PC-kbe valokat) es a jatekokat sem azok a kokany cegek irjak, mint PC-re, igy azok se lesznek egyre nagyobbak.

;)

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#13) Alvin_ti4200 válasza _Scythe_ (#10) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

most kvázi felsoroltad a szar PC-s játékokat;] Ilyet mondani, hogy konzolra szar játékok vannak...nem az X360-ból kéne kiindulni:P Csak pár nevet hadd említsek, ami kihagyhatatlan (PS3):

Motorstorm
Heavenly Sword
Ratchet & Clank: Future
Conan
Uncharted: Drake's Fortune
Resistance
Folklore (nekem mondjuk ez nem jön be, de sokan szeretik)
...

[ Szerkesztve ]

(#14) Alvin_ti4200 válasza dabadab (#12) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

:C

(#15) _Scythe_ válasza Cloud_s (#11) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Nem, csak mivel ebben a témában vagyok otthon, nyilván innen mondok címeket, de biztosan megvan a konzol RPG light, RTS light, passziánsz light... de azokat nem vágom annyira.
ezenkívül nem az a lényege a hsz-nek, hogy mennél több vér legyen egy játékban, hanem - akkor maradjunk a manhunt-nál A Manhunt vér nélkül kb olyan, mint a NFS kerekek nélkül...

[ Szerkesztve ]

(#16) Cloud_s válasza dabadab (#12) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Igaz, hogy a komponenseket ugyanazok a kókány cégek gyártják, de az ésszerű tervezésnek köszönhetően jóval halkabb egy PS3, mint egy átlag PC. De talán még az X360 is...

A játékokat meg NEM ugyanazok a kókány cégek gyártják. ;) (Persze azok is megtalálhatóak, ha valaki nagyon rosszat akarna magának...:) )

_Scythe_:
Igen, RTS valóban nincs. De PRG konzolon van csak igazán! Passziánsz, hmmmm :D

[ Szerkesztve ]

(#17) _Scythe_ válasza Cloud_s (#16) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Ja és a checkpoint-os save-eléstől megőrülök :DDD (Lásd Airborne)

(#19) Cloud_s válasza _Scythe_ (#17) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Én meg az "F5-quicksave"-től őrülök meg. :D Nem árt egy kis kihívás...

(#20) dabadab válasza Cloud_s (#16) üzenetére


dabadab
titán

"az ésszerű tervezésnek köszönhetően jóval halkabb egy PS3, mint egy átlag PC"

Ha valakinek normalis gepet vesz, nem pedig vmi osszetakolt borzalmat, az se lesz igazan hangos.

"A játékokat meg NEM ugyanazok a kókány cégek gyártják. ;)"

A nehany platform-exkluziv fejlesztot (Nintendo, Square Enix, Polyphony Digital) leszamitva ugyanazok - es hat pl a Gran Turismo sem lett kisebb az idok soran.

Kalandor: igen, a Wii az, ami kilog a sorbol, miszerint elsosorban nem a technologiai fejlettsegre gyur, hanem arra, hogy szorakoztato jatekot csinaljanak.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21) ollie


ollie
MODERÁTOR

(Kolombusz), grafikai optimalizáción mit értesz? Hogyan lehetne rajta spórolni? Én speciel kevesebb és/vagy rosszabb minőségü textúrát tudnék elképzelni, de ezzel egyértelműen romlana a grafika minősége.

A GPU-k melegedése megint más tészta, hiszen a számítási teljesítményük jóval nagyobb, mint a CPU-ké.

[ Szerkesztve ]

***

(#22) Cloud_s válasza ollie (#21) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Lehetne használni procedurális textúrákat. Ez nem egy letárolt kép, hanem megadott paraméterek alapján generált minta. Nem mindenre jó (arcokra pl. nem), de parkettát, kősziklát meg ilyeneket lehet vele nagyon szépet csinálni.:)

(#23) Frenky87 válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


Frenky87
aktív tag

nem flamelni akarok, de ez tipikus PS fan gondolkodás.. az, hogy konzolra szar játékok vannak, nem az X360 hibája (mellesleg szvsz nagyon is jó játékok vannak konzolra. Csak az FPS őrültek nem látják alternatívának a konzolt).

Mondhatnám, az X360 lehúzása után, hogy te meg majdnemhogy felsoroltad a PS3 játékpalettát (éves EA "slágereket" kivéve).

Kár vitázni azon, hogy Konzol (PS3 vs. Wii vs. X360) VS. PC.

///

(#24) edgR


edgR
őstag

van 1 szint, aminel mar nem lehet jobban optimalizalni. ahogy azt az iment ollie kollega is emlitette. kulonben marad a minosegbeli romlas. engem inkabb a csusztatasok zavarnak, ha mondanak egy idopontot akkor azt tartsak be, vagy ne mondjanak, es akkor nincs az, hogy mar megint csusztatta a megjelenest ez es ez a kiado.
egyebkent minden terulet raallt erre a hulladek marketingre, ami nem tul jo elojel. mindenesetre ebbe a pc vs konzol vitaba sztem ne menjunk bele, szvsz nem ez volt a celja a cikkironak.

(#25) Alvin_ti4200 válasza Frenky87 (#23) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

már ne haragudj, de nem én mondtam, hogy konzolra szar játékok vannak...azt meg pláne nem én mondtam, hogy az X360 miatt szarok:U

Szerk: PS3-ra kb. 50 játék van. XboX-ra több, de egyik sem vonz. Gears of War jön PC-re, Lost Planet már megjelent, Halo 3 meg nekem nagyon nem...nem akarok megbáántani egyetlen Halo fant sem:)

[ Szerkesztve ]

(#26) Frenky87 válasza Cloud_s (#22) üzenetére


Frenky87
aktív tag

de ez egy teljes játék esetén gondolom nem kevés erőforrással jár... és akkor megint ott vagyunk, ahol a part szakad... vagy teljesítmény, vagy a méret (nézőpont kérdése, az is valamiféle teljesítmény) növekedésével jár.

Habár nincs konzolom (Wii-t kivéve volt már mindegyikkel dolgom), szerintem is a Wii (és a nintendo) megoldása a jó.

Inkább legyenek kreatívak a nagy játékgyártók, mint borzalmas gépigénnyel, eszméletlen grafikával egy unalmas játékot adjanak ki. Sokkal többet megvesznek majd a termékből. Ez látszik a PS3 és a Wii eladási mutatóin is.

///

(#27) (Kolombusz) válasza ollie (#21) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Hogy őszinte legyek, nem vagyok sem programozó, sem grafikus.
De kétlem, hogy 6-8 óra játékidőhöz 12 gigabájtnyi összetevő kéne.

(#28) Frenky87 válasza Alvin_ti4200 (#25) üzenetére


Frenky87
aktív tag

_Scythe_ kommentje + a tiédre válaszoltam egyben. Bocs ha félreérthető volt.

///

(#29) Cloud_s válasza Frenky87 (#26) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Azt nem tudom mennyire dobná ez meg a CPU/GPU használatot...
De itt egy kis játék (FPS), érdemes kipróbálni. 96 kilobyte(!!) az egész, néhol igen durván tud kinézni és nem kell hozzá nagy gép.
.kkrieger

(#30) concret_hp


concret_hp
addikt

nekem csak a procim zabálja az áramot :D
videokártya az gef2 passzív hűtéssel :D még csak nem is réz...

de azért lassan kénytelenek lesznek elmenni a fogyasztás kordában tartása irányába, mert azért ha 5-600 wattot fogyasztana egy gép az egyrészt a villanyszámlát is durván megdobná, másrészt meg nyáron lehetetlen lenne megmaradni mellette (ugyebár hőteljesítményben távozik a felvett energia döntő része) és hát azért az elektronikának se tesz jót ha 80-90 fokos mert nem tud hűlni...

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#31) ollie válasza Cloud_s (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Beszéld meg a fejlesztőkkel. ;)

***

(#32) ollie válasza (Kolombusz) (#27) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A 12GB nyílván túlzás és eszement dolog.

***

(#33) ollie válasza Cloud_s (#29) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egyébként úgy rémlik, hogy ezek az arcok csináltak is egy komplett játékot, még a Steam-en is árulják. Most nem emléxem a címére, majd megkeresem.

***

(#34) dabadab válasza Frenky87 (#23) üzenetére


dabadab
titán

"Csak az FPS őrültek nem látják alternatívának a konzolt."

Strategiabol sem all tul jol, szimulatorok (par autost leszamitva) nincsenek, meg ugy egyaltalan olyan jatekok, amikhez a default kontroller nyujtotta lehetosegeknel tobbre lenne szukseg, ill. a user-genrated tartalom teren is eleg rosszul all.

DRM is theft

(#35) dabadab válasza ollie (#32) üzenetére


dabadab
titán

"A 12GB nyílván túlzás és eszement dolog."

Nem is olyan regen biztos volt, aki a 12 MB-rol is ezt mondta volna. Most tenyleg azon van mindenki kiakadva, hogy mennyi adatot tarolnak a jatekhoz? Hat nem tok mindegy?...

DRM is theft

(#36) Keitaro válasza Frenky87 (#26) üzenetére


Keitaro
addikt

A Wii egy szimpla kis parti masina, kb egy kezemen megszámolható normális játékkal rá. Egyre több olyan hírek van, hogy a tulajok nagyrészének csak porosodik, mert a régi játékot unja, normális új nincs, ugyanannyi pénzt meg nem akar kiadni egy játékért amire roszabb ez a kontroller és még 6x randább is.

Az eladások az iszonyat jó marketingre vezethetőek vissza főleg, nagyon betalált a Nintendo azon a fronton szvsz. Nem akarok megsérteni egy Wii-fant sem, ez az én véleményem. Szerintem pofátlanság egy feltupírozott GameCube-ot ennyiért adni :)

Hogy a cikkhez is szóljak a PC-s vonnallal én is egyet értek, nagyon "viccesnek" tartom a szerencsére még nem kellő, de akkor is ilyesztő jövőt felfestő 1kW-os tápok megjelenését. Azt hiszem a konzol mellett még egy idieg marad az X800-am :S

(#37) Keitaro válasza dabadab (#34) üzenetére


Keitaro
addikt

Stratégia és FPS amíg nem kötsz rá egeret szerintem is. A többi elég kis réteg, autós témában szimulátor PC-re sincs sok, arcade meg rengeteg van konzolon. User generated tartalom remélhetőleg nemsokára változni fog, bár PC-n se nagyon élek vele

(#38) _Scythe_ válasza Frenky87 (#28) üzenetére


_Scythe_
aktív tag

Az voltal, senki nem beszélt konzol vs. pc-ről rajtad kívül, csak annyit, hogy nem biztos, hogy mindenkinek bejönnek a konzolos játékok. ;) (pedig nem vagyok FPS őrült sem ;)

[ Szerkesztve ]

(#39) JoeYi


JoeYi
őstag

sztem egy jó irány lenne, ha a régi cuccokat kiadnák új gyártástechnológiával. PL egy 45nm 6800, vagy egy 45nm P4 3GHz jelentősen kevesebb hőt nyomna, mégis használható konfigot eredményezne.

(#40) Overlocker


Overlocker
veterán

Leginkább a gyors értéktelenség zavar...bár már 2001 környékén is megvolt ->fél év -50% esés egy adott vga árából... Az optimalizáció meg külön fejezet...

(#41) Alvin_ti4200 válasza JoeYi (#39) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

szerintem ha valaminek, akkor ennek van a legkevesebb értelme. Egy P4-nél kevesebbet zabál egy Core 2 és ki tudja hányszor gyorsabb.

(#42) ollie válasza JoeYi (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A P4 már a minimum szükséges proci egy játékhoz (lásd Crysis). Minek ragadnánk le egy elavult technológiánál?

***

(#43) Wise


Wise
tag

Ebből a szempontból lehet jó irány a travian meg a ogame stb. ahoz nem kell jó gép és hosszú a játékidő az meg h mennyi játékélményt nyújt azt dösnte el mindenki magának mindenesetre sokan játszák bár én unalmasnak tartom. Valószínű az is hanyatlani fog egy idő után és csak nagy jóindulattal nevezhető szerintem élvezhetőnek.

[ Szerkesztve ]

(#44) Bici válasza Cloud_s (#22) üzenetére


Bici
félisten

Tökéletesen igazad van... abban, hogy kevesebbet foglal.
De elég durván megeszi a procit/videokártyát.
Melyik az olcsóbb, a számítási teljesítmény, vagy a tárolókapacitás?
Persze, nem védeni akarom a 12gigás játékok készítőit, de nem a generált textura a kivezető út sztem.
Én a problémát úgy oldom meg, hogy elmegyek bringázni. :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#45) misx


misx
senior tag

Egyértek szintén.
Itt van pl. a Crysis, rohadék medium shadersszel épp hogy elmegy, szerencsére low objects-szel - a többi fele low, fele medium - megvan a 20-30 FPS. Nehogy már SM2-be nyomjam egy Gef7-esen... Szal egy picit kellett volna csak többet foglalkozni vele. Anno azt mondták azért kell várni rá, mert optimalizálnak, na el tudom képzelni, mi lett volna, ha ennyit sem szórakoznak vele. :B

(#46) QuippeR válasza Keitaro (#36) üzenetére


QuippeR
tag

Aki azért vette a Wii-jét, hogy majd heti 40 órát játszik rajta egyedül, az persze hogy nem elégedett vele. Aki viszont már vételkor is tudta, hogy miért jó a Wii, azt meg szerintem állatira nem érdekli, hogy single playerre előveszi-e egyáltalán valamikor. (Ha meg mégis, akkor akár csak a Zelda, Metroid, Resi hármassal simán játszhat 120+ órát.)

Pofátlanul magas ár meg nem létezik. Olyan ár létezik, amin megvesznek valamit, meg olyan amin már nem. A Nintendonak sikerült az előbbit eltalálnia.

(#47) ollie válasza misx (#45) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Low end videokártyád van (és már a procid is szinte oda tartozik). Mégis mit vársz, max grafikán fusson nálad a Crysis? :U

***

(#48) heihachi válasza Alvin_ti4200 (#13) üzenetére


heihachi
addikt

Motorstorm, mint kihagyhatatlan játék? :F Tipikus "konzol-gagyi" kategória.

"Lehet a Shift 2 már realisztikusabb mint a valóság" by NOD

(#49) dragonfx


dragonfx
veterán

egyetértek igazad van,ténylega pc iparnak 1x vége lesz saját maguk csapdájába csúsznak bele egyre mélyebben.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#50) Cloud_s válasza dragonfx (#49) üzenetére


Cloud_s
aktív tag

Ezt már nagyon sokan sokszor megjósolták, de valami mindig kirántja a szarból. Legutóbb az MMO.
Nem rossz platform a PC, nekem csak a japán játékok hiánya fájó pont...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.