Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Ez a mai fiatalság... "legalja" (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) ollie


ollie
MODERÁTOR

Egyetértek veled. Meg kéne próbálkozni feljelentéssel zaklatás miatt. Ti hárman tudtok tanuskodni ellenük, és ha rögtön egy ilyen eset után bementek az örsre, akkor még időben ki is tudják mutatni a vérükben az alkoholt, meg az esetleges drogot is (az alkohol még másnap is kimutatható, meg gondolom a drog is). És mivel ők fiatalkorúak, alkoholt sem ihatnak, tehát ez is rossz pont.
Valamit csak lehet kezdeni.

***

(#2) h_rowley válasza ollie (#1) üzenetére


h_rowley
tag

Nem fogod elhinni, de Bács-Kiskun megyében Baján van a legfejlettebb térfigyelő kamerarendszer stb.. szted ér valamit? Am azt sem lehet, h bemész a rendőrségre, mert utána, mégnagyobb félelemmel mehetsz majd valamelyik szórakozóhelyre a nem túl sok közül, h mivan ha ottvannak azok...

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#3) Kokkantas válasza ollie (#1) üzenetére


Kokkantas
aktív tag

Ebben az országban? Ne hülyéskedj... Itt a rendőrök nem tesznek semmit sem, még akkor sem, ha kéne nekik, csak az autósokat tudják cseszegetni.

(#4) bacsis válasza Kokkantas (#3) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

ehem, ez nem mindíg így van! Maradjunk a "többnyire" jelzőnél!
Elmsélek egy gyors sztorit, ha megengeded, megengeditek!
Épp nagybevásárlás után az Auschan parkolójába rakodjuk teli a kocsit a vásárolt finomságokkal, egyszercsak felkiállt valaki, hogy kapják el, tolvaj! ellopta a pénztárcát!
Nagy üldözések a parkolóban a kocsik közül.. látom ám a pénztárca a földön, kb 20m-re tőlem mondom utána viszem az úriember után (azt hittem övé a pénztárca)! Hű de ismerős ez a pénztárca, pofátlanság vagy nem, de én belenézek, és akkor láttam, hogy a kedvesem iratai vannak benne, tehát a mi pénztárcánk volt az!
Elkapták a 14éves!!!!!!! tolvajt, kiderült, hogy egy civilben lévő rendőr látta az esetet, hogy próbál minket kirabolni. és egyből a segítségünkre sietett, ráadásul munkaidején kívül!
Szerencsére megúsztuk a dolgot, gyors feljelentés a rendőrségen stb...
szóval vannak segítő kész emberek, rendőrök!
Másik gyors történet, leállít a rendőr, igazoltatás, semmi extra... én kiszállok a picivel, mert már nyűgös volt.. kérdezi a rendőr: beteg a pici?
mondtuk nem, csak már nyűgös, mert este van, fáradt és éhes.
a rendőr abba a pillanatba vissza adta az iratokat, s mondta hogy akkor fel sem tart minket, siessünk haza... Ő is nagyon rendes volt velünk :R

(#5) KoPy89


KoPy89
tag

Tipikus, jön majd kutyára dér, várjátok ki, egyszer rosz emberbe fognak belekötni és nem csinálnak többet ilyet :)

(#6) shtml válasza ollie (#1) üzenetére


shtml
őstag

Hadd pontosítsak: Fiatalkorúaknak valóban tilos alkoholt kiszolgálni, de az már nem igaz, hogy a fiatalkorú nem fogyaszthat alkoholt. A drog már más dolog, mivel a drog "alanyi jogon" tilos.

A feljelentés sajnos kétélű dolog. A feljelentett személy ugyanis azonnal megkapja a feljelentő adatait (pl. név, lakcím), de a feljelentő ugyanezt nem tudja meg a feljelentett személyről, ill. csak az ügy későbbi szakaszában. Így aztán jó eséllyel kiteszed magad a garázdák és haverjaik bosszújának.

Arról nem is beszélve, hog a garázdák többen vannak, ami egyben több tanúvallomást is jelent - ellened. Szar ügy, de a törvények a bűnözőket védik. :(

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#7) tiv83us


tiv83us
veterán

Tudom nem vag ide, de meg lehet kerdezni, hogy miert jobb az utcan kajalni, mint a jo meleg arra kijelolt helyen?

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#8) Morden24


Morden24
nagyúr

Erre nem lehet mást mondani, ki kell alakítani egy olyan stílust, hogy leoltás után inkább békén hagyjanak, és feleslegesnek tartsák a további kötekedést. Verekedni semmi értelme, hacsak nem te is egy hasonlóan nagyszámú banda épületes tagja vagy, mert ellenkező esetben több bajnak teszed ki magad, mint amennyit megér egy ilyen kis csipszar felképelése.

Eddigi tapasztalatom alapján a lenéző ignorancia igencsak jó fegyver ezek ellen, főleg, ha láthatóan idősebb vagy. Általában ha látják, hogy a banda méretétől meg a kemény dumáktól nem kezdtél el idegeskedni meg aggódni, akkor visszafogják magukat.

Na persze ez sem mindig válik be. Meg kell tanulni kezelni ezeket a helyzeteket, amúgy meg megnyugtatlak, hogy nemcsak minden városban, de minden más országban is bőven van ilyen.

Sectumsempra - For Enemies

(#9) No-kia


No-kia
őstag

mi eger egyik utcáján mentünk a széchenyi út mellet mikor két (román fiatal ember) srác jön oda hogy mi miért füvezünk itt? mikor még csak nem is cigizett senki, elkeztük ezt nekik magyarázni de az egyik elő vett egy kést és haverom oldalához nyomta, de jött egy kocsi és elmentek, mindez nappal , 2 órakor, miket képzelnek ezek? remélem hogy a lőfegyver hordásnak nagyon szigorú feltételei vannak, mert ha nekem egyszer lesz..és nem ez az első esett, amikor ilyen származású emberek kötnek belém, már nem érzem magam biztonságban lasssan sehol, és még nem láttátok mi folyik az autóbuszváróteremben, anyum pénztáros így miden nap látom mit művelnek, felháborító,és őket védik a törvények :((( :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#10) Kloden


Kloden
senior tag

100%-ban egyetértek veled, csak remélni merem hogy egyszer egy kicsit agresszívebb emberbe kötnek bele aki félkézzel elintézi a kis férgeket.
Gusztustalan hogy a kis szarosok azt hiszik ők a világ közepe pedig ha ráeszmélnének... a legalja. :(

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#11) anulu


anulu
félisten

tapasztalat alapján egy laza füles után is úgy futnak sírva ezek a köcsögök (sorry mindenkitől, jobb kifejezést nem tudok rájuk), mint akit életbevágóan megfenyegettek.

szerencsére belém ritkán kötnek (2m, 110kg, 47-es bakancs), de ha meg igen, onnantól jogos önvédelem. ha kirúgom pár fogát, legalább megjegyzi, hogy ezt nem kéne. ennyi. máshogy nem lehet hatni rájuk.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#12) gergobaby válasza shtml (#6) üzenetére


gergobaby
aktív tag

Névtelen bejelentés/feljelentés? :U ( Vagy ilyen nincs? )

(#13) Gerisz


Gerisz
addikt

Drága jó rendőr barátom azt mondta, hogy egy falakon tökéletesített könnygáz!
Megnézetem vele mi az a mennyiség ami legális magadnál hordani és durr a pofájába.
Olyan hatása van, hogy a gyengébbek fetrengve hányják össze magukat, az erősebb "darabok" is megszenvednek vele.

Nekem is előfordult, hogy volt ilyen kis buta iskolás kemény gyerekkel dolgom. (még csak 26 éves vagyok, 114kg és 198cm magas viszonylag jó testfelépítéssel, de ez nem a társkereső ;] ) Aztán mikor megkérdeztem közelebb lépve, hogy mi a problémád édes fiam, akkor nyifogott, hogy jaj ne bánts én nem mondtam semmit. Idióták, én az ilyenek miatt utáltam meg a szórakozóhelyeket is.
Keményre issza magát!

gergobaby: van, csak odamennek igazoltatni és csókolom. mást nem tehet míg "komoly" bajt nem csinálnak.

shtml: én úgy tudom nem adhatják ki az adataidat a másik félnek, csak ha megengeded.
nyilván nem peres eljárásról csak a feljelentésről beszélek

[ Szerkesztve ]

(#14) Narxis válasza gergobaby (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Persze, hogy van.

Thanos was right.

(#15) ddekany válasza Kloden (#10) üzenetére


ddekany
veterán

"azt hiszik ők a világ közepe pedig ha ráeszmélnének... a legalja."

Ahogy vesszük... Egyfelől, mindenkinek jobb lenne, ha mindenki normálisan élne, tehát még annak is, aki azt hiszi, hogy ő most itt nyerő azzal, hogy szopat másokat. Végső soron nem fogja magát jól érezni, szar sötét élete lesz, hiába növeszt mellé 500 km-es arcott a kis szarhegy, hogy voáhhh ugyanmá ő szarik mindenbe. Másfelől, bejön a számításuk bizonyos értelemben, a "rendes emberé" meg állatira nem -- utóbbit kirabolják, megerőszakolják, akármi, előbbi meg ingyen él meg kiőrjöngi magát. Aztán persze az a helyzet, hogy ez a stratégia csak azért működik ilyen jól nekik, mert a felsőbb vezetés direkt hagyja, sőt, segíti, bíztatja a jelenség terjedésé, anélkül ez nem lenne életképes. Ez egyben persze azt is jelentheti, hogy ha már elvégezte a feladatát az agresszív majomseregek, akkor nagyot koppanhat. Nagyon nagyot.

[ Szerkesztve ]

(#16) Skizz


Skizz
addikt

Engem meg az háborít fel, hogy mindig mindenki általánosít. Ez nem a mai fiatalság, hanem a mai fiatalság egy romlott, léhűtő és semmirekellő része. Ennek megfelelően kérném a címet megváltoztatni.

(#17) ddekany válasza Skizz (#16) üzenetére


ddekany
veterán

Jogos!

(#18) Morden24 válasza Skizz (#16) üzenetére


Morden24
nagyúr

Teljesen igaz, ahogyan az is, hogy nem a többség a gyökér.

Csak éppen a hangos paraszt ordítása mindig elnyomja a normális többség beszédét.

Sectumsempra - For Enemies

(#19) Xmodule válasza anulu (#11) üzenetére


Xmodule
őstag

Egyetértek. :)

Azért jó mazochistának lenni, mert ha rossz, akkor jó. De ha meg jó, akkor rossz, tehát jó.

(#20) Z-o-t-y válasza Skizz (#16) üzenetére


Z-o-t-y
tag

Szerintem is jogos, azomban a cikkel minden szavával egyetértek és átérzem, de, fiatalság valóban kevés(bár egyre több) százaléka ilyen semmirevaló, csak hogy a 95% elsétál melletted este, a maradék 5% meg belédköt, persze, hogy az tűnik ki. Ezzel isten ments nem akarom védeni őket, hanem azokat akik nem olyanok.

http://instagram.com/_doublez_

(#21) DemonDani


DemonDani
addikt

Sajnos ez van, a 13-14éves lányok kurv*skodnak holott olyan csúnya némelyik hogy ha lemegy a bányába a szén feljön, a hüly- gyerekek meg kemények mint a 2éves aszaltszilva... Belém is belém kötöttek szórakozóhelyeken miután "kénytelen voltam" olyan barátokat is beszerezni akik mindig "kéznél" vannak... (és lehet minket magyarokat ilyenkor rasszistázni)
Bizony nem magyar állampolgároknál ez is mint minden más, korábban kezdődik. Egy másik esetemnél, az orvosi rendelő (!!) közepén kezdett el szidni a magyarságom miatt, egy 10!! ismétlem TÍZ!!! éves nem most barnult, KISLÁNY! És felettéb hangoztatta, hogy ők nagyon gyűlölik a "magyar káposztákat"... nem tudom náluk ez mit jelenthet de nem is érdekel inkább. Barátnőmet és egy barátnőjét pedig kővel dobálták meg fényes nappal az utcán. (szintén pisis fekáliák...)
És ne bántsd a kisebbet, meg ne legyél rasszista. Mikor nem te bántod őket hanem a kicsik téged, és nem te gyűlölöd a "barna magyarokat" hanem ők téged. De te! Te halottad már hogy egy ilyen "barna magyarra" mondják hogy rasszista? Velük kapcsolatban ismeretlen ez a "fogalom" aminek a jelentését épp ezáltal megkérdőjelezném hogy tudják-e.
Persze azt már ne is említsük, hogy mindezt el kell tűrnünk. Ugyanis a törvény keze csak addig ér ahol mi tartózkodunk...

És akkor tisztelet a kivételnek mert az mindig lesz, van, és volt.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#22) ddekany válasza DemonDani (#21) üzenetére


ddekany
veterán

Jaaaaj mááÁÁÁr! De hát mindenki tudja, hogy csak a bőrszínük miatt utálod őket! :DDD

(#23) DemonDani válasza ddekany (#22) üzenetére


DemonDani
addikt

aham... XD csak azért amugy tök rendesek és segítik az államot a munkájukkal... hagyjuk már. Ritka a rendes sajnos... mint a fehér holló.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#24) BloodRay válasza DemonDani (#23) üzenetére


BloodRay
veterán

Szerintem most nem ebbe az irányba kellene haladni...
A cikkben szó nem volt ilyesmiről.
Gyanítom sebtiben meg fog jelenni Racecam.

"A gép pentium 4-es. Mit mondjak még róla?! Leírom mégegyszer. PENTIUM 4." -► Henky83

(#25) h_rowley


h_rowley
tag

Címet változtattam, am az elöző esetem egy kicsit durvább sztori volt, mivel ott a "barátom" akit anno még annak neveztem nem is állt ki mellettem, egyedül voltam. Kaptam is...
A másik, hogy tényleg nem kéne elmenni rasszizmus iránya felé, de megjegyezném, hogy Szegeden volt rá precedens h a 10en akárhány éves kis cigány nyúlt a hátsósebemhez amiben a pénztárcám volt természetesen.. mögötte 2 ajtós szekrény "tezsviire" ... lett volna nálam egy boxer , vagy akármi.. Még én jöttem volna ki szarul, h megpróbálom magam védeni csak ennyit akartam.

Acer Travelmate 5530G > AMD Turion x2 , 2gb ram, 250gb hdd, hd3200+hd3470 vga,bt, W I N D O W s 7 Pro, enny..

(#26) DemonDani válasza h_rowley (#25) üzenetére


DemonDani
addikt

Sry, nem megyünk sehova...csak a témához köze volt.
Pont ez a baj az országgal, hogy "mindenhol jön egy Racecam" ha megszólalunk...
Amugy én is hordok magammal különféle "segédeszközöket"... És sajnos ajánlom is mindenkinek.

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#27) Morden24 válasza DemonDani (#26) üzenetére


Morden24
nagyúr

A cigányozásból ha lehet kimaradnék, de az országgal nem elsősorban az a baj, hogy "Mindig jön egy Racecam", hanem az, hogy rákenik (tényszerűen legtöbbször jogosan) a kisebbségre az összes rosszat, közben azt nem említik, hogy a magyar tahó is egy szép számos réteg ám.

Szóval nem akarok parasztkodni, de én legalább annyiszor látok focidrukker suttyót meg "jómunkásembert" meg a félnáci söpredéket kötekedni, mint az import tahókat (pölö a múltkor egy szórakozóhelyen éppen a helyi árja akart mindenkivel kötekedni, hogy "Neked mi a vezetékneved? Magyar vagy geci?"). A legjobb az lenne, ha ezt a két csoportot össze lehetne zárni valahol, ahol a civilizáció többi része elkerülhetné őket.

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#28) degu


degu
senior tag

Ezek fognak eltartani minket,ha mar nyuggerek leszunk! :(
Egy fiatal kis takony /lehetett vagy 12-15 eves/ halal komolyan bizonygatta a forumon,
hogy egy 15 eves srac okosabb,tobbet tud,mint egy 50 eves /mert az oregek nem ertenek a szamitogephez!/ Az idosebbek csak okoskodni tudnak,de t.k. semmihez sem ertenek!?/Es hogy akkor fog csak megvaltozni?! a vilag,ha *ezek* kihalnak...
Vajjon mi sugallhatja ezt a hallatlan magabiztossagot,ezt a torz vilagkepet?
Az,hogy bele tud piszkalni mas gepebe?Vagy mar sikeresen maszturbal?
Ezeknek a gyerekeknek vajjon nem fordul meg a fejeben,hogy ha kitennek az utcara egy kis batyuval,akkor elpusztulna?
Es innen mar csak egy lepes,hogy ott egy ven majom,hatan vagyunk...verjuk ossze!
A fejekben van a baj!
De akar hogy tiltakozunk...ezeket a fiatalokat nem az UFO-k neveltek fel,hanem MI! :(((

verprofi pesszimista,aki felett nem repult el nyomtalanul az ido vasfoga

(#29) nomotmo válasza Morden24 (#27) üzenetére


nomotmo
csendes tag

Heh, szomszéd hülyegyerek hungarista, közben úgy néz ki a kertjük meg a házuk mint a cigányoknak, de nem azért mert szegények...5 kocsijuk van...

+ Ja, és annyiból áll neki a hungarizmus, hogy piál, cigizik, focimeccsre jár balhézni meg kocsmákban piálgat. 16 éves.

[ Szerkesztve ]

DIÓ!

(#30) ipavlidu!


ipavlidu!
tag

Fa testápoló.
Vagy valami hasonló.

(#31) ddekany válasza Morden24 (#27) üzenetére


ddekany
veterán

"de az országgal nem elsősorban az a baj, hogy "Mindig jön egy Racecam", hanem az, hogy rákenik (tényszerűen legtöbbször jogosan) a kisebbségre az összes rosszat"

:U Az egy dolog, hogy ez elsőnek említett nem a legnagyobb a bajok közül, de a másodiknak említett meg hovatovább a legkisebb bajok közt van manapság...

"én legalább annyiszor látok focidrukker suttyót meg "jómunkásembert" meg a félnáci söpredéket kötekedni, mint az import tahókat"

Ez már megint valami költői túlzás lesz... Persze nem tudom hol laksz meg hova járkálsz, de ha az utcán körülöttem bármi ordenálé veszekdés/verekdés volt, akkor ott szinte mindig sokat kvarcolt a főszereplő. Most az hogy mindenki látott már turuldzsekis lelkironcs vadbarmot... vagy "focihuligánt" (egy alig elcsépelt média kifejezés)... attól ez sehol nincs a "legalább annyiszor"-tól. Ja, és tegye fel a kezét, akit a nácoidok/focihuligánok kiraboltak, vagy akár túlerővel (falkában) hobbiból az utcán megvertek (ja és nem voltál szurkoló).

[ Szerkesztve ]

(#32) shtml válasza gergobaby (#12) üzenetére


shtml
őstag

Van, csak akkor nem tudod bizonyítani, hogy téged bántottak. Sértett hiányában meg a rendőrség nem foglalkozik az egésszel.

(#13) Gerisz:
Még akkor is kiadják az adataidat, ha titkos kezelésüket kéred. Persze nem közvetlenül nekik, de az ügyvédjükön keresztül megtudják.

Később meg végképp nem maradhatsz anonim, hiába kéred. Jópár éve tanúként részt vettem egy büntetőperben. A bírósági tárgyaláson a bíró - a vádlott jelenlétében - szépen, hangosan azonosított engem, majd ezután azt mondta, hogy ha úgy kérem, a továbbiakban titkosan kezelik a személyi adataimat.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#33) ipavlidu! válasza h_rowley (#25) üzenetére


ipavlidu!
tag

Aha ez volt a "Kis Lestyan"
Rohej de Szegeden az osszes "beledkotok-megverlek" tipusu dolog feleert ugyanaz a csalad felelos megis senki sem tesz semmit...

(#34) ddekany válasza ipavlidu! (#30) üzenetére


ddekany
veterán

"Fa testápoló."

Elég kényelmetlen és "érdekes" ha azt lóbálva járkál valaki az utcán... Viszont, bakancs jó kemény orral. Persze attól nácoiddá változol mások szemében, szóval az egy hátrány, de amúgy a rendőr sem szólhat rá semmit tudtommal. Az viszont aki sípcsonton rúgsz vele, az fog... ;] És eléggé védhetetlen fogás is.

(#35) DemonDani


DemonDani
addikt

Én pl Hevesi vok, és voltunk már TVben nem mondom miért, de tudja aki figyeli nagyobb botrányokat... a megye öszes rendőre kint volt mert 200an verekedtek össze! teccik érteni? 200 XD. egy másik esetben meg autóra meg házakra dobtak molotov koktélt. hát akkor is jöttek a rendőrök... Mikor ezt látjuk akkor hogy legyen bármi kis pozitivság is az ő képükről?
szal jó showkat tolnak felénk... :C

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#36) DemonDani válasza ddekany (#34) üzenetére


DemonDani
addikt

mindegy mi van nálad... 20at úgysem lehet egyszerre rúgni xD
ha mégis használod akkor lesz 1 aki hatástalan meg 19 aki nagyon gyorsan tud futni :DDD ellenben veled a bakancs miatt ;]

NEM FIZETETT REKLÁM! >>armegoszto.hu<< Folyamatosan friss akciók.

(#37) Morden24 válasza ddekany (#31) üzenetére


Morden24
nagyúr

Nem szánom költői túlzásnak, Budapesten és a környékén mozgom leginkább, de megfordulok gyakran keletre-nyugatra-délre egyaránt. Lehet, hogy rossz a tapasztalatom, és én vagyok az egyetlen kivétel. A költői túlzás részemről az, hogy a "másik oldal" csupa normális, csak a választott ellenséget basztató emberből áll.

A "focihuligán" nekem addig nem válik elcsépelt médiakifejezéssé, ameddig negyed évente egész biztos hallom azt, hogy egy közvetlen vagy közvetett ismerősnek már megint megb_szták az utcán parkoló kocsiját egy meccs után.

Mellesleg egyáltalán nem áll szándékomban ilyen kisebbség vs. magyarkodó aljanép vs. szimpa tahó vitát nyitni, meg arányt számolni. Elmondtam a tapasztalatomat, ami az, hogy legalább annyi ilyet látok, mint a másikat. Még csak kategorizálni sem áll szándékomban egyik brigádot sem, mindegyiknek vannak normális tagjai, meg hangos suttyó tagjai.

(A bakancstól mióta válsz nácivá? Hűdekemény rocker-koromban én is abban járkáltam, mégsem nézett senki nácinak.)

[ Szerkesztve ]

Sectumsempra - For Enemies

(#38) Picco


Picco
addikt

bizony szomoru eset...evvan.

amugymeg nem ertem h miert fel mindenki annyira egy kis verekedestol, nagyobb kart ugy sem mernek benned tenni, hameg viszel magaddal valami szuro-uto eszkozt ugy megcsesznek a rendorok fiatal koru ellen elkovetett eroszakert h csak pislogsz majd az elozetes fogdaban...az elso rossz szora pofan kellett volna vagnod es kesz, nem lett volna tobb baj.

masodik opcio: amikor mar sokan vannak mondod neki h: figy, ha valami bajod van, odebb megyunk es elintezzuk ketten, vagy ugy mar nem oke neked ha nem all mogotted az osszes baratod? --ennyi, idosebb vagy nala, fel toled,...max kapsz 1-2 kisebb pofont es kesz, tobben is tuleltek mar, de ugysem allna ki veled...:)

akkor kezdj el parazni amikor kocsmaba 5-6 tagbaszakadt "skinhead" radkot es elokerul a kb 15 cm-s boko....na az mar tenyleg para...de kisgyerekektol igy beijedni....vagy lehet h csak az en felfogasom mas. :))

mindenesetre tenyleg bosszanto lehet azt alairom :R

It's gotta feel so good to moo as a cow. Probably feels really good to moo

(#39) shtml válasza ddekany (#31) üzenetére


shtml
őstag

Gondolkozz már el egy kicsit. Ausztriában pl. eléggé gyakori, hogy magyarokat bolti lopáson érnek, s ez még gyakoribb volt régebben, amikor nagyobbak voltak az árkülönbségek is, "sikk" volt Ausztriából beszerezni dolgokat (pl. Gorenje-roham).

Azokban az időkben én is gyakrabban jártam Ausztriába és magam is tapasztaltam az áruházi eladók gyanakvását. Több alkalommal azt tettem, hogy odamentem hozzájuk és szépen, hosszasan elbeszélgettem velük - természetesen németül, mert az majdnem anyanyelvem. Nem vagyok biztos abban, hogy ezután kevésbé gyanakvóan figyelték a többi magyart, de annyit biztos elértem, hogy belátták, nem minden magyar bunkó és tolvaj.

Vajon hogyan éreznéd magad, ha Ausztriában csak úgy simán letolvajmagyaroznának téged? Szerintem igen hamar rájönnél, milyen óriási hiba egy egész népet a kisebb vagy nagyobb számosságú gazemberei miatt elítélni és megbélyegezni.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#40) ddekany válasza Picco (#38) üzenetére


ddekany
veterán

"amugymeg nem ertem h miert fel mindenki annyira egy kis verekedestol, nagyobb kart ugy sem mernek benned tenni"

Hát azért... ellentétben azzal, mint amit az emberek a TV-ben látnak az akciófilmekben, verekedni nem ilyen vicces puffogós dolog, főleg nem tapasztalatlanul. Könnyen bekapsz egy-két olyan sérülést, ami esetleg soha nem gyógyul meg rendesen. Ráadásul ha lekapcsolják a villanyt -- és az bárkivel simán előfordulhat --, mivel nem ringben vagy, kaphatsz néhány érdekes rúgást is a földön. (Utóbbi miatt is felelőtlen dolog egyedül legénykedni amúgy, szerintem.) Persze OK, hogy hernyónak sem kell lenni... nehéz ügy ez. 50 év múlva már husángokkal fogjuk egymást kloffolni egymást az utcán, vagy mi...

(#41) Lenry válasza Morden24 (#27) üzenetére


Lenry
félisten

a magyar tahó is egy szép számos réteg ám - igen, csak hogy az arányokat is figyelembe kell venni... mennyi magyarból mennyi a tahó, meg mennyi cigányból mennyi

(#29) nomotmo annak a gyereknek akkor kb annyi köze van a hungaristákhoz, mint mondjuk a Yad Vashem intézetnek -> semmi (sőt leírásodból úgy gondolom, hogy pontosan ő az, akit haveri körben fehér cigánynak hívunk)
nem attól hungarista vagy nemzeti radikális valaki, hogy Nagy-Magyarországos pólóban issza le magát... mint ahogy nem attól cigány valaki, mert roma volt az anyja meg az apja, meg mert sötétebb a színe mint nekünk... hanem mert úgy viselkedik, hogy kiérdemli a cigány titulust.
van rendes, dolgos, becsületes (lásd pl. Rostás Árpádot, de magam is ismerek egy roma származású lányt, aki a Szegedi Tudományegyetem orvosi karának hallgatója, gondolom ő sem azért végzi el az orvosi kart, hogy utána platinát lophasson a betegből), ők romák, de inkább magyarok, csak roma származású magyarok

bocs az OFFért :R

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#42) ddekany válasza shtml (#39) üzenetére


ddekany
veterán

"Gondolkozz már el egy kicsit"

Te is... Hogy magamat ismételjem, ez a legkisebb gondok közt van. Vé., benne volt, hogy igen, ez egy gond. De kit érdekel ez ahhoz képest, ami itt készülőben van???

(#43) shtml válasza Lenry (#41) üzenetére


shtml
őstag

nem attól cigány valaki, mert roma volt az anyja meg az apja, meg mert sötétebb a színe mint nekünk... hanem mert úgy viselkedik, hogy kiérdemli a cigány titulust.

Rosszul látod, vagy inkább kommunikálod a dolgot. A cigány szó egy népcsoport összzefoglaló megnevezése (azért összefoglaló, mert nincs cigány néptörzs, hanem csak roma, sinti, beás stb. néptörzsek vannak), akárcsak pl. a német (elvileg német sincs, csak frank, szász, bajor stb.). Az már a szó jelentésének elferdítése és az előítéletek - esetedben nem szándékos - erősítése, ha a népcsoport megnevezését egy viselkedési vagy életforma egyébként jogosan becsmérlő megjelölésére használod.

(#42) ddekany:

Mi van készülőben?

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#44) Lenry válasza shtml (#43) üzenetére


Lenry
félisten

a cigány az a népcsoport neve magyarul, a roma meg a saját nevük a saját nyelvükön (illetve a roma az embert jelent cigányul, de ezt csak önmagukra alkalmazzák, így tekinthetjük az önmaguk megnevezésének)... de nálunk ez így alakult ki, hogy így a legegyszerűbb a két típust elkülöníteni egymástól...
így ha azt mondom, hogy a cigányok bűnöznek, akkor lehet tudni, hogy ezt nem a dolgozó becsületes rétegre értendő, mert azok a romák

de akkor várom a javaslatot az általam cigány-életformának nevezett, tipikusan az ő bűnözői rétegük által követett viselkedésforma megnevezésére :)

[ Szerkesztve ]

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#45) ddekany válasza shtml (#43) üzenetére


ddekany
veterán

"Mi van készülőben?"

Sok-sok purdé. (Ráadásul egyre elszálltabbak, úgy tűnik.)

[ Szerkesztve ]

(#46) Morden24 válasza Lenry (#44) üzenetére


Morden24
nagyúr

A romani (vagy roma) az egy nagyjából általánosan elfogadott kifejezés a konkrét csoportra, de ez sem általános asszem.

Sectumsempra - For Enemies

(#47) ddekany válasza Lenry (#44) üzenetére


ddekany
veterán

"de akkor várom a javaslatot"

Ork? :) Vagy azzal meg az RPG-s orkokat bélyegzem meg, és beperelnek a fanok? ;] Hm...

(#48) jamal king


jamal king
csendes tag

soha senkit nem bántok. de tényleg én elmondhatom magamról, h segítőkész rendes forma vagyok. de ha valakin látom, h direkt kötekedik és direkt magyaráz mert balhét akar és teljesen biztos benne h ő a keményebb azt szó nélkül leverem. ez általában heti egyszer össze is jön. bár engem már tényleg csak azok a nagyon részeg barmok találnak meg akik olyan részegek h nem kettőt hanem felet látnak. /130kiló vagyok/ :)

M4A785TD-V EVO, Athlon II 620, Scythe Ninja 2, OCZ Platinum 1333 , Sapphire 4850, CobaNitrox750W, 250GB Maxtor, 320Gb Samu, 9-Bay Acrylic...

(#49) shtml válasza Lenry (#44) üzenetére


shtml
őstag

Furcsán használod a magyar nyelv egyes szavait. Akkor tehát az Országos Cigány Önkormányzat a bűnözők képviselete? Állami támogatással, és az önkormányzati választásokon a magyar állam közreműködésével a bűnözők választanak képviselőket?

de akkor várom a javaslatot az általam cigány-életformának nevezett, tipikusan az ő bűnözői rétegük által követett viselkedésforma megnevezésére

Bűnözők, lumpenek, bűnöző vagy lumpen életforma, csak így egyszerűen. Nem az számít, milyen származású, hanem csak az, hogy bűnöző. Akár magyar, akár cigány.

Arra azért nem válaszoltál, szerinted mennyire jogos a tolvaj magyarnak megjelölés Ausztriában vagy más nyugat-európai országban. Talán csak nekik is könnyebb így, azaz magyarnak nevezni a bolti tolvajokat és egyéb bűnözőket?

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#50) Lenry válasza shtml (#49) üzenetére


Lenry
félisten

inkább pü-ben, mert nagyon OFF lenne

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Ez a mai fiatalság... "legalja" (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.