Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tecsu


tecsu
addikt

Miért csak a videokártyák driveréről vannak cikkek? Most jött ki a hangkartyámnak egy új drivere, arról miért nem ír a PH? A Steelseries egerek is nemrégiben kaptak új drivert, arról sem volt semmi hír... :U

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#2) apatyas válasza tecsu (#1) üzenetére


apatyas
Korrektor

Hdd ill ssd firmwarekről időnként volt szó, ha jól emlékszem.
Addig örülj, amíg máshoz legalább nem kell a drivereket mókolni folyton. Némelyik nyomtatóhoz elkélne az újabb winekhez is vmi driver sajnos.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

(#3) leviske válasza tecsu (#1) üzenetére


leviske
veterán

A GPU driverek érdeklik az olvasók zömét. Még ebben a témában is lehetne kérni mondjuk a Mesa driverek helyzetjelentését, de egész egyszerűen keveseket érint -> kevesen olvassák -> nincs bevétel.

(#5) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Az AMD-nek mostanában már WHQL-re sincs pénze?

(#6) Dr. Akula válasza tecsu (#1) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

És minden reggel friss kenyér van a sarki közértben, arról se találtam semmit...

(#7) Tanisz válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az mindig később jön, tudtommal :)
Előző verziókból van, ha jól tudom.

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#8) #65675776 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


#65675776
törölt tag

Nem a pénzről van szó, hanem az átfutási időről. A WHQL minősítésen majdnem egy hónap mire átmegy egy driver. Így meg nem lehet gyorsan reagálni a hibákra. Az nV sem íratja alá a hotfixeket.

(#9) Televan74 válasza Dr. Akula (#5) üzenetére


Televan74
nagyúr

Minek az! Lehet WHQL driver,ha pocsékul fut rajta minden.Engem momentán nem érdekel hogy WHQL vagy BETA aláírással van ellátva a meghajtó. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#10) Tidus válasza Televan74 (#9) üzenetére


Tidus
addikt

Mondjuk én a BETA-t nem szoktam leszedni semmihez

(#11) tecsu válasza NewHope88 (#4) üzenetére


tecsu
addikt

Pedig ugyanaz a kategória. Most komolyan, erről minek van hír? Mi a hírérték egy driver megjelenésében? :F

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#12) tecsu válasza Tidus (#10) üzenetére


tecsu
addikt

Normális ember nem is telepít semmilyen bétát, az tesztelésre van, elsősorban az idegrendszer tesztelésére. ;)

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#13) Televan74 válasza tecsu (#12) üzenetére


Televan74
nagyúr

Eddig nem volt gondom a béta megnevezésű meghajtókkal.Az idegrendszerem köszöni jól van. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Abu85 válasza Televan74 (#13) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Mert ezek nem béták. Próbálj ki egy igazi béta drivert, nem egy Optional besorolásút, és akkor majd megváltozik a véleményed. :D

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#16) 5150


5150
aktív tag

Nem értem ezt a cimet. Miért "extra teljesitmény" az, amikor egy adott hardver rendeltetésszerű használat mellett, túlhúzás és egyebek nélkül képes egy adott "gyári" teljesitményre, a gyártó pedig olyan drivert szállit hozzá amely nem képes kihasználni a hardverben lévő kraftot, majd pár hónap elteltével kiad egy javitottat, amellyel már közelit a kártya a maximális teljesitményéhez :F Ez nem extra, nem "ajándék" hanem az elvárható (minimum) Amihez képest a gyártó alulteljesitett, majd korrigálta. HA korrigálta. Nekem pl. állandóan kékhalált okoznak az újabb amd grafikus kártya driverek webes videók nézése közben. A nem sokkal régebbiek nem. Tudom, kapcsoljam ki a böngésző hardveres gyorsitását, ami 2009 óta jelen van...

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#17) Xelo válasza 5150 (#16) üzenetére


Xelo
addikt

az előző driverhez viszonyítva extra az a teljesítmény. ;)

(#18) tzsolesz


tzsolesz
nagyúr

Nekem tegnap fel is dobta az értesítést, telepítettem is. Bár a fent felsorolt játékok egyike sincs meg.
Lehet javulás más játékokban is, vagy ez a driver direkt csak ezeket a játékokat gyorsítja?
Mondjuk Vega 8-ra nem lett ígérve semmi, mire rázom magam. :D

(#19) Cathulhu válasza tecsu (#11) üzenetére


Cathulhu
addikt

Mert annak idején volt egy szavazás, hogy szeretnének-e az olvasók több GPU driver hírt. És a többség szeretett volna. Téged meg az a hatalmas szerencse ért, hogy senki se kötelez arra, hogy el is olvasd.

[ Szerkesztve ]

Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

(#20) tecsu válasza Cathulhu (#19) üzenetére


tecsu
addikt

"Téged meg az a hatalmas szerencse ért, hogy senki sem kötelez arra, hogy el is olvasd."

Igen, ez tény, viszont napi szinten jönnek ezek a "hírek" és idegesítő, hogy elveszik a helyet és időt, a lényegesebb hírektől vagy egyéb cikkek lényegesebb kifejtésétől.
A tömegigény kielégítése mindig egy bulvárosodó folyamat.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#21) #25068288 válasza 5150 (#16) üzenetére


#25068288
törölt tag

"Nekem pl. állandóan kékhalált okoznak az újabb amd grafikus kártya driverek webes videók nézése közben."

Nekem meg nem :U :DDD ;]

(#22) #25068288 válasza tecsu (#20) üzenetére


#25068288
törölt tag

(#23) 5150 válasza #25068288 (#21) üzenetére


5150
aktív tag

És? Kérdezd meg érdekel e.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#24) Xelo válasza 5150 (#23) üzenetére


Xelo
addikt

ha téged nem is, engem igen, mert megerősített abban hogy nem vagyok egyedül az elégedettségemmel. egy ideje ryzen 2700x és rx580 párost használok, mindig a legfrissebb driverekkel. semmi problémám nincsen és nem is volt eddig. használtam huzamosabb ideig gef 1070-et, 1070ti-t, és 1080-at is, tehát van összehasonlítási alapom. azt meg nem tudom honnan veszed hogy a te véleményed vagy gondolataid többet érnének mint az övé, mondom ezt úgy hogy semelyikőtöket nem ismerem. :U

(#25) #25068288 válasza Xelo (#24) üzenetére


#25068288
törölt tag

+1

(#26) 5150 válasza Xelo (#24) üzenetére


5150
aktív tag

Akkor erősitsen meg abban is, hogy ha nekem (és sokan másoknak, a legutóbbi 2-3) amd vga driver konkrétan kékhalált okoz böngészős videók nézegetése közben, neki, neked, meg gipsz jakabnak viszont nem, azzal én, meg azok, akiknél ezt csinálja (pontosabban csinálják a legutóbbi driverek) nem vagyunk kisegitve és valami rejtélyes módon, még attól sem oldódik, vagy szünik meg ez a driver bug varázsütésre, ha benyögitek, hogy nálatok momentán nem okoz ilyen, egyébként rohadtul kellemetlen jelenséget (főleg hogy hardver/szoftver hiba sem lehet, ugyanis idei, de régebbi drivereket feltelepitve gond nélkül megy minden és eltűnik a bsod)

Persze megpóbálhatsz meggyőzni, hogy nekem mennyire jó és hasznos, örüljek, hogy neked "semmi problémád nincsen" és hogy a tapasztalatok, amiket leirtam, a tények és jogos felháborodásom = "vélemény vagy gondolat", melyekről szerinted azt hiszem, hogy "többet érnének mint az övé". A gond "csak" az ezzel, hogy eleve föl sem merült bennem kinek mi a "véleménye", vagy az, hogy nekem ezeket kategorizálnom kellene értékesség alapon. Érted a különbséget? Nem bonyolult. Én leirtam egy tényt, ami nálam tény. Ő "válaszul" leirt egy másik tényt, ami nála tény. Én leirtam leszarom nála mi van vagy mi nincs, pontosabban utaltam rá. Te leirtad nálad sincs és ez mennyire fasza, aztán "véleménynek" tituláltad a tényközléseinket, majd ezen az alapon filózni kezdtél magadnak a "vélemények" latba esésének demokratikus megitéléséről....

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#27) tecsu


tecsu
addikt

Az arány a lényeg. Mennyiből mennyi problémás. Hogy éppen személy szerint kinél, az lényegtelen.
Egy-egy esetből még nem vonatkoztathatunk nagyobb halmazra.
Ha sokaknál problémás, akkor hiába jó néhányaknál és kiabálják azt hangosan, attól még nagy az esély arra, hogy egy új vásárló megszívja, ezért az okosabbak óvatosak vele.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#28) Xelo válasza 5150 (#26) üzenetére


Xelo
addikt

miért kéne egymást győzködni? ez egy fórum, nem rólad és nem is rólam szól, hanem hardverekről, szoftverekről és az élet mindenféle dolgairól. nem tudom miért meglepő hogy egy adott témával kapcsolatban különböző embereknek különböző tapasztalatai vannak. ahogy neked tény a kékhalál, nekem tény hogy faszán működik a rendszerem. az élet nem fekete és fehér, hanem a szürke különböző árnyalatai. nem hitetlenkedtem a problémáddal kapcsolatban, egyszerűen arról beszélek hogy megadhatnánk egymásnak a kölcsönös tiszteletet, és pusztán azért mert a másiknak a véleménye nem egyezik mondjuk a tiéddel, nem kéne hülyének nézni. ha te ilyen ember vagy hogy leszarsz mindent a saját kis világodon kívül, egyáltalán nem jogos elvárnod hogy veled ne így bánjanak. what goes around comes around. én ezzel le is zárom a témát, eleget offoltunk. amúgy meg egyre inkább szimpatizálnék az ötlettel hogy a regisztrációt egy iq-teszthez kössék a fórumon... :D

[ Szerkesztve ]

(#29) 5150 válasza Xelo (#28) üzenetére


5150
aktív tag

Ne keverjed.

"nem tudom miért meglepő hogy egy adott témával kapcsolatban különböző embereknek különböző tapasztalatai vannak"

Sosem volt meglepő, előző hozzászólásomban éppen erre hivtam fel a figyelmedet, tehát a szerepcsere enyhén szólva vicces.

"nem hitetlenkedtem a problémáddal kapcsolatban, egyszerűen arról beszélek hogy megadhatnánk egymásnak a kölcsönös tiszteletet, és pusztán azért mert a másiknak a véleménye nem egyezik mondjuk a tiéddel, nem kéne hülyének nézni"

Fogalomzavar még mindig. Még MINDIG nem "vélemény" a tényközlés. A két dolog jelentősen különbözik egymástól. Egyébként pontosan annyi tiszteletet adtam, mint amennyit kaptam, nem tudom mi ezzel a problémád. Se többet, se kevesebbet. Ha többet akarsz te, vagy akárki más, azt ki kell érdemelni. És ha már szerinted "megadhatnánk egymásnak a kölcsönös tiszteletet", kezdhetnénk például azzal, hogy ha valaki leirja igencsak kellemetlen tapasztalatait, amik egy szoftver hibájából adódóan állnak elő: nem annak kéne lenni első "reakciónak", hogy ugrunk rá tüntetőleg, hogy jó sok :U :DDD ;] -al megspékelve, mindenképp közöljük vele nekünk nincs ilyen problémánk ugye? Túl azon, hogy semmi értékelhető információval nem bir, még idegesitő is. Én pl. sosem tettem, nem is fogom.

"ha te ilyen ember vagy hogy leszarsz mindent a saját kis világodon kívül, egyáltalán nem jogos elvárnod hogy veled ne így bánjanak"

Nekem nincs "kis világom", de ezt te nyilván jobban és pontosabban tudhatod, hiszen gyakorlatilag semmit nem tudsz rólam. Mindenesetre köszi ezt a semmire alapozott, lesajnáló, halál primitiv korlátolt idiótának beállitó feltételezést rólam, de nem kérek belőle, mert sértő, nem igaz, és különösen a "mindent" kitétel hangzik rohadt viccesnek ferditő megbélyegzés próbálkozásodban, ugyanis egészen pontosan leirtam, konkrétan mit szarok le, pontosabban (csak) utaltam rá és az "kicsit" másról szólt, mint a "minden" (olvasd vissza, ha elsőre nem sikerült értelmezni) Továbbá felhivnám a figyelmedet, hogy még mindig egy hardver gyártó driveréről beszélünk, illetve arról kinél funkcionál, nem funkcionál rendesen. Azt a jogot hadd tartsam már meg saját magamnak, hogy eldöntsem érdekel e melyik vadidegennél megy, főleg ha attól még nálam ugyanúgy nem megy és az általa(tok) közölt "információt" akárhogy forgatom: nem hasznos semennyire sem. Ha értékes lett volna, érdekelt volna. De nem az, igy nem érdekel.

"én ezzel le is zárom a témát, eleget offoltunk. amúgy meg egyre inkább szimpatizálnék az ötlettel hogy a regisztrációt egy iq-teszthez kössék a fórumon... :D"

Szóval a TE világodban ez igy megy, hogy keversz alapfogalmakat, majd számon kéred más hozzászólására adott válaszomból a szerinted nem eléggé kiszüremlő, amúgyis érdemtelen "tiszteletadást", ezt követően megpróbálsz kioktatni, utána személyiségem korlátolt konzervdoboz-lumpen jellegére utalgatsz mindenféle alap nélkül (természetesen jó óvatosan, virágnyelven, amit a PH gumiszabályai engedélyeznek) végül konkrétan lehülyézel és az IQ-mat (amiről szintén semmit nem tudsz) emlegeted pejorative és, ha jól értem arra utalgatsz, hogy az ilyen hülyéket eleve be sem szabadna engedni a fórumra, hogy ne zavarják köreidet. Gratulálok. Különösen a "következetességedhez".

[ Szerkesztve ]

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#30) Xelo válasza 5150 (#29) üzenetére


Xelo
addikt

jaja az én világomban így :R

(#31) 5150 válasza Xelo (#30) üzenetére


5150
aktív tag

Le a kalappal! Mindenképp :R

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#32) #25068288 válasza 5150 (#26) üzenetére


#25068288
törölt tag

Tudod, eleve rossz helyen kopogtatsz!
Azzal semmit nem fogsz elérni és a problémád sem oldódik meg, hogy itt ver a víz, minket "hülyézel", mert nálunk...és belőlünk is sok van...jó a rendszer és nincs problémánk!
Nem itt kell ezt jelezni, meg verni feleslegesen a tamtamot...

Segítek:

Az AMD driverének, szoftveres felületén, rögtön 2 lehetőség is a rendelkezésedre áll, hogy jelezd feléjük a problémádat.
Készségesen segíteni fognak!
(..nem kell aggódni, nem kérdezik egyáltalán, hogy a rendszered virágbolti, vagy sem)
Ezt tapasztalatból, nyugodt szívvel állítom, mivel még a 16.xx drivernél nekem a DX12 -vel volt gondom.
-konkrétan azzal a driverrel nem indult el a Forza 6, illetve pár DX12 -es game.
-jeleztem nekik, segítettek és a következő drivernél már nem is volt gondom.

[ Szerkesztve ]

(#33) Xelo válasza #25068288 (#32) üzenetére


Xelo
addikt

szerintem se látja a fától az erdőt.. :D az hogy az interneten rengeteg ember kínlódását lehet olvasni közel sem azt jelenti hogy ők a többség. akiknél rendben működnek a dolgok azok inkább élvezik a hardvereiket, játszanak, stb ahelyett hogy ezt fórumokon hangoztassák. azzal ellentétben amit tecsu írt, az én tapasztalataim alapján nem azok "kiabálnak hangosan" akiknél minden rendeltetés szerűen működik, hanem pont azok akik pl a kékhaláloktól másznak a falra. én megértem a frusztrációjukat, de az nevetséges hogy ránk haragszanak a saját problémáik miatt. :U

(#34) #25068288 válasza Xelo (#33) üzenetére


#25068288
törölt tag

Pontosan. Teljesen egyetértek.

(#35) 5150 válasza #25068288 (#32) üzenetére


5150
aktív tag

"minket hülyézel"

Hol is? Mutasd, idézd.

Egyébként mind a 4 win10-em legális, cirka 2001 óta használok amd (akkor még ATI) kártyákat, tehát ismerem a drivereik beállitó felületét, hibajelentőit, a viz pedig pont hogy nem ver. Még a funkcionális analfabétáktól sem... Viszont azt támogatom, hogy magadon segits. Szerintem is remek ötlet.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#36) #25068288 válasza 5150 (#35) üzenetére


#25068288
törölt tag

Ha te így...
A szövegértésed és a gerinced mérete pontosan megegyezik egy amőbáéval.
Az ember segítene, te meg tovább folytatod, amit elkezdtél...
A hsz.-em lényegét le se tojod. Személyeskedsz és igen, ver téged a víz.
Akkor meg is érdemled, hogy szenvedj.
Neked komoly mentális problémád lehet, keresd fel az orvosaid.
Nekünk nincs gondunk a videokártyánkkal, de ha volna, meg tudjuk oldani, veled ellentétben és te mégis, továbbra is minket nézel hülyének.

Na lezártam veled a társalgást, mert semmi értelme.
Az ilyenek, mint te meg csak kínlódjanak.

(#37) 5150 válasza #25068288 (#36) üzenetére


5150
aktív tag

Még mindig nem látom, hogy idézted volna mikor hülyéztelek le téged, vagy a másik csávót, vagy bárkit. Ahogy a "személyeskedésemet" sem, de azt is idézheted nyugodtan. A tieid viszont egyértelműek. Ahogyan az is, hogy az, amiket leirtál rám vonatkoztatva, pontosan lefedik, amit te csináltál. Nem véletlenül irtam funkcionális analfabétizmust. Ha végigolvassa valaki a leirtakat, totál egyértelmű mi(k)re céloztam. Az amőbás, gerinces dologról meg csupán annyi a véleményem, hogy mindenki magából indul ki és hogy zéró információd van rólam, illetve ezekről a fogalmakról, amiket gépiesen sorolsz, a probléma megoldó képességeimről, hardveres tudásomról, ismereteimről, gyakorlatomról ahhoz, hogy megitélhess. Szerintem maradj a smiley eregetésnél. A "segitségedről" meg csak annyit, hogy kb. annyira faék egyszerűségű, mintha azt akarnád elmagyarázni, hogyan kell felrakni töltőre egy telót, szóval bocs, ha nem vágtam hasra tőle, hogy csont gyp-sként kezeltél egy hardveres szakmai fórumon... Én kérek elnézést. Esetleg elmagyarázhatnád hogy kell lehúzni a wc-t, hogy kell jegyet lyukasztani, hogy kell felcsavarni a fűtést egy radiátoron, vagy hogy kell megkenni egy vajas kenyeret. Hálám örökké üldözne érte.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#38) #25068288 válasza 5150 (#37) üzenetére


#25068288
törölt tag

[ Szerkesztve ]

(#39) tecsu válasza #25068288 (#38) üzenetére


tecsu
addikt

Ez aztán az érv!
Először megvádoltad azzal, hogy lehülyézett, majd kérdezi, hogy hol, te meg tapsolsz neki.
Gratulálok. Bizonyára a családod is szeret veled beszélgetni.
Szeretem a konstruktív vitákat olvasni, mert pro és kontra érvek ütköznek, amiből levonható egy mérleg, de itt részedről - úgy tűnik - nem erről van szó.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#41) #25068288 válasza tecsu (#39) üzenetére


#25068288
törölt tag

(#40) NewHope88
+1 Ennyi, köszönöm.

-----------

(#39) tecsu
1. Miről - minek érvelgessek, meg vitázzak tök feleslegesen?
-semmi értelme, még segíteni sem, amint az kiderült.

2. SZÖVEGÉRTÉS:
Ezt írtam a #32 -es hozzászólásban:
Azzal semmit nem fogsz elérni és a problémád sem oldódik meg, hogy itt ver a víz, minket "hülyézel"....
Nem véletlenül van az a szó idézőjelben.
Esetünkben jelentése:
-idézőjelben.

3. Xelo fórumtárssal is ugyanúgy vitázott, hasonló reakciókkal.
-szóval? Mégis minek ide bármi további érv?

No, de mostmár részemről tényleg lezárt a dolog.

(#42) 5150 válasza #25068288 (#41) üzenetére


5150
aktív tag

Alaptalanul vádaskodni megy. Alátámasztani bármivel meg nem, mert "semmi értelme". Érje be mindenki egy biankó idézőjellel és képzeljen bele amit csak akar a gyalázkodásaid okát igazolandó. Bár én lehetnék ennyire nagyvonalú magammal. De én gerincet nem csak könyvön láttam.

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#43) apatyas


apatyas
Korrektor

Csak, hogy a szardobálás hangulatát és eközben az oldalak kiegyenlített esélyeit biztosítsam, megjegyezném, hogy egy ideje én is szívok az APU+dVGA pároshoz tartozó driverekkel. A garancia sajnos előbb járt le, mint ahogy a Catalyst fel lett váltva, Catán még nem volt gondom, de Crimsonban egyre inkább. Hardverhibára sem tudom egyértelműen fogni, mert régi driverekkel jó, csak használni nem jó úgy..
Mellesleg, mindhárom érintett hozzászólótól láttam nem épp korrekt megnyilvánulásokat, úgyhogy "nyugi, srácok", két lépést mindenki vissza pls és három higgadt levegővétel receptre felírva.

pezo77 #5 2017.12.14. 13:29 Hmm. És ez az e-hajó akkor hol is tud kikötni? Az e-bay -ben? ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.