Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#29) anjani182 válasza extasymajom (#27) üzenetére


anjani182
őstag

Fiatal vagyok, de megfordult már nálam 3 autó és most a 4.-et nyúzom, ami most 4 éves. Az előzőt 6 évesen adtam el, amit újonnan vettem. Vagy újat vagy fiatalt vettem eddig csak! Igazából minden autómra kapásból tudtam volna költeni 200-300 ezret, gumira és "megspórolt" szervizre, ezt kifejtem mindjárt. És ez csak 6 éves autó volt!!!

Attól, hogy egy rakat hirdetésbe odaírják, hogy frissen szervizelve és ez azt jelenti hogy belehajították az 1500 Ft-os légszűrőt, olajszűrőt, nagy was ist das, annyit ér mint halottnak a csók!

Azért én rendesen karbantartom a kocsijaimat, márkaszervizbe járok csak, esetenként az olajat viszem és hajlandó vagyok kifizetni a gyári cuccokat, cserébe a legkisebb zörejre megyek és ütöm az asztalt garanciális dolgokért...amivel eddig 100% sikert értem el, mert ők is látják hogy oda járok ott hagyom a pénzt, nem sz*rakodnak 50-100e Ft-os garis cuccokon!

De elmondom neked, hogy amikor megvásároltam a mostani kocsim az használt volt, igaz garanciás és 3000 km-el azelőtt volt szervizelve, amit egy másik márkaszerviz megerősített, mert tiszták voltak a szűrők.

Ennek ellenére kapásból elkezdtem rákölteni, a "megspórolt szerviz" ugye az, amit nem vagy csak nehezen veszel észre. Első körben 200.000-230.000 Ft-ot költöttem rá -márkaszervizbe!- olyanokra hogy:

- fékolaj csere (2 évente előírás!)
- váltóolaj csere (2 évente előírás!)
- olajcsere szűrővel
- pollen, lég stb. szűrő csere
- ablaktörlő lapátok
- küszöbvédő műanyag padkás volt
- új, jó minőségű osram izzók és LED-ek belülre
- klíma tisztítás (2 évente előírás!)
- futómű ellenőrzés/állítás
- embléma csere
- ablakmosó csere
- ablakmosó fúvóka csere (csak mert kicsit kiszívta a nap és fakó volt)
- motorvédő műanyag zajcsillapító csere (kikoptak, picit rezgett a műanyag, zavarta a fülem)
- új téligumi

Szóval elég lesz?! Látod, a kocsi így patent, szépen hangzik hogy 2-3 éves kocsit veszel és semmit sem kell rajta csinálni, de ez nem igaz! A kötelező szerviz nem egyenlő azzal, hogy mit ajánlott még cserélni vagy cseréltetni! És ezeket általában senki vagy nagyon kevesen csináltatják meg!

Én így bánok a kocsijaimmal! Nyilván eladás előtti évben már tojok rá ezekre...az új tulaj meg örül hogy patent kocsit vásárolt. Igen sok embernek nem fontosak a fenti dolgok, sajnos...ezért nem fogok én soha idős kocsit venni!

Ja, ahogy írtam garanciális reklamációkkal mindig sikerrel járok, a legkisebb zajra ugrok, nemrég cserélték ki ingyen úgy 150.000 Ft-nyi alkatrészt :U

[ Szerkesztve ]

Forever and ever, let's make this last forever.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.