Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#23) shtml válasza dezz (#21) üzenetére


shtml
őstag

"Igazad van, de tudod, mindenki a saját (jelen esetben technikai) tudása, intelligenciája, képzelőereje mértékében hisz vagy ért, egy adott kérdésben. Úgy vélem, ez itt még nem az a szint, ahol a hitre kellene hagyatkozni."

Pontosan úgy van, ahogy írod. Ezennel elismerem, hogy mind intelligenciában, mind technikai tudásban és képzelőerőben mélyen alattad állok. Én nem értek HDD-fejlesztőmérnöki szinten a winchesterek mechanikájában (a tányérokban, a karokban és a tányérokat ill. a karokat tartó tengelyekben) fellépő rezgések és alak- ill. méretváltozások fizikájához és matematikájához, effajta szimulációkat vagy kísérleteket sem volt még alkalmam végezni. Ezért okoskodás helyett elfogadom a nálam sokkal hozzáértőbb emberek véleményét.

Szavaidból arra következtetek, hogy te bizonyára mindkét téren megfelelőképp jártas vagy. Ezért kérlek, világosíts fel engem, szellemileg alsóbbrendű és műszakilag képzetlen véglényt, és vezesd le számításokkal, szimulációkkal és kísérletekkel, hogy még vállalható költségek mellett megvalósítható egy karon több fej szimultán sávon tartása.

Mivel szavaid alapján úgy tűnik, a winchesterek termikus tervezésében is hasonlóképp jártas vagy, kérlek, írd le, miképp kívánod megoldani, hogy több tányér minden üzemi körülmény között, minden időpillanatban oly mértékben azonos hőmérsékletű legyen, hogy az egy tengelyen lévő több fej mindig szimultán sávon legyen tartva.

RAID0-ban a kapacitás is 2x-es, nem csak a sebesség

Vegyél a nagyobb kapacitásúakkal azonos adatsűrűségű, de félannyi tányért tartalmazó meghajtót és máris azonos mértékben nő a kapacitás és a sebesség. Bár nem látom be, miért rosszabb a dupla sebesség melletti négyszeres kapacitás a dupla sebesség melletti dupla kapacitásnál.

Lehet, hogy csak a költségek miatt nem gyártanak többsávos fejeket, ennyire nem értek az író-olvasófejek tervezéséhez és felépítéséhez. Amúgy általában is igaz, hogy kevés lehetetlen dolog létezik, ebben egyetértünk. A kérdés csupán az, vajon a költségek - amelyekre utaltam már a 20. hozzászólásomban - érdemessé teszik-e egy elképzelés megvalósítását.

Edit: Most látom, hogy miközben én írtam, liksoft is említette a költségeket a hozzászólásában.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.