Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21) dezz válasza shtml (#20) üzenetére


dezz
nagyúr

Szerintem egyértelműen fogalmaztam: "Az első kifogás szerintem nem áll meg"...

Igazad van, de tudod, mindenki a saját (jelen esetben technikai) tudása, intelligenciája, képzelőereje mértékében hisz vagy ért, egy adott kérdésben. Úgy vélem, ez itt még nem az a szint, ahol a hitre kellene hagyatkozni.

Én nem láttam a #16-osban egy darab "szerintem"-et, "úgy vélem"-et, vagy más effélét sem. Ez számomra azt jelentette, hogy egy általad ténynek vélt dolgot írtál le, ellentmondást nem tűrően, tehát nyilván azt szeretted volna, ha én azt el is fogadom. (De sajnos a "lehetetlen"-eket főleg nem kedvelem. :) )

1. Ezzel nem jutunk előbbre, hogy megismételsz egy alátámasztatlan tényállítást.

2. Pl. az alsóbb tányérok erősebb hűtésével (nem kell, hogy aktív legyen).

Önmagában a motor (tehát a csapágyazás leszámításával) szerintem nem sok hőt termel. A tekercs tudtommal nem termel jelentékeny mennyiségű hőt. Régebbi vinyók pl. sokszor csak langyosak. (Itt nem ellenérv, hogy régebben is léteztek erősebben melegedő típusok is.) A folyamatos seekelés tényleg megemeli a vinyók hőmérsékletét néhány fokkal, tehát tényleg önmagában is jelentékeny mennyiségű hőt tud termelni. De ehhez folyamatosan működnie kell. A tányéroktól független, azoknak megint csak főleg az alapon keresztül adja át a hőt.

Kérlek, mondd el, mi a többi gond.

3. Csak ismételni tudom magamat: a sztereó/kvadró, vagy épp soksávos audio/video fejek mintájára. Itt persze nem a konkrét kialakításra gondolok, hanem a részek egymástól való elválasztására, árnyékolására. Mint tudjuk, a mágneses mező árnyékolható.

Igen, ez a dolog is növeli/növelné a vinyók bonyolultságát, ki kellene fejleszteni, stb. Csakhogy, mint magad is írtad, a sebesség fele olyan gyorsan növekszik, mint az adatsűrűség. És most már elértünk, sőt túl is léptünk azon a határon, hogy elmondható, az előbbi igencsak le van maradva. Egyre többen panaszkodnak is miatta. Ergo jelentős versenyelőnyt jelentene ezen arányok javítása annak a gyártónak, aki ezt megoldja... Már csak azért is, mert a vevők többsége nem párosával vásárolja a nagy kapacitású (nem olcsó) vinyókat -- arról nem beszélve, hogy RAID0-ban a kapacitás is 2x-es, nem csak a sebesség (pontosabban a sebesség nem is éri el a 2x-est); a RAID1-et meg főleg kevesebben választják. Azaz nem lenne az ablakon kidobott pénz.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.