Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#20) shtml válasza dezz (#19) üzenetére


shtml
őstag

Ha tudtad, hogy félreértem, akkor talán nem lett volna célszerű egyértelműbben fogalmaznod? Vagy esetleg szándékosan fogalmazol pontatlanul, félreérthetően? Avagy nem lehet, hogy értettem, csak átvettem a szóhasználatodat? ;] Egy szimpla csavar és egy dupla csavar között ekkor már nincs különbség, sőt ezután már akárhányszoros csavar sem probléma.

A tekintélytisztelet vs. meggyőzhetőség nem ilyen egyszerű. Vannak dolgok, ahol a tudásom nem elegendő az érvek és ellenérvek megértéséhez, megítéléséhez - és így meggyőzhető sem lehetek, legalábbis nem az általam megértett érvek alapján. Ilyenkor csak a tekintélyre vagy az érzéseimre hagyatkozhatom - persze mindkettő megcsalhat, de más választásom nincs.

Ezenkívül miből gondolod, hogy meg akarlak bármiről is győzni? Leírtam a véleményemet, ez minden.

1. A 16-os hozzászólásban leírtam, ezt próbáld meg értelmezni. Ez a hőtágulástól függetlenül is gyakorlatilag megvalósíthatatlanná teszi a dolgot.

2. Kérlek, írd le, te hogyan kompenzálnád. Hozzászámítva azt is, hogy a winchester felülete sem azonos hőmérsékletű, amint ezt a PH-s HDD-tesztekben a hőmérséklet mérési helyénél leírják. Építsenek fűtőszálakat a tányérokba? - ezek nélkül is épp eléggé melegszik egy gyors meghajtó. ;] Vagy addig, amíg az egyes tányérok pontosan azonos hőmérsékletre állnak be, ne küldjön vagy fogadjon adatokat a drive? ;] Na meg nem a hőmérséklet itt az egyetlen gond.

Szerintem alapvetően a csapágyazás a melegedés forrása

Azért van ott még egy motor is, na meg a kart sem a szellemek mozgatják. Nem tudom, ezek és a csapágyazás között milyen arányban oszlik meg a hőfejlődés.

3. A résnél valóban úgy van, ahogy írod, de ez evidens, senki nem állította az ellenkezőjét. A további csak spekuláció részemről, de gyanítom, hogy maga a fej mágneses árnyékolása a mozgatandó tömeg minimalizálása érdekében messze nem tökéletes, így két közeli tekercs komoly hatással lehet egymásra. Többszörös fej esetén - bár nem fejted ki, hogyan képzeled ezt el - ez még erősebb lehet.

Az egyre növekvő adatsűrűséggel (főként az egyre sűrűbben elhelyezkedő trackekkel) amúgy is fel van adva a lecke a gyártóknak, az általad javasolt megoldások meg csak tovább emelnék a precizitási követelményeket, nem is kicsit. Négyszeres adatsűrűség kb. kétszeres adatsebességet jelent mindenféle többkaros/többfejes trükközés nélkül is.

Van még egy szempont, amiről megfeledkezel, ez pedig a költségek. Amiről te beszélsz, az többé-kevésbé egy drive-on belül megvalósított RAID 0. Na mármost, még ha az általad javasolt megoldások megvalósíthatóak lennének is, bizonyára igen komoly K+F kellene hozzájuk és a gyártást is alaposan megdrágítanák, plusz újabb hibalehetőségeket vezetnének be. Ezzel szemben diszkrét meghajtók RAID 0-ba kötésével mindenféle komplikációk és többletköltségek nélkül megoldható ugyanez.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.