Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

A Baldur's Gate II kétszer is szerepel a listán :)

(#2) melega


melega
őstag

Korrekt lista.

(#3) saelin válasza AnonymusX (#1) üzenetére


saelin
veterán

Biztos annyira jó játék. :D

"It is only with heart that one can see rightly; what is essential is invisible to the eye."

(#4) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Érdekes ezt a listát olvasni. Ha jól látom egyetlen gagyi sportjáték sem került fel rá. Tele van ellenben single player RPG-kkel és más story-heavy játékokkal.
A nagy kiadók ellenben méigs az ellekező irányba eveznek minden áron. Szomorú. :(((

Aki hülye, haljon meg!

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Tökéletes lista nincs, ez sem az. De elég jó. Van pár játék ami nekem fura, de nem is játszottam velük. És sok rajta van aminek szerintem is rajta ott a helye.

(#4) L3zl13 Szóval evezős sportjátékot szeretnél? [link] ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) Xarina


Xarina
aktív tag

Nem rossz lista, de nekem ezzel csak az a bajom, hogy az elso 10-be min. 50 jatekot fel tudnak sorolni.

(#7) Ragnar_


Ragnar_
addikt

Bármikor ülök le 1-2 órát a W3 elé, mindig a minőség az ami elsőre beugrik. És akkor tegyünk mellé egy évenkénti CoD-ot (WW2-vel egyébként még játszok is..) vagy akár egy Battlefront2-t (azzal is játszok :) ) és őszintén mondjuk azt, hogy az említett játékok ugyanaz a kategória. A W3 mellett sok játék tűnik max. 20 eurót érő tucatcuccnak. (Persze egy multiplayer játéknál ugye szervereket kell fenntartani stb. de talán az eddigi összes CoD-ban nem volt annyi különböző karakter mint a W3-ban egy faluban ;] ) Nem ismerek minden játékot a listáról, az első 10-ből sem, főleg a konzol exkluzívakat nem a W3-al totálisan egyetértek, és a W3 tulajdonképpen a Skyrim helyét vette át nálam, a Skyrimnél éreztem még azt, hogy egy kivételesen tartalmas és minőségi játék (bár a grafikája nem volt éppen a legjobb) így az sem meglepetés, hogy az is benne van az első 5-ben, Bioshock és a Mass Effect2 is szintén emlékezetes játékok voltak.

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#8) .LnB válasza Ragnar_ (#7) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

A Witcher 3 teljesen más szint mint a legtöbb játék. Ez vitán felül áll.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#9) kwzatz válasza .LnB (#8) üzenetére


kwzatz
őstag

Ha nem lenne nevetségesen könnyű Death Marchon is és jobb/érdekesebb lenne benne a harc, hibátlan játék lenne. (valamennyit javítottak ezen a téren a DLC-kben mondjuk) De még így is jo elfogadtam az első helyet. Az viszont, hogy a Witcher 1 a top 300-ba sem fért be, vicc.

[ Szerkesztve ]

(#10) kwzatz válasza kwzatz (#9) üzenetére


kwzatz
őstag

Sry a dupláért, már nem lehet szerkeszteni:
"De még így is elfogadtam az első helyet."

(#11) Televan74


Televan74
nagyúr

Az első ötben benne van az a három,ami kedves nekem mint PC játékosnak. ;) Na melyik három az? :D ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#12) prolad


prolad
őstag

Egész korrekt lista lett, nyilván szubjektív, de valóban sok jó játék van benne. Ezt az új Zeldát ki kéne próbálni valahogy, ha már ennyire dicsérik.

Azért a Skyrim az 5. helyen eléggé túlzás.

(#13) janeszgol


janeszgol
félisten

Majd iden valamikor en is beszerzem a Witcher 3-at. Nalam a Top2 a WoW es a LiS.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Hopp, most vettem észre. A No One Lives Forever nincs benne! Na képzeletben beleteszem a két Destiny f*s helyett. :)

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#15) Ragnar_ válasza .LnB (#8) üzenetére


Ragnar_
addikt

Értem, de bennem volt egy kis kétség, amíg ki nem próbáltam a W3-at, hogy valóban annyira jól sikerült-e, mint amennyire mondták. Így látatlanban pl. azt se nagyon tudom elképzelni, hogy az okarinás Zelda tényleg olyan jó játék lenne, persze lehet, hogy csak addig maradna így amíg ki nem próbálnám. Arra lennék még kíváncsi, hogy maga a franchise volt ami sikeressé tette a W3-at, az alapsztori, a karakterek, vagy pedig a megvalósítás minősége, valószínűleg a kettő együtt, de érdekes lenne látni, hogy pl. milyen lenne egy bármilyen másik gamedev cég által készített Witcher3. (Azt majd megtudjuk, hogy milyen az amikor a CDPR nem Witcher játékot készít a Cyberpunk 2077 megjelenésével.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#16) Crinos


Crinos
tag

Azért a Jagged Alliance 2 bekerülhetett volna...... :(

Crinos az állat..... battletag: Crinos#2304

(#17) .LnB válasza Ragnar_ (#15) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Milyen lett volna ha nem ők csinálják? Lehet ezen a listán rajta se lenne.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#18) Szakiii


Szakiii
addikt

Ebből a listából az jön le nekem hogy last of us pl inkább első, witcher oké persze nagyon jó játék de multi platform így többen játszhatták LoU meg csak ps-en van ennek ellenére 2. (persze ez csak akkor mérvadó ha jól tudom és népszavazás volt és úgy jött ki a lista eredménye nem pedig pár ember állította fel.)

[ Szerkesztve ]

(#19) sixpak


sixpak
nagyúr

10-ből 6 játék baszóskardozós, nem rossz. :)

https://www.flickr.com/photos/86396338@N05/

(#20) Egon


Egon
nagyúr

Szerintem ez a lista megaLOL.
A legjobb Civilization a 4-es rész? És egy Civ sem fért be az első 150 (sic!) játék közé? Sehol a Master of Magic? A régi időkből nincs a listán egy Elite, egy Street Rod, stb. stb. ?!? :W :W :W

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) sagem válasza Egon (#20) üzenetére


sagem
addikt

Egyszerűen nem azok szavaztak, akik ismerik is a régi játékokat, Minecraft 74.-ik, nézzétek meg milyen játékokat előz meg..nincs is több kérdésem :(

szerk: Fortnite, PUBG, HearthStone, LoL, Rocket League, Overwatch (29ik helyen!..)..ezek is minden idők legjobb játékai közt szerepelnek..szóval hagyjuk.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#22) Szakiii válasza sagem (#21) üzenetére


Szakiii
addikt

Mi a baj a minecraft-al? Nem sokat játszottam vele nem az én világom de azért elismerem, hogy egy igen jól kitalált egyedi játék volt mikor megjelent, minden tekintetben.

Miért ne szerepelnének ott? Ezek mozgatják meg a legnagyobb tömeget nyílván erre fognak szavazni, ez mind jó játék amit felsoroltál..

[ Szerkesztve ]

(#23) Bici


Bici
félisten

Mi az hogy nincs a listan a Terep2 es az Elastomania??? :Y

:DDD

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#24) sagem válasza Szakiii (#22) üzenetére


sagem
addikt

A jó játék és a minden idők legjobb játékai között zongorázni lehet a különbséget, legalábbis szerintem. Nem az volt a kérdés, hogy melyek a népszerű játékok..Ha szerinted egy Fortnite vagy Overwatch nagyobb hatással van a játékvilágra, mint pl. egy Doom II akkor nem egyezik a véleményünk.

Minecraft meg szerepelhet a listán éppenséggel, csak ha valaki végig nézi a teljes listát, akkor látja, hogy milyen neveket előz meg, és akkor még a hiányzókról nem is beszéltünk.

Én nem vagyok benne biztos, hogy 15-20 év múlva arról sztorizgatnak majd a gamerek, hogy bezzeg a PUBG/Fortnite, na az még jó játék volt! Mondom ezt úgy, hogy 700 órám van a PUBG-ben.

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#25) Szakiii válasza sagem (#24) üzenetére


Szakiii
addikt

Ezt így nem lehet összehasonlítani hogy doom 2 vagy overwatch, ma teljesen telített a piac, sokkal nehezebb most milliókat megnyerni mint anno amikor gyakorlatialg alig volt játék és játékos. Szóval nem egyezik a véleményünk, ebben egyetértek. És ez továbbra is szubjektív, van aki szerint a doom 2 szar el kell fogadni, ez egy lista az olvasók szavazata alapján ennyi. Én teljesen megértem hogy egy overwatch szerepel rajta, így is csoda hogy a 11. egy 95ben megjelent játék.

Hát pedig hidd el hogy fognak mert a mai 10-en évesek akik játszanak vele nekik a pugb lesz olyan mint neked a doom 2 ami elé max sírva ülnének most le játszani.

[ Szerkesztve ]

(#26) sagem válasza Szakiii (#25) üzenetére


sagem
addikt

Te kevered a szezont a fazonnal..egy játék nem attól lesz minden idők legjobbja között, hogy mennyit adtak el belőle vagy hogy mennyien játszanak vele, mert akkor ezzel az erővel a Candy Crush Saga, meg a World of Tanks mirt nincs pl. a listán..

A Doom II a játéktörténelem/technika részese, több szempontból is, a Fortnite/PUBG/Overwatch (pláne ez utóbbi, olyan értelemben, hogy új műfajt sem teremtett, mint mondjuk a PUBG) meg egy éppen divatos játék, ami helyett x év múlva kijön majd az újabb éppen divatos játék.

De egyébként nem a Doomon akarok lovagolni, azért ezt emeltem ki, mert ennek a történelmét illene ismernie a mostani gamereknek is, több olyan cím is van, ami jelentősen előremozdította/meghatározta a játékfejlesztés irányát.

szerk: mi az hogy régen alig volt játék és játékos? Nem tudom hogy hány éves lehetsz, de ez baromira nincs így..ugyanúgy megvolt a számítógépes és a konzolos piac is mint most, annyi, hogy online játékok nyilván nagyon régen kevésbé voltak, helyette lanpartyztak az emberek..

[ Szerkesztve ]

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#27) Szakiii válasza sagem (#26) üzenetére


Szakiii
addikt

Te kevered, ismétlem magam, ez egy szubjektív véleményeken alapuló olvasók általi szavazat eredménye. Ne egy komoly szakmai zsűri eredményét várd el ami 40 évre visszamenőleg minden játékot számba vesz... nem is értem miért vagytok így felháborodva miért várjátok azt hogy egy mai 20 éves(hasamra ütöttem de nem hiszem hogy 40 évesek teszik ki az olvasokat) azt fogja nézni hogy mekkora technikai bravúr volt a doom 2.. nyílván nem erre fog szavazni. Számára minden idők legjobb játéka az lesz amivel játszik és szereti, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#28) .LnB válasza Bici (#23) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

:DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#29) sagem válasza Szakiii (#27) üzenetére


sagem
addikt

Tehát, most azt mondod, hogy ne várjunk komoly listát, mert..de belekötsz abba, amikor azt mondtam, hogy ez nem egy komoly lista mert..? Ok, akkor én keverem a dolgokat:)

„Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani.”

(#30) Szakiii válasza sagem (#29) üzenetére


Szakiii
addikt

Nem komoly, én is azzal kezdtem hogy pl witcher egy multiplatform ezért tuti több szavazatot kaphatott mint más exclusive címek. Egyáltalán nem várható el fair szavazás, de ettől még a listán jó játékok vannak. Szerintem nincs gond a listával, ennyi. :) Egyébként se lehet szerintem így listát alkotni, ahogy mondtad is doom 2 technikai megvalósítása korszakalkotó volt én személy szerint simán bontanám több kategóriára mint pl a technikai újítás, játék élmény (de ez is teljesen szubjektív) stb.

(#31) ldave


ldave
félisten

Csak annyit, hogy a listát a GameInformer készítette az olvasókkal, nem az Eurogamer :B

A Slime draws near! Command?

(#32) oriic válasza ldave (#31) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

:W No comment.Javítva.

Live-Die-Respawn

(#33) alratar


alratar
addikt

Érdekes lista. Hejjel-közzel egyet is értek vele. (még nem olvastam teljesen végig)
De nem hiszem, hogy a Haevy Rain gyengébb lenne, mint az Andromeda. Ahogy azzal sem igazán értek egyet, hogy a Super Mario Bros.csak a 98-ik.

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#34) kwzatz


kwzatz
őstag

Most láttam meg:
193. Deadly Premonition
És milyen játékokat előz meg. :D Öcsém végigtolta és azt mondta, hogy nem tudja eldönteni hogy sz*r vagy zseniális. Tuti, hogy végig fogom egyszer tolni.
Amúgy az is furcsa, hogy egyetlen Max Payne sincs a listán. Amúgy nagyon el van tolódva a konzol game-ek felé.

[ Szerkesztve ]

(#35) ProEvoFan válasza L3zl13 (#4) üzenetére


ProEvoFan
nagyúr

Kivéve a sony.Ők kitartanak az egyjátékos játékok mellett.Igaz, ehhez playstationt kell venni.

(#36) NandoXXL válasza Ragnar_ (#7) üzenetére


NandoXXL
senior tag

A kártya játék benne az tényleg jó volt, de túlértékelitek. Számomra sok régi játék értékesebb, mert új dolgokat tettek le az asztalra, sajnos elég ismétlődőek az új játékok. Ott a vas, AI nulla, küldetések, arcok személyek ismétlődnek. Nincs valódi fejlődés. Csoda hogy még van Witcher, de az se tud felnőni a 21. századhoz. Haha, a sok scifi átvert minket. Evolúció helyett degradáció lett.

(#37) Psychopeti


Psychopeti
senior tag

Azt hittem hogy benne lesz a top10-ben a HL vagy HL2 :K
Vagy a METRO 2033.

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#38) mad1


mad1
veterán

Dark souls nincs BB meg van. :U

Ne szemetelj ! = Steam

(#39) Tidus válasza .LnB (#5) üzenetére


Tidus
addikt

Ha nem ismersz valamit akkor mi benne a fura.
Gamet csak úgy lehet ismerni ha nyomtad.
Video, és leírás alapján felejtsd el a minősítést.
De aki pirospontos topikba ad fekete pontot, vélt lelki sérelemért, annál bármi előfordulhat.

[ Szerkesztve ]

(#40) Tidus


Tidus
addikt

143. Chrono Cross
Kissé meglepődtem, hát a 20-ba belevártam volna.

(#41) FLATRONW válasza Psychopeti (#37) üzenetére


FLATRONW
őstag

A Half Life-ok nagy kedvenceim, a 40. pozícióval nincs is semmi baj, viszont amilyen vérgagyi játékok vannak ellőtte, az már elgondolkodtató.
Ami ennél is nagyobb szégyen, hogy a Metro játékok még a 300-ba se fértek be. Pedig inkább befértek volna oda, mint néhányan az első 10-ből.

(#42) #78687232


#78687232
törölt tag

Ezek szerint nem lehet jó ízlésem, a top10-ből egyedül a Bioshock-al játszottam talán fél órát.

(#43) .LnB válasza Tidus (#39) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Megkérhetnélek, hogy fejtsd ki rendesen, akár a mondatvégi írásjelek helyes használatával, a gondolataidat? Amik a kis fejedben kavarognak. Mert így nem tudok mit kezdeni ezzel a négy random egymás mögé írt mondattal.
Szóval vagy gyúrd a mondandódat egy szépen megfogalmazott kommentbe. Vagy hanyagold ezt.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#44) Szakiii válasza mad1 (#38) üzenetére


Szakiii
addikt

mert a BB jobb :) ;]

(#45) Manbal válasza Psychopeti (#37) üzenetére


Manbal
senior tag

hát igen, minimum befért volna az első 10-be egy half-life , egy grand theft auto, meg egy ufo enemy unknown.

ezért sem stimmel a lista címe, mivel nem minden időkről beszélünk, hanem kb. az elmúlt 10 évről, és a szavazók átlagéletkora maximum 20 év, szóval kicsit fars ez a lista

[ Szerkesztve ]

(#46) Szakiii válasza Manbal (#45) üzenetére


Szakiii
addikt

Na én is pont erről beszéltem lentebb, hogy nem egy szakmai zsűri alkotta listát.

(#47) oriic válasza Manbal (#45) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Van azért a listában idősebb játék is. (Zork pl közel 40 éves, de 15-20 éves cuccok is láthatóak) Ezért is írtam a cikkbe, hogy egy ilyen lista mindig is szubjektív marad, felesleges azon agyalni hogy egy-egy alkotás miért is maradt ki.

Live-Die-Respawn

(#48) MasterDeeJay

System Shock 1/2 - full random honnan jön az ellen, mai napig várom hogy folytassák
Alien versus Predator 1/2 - az a pittyegőskattogó hang amit a detektor ad, ugye mekkora volt
C&C első részei
Dune részek (2 volt az első igazi RTS, 2000-es meg egész szép volt)
Sim city egészen az 5 ig mert az egy rakás...igen és kiadtam érte pénzt!
Sims széria - nem kell magyarázni
Cod1, esetleg a korai MOHA
Return to castle Wolfenstein ET
Street Rod 1/2
Wizzard of Wor
Stuns

Nem is írom tovább mennyi lehetne még a listán...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#49) mad1 válasza Szakiii (#44) üzenetére


mad1
veterán

DS1 is jobb volt amig nem jott a tobbi,persze emeszthetoek,de majd meglatjuk BB3 utan.

Ne szemetelj ! = Steam

(#50) Szakiii válasza mad1 (#49) üzenetére


Szakiii
addikt

Hm nem tudom ds2 pl szerintem elég gyenge volt. :) BB-t viszont már 3x kitoltam és fixen rajta van a psen ha bármikor kedvem támad lépjek pár szintet. Közel 200as vagyok most.

DS3 is jó nagyon nekem kb ugyan az a kettő csak más skinnel, annyi hogy dsben több a fejlesztési lehetőség viszont nekem a hangulat bb-ben jobban bejön. Mindkét játék zseniális :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.