Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vladi


Vladi
nagyúr

Végre, végre. :C Máris olvasom. Kicsit rövid. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#2) domi007 válasza Vladi (#1) üzenetére


domi007
őstag

Igen, sajna ha belerakom a teljes anyagot, akkor túl hosszú lenne.
Így is 4 A4-es oldal a következő rész anyaga, Wordben. Megnézem, belefér-e emészthető méretben egy részbe. Ha nem, akkor majd 2/1 meg 2/2-őzünk...

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#3) Vladi válasza domi007 (#2) üzenetére


Vladi
nagyúr

30K karakterig mehet az írás. :U

A cikkhez: nem "baj" a live cd technológia. Én is arról telepítem az aktuális fedórámat. Viszont nem is kell annyira bonyolítani. Live USB + boot floppy. Ezzel már p1-is használható.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4) Lortech válasza Vladi (#3) üzenetére


Lortech
addikt

Elvileg mehet még több is, nekem van 41k-s írásom rios5 óta. Tényleg kicsit karcsúnak hat így egy résznek, picit olyan, mint amikor elkezdődik a film, kiírják a címet, főszereplőt stb, aztán már jön is a reklám, vagy vége a filmnek. :) Bár nem én vagyok a célközönség, de nincsenek kibontva a dolgok szerintem.
Azért csak hajrá!

Thank you to god for making me an atheist

(#5) domi007 válasza Vladi (#3) üzenetére


domi007
őstag

Igen, de emészthetetlenül sokat nem akarok írni....
Ha azonban ezt akarjátok, benyomom a következő részt (már itt áll, beírva, csak előredátumoztam)

A LiveCD-kkel semmi bajom nincs. Én is nagyon szeretem őket használni, és lehet, hogy készítek is egy sajátot.

A problémám inkább az, hogy teljesen nyugodtan letöltheti a kis vérpistike otthonra Ezt a LiveCD-t, amivel aztán mindenféle csúnyaságot művelhet, akár 0 tudással is, hiszen a CD-re minden telepítve van, minden, ami csak kellhet.

DOMy

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#6) ttower válasza domi007 (#2) üzenetére


ttower
aktív tag

ha megvan wordben nem tennéd fel valahova hogy offline is el lehessen érni? :F
(nem, nem fel akarok törni valamit és azért nem tudok online lenni, hanem ha itthoni hálót tesztelem és elszáll, akkor nem tudok online lenni ;] )

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#7) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Ha nálam is live cd-s Linux fut, akkor milyen károkat tud okozni a támadó?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#8) ttower válasza philoxenia (#7) üzenetére


ttower
aktív tag

szerintem ugyanolyanokat, csak nálad egy újraindítás megoldja a problémád :)

It's not a bug until it is in production. | Wake up and smell the ashes.

(#9) Lortech válasza philoxenia (#7) üzenetére


Lortech
addikt

Nem a rombolás miatt lehet veszélyes, mert az ugye jellegéből fakadóan nem nagyon lehetséges.
De egyéb kockázatok lehetnek:
-forgalom lehallgatása, információszerzés céljából, jelszavak, egyéb magán jellegű infók, levelezés, bankszámlaszám és a többi.
-ha hálózatban vagy, akkor belső hálóról a hálózati többi gépe is veszélyben lehet.
Ezek persze igen esetlegesek egy live cd esetén.

Thank you to god for making me an atheist

(#10) sksporky


sksporky
tag

Tetszik az írás,lehetne hosszabb is de alapvetően minden olyat leírsz ami általános jellegű és nem tanítja meg "szakmát" :) .

(#11) kisninja


kisninja
őstag

Jo az irás grat :)

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#12) st3v0 válasza kisninja (#11) üzenetére


st3v0
tag

Jó irás, grat.

viszont én 1 olyan cikknek is örülnék, ami leirja hogyan tudnánk védekezni ellenük :K

(#13) Vladi


Vladi
nagyúr

#5 domi007:

Ha fizikailag a gép előtt van, akkor már csak akadályokat tehetünk elé. Bios jelszó, grub(rendszerbetöltő) jelszó. Így nem tudja bootolni. Kivéve ha szerel. :DDD

Jah, ide kapcsolódik egy kérdés: mi van a bios master passal? Annak ismeretében elvileg törhető a bios, és mehet a cd boot. :F

Ez főleg pulikus gépeknél érdekes. Mivel ott nem tud belepiszkálni a gépbe, de ha cd-t tesz bele az nem olyan feltűnő.

#7 philoxenia:

Hasonlóakat, mintha telepített lenne. Adatlopás, károkozás, stb. De live cd-vel krva nehéz használni a gépet. Max ha egyedid van.

#8 ttower:

Már ha ott járt, és károkozott, kenheti a hajára a rebootot. :(

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#14) domi007


domi007
őstag

Ach soo, ahogy az itteni népek mondják.

Megértettem, mi okozza itt a félreértést.
A LiveCD-ről való támadást így értettem:
-ha WiFi-t akar támadni, akkor betezsi a laptopba a CD-t, és támadhat is
-ha jelszót akar törni, nem kell telepíteni semmilyen szoftwaret, EZEN a LiveCD-n minden ott van, ami ilyen esetre szükséges

stb..

Tehát nálam a LiveCD-vel nem ül oda a kis törőgép (:DDD) az áldozat gépe elé, hogy most aztán felhekkeli, hanem inkább távolról támad...(pl. hálózaton belülről, ha ugye rádugja a laptopot a hálózatra/feltöri a WiFi jelszót estébé)

remélem, így már érthetőbb :B :B

DOMy

mod:
Már értem, valószínűleg a nyomeltüntetős mondat zavart meg titeket, kijavítom, hogy érthető legyen...És ezer boccs

[ Szerkesztve ]

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#15) Vladi válasza domi007 (#14) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jajjértem. A saját gépéről tünteti el a nyomokat. Ravasz. :DDD

De a bios masterpass kérdés továbbra is él.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#16) kisninja válasza st3v0 (#12) üzenetére


kisninja
őstag

Angol bill.... hosszú it nem is toudok, igy vegyessen irogatok. Tehát felmentésem van :C

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#17) philoxenia válasza Lortech (#9) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Gyakorlatilag ilyen bankkártyás egyéb dolgokat nem merek gépről intézni, a forgalom meg a böngészésen kívül, gyakorlatilag a logout, az meg így is nyilvános.
A router a nod32 az agnitum outpost és a spybot search állandóan figyel így is.Mondjuk célzott támadás esetén nem sokat érnek gondolom, de az általános robotokkal valószínűleg el tudnak bánni.
Na meg a magyar nyelv az infokat a világ 99%-a elől eleve elzárja. :D

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#18) kisninja válasza philoxenia (#17) üzenetére


kisninja
őstag

Ennyire azért nem kell fosni vannak itt a ph-n páran akik semmilyen védelmet nem használnak..... Bár egyszer véletlenül valamit elrontott és logouton megirta :D

powered by: ®MAJORMÜVEK®

(#19) philoxenia válasza kisninja (#18) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez nem fosás, ez paranoia.... :DDD

Ha nem használsz semmit, akkor észre sem veszed, mire használják a géped esetleg. Mondjuk a tűzfal támadásészlelései általában vagy Remondban, vagy a Google-nál végződtek. De mint Micimackó mondta: "Sose lehessen tudni "

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#20) sh1n0b1 válasza philoxenia (#17) üzenetére


sh1n0b1
csendes tag

router a nod32 az agnitum outpost és a spybot search állandóan figyel így is

na ne essünk túlzásokba, hol van ez a paranoitától? :D látnád mi védi az én hálómat ;]

a cikk jó, csak tényleg sovány. tényleg jó lenne egy offline verzió a folytatásra :) ha gondolod, elcserélem veled a szintén előredátumozott Windows Server 2008 cikkemre :) már fel van töltve PDF-ben is egy másik helyre, amig nem jelenik meg (Vistásat előbb le kell mosni főcimről)

Moderátorok, ha olvassátok: nem lehetne bőviteni a cimlapon levő cikkek számát? Mondjuk 6-tal, és lehetne mindenkinek kint 2 írása egyszerre... :U Hiába, szűk keresztmetszet, a szakmai megosztandó cucc meg sok úgy néz ki!

"A világűrben viszonylag alacsony a népsűrűség."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.