Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Sajátgépen jobb klikk, kezelés, lemezkezelés. Ha ott látod, valószínűleg nincs betűjele. Jobb klikk rajta, és adj neki egyet.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Nyisd meg a lemezkezelest, ha ott latja, csak adni kell neki betujelet.

(#3) eszementális válasza Vakegérke (#1) üzenetére


eszementális
tag

Köszönöm a választ, de ez benne a poén, hogy nem látja! Tudom, hogy nincs neki semmi baja, mert egyszer már meg lett oldva, csak most sehogy nem találom a megoldást!

[link]

[ Szerkesztve ]

(#4) Vakegérke válasza eszementális (#3) üzenetére


Vakegérke
veterán

Kikapcsolt gépnél mozgasd meg, vagy fordítsd meg, vagy cseréld ki az adatkábelt, ellenőrizd a tápkábelt, hogy rendesen a helyén van e.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#5) eszementális válasza Vakegérke (#4) üzenetére


eszementális
tag

Igen ez megvolt! Az nem sokat segített neki, de most megnéztem a BIOS-t az látta, most elindítom működik!
Na ezt ha valaki elmagyarázza mi történt annak hálás leszek!

Köszönöm szépen a gyors válaszokat!

(#6) Vakegérke válasza eszementális (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Használd egészséggel a gépedet. :)

Kipróbáltam már a Win10-et, nagyon nem voltam vele megelégedve. Kiforratlan, hisztis, rosszindulatú. A Win7 kifogástalanul szolgál.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) eszementális


eszementális
tag

Szerettem én is a win7-et, szép is volt jó is, de csak gyorsabb a 10-es! No meg szeretem az újat! :D

(#8) ncc1701 válasza eszementális (#7) üzenetére


ncc1701
veterán

Gyorsabb a tökömet. :)

(#9) netpeti98


netpeti98
addikt

Rendesen újra is indítottad vagy csak kikapcsoltad a gépet a sima kikapcsolás paranccsal? Ha még nem, akkor csinálsz egy rendes újraindítást a Start Menüből.

[ Szerkesztve ]

(#10) eszementális válasza ncc1701 (#8) üzenetére


eszementális
tag

Lehet csak pszihés :D

(#11) eszementális válasza netpeti98 (#9) üzenetére


eszementális
tag

Csináltam és lehet, hogy attól gyógyult meg.

(#12) Hieronymus válasza eszementális (#11) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

Dob be a SMART adatokat egy hozzászólásba.

Előfordulhat, ha a merevlemez nem tud időben felpörögni, nem lesz üzemkész a rendszer indulásáig. Ezért nem lesz elérhető, annak ellenére, hogy már beindult. A gép újra indítása után már időben éled és használható.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#13) netpeti98 válasza eszementális (#11) üzenetére


netpeti98
addikt

Ha megoldódott, akkor ez volt az oka. Sima kikapcsoláskor a Windows 10 (és 8.(1) is) hibernálja a rendszermagot és legközelebb azt tölti vissza, ez kihatással van a menet közbeni HW cserére is.

[ Szerkesztve ]

(#14) quailstorm válasza eszementális (#10) üzenetére


quailstorm
nagyúr

pszichés
saját Core2Quad konfigomon a 8.1 a leggyorsabb, meg a vékony gizda Atomos tableteken is
a 10 meg egy lassú átláthatatlan instabil és kezelhetetlen monstrum, mondom ezt több hét próbálkozás után, napi több virtuálisgép indítás- és leállítás után
bezabálja az összes ramot a 10, pedig a lelakott 8.1-ről hittem hogy sokat tekeri a HDD-t, közben a 10-nél még a RAM compression is be volt kapcsolva :U
játék felvétellel is csak a bajom volt 10 alatt, havernak is

szóval 8.1 forever

(#15) gondoni


gondoni
csendes tag

Bár megoldódott, de azért leírom, jómagam hogyan mentettem meg a munkahelyemen minden adatomat és vagy fél napomat egy új vinyó telepítésétől + belakásától (javaslatnak szántam, mert olyan szimpatikus az arcképed :DDD ):

Szokásos reggeli bekapcs: rendszer vinyónak se híre, se hamva, pedig előző délután teljesen szokványosan és rendesen kapcsoltam ki a gépet.

Rendszergazdát hívtam, a rutin körök után csavarhúzó, vinyó ki, még majd ő is nézegeti.

10 perc múlva utána mentem, rossz hír: vinyó és minden adatom kuka, új vinyó-új telepítés stb.
Sírásra görbült szájjal, összeomolva vettem a kezembe az "elhunytat", nézegettem, forgattam, majd a nyák egyik csatlakozóját - amelyik a motorhoz vezet - megnyomva egy határozott roppanást hallottam, mintha éppen most ugrott volna a helyére.

- Nézzük meg most is! - kértem a rendszergazdát, bedug-bekapcsol, és mint ha mi sem történt volna, vígan felpörgött és életre kelt a félig már eltemetett vinyó. Azóta újra van hitem. :-)

(#16) quailstorm válasza gondoni (#15) üzenetére


quailstorm
nagyúr

javaslok egy backupot és cserét, ezt meg kevésbé fontos célra felhasználni

(#17) gondoni válasza quailstorm (#16) üzenetére


gondoni
csendes tag

:-)
A történet sok konfiggal, 2 céggel és vagy 10 évvel korábbi.
Nem emlékszem, hogy bármi utóélete lett volna az eseménynek, ha csak nem annyi, hogy a vezetés ismét kihangsúlyozta: tessék a szerverre dolgozni, munkaállomáson adatokat nem tárolni, stb.!

A megfakult emléket a "hirtelen láthatatlanná váló HDD" írás elevenítette meg, egy próbát ez a "nyák masszírozás" is megérhetett volna.

(#18) quailstorm válasza gondoni (#17) üzenetére


quailstorm
nagyúr

jahogy IDE-s, csodálkoztam is volna ha SATA-val megcsinálod

(#19) PC-rev-RM válasza quailstorm (#18) üzenetére


PC-rev-RM
tag

"majd a nyák egyik csatlakozóját - amelyik a motorhoz vezet"

Sata már 2003 óta létezik.

[ Szerkesztve ]

"My GPU maker took more money from me than yours did from you! My GPU maker is #1!"

(#20) gondoni válasza quailstorm (#18) üzenetére


gondoni
csendes tag

Jó eséllyel IDE vinyó volt, SATA-val személyesen csak később találkoztam, az első KOMOLY (és jó drága) gépem vásárlásakor, egy 200GB-s vinyó személyében. Persze az ODD még abban is maradt a jó széles szalagkábeles. :)

Ha jól látom, a vinyókban a szinkron motor hajtása azóta sem nagyon változott, manapság is egy négyeres kábel vezet oda (PC-rev-RM fórumtárs képén a felső széle jobb oldalán is jól látszik).

(#21) quailstorm válasza PC-rev-RM (#19) üzenetére


quailstorm
nagyúr

én még ilyet nem láttam élőben
Molex SATA mellett? durva

(#22) Lauda válasza quailstorm (#21) üzenetére


Lauda
félisten

A regi 36/74 gb-os raptorokon is van ilyen megoldas, van itthon mindkettobol:

Irja is, hogy ne dugd be egyszerre mindkettot.

(#23) quailstorm válasza Lauda (#22) üzenetére


quailstorm
nagyúr

40GB-os volt a legkisebb SATA-s amit iskolában gépben szereltem, láttam, de ebből kimaradtam. Mire a SATA hozzámkerült addigra az átmeneti korszak letűnt gondolom.

(#24) Hieronymus válasza quailstorm (#21) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

A Hitachi Deskstar merevlemezeken is dupla tápcsatlakozó van. Legalább 2007-ig így szállították a SATA vinyókat.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#25) cskamacska válasza quailstorm (#21) üzenetére


cskamacska
addikt

Mikor 2002-ben a SATA csatik megjelentek az alaplapokon, és egy évvel később a vinyókon, nem lehetett még kapni SATA csatlakozós tápot. :)
Kb mint amikor 2004-ben bejött a PCI-E, és videokártyákon kívül 2-3 évig csak mutatóba volt bármi PCI-E csatlakozós bővítőkártya. :))

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#26) quailstorm válasza cskamacska (#25) üzenetére


quailstorm
nagyúr

ezért vannak itthon MOLEX-es átalakítóim, de ilyen vinyót akkor se láttam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.