Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) jacint78 válasza bkercso (#100) üzenetére


jacint78
addikt

Pedig nyugodtan kipróbálhatod, szerintem csak félsz az igazságtól. :D

type your text here..

(#104) bkercso


bkercso
nagyúr

Vodkaboy, az irodalmat visszalinkelhetnéd (miután visszaengednek a fórumra :DDD )! :R

Note that the strong tones at 20 kHz and 30 kHz are products of harmonic distortion and not jitter sidebands.
Vajon miért hív -120dB-es torzítást "strong"-nak? :F :DD
Kipróbáltam egy analog switch IC-t, ami adatlap szerint 0,003%-ot torzít. K Multi + Zener tápot kapott, 100n-val hidegítve az IC lábain. Agyoncsapta a hangot...

jacint78: Mit csináljak, ha a hangkártyám úgy szól, hogy nincs kedvem hallgatni? Felteszem, nem rejt csúcs ADC-t sem. A DAC-omat és az erősítőmet meg nagyon is van kedvem hallgatni. Vesződjek méréssel? Minek? Attól másképp fog szólni? A hififejlesztés nem mérésről szól. Sőt - hadd verjem ki Nálad még jobban a biztosítékot - high-endben nem is mérnek. Szinte sohol. Persze órajeljittert meg tápzajt igen, de THD-t és IMD-t nem igazán látni, mert gyengén korrelál a hanggal (persze, ha nagy, akkor az mossa a részleteket, ez OK). Hidd el, ennek nem az az oka, hogy akik komoly hangot fejlesztenek, ne tudnának megfizetni egy profi labort. Inkább csak se komolytalannak tűnni, se előítéletet gerjeszteni nem szeretnének ("ez -120dB-t torzít, bezzeg a másik -130dB-t" stb.). A hangszernek a hangja a lényeg, és mivel minden eszköz torzít, így nevezzük a hifit is hangszernek - részemről.

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#105) jacint78 válasza bkercso (#104) üzenetére


jacint78
addikt

Kipróbáltam egy analog switch IC-t, ami adatlap szerint 0,003%-ot torzít. K Multi + Zener tápot kapott, 100n-val hidegítve az IC lábain. Agyoncsapta a hangot...

Az adatlap szerint! Épp ezért kell mérni és épp ezért érdemes mérni még a kártyáddal is, mert nehéz elérni az adatlapi paramétereket, kivéve, ha mérsz és aszerint igazgatod, javítgatod. Csak próbáld ki, utána mondj véleményt, addig ne.

type your text here..

(#106) bkercso válasza jacint78 (#105) üzenetére


bkercso
nagyúr

Azt nem értem, miért akarsz engem rávenni egy adott viselkedésre. Feltételezed, hogy egyetln járható út van, ami rugalmatlanság. :R
Tfh. megmérem, és kijön, hogy x%. I don't care!!

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#107) jacint78 válasza bkercso (#106) üzenetére


jacint78
addikt

Mert megértenél bizonyos dolgokat és kapnál talán egyértelmű magyarázatot is arra amit hallasz, vagy hallani vélsz, nem rossz széndékból cseszegetlek hidd el. :K

type your text here..

(#108) bkercso válasza jacint78 (#107) üzenetére


bkercso
nagyúr

Rtm. Rendes Tőled! Tényleg, értékelem. :R

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#109) schawo


schawo
titán

86. kör, minden változatlan, új infó 0³.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#110) bkercso válasza schawo (#109) üzenetére


bkercso
nagyúr

Pszichológiai info van. Ezért OFF ;)

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#111) jacint78 válasza schawo (#109) üzenetére


jacint78
addikt

:DD

type your text here..

(#112) rokko99


rokko99
csendes tag

Sziasztok!
Van egy SONY TA-F120 erősítőm, amibe elszállt a végfok, és sajnos nem lehet hozzá kapni driver ic-t, így arra gondoltam, hogy építek bele egy új végfokot.

http://bolthely.hu/mikroshop/id/00535_KIT_erosito_stereo_vegfok_2_x_25_W_TDA1554Q-val

Erre a kitre gondoltam, amire kelleni fog arra jó lesz (már vettem egy új erősítőt). Nos ennek 16+-0,5 volt kell. A benne lévő trafó olyan 24-26 volt között ad le. Egyenirányítást követően kellene valami stabilizátor.

A kérdésem az, hogy lehet e stabilizátort párhuzamosan kötni? Vagy tudtok olyan stabilizátort, ami tud 16 voltot, és legalább 3 ampert? Vagy hogy kellene megoldjam ezt a stabilizálást? Trafót nem szívesen vennék... :))

(#113) jacint78 válasza rokko99 (#112) üzenetére


jacint78
addikt

Elég masszívan fűtene, talán olyan IC-t kellett volna keresni, ami akkora tápfeszről megy amit az erősítő tápja alapban tud. Az LM4765-nek kényelmes ez a tápfesz, ráadásul lényegesen jobb, mint a TDA. Mellesleg nem szimetrikus táp van az erősítőben?

Amúgy de, kicsit utána néztem, ebbe inkább az LM3886 kellene, az pont passzolna a tápfeszhez.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#114) bkercso válasza rokko99 (#112) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nos ennek 16+-0,5 volt kell.
(10-18V között kell, 10V mellett is >5W-ot ad le csatornánként.)

A benne lévő trafó olyan 24-26 volt között ad le. Egyenirányítást követően kellene valami stabilizátor.
LM338 tud 5A-t.
De inkább step-down konvertert tennék be, mert 10V mellett 3A-t elfűteni az annyi mint 30W hő. A step-down, kapcsolóüzemű, vagyis jó a hatásfoka, de kell utána szűrés.

jacint78: +1
LM3886-panelek

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#115) rokko99 válasza jacint78 (#113) üzenetére


rokko99
csendes tag

Szerintem szimmetrikus, mert 3 vezeték jön ki belőle, egy fekete, és két piros. A fekete és a pirosok között olyan 24-26 volt a fesz, a két piros között 50 volt. De graetz-híddal már sikerült megoldanom, hogy legyen egy 24, és egy -24 voltos fesz is. (mind a kettő esetben a fekete kivezetés a test)

http://www.ebay.com/itm/60W-LM3886TF-AC-20-28V-Sound-Audio-Amplifier-Mono-Digital-Power-AMP-DIY-Kit-/200961417589?hash=item2eca3be175:g:dSQAAMXQtRxSLDBt

Ha vennék ebből 2 darabot, akkor csak egyenirányítani kellene trafót? Kapona egy testet, és -24, és +24 voltot és ennyi? No meg ahogy ezt elnézem valami bufferelést.. Mert ezek a kondik eléggé gyérnek látszanak.

(#116) rokko99 válasza jacint78 (#113) üzenetére


rokko99
csendes tag

A másik, hogy ez az IC amit ajánlottál ez kb 60W, kettő az már 120. Az eredeti végfok tudott 2*40 wattot 4ohm-on. Ez nem lehet baj? Bár úgysem akarom majd hajtani.

(#117) rokko99 válasza jacint78 (#113) üzenetére


rokko99
csendes tag

Vagy ez? Ez lenne a legegyszerűbb. Nem kellene próbapanelből tápot gyártsak:

http://www.ebay.com/itm/HIFI-LM3886-68W-68W-stereo-amplifier-board-3pcs-total-/321524864384?hash=item4adc601580:g:pE4AAOSwfcVUF-tN

A táp részbe simán bekötöm a trafót, a tápra pedig a két végfokot, a végfokokba pedig azt a vonalszintű kimenetet ami a hangkártyából, vagy a cd lejátszóból jön ki, és ennyi?

(#118) jacint78 válasza rokko99 (#117) üzenetére


jacint78
addikt

Igen, erre csak a trafót kell rákötni. Amúgy puffer nélkül hiába méred a DC feszt, legalábbis multiméterrel, annak az erősítőnek az üresjárati tápja DC +-36-38V körül lehetett a gépkönyve szerint. Amúgy hol van belőle az egyenirányítás és puffer?

A kimenő teljesítmény a tápfesztől függ, tehát nem fog változni most sem. A 3886 bemenetét oda kösd, ahol a gyári végerősítők kapják a jelet, a kimenetet szintén ugyanoda kösd éás a tápfeszt is igazából, viszont a gyári alkatrészeket ki kell bontani.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#119) rokko99 válasza jacint78 (#118) üzenetére


rokko99
csendes tag

A gyári végfokot már kiszedtem belőle, de megvan. Azon van rajta az egyenirányítás és a puffer része.

Szóval akkor nem jó az a végfok amit ajánlottál, mert 36-38 volt között van akkor a trafó feszültsége egyenirányítás és pufferelés után?

(#120) jacint78 válasza rokko99 (#119) üzenetére


jacint78
addikt

De jó, eleve ahoz a feszhez ajánlottam.

type your text here..

(#121) rokko99 válasza jacint78 (#120) üzenetére


rokko99
csendes tag

Rendben, köszönöm szépen a segítséget! :)

(#122) schawo


schawo
titán

Nem tudsz véletlenül valakit, aki árul kész nyákot k multihoz?

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#123) Krissz80 válasza schawo (#122) üzenetére


Krissz80
senior tag

Ez engem is érdekelne, esetleg rendelhetnénk is közösen.
5-6db-ra vevő lennék.

(#124) Krissz80


Krissz80
senior tag

Na eddig bírta a K-multi.
Szerintem a BD140 kipurcant, mert 6,5 V jön ki rajta, Pedig 14,2-t kap.
A Twin-t bekapcsolva cseréltem IC kábelt, lehet ez okozott valami áramlöketet a tápnak?
Vagy miután ki-bekapcsoltam, mert közben észrevettem, hogy be van kapcsolva, okozhatott valamit neki?
Gondolom nem lehet nagyon más oka ennek.
A LED ugyanúgy felvillan.
3db diódát használtam előfeszítésnek.

Sebaj, Így legalább kipróbálom a TIP42-t.
Vagy a D45H11-t, ha addig hoznak nekem.

(#125) Krissz80 válasza Krissz80 (#124) üzenetére


Krissz80
senior tag

Kicseréltem a BD140-et TIP42-re, és a kimenet 10,7V lett.

Ezek szerint a drop 3,5V, nem értem miért.
A BD140-et megmértem, és jó volt.

Felemeltem a bemenő feszt, de nem tudom ez így jó lesz e.
Kihúzza e addig amíg építek egy újat.

(#126) bkercso válasza Krissz80 (#125) üzenetére


bkercso
nagyúr

ab bd140 áramerősítése 1A mellett már nagyon kevés, így a kistranyó is kipurcanhatott. valamint a TIP42C lábkiosztása fordított.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#127) Krissz80 válasza bkercso (#126) üzenetére


Krissz80
senior tag

Köszi.
A lábkiosztást szerencsére megnéztem.
Még akkor megpróbálom a kis tranyót is cserélni.
De jó lesz majd ha megjön a normális nyák...
A próbapanelon nem tudok csak gányolva cserélni, bár a nagyot elég jól sikerült. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.