Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Patrik.Varga


Patrik.Varga
tag

Csodálatos.

A Xiaomi ezt már kb fél-egy éve lerakta az asztalra, csak 1900-2000$-os áron (attól függően honnan veszed, van-e éppen akcióban valahol)...

(#2) Dr. X válasza Patrik.Varga (#1) üzenetére


Dr. X
aktív tag

Attól, hogy jó telefonokat csinálnak, még nem lesz minden jó, ami Xiaomi! Ez LG projektor nehogy már ne legyen jobb, mint egy Xiaomi. Kezdjük ott, hogy a Xiaomi Full HD, ami 150 hüvelyken a vicc kategória. A képminőség is biztos ég és föld.
Ez jó lenne, ha 8K-t tudna, de így kevés. 1.8 millióért már 75 hüvelykes 8K tévét venni és inkább azt választanám a kettő közül. Tudom még nincs elég tartalom, de nem 1 évre vesz az ember mozira tévét vagy projektort. A nagyobb felbontás jövőállóbb.

(#3) ALBY


ALBY
senior tag

Kíváncsi lennék erre gépre élőben. Remélem terjedni fognak a jó lézeres megoldások.

Remélhetőleg van olyan lehetőség is hogy plafonra lehessen feltenni ezt,
mert ott a kép alatt a center hangfal helye van.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#4) flexxx2 válasza Dr. X (#2) üzenetére


flexxx2
őstag

75"-on nem nagyon van értelme a 8Knak, hacsak nem 1 méterről nézed :F
Személy szerint inkább a projektort venném, hacsak nem egy 85"os 4K TV-t. De szerencsére ez a "veszély" nem fenyeget :)

[ Szerkesztve ]

(#5) Astroboy


Astroboy
őstag

Jó feature lehetne macskásoknak standby módban a dinamikus piros petty.
Ilyen ziccert kihagyni... :DDD

(#6) Don77 válasza Dr. X (#2) üzenetére


Don77
tag

Van már 4k változata is.

(#7) Ijk válasza Patrik.Varga (#1) üzenetére


Ijk
nagyúr

Csak abban a projektorban 0,47"-os 1920x1080 fizikai pixeles DMD van, ebben meg 0,66"-os 2716x1528 fizikai pixeles DMD. Tehát minden képi paramétere min. egy nagyságrenddel jobb.
Más kérdés hogy még 0,66"-os DMD-ből is csak 3 chipes DLP-t vennék. Ezeke az UST lézer projektorok még nagyon túlárazottak viszonylag szerény képességeikhez mérten.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#8) Ájvé válasza Dr. X (#2) üzenetére


Ájvé
veterán

Biztos jobb, nem is ez a lényeg, hanem hogy 3-4x annyiba kerül, ennyivel jobb lenne?

(#9) duke


duke
aktív tag

Csak feltetelezem, ilyen kis szogbe vetitve, nem lehet valami jo a hatasfok, mert a feny nagyresze nem merolegesen verodik a vissza nezo fele. Igy eleg nagy lehet a szort feny, ami gyengitheti az altalanos kontrasztot.

(#10) Ájvé válasza duke (#9) üzenetére


Ájvé
veterán

Nincs igazad.

(#11) duke válasza Ájvé (#10) üzenetére


duke
aktív tag

Szerintem igazam van, mert miert ne lenne. :DD
De lehet hogy egy vetito vaszon maskepp szorja a fenyt, mint peldaul egy tokeletes visszaverodesu tukor, amibol kiindultam.

(#12) Ájvé válasza duke (#11) üzenetére


Ájvé
veterán

Teszteken semmi ilyen problémáról nem olvasni, szóval gondolom ez is matek, olyan szögbe van állítva és úgy vetíti a képet hogy az jó legyen. Mellesleg te a kivetített képet látod, nem az a lényeg hogy milyen szögben éri a visszaverődő fény a szemedet (ha így lenne akkor csak bizonyos szögből lenne jól látható a kép, hiszen a fény visszaverődés szöge adott, viszont egy projektor képe minden szögből nézve ugyan olyan jó vagyis oldalról is akár).
Van amúgy olyan vászon ami direkt UST projektorokhoz van és a vetített fényt előre veri nagyrészt vissza, ez igazán akkor hasznos ha nem sötétített szobában használod, mert így is elég jól látható lesz (jobban mint a legtöbb vetítő képe).

(#13) ktamas74


ktamas74
csendes tag

Na, én valahogy így képzelem a jövőt, kivéve az ár részét. Már csak egy 4 TB-os SSD kéne bele és egy minden formátumot/feliratot kezelő, gyors médialejátszó, passzív hűtéssel. Egy kompakt szórakoztató központ. Egy eszköz, egy távírányító. Hozzá pedig pl. egy Bose Soundbar 500. :)
Kicsit besokalltam már az otthoni eszközeimtől. NAS, médialejátszó, TV, házimozierősítő + 6 hangfal és a rengeteg kábel stb.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.