Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Carlos atya imái meghallgattattak :)

A Yakuza 4 ami engem megvett kilóra,ajánlom

Life, Uh, Finds A Way

(#2) Carlos Padre válasza hombre[EU] (#1) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ha már 25%-os kupont nem kaptam (senkitől) :DDD
De egyébként tényleg nagyon örülök neki, így teljes pompájában tudom végigjátszani a sorozatot, cenzúrázatlanul.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#3) mike1334


mike1334
veterán

Jó játékok, de nekem megfájdult a hüvelykujjam a folyamatos nyomkodástól :DDD

...unless the law provides otherwise. Guarantees not guaranteed!

(#4) Kai_Rong válasza Carlos Padre (#2) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

A Y3 Remaster (mind a global, mind a japán) cenzúrázott az eredeti japán Y3-hoz képest:
- Kimaradt belőle a hírhedt Answer x Answer nevű trivia minijáték (amit szerintem senki se sír vissza azok közül, akik játszottak a japán verzióval)
- A japán kormány a 2020-as olimpiára készülvén elkezdte a közegészségügyi nevelés projektjét, aminek egyik célja a dohányzás visszaszorítása. Ennek jegyében a PS3-as eredeti verzió tokját lecserélték, a cigiző Kiryuról az égre meredő Kiryura (biztosan sokan fogják ennek hatására letenni a dohányt...).
- Volt egy substory-sorozat, ami egy transznemű mellékszereplőhöz köthető. Ezt tíz évvel az eredeti megjelenés után "nem túl píszínek" bélyegeztek, így kivágták belőle.
- Mivel a Y3-at először lokalizálták koreai és kínai piacra, az egyik okinawai yakuza család címerébe bele kellett nyúlni, mert erőteljesen hajazott a japán birodalmi időszakot idéző császári címerre (rossz emlékek arrafelé).

Mondjuk tény, hogy összehasonlítva a PS3-as angol eredetivel, jóval jobban jártunk a remasterrel (visszatér a hostess club, a mahjong, a shogi, több substory lesz).

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

(#5) Carlos Padre válasza Kai_Rong (#4) üzenetére


Carlos Padre
veterán

Ezek inkább csak ésszerűsítések, nem cenzúra.

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#6) Kai_Rong válasza Carlos Padre (#5) üzenetére


Kai_Rong
senior tag

Persze, a travis substory-t azt nem a PCseg oldalan aldoztak fel :)

Amugy amikor anno a 3 kijott PS3-ra, pont ugyanerre az esszersugre hivatkoztak a japanok, mondvan, hogy a nagyon japan minijatekokat nem erdemes beletenni a nyugati kiadasba, mert ugysem erti az ottani kozonseg. Az se (on)cenzura volt, mert maga a studio gondolta igy? :)

PSN ID: KaiRong-Sama / Switch ID: SW-2173-7086-2044

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.