Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) talamasca


talamasca
senior tag

Vajon hányadik hozzászólással kezdődik majd a szokásos flame?

“Black as midnight on a moonless night.”

(#2) legiaap válasza talamasca (#1) üzenetére


legiaap
nagyúr

Szerintem már el is kezdted
:)

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#3) Dany007 válasza talamasca (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem az ötödik.
Ez jó hír amúgy, már csak arra lennék kíváncsi, hogy mikor jön ki. Így már biztos, hogy nem fogom lecserélni (idő előtt) a sima első szériás 2G, 3Gs-re, akkor már inkább megvárom a 4G-t :)

Amúgy ez az érintésérzékeny egér nem túl necces? Úgyértem, ha ráteszed az ujjad, akkor már érzékel... Ergo csak úgy tudod használni azt az egeret, hogy az ujjaid a levegőben? :S mert akkor az úgy nagyon gáz...
Amúgy pont ma nézegettem itt a bitmarketen, a vezeték nélküli Apple egér ~ 109 ezer forint... Na ez az ami már röhej... szerintem...

(#4) kaller1 válasza talamasca (#1) üzenetére


kaller1
veterán

Az elsőnél. :U

.::> <::.

(#5) <NewL>


<NewL>
addikt

ezek mind találgatások és baromságok
remélem:D

Dany007 : nem dollár?:D (a Magic mouse is "csak" 70$ körül van,arra gondolsz?)

[ Szerkesztve ]

There's an app for that

(#6) C^^


C^^
őstag

Hátlap és oldal... Ennek így semmi értelme nem lenne.
Ez megint csak a szokásos találgatás, amiből remélem semmi se lesz.

(#7) iZed


iZed
aktív tag

kedves cikkiro:
varhatoan a jovore erkezo iphone lesz 4G neven, es varhatoan nem amoled kijelzovel fog ez erkezni. csak a pontositas vegett:)

csak azert emlegetik ezt 4G neven, mert a 4. generacio lesz, de az apple nyilvan mas nevet ad majd neki, hogy a jovore tobb orszagban felepulo 4G-s halozatokhoz kitalalt telefont is eltudja nevezni rendeltetese szerint. az amoled meg vicc vilagosban:)

[ Szerkesztve ]

(#8) plus44


plus44
veterán

Remélem nem lesz belőle semmi. Sima, minőségi munkát várnék az Apple-től...

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#9) kaller1 válasza iZed (#7) üzenetére


kaller1
veterán

Lehetne mondjuk 3GSX a neve... :))

.::> <::.

(#10) Stiky


Stiky
senior tag

És a telót az elmémmel lebegtetem vagy hogy nem fogja a kézbevételt valami parancsnak venni?! Szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban. Szerintem aki ezt kitalálta be volt gombázva. :DDD

~ http://pancakespeedy.tumblr.com/ ~

(#11) iZed válasza kaller1 (#9) üzenetére


iZed
aktív tag

jaja szerintem is valami ilyesmi lesz. vagy 3GPro vagy iPhone Pro vagy 3GX. valami ilyesmire szamitok, de semmikepp sem 4G-re mert a 2010es iPhone tuti h nem kap 4G csipet, noha mar tobb orszagban mukodik is ilyen halozat. de az USA 4G halozata legkorabban jovo ilyenkorra keszul el.

es hozzateszem, a kulfodi siteok nem irjak h "varhatoan 4G lesz a neve". tobb site is leirja h csak azert nevezik egyelore 4G-nek, mert nemtudni a nevet de tudni, hogy hanyadik generacio lesz. negyedik.

(#12) Taybore válasza Stiky (#10) üzenetére


Taybore
aktív tag

Miért ne? Én a mostani telómat is gondolat útják mozgatom és vezérlem.
Üdv: Obi Wan :DD

(#13) Polllen


Polllen
nagyúr

Így elsőre kicsit nehezen tudom elképzelni, hogy az egész burkolat ilyen lenne. Ha csak különböző részei lennének ilyenek, ki lehetne váltani még néhány gombot abból a rengetegből, ami most van... :DDD

Szeptember környékén lejár a 2 év, uh remélem valami okosság azért lesz idén, még ha nem is ez:)

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#14) Kumite


Kumite
aktív tag

Valami ilyesmi lehet:

http://www.youtube.com/watch?v=XfuH5h-B9w0

(#15) Enjoy


Enjoy
addikt

Én nem szeretnék ilyen iPhone-t , a végén már mindenfél kombokat kell nyomni egy-egy telefonáláshoz. :D

► més que un club ◄

(#16) Destin4tor


Destin4tor
tag

nem értitek srácok.. ha fordítva - kijelzővel lefelé - teszed számítógép mellé, egérként fog funkcionálni..... :DD

the only easy day....was yesterday.

(#17) kelzsoca


kelzsoca
félisten

Biztos megint a megfizethető kategóriában lesz ez is, újabb rókabőr :DDD

https://vertigostore.eu

(#18) hans87


hans87
tag

Oké.
De ez, most, miért is lenne jó??
Így is van a szifonon egy (finoman szólva) nem rossz kijelző, ami még kicsinek sem mondható, ez mé' kellene?
Ettől függetlenül nem hinném, hogy ez valós terv lenne.

Nokia 5530

(#19) HyP3b0y


HyP3b0y
senior tag

Ezek annyira baromságok, minek kéne ilyen?

ennek kb. annyi értelme lenne, mint az előző hírben a 2magos procinak...egy netbookba nem kerül 2mag akkor majd pont az iphoneba vszínű :W

A másik, hogy ha a gombokat lecserélik érintősre akkor mitcsinálsz ha befagy a teló? Lehet nem tudod berakni DFU vagy recovery módba a fizikai billek hiányában...

[ Szerkesztve ]

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

(#20) [Anduriel] válasza kaller1 (#9) üzenetére


[Anduriel]
aktív tag

Az utána következőnek meg GSX-R :D

''Az egész világ félreáll az elől, aki tudja, hogy merre megy.''

(#21) macikos


macikos
addikt

Inkább hozzák vissza az alumínium hátlapot, tegyenek bele normális hangszórót, hogy esetleg buszon is lehessen hallani ha csörög a telefon, esetleg tegyen bele 2 hangszórót (stereo), a mikrofont tegyék át középre valahova az adatcsatlakozó mellé. n-es wifi, rádió, lehessen használni pendriveként. Kijelzőn is lehetne fejleszteni, akárhogy jó, méretben +1" jobb felületkitöltés mellett, tehát szinte az egész telefon kijelzőből álljon. Felbontásban javulhatna, persze sokan mondják, hogy 3,5"-ra ennyi elég, nem elég! 2010 van. Safariban rengeteget számítana a nagyobb felbontás, meg általában a karakterek is szebbek lennének. Ha meg valami lassú lenne, akkor azt ne natív felbontásban futtassa a telefon.

Szoftveres hiányosságokat nem is mondom...

(#22) Kumite válasza macikos (#21) üzenetére


Kumite
aktív tag

Szoftveres hiányosságokat nem is mondom...

Engem ezek érdekelnének, mert a sok istenítő komment között nem szoktam ilyeneket látni sosem, pedig érdekelne.

(#23) verser233 válasza macikos (#21) üzenetére


verser233
senior tag

Leginkább a te hozzászólásoddal tudok egyetérteni. Felbontás növelést akarok :DD

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#24) tikshow


tikshow
addikt

a moto backflip mobiljánál tetszik ez a hátul lévő touch pad, sztem itt is valami hasonlóra lehet majd számítani(ha tényleg igaz), de ez az egér szerintem egy oltári nagy baromság... kb mint a wacom bamboo touch tabletje... az is olyan, hogy reklámozzák, hogy hó de óriási... feltalálták a nagyobb touch padot, de aki használt már laptopot tudja, hogy baromi kényelmetlen használni azt

(#25) macikos válasza Kumite (#22) üzenetére


macikos
addikt

Rengeteg minden van. Persze Jailbreak után sok minden megoldható, de azok nem érdekelnek!

csak egy pár dolog:

-profilválasztás
-témák
-nyomtatás
-böngészőben nem lehet egyből az oldal aljára ugrani
-contacts-ban nem lehet beállítani, hogy számmal együtt mutassa a neveket
-mindenki hasra esik, hogy milyen gyors rajta a képnézegetés... persze, mivelhogy nem az eredeti képek vannak rajta, mint a számítógépeden, hanem leméretezi és konvertálja szar felbontásra és minőségre az iTunes...
-iPod-ba jó lenne egy netrádió funkció
-telefonról nem lehet törölni zenét és képet
-safariban nem lehet fájlokat letölteni, stb. Rar-ral, zippel nem tud mit kezdeni, másik böngésző, letöltő program kell hozzá

van még jó pár dolog, ami nem jut most eszembe.

Na azt meg nem is mondom, hogy egy kib@szott fájlkezelő is jól jönne, mert van rá 2millió program, de egyik se látja a másik fájljait. Tehát iTunesból szinkronizált képeket air sharing nem látja, ugyanez fordítva, letöltéseket safari nem látja, quickoffice se, így tovább.

[ Szerkesztve ]

(#26) Inarus


Inarus
addikt

eleg hulyen hangzik,de lehet benne logika. ha megis lenne ilyen benne,akkor tuti helyzetfuggo hasznalatra lenne kitalalva,es pedig szabad a terep a konzolos jatekstilusnak. (mert bar jo az iranyitas,de egy konzolhoz kepest csokott)

(#27) madarasz92


madarasz92
őstag

Na kiváncsi leszek erre az Érintésérzékeny házra..

(#28) tsimora válasza macikos (#21) üzenetére


tsimora
tag

Ha már új iPhone: egy teljes előlapos kijelzős kivitelt én is szívesen látnék. A Home gombnak igazán nem lenne muszáj elöl maradni, mert semmi dolga a programokból való kilépésen és néhány gyors/szervíz funkció elérésén kívül. Nyugodtan lehetne valahol oldalt és fémből, mint a többi.

A "szoftveres hiányosság" fogalma nagyon szubjektív. Knek ez nem tetszik, kinek az. Én egyedül azt nem szeretem, hogy a 3G-m mindig akkor akarja lekérdezni a postát, meg megcsinálni mindent, amikor feloldom a képernyőt, így amit éppen használni akarok, az pont akadozva indul. Miért nem csinálja meg akkor amikor már elkezdtem a hívást vagy írom az SMS-t...

Nekem a keresés funkció nagyon nem hiányzik, inkább ne tették volna bele. Azóta számít a sima 3G lassúnak, csak a 3GS-t nem zavarja a háttér indexelés.

 <- Alma vagy Ablak?

(#29) 8nemesis8


8nemesis8
veterán

Még messze a bejelentés máris heti szinten elég sok a pletyka róla, mi lesz itt még hónapokig :)

(#30) verser233 válasza macikos (#25) üzenetére


verser233
senior tag

Én nekem a te felsorolásodból a következők kellenének:

-profilválasztás
-témák
-böngészőben nem lehet egyből az oldal aljára ugrani
--telefonról nem lehet törölni zenét és képet
-safariban nem lehet fájlokat letölteni, stb. Rar-ral, zippel nem tud mit kezdeni, másik böngésző, letöltő program kell hozzá

Mondjuk persze ezek nélkül is meg vagyok, de azért tényleg egyszerűbb lenne az élet. Leginkább a "az oldal aljára ugrás' funkciót hiányolom ezek közül.

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#31) verser233 válasza tsimora (#28) üzenetére


verser233
senior tag

Szerintem meg nagyon is jó, hogy belekerült a keresés funkció, én legalábbis nagyon sokat használom

https://hogyantipp.com - Okoseszköz tippek, trükkök, mobilos háttérképek

(#32) Kumite válasza macikos (#25) üzenetére


Kumite
aktív tag

Köszi a listát.

Nekem csak Shuffle-öm van almáéktól, de több mint egy éve nem cseréltem rajta zenét, mert
1.) nem untam még meg csak a felét
2.) a hideg kiráz az iTunes használatától, azt nem embernek találták ki.
+1.) engem is idegesít, hogy nincs egy DEL gomb rajta, jó lenne, ha tudnám törölni a meguntakat.

De amúgy egyetértek így látatlanba is (nem használtam még sosem iPhone-t), a profilváltás, témák, törölhetetlenség és a fájlmentés és a rar/zip hiánya tényleg hiányozhatnak, de a többi is jó kényelmi funkció, kiegészítve egy pendrive-ként használattal, meg a böngésző flash hiányával.

(#33) macikos válasza Kumite (#32) üzenetére


macikos
addikt

Nem rossz az iTunes, én szeretem. Kicsit hozzá kell szokni az Apple világképhez, de nem vészes.

A törléssel kapcsolatban meg annyit, hogy ugye alkalmazások törölhetőek, videók szintén az iPodból. Akkor zenéket hogy a francba nem lehet törölni?

De mondom, ami nagyon aggasztó kezdetektől fogva, hogy tegyük fel, le akarsz tölteni egy doc-ot, ami zipben van. Na már most, safari nem tudja letölteni. Ha le is tudná, hova teszi ahol látja más is? Nem baj, letöltöd egy letöltő programmal. Ok, megnyitod. De mi van ha szerkeszteni akarod? Akkor hogy a francba nyitod meg quickoffice-ban? Tehát küldözgeti, feltöltögetni, letöltögetni kell orrba-szájba ilyen apróságok miatt.

(#34) geri|


geri|
aktív tag

Én ezt valahogy nem tudom elképzelni...

LiveStrong

(#35) papi77 válasza macikos (#25) üzenetére


papi77
addikt

"-telefonról nem lehet törölni zenét és képet" :U Komoly...??
Ez nagyon gyenge...

Az első: NOKIA 1611

(#36) vehement69


vehement69
senior tag

valszeg itt nem arra kell gondolni, hogy az egész ház érintésérzékeny lesz (bár így megjelenhetnének a tamagocsik következő generációi, ha simogatod a telód, beleremeg xDD), hanem hogy a mostani gombok helyét érintésérzékeny felületek váltják ki.

tehát remélem nem igaz a pletyi. várom mág a 4. generációt, mert kíváncsi vagyok mi lesz vele, mert úgy megszerettem a 3G-met is, hogy még szervizbe se viszem el, pedig már eléggé ütött-kopott szegény! soha ki nem néztem volna ebből, hogy ilyen strapabíró egy telefon, amiket egy-két támadás után kibírt :DDD

Inkább az OS megújítására koncentráljanak, mert bár macikos igényeinek nagy része hót felesleges faszság (boccs), tényleg van mit csiszolni a 2 éve még közel tökéletes(-nek nevezett, hogy ne kapjak pofont :D) rendszeren. főleg, hogy jön a WM7, amiről szinte semmit sem lehet tudni, de ugye a legjobb védekezés a támadás, egy felhasználót tuti veszteni fognak, ha ugyanez marad a UI :P

I am cancer in your bones

(#37) P00By válasza Dany007 (#3) üzenetére


P00By
nagyúr

Ugyan úgy "kattingatós" a bal ill. jobb klikk, mint bármelyik mezei egérnél.

vehement69: Ezt a tamagocsi dolgot én a helyedben levédetném! :K :D

[ Szerkesztve ]

(#38) joey04 válasza macikos (#25) üzenetére


joey04
titán

böngészőben nem lehet egyből az oldal aljára ugrani
Vicces vagy sem, az iphone egyik legnagyobb előnye számomra, hogy itt lehet a leggyorsabban a lap aljára ugrani. Igaz nem egy kattintás, hanem 2. És JB sem kell hozzá.
A megoldás: [link]

Ennél gyorsabb megoldást sehol nem láttam. Különben már az is lehet, hogy váltottam volna. És a fent vázolt leírás nem működik se symbian, se wm, se android rendszeren a böngészőkben.

Ami nekem szoftveresen hiányzik:

-bt fájlküldés (nem kell mindenhová, de a saját magam készített képeket, videókat, hanganyagot át tudjam küldeni. Az iPodban lévő zenéket, védett tartalmakat nem kell)
-rádió (igen ez szoftveres hiányosság, mert a chip benne van)
-filekezelő
-pendriveként használat

A többi felsorolt hiányosság engem nem zavar. Az iTunes szerintem is hatalmas előny, nem hátrány. Ebben változott a véleményem, iPhone előtt utáltam. Most imádom.

HW hiányosságok:

-lehetne jobb kijelző (tehát nagyobb méret és nagyobb felbontás. ne legyen viszont amoled, vagy ne olyan mint ami az i8910ben vagy omnia2ben van)
-kamera mellé kéne egy led.

Ha ezek így meglennének, akkor tökéletesen elégedett lennék.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#39) gyoref1 válasza verser233 (#30) üzenetére


gyoref1
aktív tag

Azért ez elég gáz tényleg :

telefonról nem lehet törölni zenét és képet

(#40) iZed válasza gyoref1 (#39) üzenetére


iZed
aktív tag

nemnagy gaz mert rarakni se tudsz semmi olyat ami nagy helyet foglalna, csak itunes-szal. ha meg itunesba vagy akkor torolhetsz is:)

(#41) tikshow válasza iZed (#40) üzenetére


tikshow
addikt

nyugodj meg lehet itunes nélkül is használni ha annyira utálod, kicsit komplikáltabb, mert tudni kell, hogy hová rakd, nem csak bebaszodd egy mappába valahová azt majd megnyitja, hanem elő kell kotorni őket, ugyanígy progik telepítése, fájlok másolása, de az itunes jóval kényelmesebb, nem elfogultság beszél belőlem, de ott legalább rendszerezve látod a dolgokat, nem úgy, mint más telóknál - oké persze, ha rendszerezve másolod rá akkor meg se szólaltam, de tapasztalatom szerint sokan csak berakják memóriákártya gyökerére a dolgaikat azt utánna győzd kikeresni, ha kell valami róla :)

(#42) Polllen válasza macikos (#33) üzenetére


Polllen
nagyúr

Ha safarival le tudod tölteni, iFile-l át is tudod másolni pl a quickoffice-ba vagy airsharingbe... :U

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#43) talamasca válasza Polllen (#42) üzenetére


talamasca
senior tag

Ott a pont. Plusz az iFile-ban kicsomagolni is lehet.

macikos: Fényképet mióta nem lehet törölni??? Ez új nekem.

[ Szerkesztve ]

“Black as midnight on a moonless night.”

(#44) iZed válasza tikshow (#41) üzenetére


iZed
aktív tag

mi? dehogy utalom. szeretem itunesszal hasznalni. csak az elottem levonek valaszoltam. pontosabban gyakorlatilag egyszer folmasoltam ra 14gigat amihez azota nemigen nyultam, mar vagy feleve nemvolt itunesra dugva.

(#45) tikshow válasza iZed (#44) üzenetére


tikshow
addikt

a feletted levonek szantam volna, csak siettem :)

(#46) Ulkesh válasza macikos (#25) üzenetére


Ulkesh
őstag

"Rengeteg minden van. Persze Jailbreak után sok minden megoldható, de azok nem érdekelnek!"

Akkor igazából amit felsoroltál neked nem is probléma, hisz mindegyikre van megoldás. :D

"a mobil hardverek mióta is rendelkeznek olyan erőforrással, hogy egyáltalán szóba jöhessen a Flash?" moonman

(#47) sp@rtan


sp@rtan
senior tag

Inkább valami minőségi,nem karcolódó hátlapot! :(((

(#48) talamasca válasza Dany007 (#3) üzenetére


talamasca
senior tag

Bocsi, de több dologban is tévedsz az érintéses egérrel kapcsolatban.

Először is az ára!
Nincs 100ezer felett, itt például 23.200 Ft.

Én November óta használom a MagicMouse-t az iMac-kel, és hibátlan!
Már kellemetlen visszaszokni a "mezei" egérre a munkahelyen.

Nagyítás, oldalscrollozás halálian jó.

“Black as midnight on a moonless night.”

(#49) joey04 válasza talamasca (#48) üzenetére


joey04
titán

Arról nem is beszélve, hogy meg kéne néznie egy videót a működéséről, nem kell a levegőben tartani az ujjait a normális használathoz! :D
én xmsben próbáltam ki, szerintem is marha jó, egy gond van vele: nekem kicsi, vagyis alacsony. nem tudom mennyi idő után tudnék hozzászokni...

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#50) mobilebase


mobilebase
csendes tag

Hali!

A nagyobb kijelző várható, és a nagyobb felbontás is, amennyiben új szoftver jön rá! (A régi op kompatibilitási hibák miatt ugrik nagyobb felbontásnál!)

És az érintés érzékeny ház nem hülyeség, mert ha csak pár funkció tudja használni (pl. képek, térkép, böngésző, Office doksi nagyítása) akkor az már jó megoldás (és persze ha ki is lehet kapcsolni a menüben, az nem árt)!

Csak akkor felmerül egy új kérdés, hogy az Apple ügyebár levédette ennek a telefonnak kapcsán az új saját cserélhető akkumulátorokkal kapcsolatos megoldásait, akkor eszerint a hátlap levehető lesz majd házilag is, vagyis akkor az érintés vezérelt megoldás is "látszani fog"? Mármint akkor egy rossz mozdulattal tönkretehető is lesz? És ha a Motorola telefonja ilyen vastag (nem tudom, hogy az érintés vezérelt működés miatt-e, de szerintem jah), akkor az új iPhone hol lesz vékony?

Szerintem ez a megoldás egyenlőre csak álom, mint az RFID olvasó... Majd legközelebb, de hajrá Apple!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.