Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) EQMontoya válasza Loha (#100) üzenetére


EQMontoya
veterán

akkor milyen lehet a 0.x-es? :D

Same rules apply!

(#102) Akheron válasza EQMontoya (#101) üzenetére


Akheron
senior tag

Épp most írtam volna, hogy nem értem, miért bántjátok az 1,5 %-ost, mikor van 0,1-es is. Én néhány évvel ezelőtt egy ideig ittam 0,1-est... az tényleg olyan, mint a víz. :) Drágább is volt persze. Akkoriban inkább csak az érdekelt, hogy minél több fehérjét és minél kevesebb zsírt vigyek be, így megittam, de ízlés szempontjából küzdelmes egy cselekvés volt, nem tagadom.

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#103) EQMontoya válasza Akheron (#102) üzenetére


EQMontoya
veterán

Respect érte. Nekem nem menne, akkor már inkább iszom vizet :D

Same rules apply!

(#104) Akheron válasza EQMontoya (#103) üzenetére


Akheron
senior tag

Natúr tojásport is ittam anno vízzel felöntve... valamilyen ipari alapanyagnak készült eredetileg. Az ízesített tejsavók sem voltak valami jók (ellentétben a szójakoncentrátummal, amiben élvezeti értéket is találtam). No meg Naposim-ból is jutott jó néhány doboznyi a vége felé. Annak ellenére, hogy mennyire kiterjedt táplálkozási tudásanyagot halmoztam fel akkoriban, értelmiségileg meglehetősen szegényes időket éltem. Hiába, a tudás önmagában semmit sem garantál...

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#105) cizoe válasza Akheron (#104) üzenetére


cizoe
őstag

a tej akkor jó ha faszályosan zsíros... nem kell sárgának lennie , de egy 3% kell bele simán ;) :R

(#106) erdoke válasza Akheron (#104) üzenetére


erdoke
titán

A szója is megér egy misét, európai embernek leginkább méregként kell rá tekinteni. :(

A legjobb aláírás a héten

(#107) edipqe


edipqe
senior tag

2,8% 1 db szavazat de ami ennél zsírosabb az már nem jó. a 3,6os tól elhányom magam.

2,8 a süti jó hidegen!
erre is lehetne szavazni hidegen vagy melegen?ki hogy szereti?

I aint fightin! I would not give a f. if I would see a russian tank drivin flat bush on avenue. I aint shootin nobody, so call me a fagget! When the wars over Im gona be the fagget with two legs!

(#108) Akheron válasza erdoke (#106) üzenetére


Akheron
senior tag

Hiába van így; tömérdek iparilag feldolgozott termékkel esszük nap mint nap, bár ezzel biztos nem mondtam újdonságot. (Már aki eszik feldolgozott élelmiszereket, mert én nem. :) ) Egész szójababot esetleg ettél/főztél már? Én próbálkoztam néhányszor egy olcsóbb, elviekben magyar termékkel, és egészen meglepődtem, hogy önmagában is mennyire fűszeres, telt illata és íze van... alapvetően ízlett, csak az volt vele a bajom, hogy bármeddig főzhettem, nem puhult meg. Rendszeresen fogyasztani persze nem szeretném; arra ott van a köles, amiről jókat lehet olvasni, ráadásul gondosan megpirítva, majd felöntve és megfőzve nagyszerű íze tud lenni. :)

Akinek esetleg újdonságként hat a szójakérdés, tudok ajánlani egy közérthető írást, amire néhány hónappal ezelőtt találtam rá: L]http://www.kfki.hu/~cheminfo/TermVil/tv2002/tv0206/csaba.html[/L]. Nekem tetszett, bár nem vagyok szakértője a témának, így lehet, hogy fele sem igaz. :B

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#109) cizoe válasza Akheron (#108) üzenetére


cizoe
őstag

másnaposan jéghidegen vmi ocsmány keksszel..azajóóóóóóóó majd elaludni és ezt mind kihányni.... :)

(#110) Peat;) válasza EQMontoya (#103) üzenetére


Peat;)
veterán

Ezt a történetet már máshonnan is hallottam így biztos van alapja, a kutyák nem hülyék :) . Illetve ha anyukád egyetemi tanár akkor ez a kutya ugyanaz a kutya :DDD

(#111) Akheron válasza cizoe (#109) üzenetére


Akheron
senior tag

Ezzel kapcsolatban épp nincs semmiféle közvetlen tapasztalatom, mert sosem voltam még részeg - de így látatlanban is elhiszem neked, hogy hányás lenne a vége. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#113) Akheron válasza Kalandor (#112) üzenetére


Akheron
senior tag

Ebben igazad lehet, mintha ilyesmiről is olvastam volna. Nem szoktam mostanában szóját fogyasztani, mert kapni sem lehet helyben - bár egyébként sem kezdek sok mindent azzal a libidóval, így felesleges volna féltenem. :)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#115) EQMontoya válasza Peat;) (#110) üzenetére


EQMontoya
veterán

dobtam privit.

Kalandor: magyarul: ha sok szóját eszel, baszhatod. Avagy pont hogy nem :D

Same rules apply!

(#116) devill válasza EQMontoya (#115) üzenetére


devill
csendes tag

Szerintem a másfeles tej nem hízlal annyira, de a nagyobb zsírtartalmú az egészségesebb. A másfeles már szinte csak víz. A legjobb viszont az igazi tehéntej, vagy kecske, nem pedig a bolti, mindenféle eljárással kezelt... :R .

(#117) Akheron válasza Kalandor (#114) üzenetére


Akheron
senior tag

Épp ma vásároltam szójalisztet; hát mit ne mondjak, lehet, hogy rá fogok szokni. :D Egészen ízletes még önmagában is, ami ritka nagy csoda a porszerű lisztektől. Nyomban bele is kevertem a kenyértésztámba; másfél óra múlva kiderül, hogy kenyérben mennyire ízlik. Autodidakta módon egy szójást italt is ''feltaláltam'': cukorral, kókuszreszelékkel és egy kevés margarinnal felfőztem vízben a szójalisztet. Élvezhető végeredményt kaptam. :)

Legközelebb zöldteában próbálom ki.

(Fehérjetartalma 47% - nagyban emlékeztet az íze a régen fogyasztótt szójafehérje-koncentrátumokra.)

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#118) Akheron válasza Akheron (#117) üzenetére


Akheron
senior tag

Csak azért is belinkelem - tökéletes lett! ;] [link]

"It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

(#119) Polesz válasza EQMontoya (#115) üzenetére


Polesz
addikt

Az Avason is árulnak házitejet. Fent a SPAR(?)-ral szemben. Az árát most ne kérdezd, ritkán járok fel az ''aljból'' :)

Amúgy a 3,5%-os tej a legfinomabb, napi 1 liter becsúszik.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#120) tildy válasza crab (#3) üzenetére


tildy
nagyúr

Te voltal ugyetlen. Anyamek 15 eve hazitejet vesznek, puding is abbol keszul.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#121) EQMontoya válasza Polesz (#119) üzenetére


EQMontoya
veterán

thanx :R

Same rules apply!

(#122) Alvinka


Alvinka
tag

Én is hordtam házitejet meg boltit különbséget nem éreztem mert 11 éves korom óta alig iszok :))

De a kakajó télleg jobb volt házivaaa

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#123) erdoke válasza Polesz (#119) üzenetére


erdoke
titán

Tegnap vettem az egyik hipermarketben 3,6-os oktánszámút 99 Ft-ért. Be is pakoltam vagy 5 litert, jövő keddig jó. Igaz, én nem ihatom, de a családnak nagyon tetszik. :)

A legjobb aláírás a héten

(#124) EQMontoya válasza erdoke (#123) üzenetére


EQMontoya
veterán

99ft-ért? vazze, hol? errefelé 160 a tej

Same rules apply!

(#125) erdoke válasza EQMontoya (#124) üzenetére


erdoke
titán

Ki volt téve vagy 10 zsugorral, ebből 9 aznap lejáró. Gondolom, ezért volt leárazva. Csakhogy én hátratúrtam, és észrevettem, hogy van egy még 8 napig jó, bontatlan zsugor is a hűtőben. Elballagtam a vonalkódolvasóig, aztán bepakoltam 5 dobozzal. ;)

A legjobb aláírás a héten

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.