Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

Az árához képest elég trágya minőséget produkál. Tudom hordozható eszköz, de akkor is.

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#2) elefant válasza fi:zi'k (#1) üzenetére


elefant
HÁZIGAZDA

hát dokumentumszkenner..

(#3) havast válasza fi:zi'k (#1) üzenetére


havast
aktív tag

+1

(#4) macilaci78 válasza elefant (#2) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én egy síkágyas szkenernek több értelmét látom, Canon LideScan család pl. Egy szem USB-ről elmegy, laptop mellett ugyanúgy elfér és nem kell kiszedegetni belőle a tűzőkapcsokat, stb. Én azt a vonalat erősíteném egy PC nélküli szkennelési opcióval mondjuk microSD-kártyára. Tápot kapja 5V USB konnektorról és kész.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#5) Apika


Apika
Közösségépítő

Sajnos nagyon megkérik a könnyű hordozhatóság árát....

[ Szerkesztve ]

(#6) Zsolto


Zsolto
őstag

Atyaég, ez horror drága. Az olyan vackokat, mint az A4-es dokumentum, a csekk vagy a névjegy, simán elég lefotózni egy kis kompakttal vagy egy félnormális mobiltelefonnal. Fotószkennelésre ez nem való, szóval nem értem, minek. Macerás a kezelése (bedugni, szoftvert indítani, példányt igazítani, aztán meg látszik, hogy képtelen egyenesen végighúzni a papírt a mechanikán (Milyen kifli már az a kazettaborító? -- ennyi idő alatt hat fotót csinálok a doksikról, és oké, ott lesz némi hordótorzítás, de ha zavar, két kattintással korrigálom szoftverrel. De az ilyen cuccoknál kit zavarna?
Szóval én ennek nem sok értelmét látom.

És ennyi pénzért már lehetne benne egy chip, amin rajta van a driver is... :U

[ Szerkesztve ]

Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

(#7) mpierre


mpierre
veterán

Ha ez egy "fotószkenner" által képviselt minőség, akkor még továbbra se veszek ilyet. Borzalmas. Erre nem bíznám a negatív hiányos fotók szkennelését, szétesik, szemcsés...

Amennyiben dokumentum szkennernek vesszük, úgy elmegy.

Tényleg, negatív. Ilyennel gondolom nem boldogul. Nem tervezetek negatív-, diaszkennert tesztelni?

#### Scythe Kama Bay AMP 2000 Rev.B + Overnight Sensation hangdobozok + Kanto S6 #### Eladó cuccok: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mpierre/index.html ####

(#8) mate0023 válasza mpierre (#7) üzenetére


mate0023
tag

Egy 60 ezer forint körüli digitális fényképezővel többre megy az ember...

(#9) Kormi76


Kormi76
aktív tag

Ez valami iszonyú silány, ingyen sem kéne. Amit azzal a UPC szerződéssel művelt nagyon kiábrándító. Ennyi pénzért pedig nem hiszem, hogy a piacon marad. Jó, legyen drága, de akkor elvárom, hogy jó minőségű legyen, de ez már-már nem tudja betölteni a funkcióját, nemhogy jó minőségű. Olvashatatlan szöveg, életlen képek.

Ezen kívül csak ennyit mondok: LG szkennelős egér, 25ezer forint

[ Szerkesztve ]

(#10) macilaci78 válasza mate0023 (#8) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor legyen 40-45k, plusz egy olyan állvány, amit mondjuk A/4-es dokukhoz lehet beállítani.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#11) e=mc²


e=mc²
őstag

Ez akkor lenne eletkepes, ha lenne benne belso memoria, vagy cserelheto kartya opcio, illetve akkumulator.

Ha mobilitas a lenyeg, akkor fogom viszem szkennelem amit kell es radugom majd otthon/irodaban, ha vegeztem a "terepen".

Ambulimax Provider

(#12) epzon válasza Kormi76 (#9) üzenetére


epzon
őstag

csak a 2 termék nem ugyanaz

egy szkennelős egér alapvetően irodai cucc
egy mobil szkennerrel meg báhol tudsz szkennelni nem csak sík felületen- pl repülőtér, építkezés, stb stb.

egyébként mobil szkennerek közül ez az egyik legolcsóbb....

(#13) mallory303


mallory303
csendes tag

Ezzel a képminőséggel a kb. 10k huf kategória...
Ennyi pénzért olyan mobil scannert kéne produkálniuk, ami önállóan képes scannelni.

A digitális adat örökké megmarad. Vagy legalábbis 5 évig. Ahogy épp sikerül.

(#14) epzon válasza mallory303 (#13) üzenetére


epzon
őstag

egyébként lehet ezt már olcsóbban kapni: link
br 40eft környéke + egy bárkódolvasó szoftver már nagyon jó ajánlat szvsz

(#15) domperke


domperke
HARDVERAPRÓD

Ez baromi drága és gyatra....

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=domperke

(#16) peti_s


peti_s
addikt

Én sem látom értelmét. A kedves cikkírónak meg üzenem, hogy valóban, engem is ahogy az ismerőseidet érdekelt volna egy ilyen. De, ha a tesztet megmutatod nekik, meg azt a "képminőséget" amit produkál, szerintem úgy ahogy már engem sem, nem fogja érdekelni őket. :) Így pedig valóban nincs értelme, ahogy előttem is írták, akkuval és SD kártyára való mentés opcióval sokkal életképesebb volna.

(#17) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Féynképek scannelésére nem használnám, mert elég rettenetes képeket produkál néha.
Viszont utazó ügynököknek, területi képviselőknek nagyon jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#18) holloo


holloo
csendes tag

Nekem van egy hasonló cuccom ( http://www.youtube.com/watch?v=XcjVQkptMCg ), ha valakit érdekel, akkor dobjon egy mélt.

(#19) #16939776


#16939776
törölt tag

Dejavü :U

(#20) Kormi76 válasza epzon (#12) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Ne mondd már, hogy A4-es lapnyi sík felület nincs reptéren vagy építkezésen vagy akárhol... ráadásul az egér sokkal mobilabb, mert kisebb, és általában úgyis viszel magaddal egeret. Nem utolsó sorban értékelhető minőségű képet alkot, plusz ha megnézed a videót, akkor nem csak sík felületen működik mert beszkenneltek vele egy palackot. Ez a 60ezres epson csak lapot tud szkennelni, az egérrel pedig akár könyvet vagy összefűzött, összetűzött dokumentumot is, ami azért előfordul. Kevesebb, mint feleannyiért.

(#21) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Jó cucc. :C

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#22) scuynat


scuynat
csendes tag

canon p150 hordozhatóm van, 2 usb-vel kb 4 mp alatt megvan egy a4-es oldal, (1 usb 8 mp) kétoldalasan (85e volt 1,5 éve), ahhoz képest ez igencsak tetû. szóval a tetszett pecsét egy összehasonlító tesztben nem hinném, hogy járna ennek az epsonnak.

(#23) epzon válasza scuynat (#22) üzenetére


epzon
őstag

igen csak kb a felébe kerül

(#24) epzon válasza Kormi76 (#20) üzenetére


epzon
őstag

40eft

(#25) Kormi76 válasza epzon (#24) üzenetére


Kormi76
aktív tag

a cikkben nem 40ezer volt írva, én arra hagyatkoztam, de az egér még így is olcsóbb (28-30ezer) és jobb is.

(#26) gyocska


gyocska
csendes tag

Előrebocsátom hogy nem olvastam még végig a cikket, alvás után megteszem és visszanézek ide.
De szerintem itt valami félreértés van a minőséget illetően.
A csekkes kép böngészőben ránézve 100 dpi ha van, de 200 biztos nincs. Továbbá erős jpg zaj van körülötte, amit feltételezem, nem a szkenner rovására írhatunk.
Valaki említette fentebb hogy a fekete-fehér olvashatatlan. Sajnos 1 bit színmélység esetén ez ilyen, akármilyen komoly szkennerrel is. Nyomtatásban is ilyen. Kell a kielégítő felbontás.

Bocs hogy beleugattam, korrigálok hétvégén.

(#27) epzon válasza Kormi76 (#25) üzenetére


epzon
őstag

ok, nem kötekedni akarok, csak azért írtam, hogy 40eft mert általában más a piaci ár mint a listaár

szerintem a 2 termék az nem ugyanaz, hasonló de más célokat szolgál, ezért nem lehet ilyen egyszerűen összehasonlítani

(#28) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az hittem, hogy 20-30K lesz az ára maximum... oké, hogy hordozható, de a minősége nem valami szuper.

(#29) scuynat válasza epzon (#23) üzenetére


scuynat
csendes tag

70e van a cikkben. csak a számlás + itthoni garis új ár érdekes, nem a szürkeimport.

(#30) mate0023


mate0023
tag

Miért nem jobb erre a célra egy fényképező ?

(#31) epzon válasza scuynat (#29) üzenetére


epzon
őstag

20 találat van az árgépen, ebből ~17 40eft körül 2 olyan 45eft, 1 meg 56eft
kizárt, hogy ez mind szürkeimport legyen

ráadásul egy új termék, meg pláne a szkenner nem az amit szürkéznek, nem akkora piac az

(#32) epzon válasza mate0023 (#30) üzenetére


epzon
őstag

mert sokkal macerésabb a képet úgy beállítani, hogy ne legyen ferde, olvasható legyen a szöveg, ne villanjon bele a vaku,
próbálj meg egy csekket lefotózni, úgy, hogy hasonló legyen mint egy szkennelt kép. Szép játék lesz.

plusz egy fényképező jpeg vagy tiff ként menti a képet, ez meg tud pdf-et, kereshető pdf-et, OCR-eznei, sőt bárkódot felismerni

teljesen más mint egy fényképező

(#33) mate0023 válasza epzon (#32) üzenetére


mate0023
tag

Ilyen minőségben bármikor fényképezek egy 40 ezer forintos digitálissal egy csekket. 5 megapixeles telefonommal szoktam különböző dokumentumokat fényképezni és sokkal olvashatóbb.
Ha úgyis kell ehhez egy laptop, nem túl nehéz a jpg-et pdf-é alakítani, bárkód olvasás úgyszintén 2 másodperc számítógéppel. (hát még egy okostelefonnal)
Valóban teljesen más,mint egy fényképező, de nem látom értelmét. Tényleg esetleg annyi,hogy nem kell "lerakni" a dokumentumot, de 1-2 extrém helyzeten kívül mindenhol van egy A4-es lapnyi szabad hely.

(#34) hcl válasza epzon (#32) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Én már régóta fényképezőgéppel csinálok ilyesmit.
Minek pl. vakuzni ilyenhez? Normális fényben kell... Meg amúgy is, elkerülhető a vaku kéros hatása.

Mutogatni való hater díszpinty

(#35) epzon válasza hcl (#34) üzenetére


epzon
őstag

mert pl. este egy autóban ülsz

te lehet, hogy le tudod fotózni, de pl egy fuvarozónak mikor napi 20-30címet kell kihordania, mondjuk kétlem, hogy örülne, ha fényképezővel kellene sz.rakodnia

ilyen termékek vannak már régóta a piacon, így nem a felhasználás a kérdés, mert igény van rá hanem, hogy ez
árban/tudásban/minőségben/szolgáltatásban ad valami többletet vagy sem

(#36) hcl válasza epzon (#35) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Értem, hogy mi a cucc felhasználási célja, de szerintem is túl drága.Fele ennyiért fasza lenne.
Amúgy egy kis kreativitással bárki le tudja fotózni.
(Különben macera? Nem elég macera ez, hogy össze kell dugni egy laptoppal? Míg a fényképezőgépet előveszed, fotózol, elrakod? :D )

Mutogatni való hater díszpinty

(#37) epzon válasza hcl (#36) üzenetére


epzon
őstag

a fényképező elemét külön kell tölteni, vagy tartalék elem kell, ha hideg van akkor az is lemerülhet stb stb stb

szerintem egy kábellel összekötés kisebb macera
egy táblagép meg egy mobil szkenner egy kész megoldás - egy bizonyos feladatra
általában üzleti felhasználásnál teljesen érdektelen, hogy azt még lehetne fényképezőgépnek is használni, minek? senki nem használná többre

plusz fényképező géphez legális szoftvert is kell vásárolni (OCR, vonalkód olvasó - szintén üzleti felhasználás) szóval összességében nem is olcsóbb

(#38) hcl válasza epzon (#37) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"általában üzleti felhasználásnál teljesen érdektelen, hogy azt még lehetne fényképezőgépnek is használni, minek? senki nem használná többre"

:D

:D

Most építik a melóhelyem... A műszaki ellenőrök mind kis szappantartó digitális gépekkel járnak, amikkel fényképeznek mindent, falat, hibákat, dokumentumokat, az a dokumentációs eszközük.

OCR szoftver van sokféle, ingyenes is.

Az elem meg nem releváns, manapság nem téma az akkutöltő, és a saját akkus gépek meg általában lítiumosak, szóval azt meg akármikor töltheti.

Mutogatni való hater díszpinty

(#39) epzon válasza hcl (#38) üzenetére


epzon
őstag

húúú... lassan kezd fájni

ahol szkennelni kell ott szkennelni kell nem fotózni, érted? ott minden más funkció felesleges
akinek a munkájához fényképezőgép kell az fényképezőt használ, érted?

akinek meg szkennelni meg fényképezni is kell, az használhat fényképezőt és/vagy szkennert, ahogy jobb/kényelmesebb/hatékonyabb

igen van OCR ingyenes, csak épp nem támogatja a magyar karaktert vagy kisebb pontossággal, meg a többnyelvű felsimerést sem biztos, hogy tökéletes

mindenre van megoldás, csak van akinek a költség az első, van ahol a gyorsaság, van ahol a profizmus, van ahol a funkcionalitás vagy még ezer egyéb tényező

(#40) hcl válasza epzon (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem azt mondtam, hogy nem kell mobilscanner.
Csak hogy ennyi pénzért nagyon drága.
És ennyi pénzért már alternatíva lehet egy zsebfényképezőgép is.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) lumpen_stex


lumpen_stex
aktív tag

//Az első pillantásra látszik, hogy nem egy hagyományos kialakítású lapolvasóról van szó

a mondat helyesen :

Az első pillantásra látszik, hogy egy hagyományos kialakítású lapolvasóról van szó

mivel az első szkennerek olyan 15..20 éve igy néztek ki, csak volt egy nyelük és vezeték a pc felé.

[ Szerkesztve ]

(#42) hcl válasza lumpen_stex (#41) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Nem egészen, mert a kézi scanner nem húzta keresztül magán a lapot.
Sőt, a síkágyas sem húzza.

Mutogatni való hater díszpinty

(#43) lumpen_stex válasza hcl (#42) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

de a dobszkenner áthúzta..

(#44) hcl válasza lumpen_stex (#43) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Az igaz, de amit betettél, az kézi ;)

Mutogatni való hater díszpinty

(#45) Plebi válasza epzon (#12) üzenetére


Plebi
senior tag

Ha jól vettem ki a cikkből akkor ehhez kell egy PC, vagy laptop, stb. Itt minden esetben van egy sík felületünk. Pc-t általában asztalon használsz, laptopnak pedig ott van a fedele. Nem kell plusz egy eszközt cipelni, és az lg egeréhez is van egy nagyon jól működő szoftver, OCR funkcióval is. Nem utolsó sorban, A3-ig jó az Lg egere.

Így ebben a formában és árral nem sok értelme van, még egy ügynöknek sem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B450 Aorus Pro; Ryzen 5 3600; 16GB DDR4 3200 HyperX Predator, Sapphire Pulse 6600, SSD-k+HDD; NZXT H510 Elite; CM Silent Pro M2 620W; NZXT X62 Kraken; Dell 2311H; XSX; PS5

(#46) Kormi76 válasza Plebi (#45) üzenetére


Kormi76
aktív tag

"laptopnak pedig ott van a fedele"

:R és tényleg! :D

(#47) epzon válasza Plebi (#45) üzenetére


epzon
őstag

őszintén szólva kicsit butaság amit írsz, de mindegy....
1, link
ez pl. egy üzleti notebook - látsz rajta sík felületet?

2, ha lecsukom a not tetejét standby módba vált át - tehát nincs ami fogadja az adatot (persze ezt átállíthatom, de azért van így beállítva, hogy ne kelljen kapcsolgatni)

3, vannak ilyen szkennerek a piacon?
igen, mert van rá igény, mert egy adott feladatra, ez a legegyszerűbb, legjobb, leggazdaságosabb megoldás

4, az LG egér és a mobil szkennerek csak részben fedik egymás piacát, nem ugyanarra valóak

5, az egér nem egy plusz eszköz amit cipelni kell? egy laptophoz nem kell egér

attól, hogy te valaminek nem látod az értelmét még nem jelenti azt, hogy az nincs is
ha így lenne te lennél az orákulum :D

(#48) Donvit078


Donvit078
tag

70ezer forint és ilyen harmatgyenge minőség :( :F :Y

vegetáriánus vagyok...csak növényevő állatokat eszek

(#49) Kormi76 válasza epzon (#47) üzenetére


Kormi76
aktív tag

Amúgy én komolyan nem értem miért fogod ennek a silány terméknek ennyire a pártját. (Vagy valami Epson fan vagy, vagy dolgozó?)
Az a Panasonic noti elég különleges, azért ez a kialakítás nem általános, a notik 99%-a sík fedelű. A standby nem gond, mert lekapcsolható. Egy majdnem 70ezres (najó akár 40) kütyü, ami ilyen minőséget produkál eléggé nehezen nevezhető gazdaságosnak. Mondj egy feladatot, amit az egér nem képes elvégezni ez a szkenner pedig igen. Mert fordítva van jó pár: könyvet, tűzött lapokat, brosúrát, prospektust, A/4-nél nagyobb méretű lapot, vastag papírt és még sok mást nem képes kezelni, kizárólag max. A/4-es lapokat egyenként. Ez azért elég korlátozottan használható, és amit tesz azt nagyon GYENGE MINŐSÉGBEN teszi. És ez a fő probléma, hogy alig olvasható amit szkennel. Amúgy valóban, az egér is plusz eszköz, de azt általában tart magánál az ember, és simán elfér egy zsebben, ez meg nem. Az LG egér a maga 28-30ezres árával és sokoldalú felhasználási módjaival kiütéssel legyőzi ezt a terméket, kár szépíteni. Az pedig, hogy eddig volt piaca a hasonló termékeknek azért nem jó érv, mert attól függetlenül ez a konkrét eszköz gyenge, és rossz az ár/érték aránya. Szerintem mindenki, sőt én is látom ennek az epson terméknek az értelmét, de azt gondolom, hogy egy másik termék ugyanezt a feladatot jobban, olcsóbban el tudja látni, ezért hasztalan.

És tessék, ha nem az egér, akkor itt van, ez [link], ami szintén nem behúzós, de ehhez még noti sem kell, és szinte harmadáron van. A minősége persze kérdés, de nem hiszem, hogy alulmúlja az epsont.

[ Szerkesztve ]

(#50) epzon válasza Kormi76 (#49) üzenetére


epzon
őstag

nem csak érthetetlen számomra, hogy ha megjelenik bármilyen cikk egyből megjelenik minden okos, hogy ez milyen szar, használhatatlan, de persze ő mindenre tud jobb megoldást

ne haragudj de ez a noti tetején szkennelni ez egy vicc kategória....

mond már meg nekem mi a gyenge minőség??
az, hogy a UPC szerződést 100 azaz EGYSZÁZ dpi-vel szkennelve nem lett tökéletes??
szkenneltél te már életedben 100dpi-vel??
és pont az a lényeg, hogy 100dpi+némi szoftveres javítás már elfogadhatóvá teszi a képet

ha jobb minőségben akarod szkennelni akkor ott a 600dpi, csak éppen ekkor már nagy lesz a fájl mérete. Éppen ezért jó a szoftveres javítás. Minimális méretnövekedéssel elfogadható minőség

egyrészt "csak" féláron van amit linkeltél
másrészt csak jpeg formátumot tud
harmadrészt nincs hozzá bárkódrecognita
és 300dpi a min felbontás

ettől függetlenül biztos van akinek ez is tökéletes megoldás, mert neki csak erre van szüksége
remélhetőleg működik is gond nélkül....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.