Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #72042496


#72042496
törölt tag

Ezeknél biztos, hogy drágábbak lesznek, mert a dolláros árak nettók. Itt vannak a brit (bruttó) árak, 370-nel váltva, kerekítve nagyjából:

KD-55XG9505 - £1,899.00 (incl. VAT) ~700.000 HUF
KD-65XG9505 - £2,499.00 (incl. VAT) ~925.000 HUF
KD-75XG9505 - £3,999.00 (incl. VAT) ~1.500.000 HUF
KD-85XG9505 - Price unavailable

[ Szerkesztve ]

(#2) -Skylake- válasza #72042496 (#1) üzenetére


-Skylake-
addikt

700k-ert 55os lcd tv. Az jo vicc.

[ Szerkesztve ]

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#3) QwErTy42 válasza -Skylake- (#2) üzenetére


QwErTy42
addikt

Jaja

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#4) Cassi


Cassi
senior tag

TV-nél a listaár csak azért van, hogy át lehessen húzni és alá lehessen írni az aktuális árat.

(#5) Duree válasza #72042496 (#1) üzenetére


Duree
veterán

Köszönöm ezt a listát mert látom értelmetlen ezekre a tévékre várni.Nagyon túlárazták.

duree54

(#6) CMan


CMan
csendes újonc

Drága dolgok ám ezek!! Ez SZÓNI....

ElectronicLove

(#7) <Lacy85> válasza -Skylake- (#2) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mi nemrég 170-ért vettünk 55"-os LG LCD-t. Már ennek is baromi szép képe van. Egy 2015-ös 50"-os Sony FHD-t váltott, és van különbség bőven az új javára.
Már a Samu 55"-os QLED-jére is azt mondtam, hogy parasztvakítás. Kb. nagyítóval kellene keresni az LG-hez képest a különbséget. Pedig a QLED csak 300 volt, nem 700. :D

(#8) AVhelper válasza #72042496 (#1) üzenetére


AVhelper
senior tag

Annyira gáz, hogy a cikkíró nem veszi a fáradtságot, hogy megnézze az európai Sony weboldalakat, hogy ott mennyibe is kerülnek az XG95 készülékek, melyek hazai megjelenéséről a Sony PR ügynöksége tegnap adott ki közleményt (a Sony.hu-n még nincsenek árak, de ezek itt a német árak.

Nem mellékesen a Sony csúcs LCD TV-je a ZG9 illetve a 2018-as ZF9 és nem az XG95.

[ Szerkesztve ]

(#9) atok666


atok666
őstag

Micsoda cim... Blikk 2.0. Tenyleg szukseg van erre? :U

Atok

(#10) Tengri válasza #72042496 (#1) üzenetére


Tengri
senior tag

Erősen felejtős kategória...ilyen árazást???? :F

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#11) zovifapp111


zovifapp111
aktív tag

Ennyire azért nem lehet jó a sony. Ennyiért biztos, hogy ikább egy lg oled .

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#12) Csaba No. 1


Csaba No. 1
tag

Gyorsan rá lehet ugrani az XF sorozatra, amíg van. Az X1 Extreme proci is kiváló a tévézéshez. Nem kell 2000 eurós 55-ös tv-be X1 Ultimate.

(#13) pr0bi válasza <Lacy85> (#7) üzenetére


pr0bi
senior tag

Pár napja láttak nálam egy Sony XF9005-öt. Az illetőnek 2018-as Samsung QLED tv-je van és az első reakciója az volt "hú b**** milyen gyönyörű képe van ennek, milyen tévé ez? Sokkal szebb mint az enyém". Na ezért is kerülhetnek ezek ennyibe, prémium kategóriás led termékről beszélünk mindkét esetben. Amúgy én is sokallom az ajánlott fogyasztói árat (mindenféle nagyképűség nélkül írom ezt).

(#14) powerup2 válasza pr0bi (#13) üzenetére


powerup2
addikt

Qled már minőségben ott van mint az oled nagyon közel van hozzá árba a nagyobb tv-knél előnyősebb egy qled mint egy oled mondom oled tulajként.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#15) pr0bi válasza powerup2 (#14) üzenetére


pr0bi
senior tag

Miért előnyösebb nagyobb képátlónál a oled mint a qled/triluminos? Nekem nem volt még de pont fordítva gondoltam.

(#16) powerup2 válasza pr0bi (#15) üzenetére


powerup2
addikt

pont azt irtam előnyösebb egy qled nagyobb tv-nél mint egy oled itt árra gondolok

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#17) MeszesKPT válasza pr0bi (#13) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Mármint lcd termékről.

(#18) pr0bi válasza powerup2 (#16) üzenetére


pr0bi
senior tag

Fordítva gondoltam. Jelenleg árban mindenképpen előnyösebb ez nem kérdés.

(#19) powerup2 válasza pr0bi (#18) üzenetére


powerup2
addikt

Olednél egy picit jobb a fekete de amúgy szintérben a qled a nyerő meg fényerőben is. Meg azért nem mindegy hogy egy 75" tv megveszek 800.000 vagy oledbe ugyanezt dupla áron.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#20) Fr3eWar


Fr3eWar
őstag

Nagyon rossz címe lett a klikkvadász cikknek, mivel az XG széria közelébe nincs a Sony csúcs LCD tv-ihez. Simán az XF utódja, középkategória.
Ezt a címet idén a ZG9-re kellett volna tartogatni! Amit remélünk hogy jobban sikerült mint a tavaly elszúrt/lebutított ZF9 aminél a még korábbi ZD9 sokkal jobb (és sokkal drágább) készülék volt.

(#21) Interceptor válasza <Lacy85> (#7) üzenetére


Interceptor
addikt

Nem tudom, én 420-ért vettem 65 colos q6-ot, az eddigi lcd-khez képest amiket láttam vagy magam hasznaltam fényévekkel jobb. A homogenitás brutálisan jó,a feketéje is meglepett. A bfi-je engem mondjuk zavar de nem használom. Leginkább monitornak használom a tv-t es nem az íróasztal mögül :)

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#22) <Lacy85> válasza Interceptor (#21) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nekem csak a Sony feketéje hiányzik egy kicsit. Az ugye VA paneles volt, a mostani meg IPS.
Mondjuk egyik sem 4-500 ezres kategória. A Sony is csak 240 ezer volt anno.

(#23) zovifapp111 válasza <Lacy85> (#22) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Ugyaz az az lg van nekem is mint neked, de nekem óriási csalódás. A betekintési szöge nagyon gáz és a kép is botrányos alapbeállításon. Egy belépős va paneles 140 ezres philips-et váltott 2 hónapos pénzvisszafizetési garanciás promón belül(Mm), mert nagyon nem voltam kibékülve a sephi os-el, de a philipsnek sokkal szebb, természetesebb képe volt, arról nem is beszélve hogy a betekintési szöge fényévekkel jobb volt mint az lg-é, pedig rosszabnak kellene lennie va penelesként. Egyedül a web os 4 és a magic remote támogatás ami viszi a prímet. Nem rossz tv, de 160-170 ezres ársávban nem a legjobb vétel.

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#24) <Lacy85> válasza zovifapp111 (#23) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Betekintési szöget nem néztem, mert az ággyal szemben van.
Alapbeállításon nekem sem tetszett a képe, de szerencsére baromi jól testre szabható. Kb. egy órát szarakodtam vele én is, mire jó lett. :D
Samsung volt tervben amúgy, de ezt megláttam, és megtetszett.
Nekem semmi bajom vele. Filmek is jól néznek ki rajta, valamint játszani is jó PS4 Pro mellé.
De nyilván mindenkinek másak az igényei. :R

(#25) Interceptor válasza <Lacy85> (#24) üzenetére


Interceptor
addikt

Az a lényeg, hogy te elégedett legyél vele és nagyjából hozza amit elvársz. :R

[ Szerkesztve ]

Nem kell drága gép, csak játékra kell

(#26) amadeus11


amadeus11
senior tag

Szóval átnevezik a processzort és kész az új sorozat! :D Samsungnál az LCD-t nevezik át kétévente ( LED :) -----SUHD- QLED).
"Állítólag elemzi a képen felbukkanó objektumokat és intelligens módon javítja a fényerőt, a részletességet valamint a színeket" Sony tévékben nincs még HDR hatás mód? Vagy ezt is át kell nevezni?

[ Szerkesztve ]

There is a star

(#27) zovifapp111 válasza <Lacy85> (#24) üzenetére


zovifapp111
aktív tag

Persze egyetértek, ezzel csak azt szerettem volna elmondani, hogy ma már nem egyenlő a márka nívóssága a minőségével....sajnos

Alig várom a tavaszi zöldelést!

(#28) <Lacy85> válasza Interceptor (#25) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Gondom nincs vele. A rendszer is pörgős (a Sony kb. katasztrófa volt a 2. főverzió frissítés után), valamint a kép is jó, csak az alapbeállítások voltak kissé érdekesek.

(#27) zovifapp111:

Itt nem is a márka a "probléma", hanem az árkategória. Nyilván, ha minden tekintetben tökéletes lenne egy 170 ezres tv, akkor nem tudnák eladni a félmilliósokat. :)
Én azért nem panaszkodok. 3 éve az 50" FHD volt 240, most meg az 55" 4K HDR 170. A képminőség pedig semmivel nem rosszabb, csak kicsit másabb. A Sony feketékben volt nagyon jó, ez viszont a világosabb tartalmaknál ütősebb.
Amúgy ha 4K HDR filmet nézek rajta, akkor tényleg egy szavam sem lehet a minőségre. Ezeknél tényleg gyönyörű képe van.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.