Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Emlékek

Hozzászólások

(#1) Tim82


Tim82
nagyúr

Én kérek elnézést, de úgy szeretném már olvasni az FPéter-féle verziót is. :DDD

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#2) szombatitomi


szombatitomi
aktív tag

Szomorú, ugyanakkor boldog, és gyönyörű írás, DJ! Ismét le a kalappal, más szavakat nem találnék most rá. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#3) gamerkiller


gamerkiller
senior tag

Ohh wazz már DJ.. :O :R Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#4) Sweet Lou 6


Sweet Lou 6
addikt

Nagyon szép írás :C :R
Ismerős érzéseket hoztál elő bennem...

Az ajánlott zene az egyik kedvenc számom, nagyon illik az íráshoz. Bár én, ha nem haragszol meg, ajánlanék még kettőt:

The Verve: Bittersweet Symphony

Bittersweet: Apocalyptica feat. Ville Valo & Lauri Ylonen

sweetlou6.wordpress.com

(#5) LA_COSTE


LA_COSTE
senior tag

Nem találni manapság olyan írást itt, amiben nem lenne szerelmi történet.
Számomra összevisszaság az egész, sajnálom, de néha nem értettem ki kihez beszél.

(#6) Vakegérke válasza LA_COSTE (#5) üzenetére


Vakegérke
veterán

Lehet, hogy nem neked készült ez az írás?
Talán kutakodj a szerző korábbi műveiben, és akkor talán tisztábban látsz.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#7) Ipse89


Ipse89
tag

:R

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#8) The DJ


The DJ
addikt

Köszönöm mindenkinek, aki elolvasta és esetleg véleményezte is. Tisztában vagyok vele, hogy ez nem egy mindenki számára könnyen érthető és vidám olvasmány, de ennek most nem is az a célja. Természetesen csak a képzelet szüleménye, de mint minden írásomban, ebben is benne van valami magamból.

Külön köszönet jár Ipse89-nek, aki előzetesen átolvasta és átnézte az írásom és korrigálta a hibákat és ötletekkel látott el :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#9) brumesz


brumesz
aktív tag

Olvastam az eddigi írásaid. Hallgattam a zenéd. Aztán ez. Így együtt - érthető és megfog valahogy. De nem csodálom hogy sokan nem értik hogy most ki kivel, mikor, miért. Eléggé kusza, csapongó.
De a "prológussal" együtt csodaszép

cserebere, beszamitas, mennyitengedszafelebol nalam nincs, bocsi mindenki!

(#10) gamerkiller válasza The DJ (#8) üzenetére


gamerkiller
senior tag

Én Race-nak is meg szoktam köszönni ha kiemeli.. ;]

Sony PSP Slim & Lite + 8Gb, Nokia N Series 73 + 2Gb ¤¤ Steam: hayhap4pa ¤¤ Bad Company 2 : Hayh4

(#11) Geri Bátyó


Geri Bátyó
őstag

Tényleg jó írás.
Nekem pont a csapongás miatt tetszik.
Sokkal valósághűbb, olyan, mintha valaki tényleg az épp eszébe jutó gondolatokat írná le.
:R

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#12) tildy válasza Tim82 (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Én is:D
Lehet megsavanyodtam(vagy csak nagyon a földön állok) , de engem az ilyen trillikus írások nem nyűgöznek le. Elunom magam közben, nem köt le , ugrok a szövegben. Vakegérkének igaza van. Nem vagyok célszemély . Pedig úgy várom mindig,(azért is olvasom el) hogy hátha, hátha most lesz valami, ami lenyűgöz. De nem. Evvan.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#13) The DJ válasza tildy (#12) üzenetére


The DJ
addikt

Komolyan, életcélomnak tűztem ki, hogy egyszer írjak olyat, amivel le tudom nyűgözni tildyt :P Lehet, hogy addig még ki kell olvasnom egy könyvtárnyi könyvet és meg kell írnom száz ehhez hasonló valamit, de nem adom fel, amíg nem sikerül :)

Ja és természetesen köszönet Race-nak a kiemelésért :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#14) tildy válasza The DJ (#13) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyszerű pedig: a túlcifrázott körmondatok helyett -sok sallang mellett elveszik a tartalom- egyszerű, gördülékeny mondatok, amik vezetik az olvasó szemét:)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Ipse89 válasza The DJ (#8) üzenetére


Ipse89
tag

Nem kellett ám volna... :U :R

(#14) tildy: A "túlcifrázott" részeknek az az értelme, hogy az olvasóban a lehető leg pontosabban kialakuljanak az érzések/gondolatok, amit a cikkíró ki akar fejezni. ;) Mivel ez a mű nem a Te "műfajod" , ahogy elmondtad, ezért tűnik neked "kaotikusnak".
Kinek a pap, kinek a papné.... ;] :)

[ Szerkesztve ]

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#16) Vakegérke válasza Ipse89 (#15) üzenetére


Vakegérke
veterán

Azonos a véleményünk. :K

Olyan dolog ez, mint a főzésnél a fűszerezés. Ki megmarad az alapnál, ki szórja bőséggel.
Én szeretem a fűszeres dolgokat.

Valahogy az írásokkal is így vagyok. Tőmondatokban is meg lehet fogalmazni a lényeget, de valahogy nem az igazi. Valami hiányzik.
Hogy mi az a valami? Annak az embernek az érzései, kisugárzása, aki elénk tárja gondolatait.

Ebben az írásban minden benne van, amit pórias izlésem megkíván. Át tudom élni, átveszem rezgését. Elvarázsol, meghat, mosolyt fakaszt.
Nálam csillagos ötös.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#17) tildy válasza Vakegérke (#16) üzenetére


tildy
nagyúr

HA már fűszer...
Paul engedelmeskedett. Hátradőlt, két kezének ujjait összefonta a tarkóján, hagyta, hogy Chani ismerős sürgölődésének neszei elandalítsák.
Hirtelen nevethetnékje támadt, ha szobájukra gondolt. A nép aligha képzeli ilyennek az imperátor hálóhelyét. A lankadatlanul izzó parázsgömbök sárga fénye színes üvegedények során tört meg Chani mellett. Paul megnevezte magában az üvegek tartalmát, gyógyhatású sivatagi füvek őrleményei, aromarudak, emlékek… egy csipetnyi a Tabr sziecs homokjából, elsőszülött fiuk egy hajfürtje… a rég halott, a tizenkét esztendeje halott gyermeké… A kis Leto abban az ütközetben esett el, mely Pault a császári trónra emelte.
A helyiséget betöltötte a fűszerkávé átható illata. Paul mélyen beszívta ezt az illatot, pillantása egy sárga tálkára esett. Az földimogyoróval volt tele. Az asztalra erősített méregdetektor meglengette felette rovarcsápjait. A látvány dühítette Pault. A sivatagi napokban bezzeg nem szorultak ilyesmire!

Ja és a bőkezűséggel sem árt vigyázni ... Pl. ha sok sót raksz valamibe, vagy curryt, vagy egyebet...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) Vakegérke válasza tildy (#17) üzenetére


Vakegérke
veterán

Szerintem az idézetben is túl sok a fűszer.

"Hátradőlt, két kezének ujjait összefonta a tarkóján..."
Nekem ennyi elég is volt.
Én ezt úgy írtam volna, ahogy sokan mások; sablonosan.
Hátradőlt, ujjait összefonta a tarkóján...
Tudható, hogy két kézről van szó, hiszen egy kéz ujjai nehezen lennének összefonhatóak a tarkón. Akkor minek cifrázni?

Tudod, attól szép ez az egész, hogy különbözőek az izlések. Ha azonos lenne minden emberé, akkor konzerv-dömping lenne az irodalom, valamint ez a fórum is.

Hál' Istennek különbözünk, így kisebb-nagyobb sikert arathat bárki, aki írni mer.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#19) talmida


talmida
Közösségépítő

OFF
Ne haragudjatok, de egy darabig ekezet nelkul irok, mert a laptopon, amit most hasznalok, nem latom a szamokat es nem farasztom magam a kodolassal.

ON
Nekem a tartalommal van gondom.
Ha igaz a tortenet, akkor borzasztoan sajnalom. :(((
Ha kitalalt, akkor meg azt sajnalom, hogy nem happy end-es a befejezes. :U
Megmondom oszinten, hogy mindig felve olvasom az irasaidat, mert engem nagyon megraznak az ilyen szomoru tortenetek, ui mindig azt hiszem, hogy igaz, a leiras.
Sajnos a valosag sokszor eleg katasztrofalis, ezert szemelyszerint en jobban szeretem a szorakoztatobb irodalmat. Mindamellett
minden elismeresem azert, hogy ilyen jol es szepen tudod kifejezni magad! :R Nem mindenkinek megy a cifrazas. :D ..illetve megis.. .sokszor ugy latom, hogy mintha mindenkinek jol menne a karomkodasok cirazasa. TISZTELET A KIVETELNEK!

[ Szerkesztve ]

IN GOD WE TRUST!

(#20) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Most is azt kaptam, amire számítottam :R

(#21) #24889344


#24889344
törölt tag

,, Ne csak várj a csodára, mert nem fog jönni. Készülj fel ma, várd meg a holnapot és küzdj érte. Az utolsó percig. A legfontosabb pedig, hogy mindvégig mosolyogj! "

Ez tetszett a legjobban, milyen sokan vannak akik csak a csodára várnak. Bizony tenni kell érte.

Jó volt olvasni, én is gondolkoztam már a gyerekkoromon, milyen egyszerű volt akkor minden. Felnőttünk és megtapasztaltuk az életet, minden megváltozott.

[ Szerkesztve ]

(#22) LA_COSTE válasza #24889344 (#21) üzenetére


LA_COSTE
senior tag

Valakik csak arra várnak, hogy biztassák őket. Nem feltétlenül a csodára.

(#23) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Nekem is tetszett az írás :R

Egyedül ez az utolsó mondat nekem nem illik a képbe - vagy valamit nem értek, pedig olvastam már TheDJ néhány írását: "És egy koporsó lassan a mélybe ereszkedik."
És nem azért mert éssel nem kezdünk mondatot :N

Viszont FPéter alkotását én is megnézném, az valószínűleg más okokból tetszene.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#24) Ipse89 válasza TheDragon007 (#23) üzenetére


Ipse89
tag

Pedig az a mondat hordozza a legtöbb információt. ( Mármint, teljesen átértékeli az addig olvasottakat)
Szerintem... :U

Lenovo E430C; Xiaomi 13 ; Bianchi campione del mondo 1974

(#25) TheDragon007 válasza Ipse89 (#24) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Beavatnál hogy hogyan kell azt a mondatot érteni? Tőlem akár püben is, mert most már tényleg érdekel.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#26) Vakegérke válasza TheDragon007 (#25) üzenetére


Vakegérke
veterán

Talán ebben az írásban lehet a válasz. Én sem tudom, csak gondolom.

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#27) TheDragon007 válasza Vakegérke (#26) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Köszi, Vakegérke, így már mindjárt másképp fest a dolog.

TheDJ: Tudom hogy nem túl időszerű de fogadd őszinte részvétem.
Épp a minap néztem egy filmet ami szintén azt mutatja hogy bizony illik teljesen kihasználni a kevéske időt amit a szeretteinkkel tölthetünk.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#28) talmida válasza Vakegérke (#26) üzenetére


talmida
Közösségépítő

Vakegérke, én is köszönöm a magyarázatot! Azt a mondatot én sem értettem eddig. :U Bocs The DJ , hogy ilyen feledékeny voltam! :W

IN GOD WE TRUST!

(#29) 3psilon


3psilon
aktív tag

Szuper írás. :K

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#30) narox


narox
csendes tag

Nagyon szép írás :)

Az összevisszaságban találd meg az egyszerűséget, a hangzavarban a harmóniát. A nehézségek közt mindig ott van a lehetőség.

(#31) The DJ


The DJ
addikt

Kicsit megkésve ugyan, de megérkeztem és azt hiszem tartozom egy kis magyarázattal, mert néhányan nem, vagy csak részlegesen értették meg a kis írásom lényegét.

A stílus direkt olyan, amilyen. Ha nekem kellene egy utolsó levelet írnom, akkor valami ilyesmit írnék és nem hiszem, hogy napokon meg heteken át gondolkodnék azon, hogy egy mondatot hogyan is fogalmazzak meg vagy illik-e a következő után. Érzések és gondolatok halmaza, ahogy feltör egy emberből, aki megbékélt a sorsával és tudatni szeretné mindazokkal, akik fontos szerepet játszottak az életében, hogy szerette és szereti őket és semmit nem bán. Ennyi az alapötlet. Egy ember búcsúja a szeretteitől és attól a személytől, aki a legfontosabb szerepet játszott az életében. Végig hozzá "beszél", neki írja a sorait, kivéve az utolsó bekezdéseket, ahol a testvéréhez és a szeretteihez szól. A levelet a bátyja olvassa fel a temetésén és befejezésként leeresztik a koporsót.

Direkt nem bocsátkoztam részletekbe. Miért van szükség erre a levélre? Mi történt vele? Miért nem mondhatta el személyesen? Van egy-két sejtelmes utalás, amiből a lelkes olvasónak elindulhat a fantáziája, de épp ez volt a cél. Nem kell és nem is jó mindig mindent az olvasó szájába adni. Én az érzésekkel, a szavakkal, a képekkel és a legtöbb embert érintő kérdésekkel próbálok foglalkozni, hogy egy ilyen írás tényleg adhasson valamit. Mindenkinek mást, hisz ahányan vagyunk annyi értelmezés lehetséges, de szeretném, ha nem csak egy újabb szomorú szerelmes történet lenne a sok közül, hanem egy mélyebb jelentéssel bíró valami.
Persze tisztában vagyok azzal is, hogy nagyon szép és jó, ha valaki a repülésről beszél, de igazán érezni csak akkor tudjuk, és akkor vagyunk képesek megérteni a jelentését, amikor mi magunk éljük át azt. Így hát nem baj, ha most nem ad ez a kis írás semmi pluszt. Viszont ha egyszer, valaha is átéli majd azt az olvasó, amit az én 'hőseim' az írásaimban, akkor talán majd beugrik, hogy "Ó, igen! Akkor tehát erről beszélt az a srác a logouton." Voltam kórházban sokat. Volt úgy, hogy lehet haza sem jövök. És akkor, de csak akkor és ott döbbentem rá én is arra, hogy a napokat nem szabad elfecsérelni. A perceket sem. Mert minden perc és minden nap ajándék, amiből sosem tudod mennyi van még hátra. Akit szeretsz, azt szeresd végig, aki pedig fontos, annak mindig mondd el, hogy mennyire is. Nagyon nehéz az egoizmus álarcát levetni, de ha egyszer sikerül, akkor sokkal teljesebb lehet az élet. És ezzel nem prédikálni akarok, sem elhitetni valakivel valamit, amiben nem hisz. Én is csak egy átlagember vagyok, pont mint te, viszont a tapasztalataim, az érzéseim megpróbálom átadni, ilyen kis apró történetekbe burkolva. Kölcsönös segítség. Segít nekem, mert könnyebb a lelkemnek és talán segíthet neked is. Nem tudom. De remélem.

Valószínűleg sosem leszek elég ügyes ahhoz, hogy sikeres regényt vagy könyvet írjak, tisztában vagyok a hiányosságaimmal, hisz amikor az egyik kedvenc novellámat akartam beküldeni egy magyar amatőr irodalmi oldalra, akkor azt a választ kaptam, hogy hemzseg a hibáktól és így lehetetlen kitenni. A vicc az, hogy én nem tudtam milyen hibákra gondolt a tulajdonos. Itt a logouton viszont, ahol nem irodalmárok és konkrét műértők vannak, meglepő módon sokan szeretik és olvassák az írásaimat. És ez jó érzéssel tölt el. Mert lehet sosem jutok ennél tovább, de már ez is egy olyan eredmény, amire büszke lehetek. Sok olyan ember van, akikre felnézek és akiket csodálok, az itt hozzászólok közül is akad jó néhány. Nem vagyok az a fajta ember, aki mindig mindenhez hozzászól, de olvasok. Sokat. És néhányotokról úgy érzem, mintha tényleg ismerném, annak ellenére is, hogy lehet, hogy még sosem váltottunk egy privátot sem. Szóval nektek is köszönhetem azt, hogy itt vagyok és hogy merek írni és nem egy gondolat vagy éppen ötlet azért született meg bennem, mert titeket, a tapasztalataitokat és tanácsotokat olvasva elmerengtem.

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#32) Vakegérke válasza The DJ (#31) üzenetére


Vakegérke
veterán

Írj csak, pajtás, én olvasód maradok. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#33) TheDragon007 válasza Vakegérke (#32) üzenetére


TheDragon007
senior tag

Én is :R
TheDJ: Érdekes mód engem éppen a tiszta, többnyire helyesírott fogalmazásod köt le.

Bár néha nehezen viselem az éssel kezdett mondatokat ;)

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#34) nem_tom


nem_tom
őstag

nagyon szép írás! :K

tökéletesen át is érzem és megértem. voltam már hasonlóan. :) (persze még nem házasodtam :U )

(#35) The DJ válasza TheDragon007 (#33) üzenetére


The DJ
addikt

A cikkeimet mindig átfuttatom helyesírás ellenőrzésen beküldés előtt és írás közben is igyekszem figyelni arra, hogy fogalmazási hibák, szóismétlések ne fordulhassanak elő benne. Persze ez még korántsem garancia, de igyekszem... viszont az biztos, hogy ez még nagyon kevés ahhoz, hogy a nagyokkal is versenyezhessek egy direkt irodalmi portálon.

Az és-sel kezdődő mondatokat én sem szeretem, viszont néha van, hogy szükségesnek érzem. Ez pedig belefér a költői szabadságba remélem :)

Vakegérke, nem_tom: Köszönöm nektek is :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#36) TheDragon007 válasza The DJ (#35) üzenetére


TheDragon007
senior tag

"Az és-sel kezdődő mondatokat én sem szeretem, viszont néha van, hogy szükségesnek érzem. Ez pedig belefér a költői szabadságba remélem"
Ne félj, túlteszem magam rajta az írások minősége miatt :)

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

(#37) potyautas válasza The DJ (#35) üzenetére


potyautas
csendes tag
LOGOUT blog

Nemrég találtam ide, nem olvastam még más írásodat, de a fórumot végignézve máris csalódtam benned. Miért magyarázod meg? Nem kell! Ez az írás nagyon jó. Aki érti érti, aki nem, az nem. Én sem találom benne a konkrét történetet, de nem is kell, hogy legyen. Pont elég az érzelmi töltés. Nem kell olyanokon felakadni, hogy "nem tudom, mikor kihez beszélsz" (írta egyik hozzászóló) Én tudom. De ha nem, az se változtat semmit. Annyit vitatkoznék az írással, hogy igenis, van olyan, hogy sors. (bár azt hiszem olyan értelemben tagadtad, hogy nincs előre megírva. Akkor viszont egyetértek) Sok esetben nem tudunk változtatni a történéseken, de ugyanazt megélhetjük jóérzéssel, vagy feszülten, indulatosan, letargikusan. Az érzelmeinkre tudunk befolyással lenni. És ez a lényeg!

(#38) The DJ válasza potyautas (#37) üzenetére


The DJ
addikt

Köszönöm a hozzászólásod :R

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#39) Paul119 válasza The DJ (#38) üzenetére


Paul119
addikt

Zseniális mint mindig :R

Megnéztem volna Sámsont, ha nem rockernek nevelik, Rapperként a gettóban kopaszon mivel dicsekedik

(#40) MmDorian válasza talmida (#19) üzenetére


MmDorian
őstag

tudod miért nézek én drámákat ? sosincs happy end, és ez teszi széppé, valóssá.

(#41) Daczy


Daczy
aktív tag

Lenyűgöző írás. Teljesen a szívemből szólsz...:/

Útvonal

Fórumok  »  Off-topic LOGOUT  »  [Re:] Emlékek
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.