Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Dandris


Dandris
tag

[link]

VIETNÁMI TESZTELŐÜZEMMEL ENYHÍTI A PROCESSZORHIÁNYT AZ INTEL

(#2) devast


devast
addikt

Eddig azon ment a sírás, hogy az intel milyen drága mert nincs verseny. Jövőre szerintem azon fog menni, hogy az amd milyen drága mert nincs verseny... :DDD

(#3) DraXoN válasza Dandris (#1) üzenetére


DraXoN
addikt

nagyszerű, de azért nem kell kiabálni :)

.. a hírrel kapcsolatban:
kérdés részemről, az intel mióta tervezhette ezt, de valószínű nem láttak más esélyt ... akkor a most megjelenő cpukkal húzzák majd ki valószínű a tigris tóig? .. jaj.. most ők jönnek egy AMD féle FX érával (hogy évekig semmi új a csúcson ... és a gyártástechnológia, is szívatja őket mellette )?

devast:
én arra számítok Ryzen 3000nek már megérik majd az árát.. korábban is úgy gondoltam, hogy azok már drágábbak lesznek, de ilyen hírek mellett, lassan átlép a skála a 100%-os bizonyosságon a dolgot illetően :( ...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#4) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Én a 15 évvel ezelőtti időszakot látom viszont...
Akkor is 2002-2003-tól kezdve az Intel szenvedett a Netburst-al, egyre jobban fűtöttek, de a gyorsulás már elenyésző volt Northwood vs. prescott váltásra gondolok, majd a Cedar Mill sem váltotta meg a világot... sem a Pentium D
az AMD meg nagyon betalált a K7-el. eleinte baromira nem lehetett őket tuningolni, koppon voltak járatva Helló 4GHz-es Ryzen, ill. 4,3GHz körüli Ryzen+, de amit tudtak, azt tudták.
A Zintel kb a Haswell óta van most úgy, hogy elfogyott már a kakaó ebből a Core i szériából..
Simán elképzelhető hogy a későbbi forgatókönyv is az lesz, mint aztán korábban is volt, 2006 környékére azért valahogy kikecmergett az Intel a gödörből, az AMD meg jól elkényelmesedett és megkapta a maflást...
csak nehogy most is az AMD nagyon elkényelmesedjen a Ryzen-el... gondolok itt már most is arra, hogy nincs nekünk jó kis R7 2800X-ünk, mert hát ugye nincs rá akkora szükség... pedig mikor az AMD volt a gödörbe a Bulldozer-el, azért csak kiköhögtek egy FX9590-et ;]

(#5) Bici válasza DraXoN (#3) üzenetére


Bici
félisten

Tick-tock helyett tick-tockos lett.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#6) MSI.Navi


MSI.Navi
tag

Ideje lenne hogy hívjanak egy órásmestert mert bedöglött a kakukk.

(#7) Pete55555 válasza Bici (#5) üzenetére


Pete55555
addikt

Lake-et kapott a fejlesztés...

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) Tian66 válasza MSI.Navi (#6) üzenetére


Tian66
senior tag

Kicsit össze szaladtak a dolgok az Intelnél. Sok év után én már váltottam, de igazából a felhasználás miatt, mivel a sok mag/szál nekem fontosabb mint az órajel. Ebben pedig az Amd most jobb. Azt nem kívánom hogy az Intel elhasaljon mert az egészséges versenyhez minimum 2 szereplő kell. Hajrá mindenki!😀

(#9) XuChi


XuChi
addikt

Én azon kuncogok magamban, hogy hogy megy fel az intel CPU-k ára :DDD

Az a CPU, amit 6 hónapja 45K-ért vettem (i5 8400 BOX), az most 80K :DDD :Y:Y:Y !!!!

Árgép

[ Szerkesztve ]

(#10) MSI.Navi válasza XuChi (#9) üzenetére


MSI.Navi
tag

Egészséges önbizalom.

(#11) Dandris válasza DraXoN (#3) üzenetére


Dandris
tag

Bocs, nem akartam, csak átmásoltam a hír címét is így maradt.

Mondjuk a sok negatív intel hír mellett elfért volna ez a pozitív, de úgy látszik még sem. :)

(#12) Dandris válasza XuChi (#9) üzenetére


Dandris
tag

Amerikában nincs nagy ár változás...

[link]

(#13) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Leaked Lake... :DDD

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#14) XuChi válasza Dandris (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Akkor csak itthon vannak megzavarodva megint a kiskerek. A VGA-val is ugyan ezt csinálták. Csak az rájuk rohad szépen lassan :)

[ Szerkesztve ]

(#15) r92king


r92king
tag

Reméljük az AMD egy jó nagyot lakel majd piaci részesedésből :DDD

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#16) tamasas0913 válasza MSI.Navi (#6) üzenetére


tamasas0913
tag

Valaki hívott? 😀

Mate 10 Pro

(#17) Dandris válasza XuChi (#14) üzenetére


Dandris
tag

vagy füstbe ment ;)

[ Szerkesztve ]

(#18) egyedülülő válasza XuChi (#14) üzenetére


egyedülülő
őstag

Lassan semmi PC vonalhoz köthető termék nincs értelmes áron a magyar boltokban.

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#19) hemaka


hemaka
nagyúr

Szerencsere mostanaban nem kell procira koltenem, meguszom ezt a mizeriat amit az Intel muvel mar egy ideje.

(#20) troviko válasza devast (#2) üzenetére


troviko
senior tag

Sajnos simán lehet. De amúgy ha az AMD-nek esze van, most nem a profitra megy rá, hanem a piacszerzésre. Hosszabb távon abból többet tudna profitálni.

https://www.oldtech.hu/

(#21) troviko válasza hemaka (#19) üzenetére


troviko
senior tag

Jah, én tavaly vettem egy i7-est, azzal tervezem, hogy elleszek egy jó 8-10 évet, szóval én csak jót röhögök ezeken a baromkodásokon.

https://www.oldtech.hu/

(#22) lemusz válasza XuChi (#9) üzenetére


lemusz
addikt

Tavaly novemberben vettem 1060-at, rá pár hónappal kitört a bányászláz, fél évvel vásárlás után is profittal tudtam eladni a kártyát, hogy vegyek egy coffe lake rendszert (i5 8400, 49K) most meg ez ugrott meg mint az állat. Most komolyan ilyen jól timingolok vagy WTF? :D Ennyit jelentene a prohardver olvasgatása?

[ Szerkesztve ]

(#23) arn válasza bacsis (#4) üzenetére


arn
félisten

akkor csak az irany volt, rossz, illetve a p4 a northwood es az a64 kozotti idoszakban jobb is volt. de ilyen jellegu fejetlensegre en nem emlekszem. a kinalat nem rossz most, viszont a gazdasagossag es a gyarthatosag problema. ha beutne a zen2, lehet minden elonyuk elveszne.

de azaz igazsag, hogy proci szinten egyik gyarto sem fog sokat elorelepni par, uj utat kell keresni.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#24) wwenigma válasza arn (#23) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Egeszen pontosan intel vagy 6 eve nem lepett elore es nem is akart meg ugyaneddig, AMD-nek meg most volt egy nagy ugrasa és folyamatban a többi.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#25) tibaimp válasza troviko (#20) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Igazad van, csak ezt nem biztos, hogy be tudják adni a befektetőknek, akik most végre pozitív eredményt látnak, évek óta először.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#26) joey04


joey04
titán

Tudják jól, hogy mivel készül az AMD, és azt is, hogy eleve nem tudnák felvenni vele a versenyt

omg :D

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#27) hombre[EU]


hombre[EU]
veterán

Ebbōl nagy pofon lesz pedig kevesen fogadtak volna tavaly ilyenkor erre a forgatókönyvre. Nehogy az Nvidia is beleszaladjon egy maflásba a Navitól

[ Szerkesztve ]

Life, Uh, Finds A Way

(#28) Silεncε válasza lemusz (#22) üzenetére


Silεncε
őstag

Legközelebb szólj pls mit veszel, én is be akarok fektetni :D

Hát ez már gáz, most kell Ryzent venni, mert később annak is elszállhat az ára

(#29) arn válasza wwenigma (#24) üzenetére


arn
félisten

vhol korabban mindig az jellemezte az architekturakat, hogy megjelent, kimaxoltak, aztan johetett a kovetkezo. most gyk 2009 ota nincs kovetkezo intel oldalon, es nem is nagyon latom, hogy mi lenne a lepcso.

amdnal gyk ugyanezt latjuk, csak gyorsitva. de ott is meg egyket lepcso lesz a ccxnel, oszt csok. johet a heterogen era. viszont ennel megint az intel lesz lemaradva, meglatjuk koduri mit alkot.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#30) lemusz válasza Silεncε (#28) üzenetére


lemusz
addikt

Hát most nagyobb SSD-n gondolkodom, hogy lecserélődjön a 4-5 éves kis kingston 60-asom. Lehet hogy hurrikán viszi majd el a gyárakat? Esetleg egy lavina? Kíváncsian várom mi fog történni miután vásároltam. :D

Viccet félretéve, jah, most kell venni ryzent amíg meg nem emelkedik annak is az ára. Intel árak erre az évre már nemigen fognak rendbe jönni.

[ Szerkesztve ]

(#31) Samott válasza joey04 (#26) üzenetére


Samott
addikt

Igen, ezen en is felrohogtem. Pedig a Ryzen jo, de valahogy megse omlott ossze az intel tole.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#32) Cs1csó válasza Samott (#31) üzenetére


Cs1csó
félisten

Hogy esett volna össze 2006-tól - kb. - a zsírunkon felszívta magát, most annyi pénzük van hogy ha 5 évig semmit sem csinálnak abból is jól ellenének.

(#33) BiP válasza egyedülülő (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Mindennek elszállt az ára. bármilyen PC alkatrész meg telefon.
Viszont legalább az SSD-k normalizálódtak a nagy emelkedés óta, úgy vettem észre.

(#34) BiP


BiP
nagyúr

Cikkre: Ennyit arról az elméletről, miszerint az intel fiókjában generációkra előre ott vannak előre a procitervek, csak elő kell húzni, amikor erősödik a konkurrencia.

(#35) hemaka válasza joey04 (#26) üzenetére


hemaka
nagyúr

Megvennek oket kilora, ha nagyon izgatna oket a dolog. 😂

(#36) hunluki válasza lemusz (#30) üzenetére


hunluki
senior tag

Javasolnám megnézésre a primocache nevezetű progit (LinusTechTips-en láttam).

2 db 120-as SSD-m van, ebből az egyik dedikáltan rendszer, a másikat játékokra használtam, de elég hamar elfogyott. Most a játékos SSD be lett fogva hogy gyorsítson egy 1 terás HDD-t és simán megúsztam az új SSD megvételét. Sokkal több játékom tölt sokkal gyorsabban mintha simán HDD-ről tolnám (főleg a nagy open world játékok: just cause 3, skyrim, fallout 4, GTA 5, Shadow of mordor és barátaik), viszont nem kell variálnom hogy melyiket tegyem az SSD-re.
Így érzésre olyan mintha mindegyik arról indulna, gondolom azért mert a játék futásához fontos dolgokat húzza át SSD-re aminél valóban számít a betöltési idő és nem a teljes telepítési mappát mintha simán SSD-re telepíteném őket.

ps: ezen felül még a rendszer SSD is "gyorsítva" van, szóval még a sata3 tempója se fog vissza, érzésre az egész rendszer fürgébb. És a legszebb: Ha tönkremegy a cache-nek használt SSD akkor kidobom, beteszek egy másikat és minden működik tovább adatvesztés nélkül :)

(#37) MeszesKPT válasza Cs1csó (#32) üzenetére


MeszesKPT
őstag

Az rt-k nem egészen így működnek.

(#38) GodGamer5 válasza XuChi (#14) üzenetére


GodGamer5
addikt

Én még 50k-ért vettem a 8400-as procit, de ezek az árak egyszerűen arcpirítóak.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#39) Samott válasza Cs1csó (#32) üzenetére


Samott
addikt

Meg ugye most is rekord negyedevek es aremelesek. Mikozben eros konkurencia van vegre. Es igy is.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#40) Silεncε válasza GodGamer5 (#38) üzenetére


Silεncε
őstag

Valahonnan be kell termelni a kieső lóvét... :U

(#42) hombre[EU] válasza runingman (#41) üzenetére


hombre[EU]
veterán

super silver haze.nem adok,de nem értem,hogy jön ez ide? :)
Te úgy érzed a jelenlegi nv vga-k (a tíájon kívül,ami egy böszme nagy,éhes disznó) valódi elōre lépés,generáció váltás a gtx szériához képest? Én ugyanazt látom most,amit az intel csinál(t) 4-5 éve. +5-10% és +€100. Meglátjuk jövōre. Erre sem számítottunk

Life, Uh, Finds A Way

(#43) DanD88 válasza egyedülülő (#18) üzenetére


DanD88
tag

Pedig az 500GB-os vinyók ára már évek óta stagnál...

(#44) XuChi válasza GodGamer5 (#38) üzenetére


XuChi
addikt

Én valami árazási hibába futhattam bele. 45900.- Ft volt a VarázsComp-nál :D Mondanom sem kell az én vásárlásom után hirtelen out of stock lett a proci :DDD Szerintem 49500 akart az lenni, csak elárazták. De amikor átvettem, akkor is annyiért kaptam meg, nem az "új" árán.

[ Szerkesztve ]

(#46) yarsley válasza Dandris (#12) üzenetére


yarsley
aktív tag

Lehet hogy Amazonon még nem, de ha a teljes piacot nézzük, akkor látszik, hogy náluk is megindult az áremelkedés

... ne úgy képzeld el, hogy te vagy Thomas azt mész amerre a sin visz. (c) virkir

(#47) stratova válasza hombre[EU] (#42) üzenetére


stratova
veterán

Pont azért megy így az árazás mert nincs konkurens, ahogy kb Core i megjelenése óta Intelnek sem volt igazán, most lett Ryzen képében.
Naviról meg szinte még semmi értékelhetőt nem tudni :S csak az ad bizakodásra okot, hogy a pici (Polaris 11 utód) Vega 12 talán RX 570 nyakára mászik, ami esetleg lehetővé teszi hogy a közepes chipek (ami eddig Polaris 10 volt) nem herélt backendet kapnak, hanem duplát amit NV Maxwell óta használ. Kérdés még a Frontend. Szerintem a középkategóriáig (Navi 10?) marad a 4 SE felépítés és afelett jöhetnek a több lapkás megoldások. Esetleg Navi 10-zel párhuzamosan Vega 20 egy elsősorban compute területre kihegyezett sok VRAM-os ECC és HPC szinten egyéb szükséges hasznos képességekkel rendelkező kártya lesz.

(#48) Solten


Solten
addikt

Tikk-tokk-tikk-tikk-tikk-tikk...

Saor Alba

(#49) ukornel válasza hombre[EU] (#42) üzenetére


ukornel
aktív tag

Az Intelnek a gyártással vannak bajai - technológiai előnye hosszú idő után elfogyott (sőt hamarosan hátrányba kerül); és a kapacitás is beszűkült.
Az Nvidia a TSMCnél gyárt, pont ők (meg a Samsung) hajrázta le technológiában az Intelt.

Mikroarchitektúrában sem valószínű, hogy hipp-hopp hátrányba kerülne az Nvidia.

Szerintem egyedül attól kell tartania, ha a Radeonok hamarabb kijönnek egy ügyes lapka-legóval a' la Ryzen, és jó kihozatalú, olcsó termékekkel kell fölvenni a harcot a közép- és felső kategóriában. (Navi?)

(#50) Taranti


Taranti
senior tag

[link]

Az első oldalon minden ott van, amit tudni kell.

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.