Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crafter32


Crafter32
őstag

Nagy cégek mindig használnak vmi fejmosás szöveget. Tescoban láttam már Ne hallgassd el, mert a közösséget is bünteted vele (vagy vmi hasonló) . De minden hiába, ha nem elég a nyereség azonnal kirúgnak.

Nem hiszek én ennek az etikai kódexnek sem.

(#2) idegen lény válasza Crafter32 (#1) üzenetére


idegen lény
őstag

A lényeg az, hogy van. Ma már sajnos ez is nagy dolog. Ha már a tízparancsolatot nem akarják betartani az emberek, és ezért leszedték az iskolák faláról is, legalább legyen helyette valami pótlék.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#3) mikej95 válasza Crafter32 (#1) üzenetére


mikej95
aktív tag

Etikai kódex kezelése a PR részleg feladata.

Azt viszont nem tudják, hogy mi nem tudjuk azt, amiről ők úgy tudják, hogy tudjuk.'

(#4) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Ez van, amikor egy alapvetően jóindulatú és innovatív helyet managerek foglalnak el.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5) Cifu


Cifu
nagyúr

Amikor középiskolában gyakorlaton voltam, a TMK csarnok falait olyan szlogenek borították, hogy "ne lopj", meg "a biztonság az első" és a többi. Ezek mellett a "ne légy gonosz!" olyan badass, hogy csak na...

Erre most a Google is konvencionális lesz... egy álommal kevesebb... :DDD

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#6) F34R válasza Cifu (#5) üzenetére


F34R
nagyúr

Szerintem, a nem lopunk..... is helytallo GOOGLE-nel :DDD

(#7) bkercso válasza idegen lény (#2) üzenetére


bkercso
nagyúr

A tízparancsolat kb. fele az Istennel való viszonyt szabályozza, ami a mai multikulti és vallássemlegesség miatt kerül le a falakról. Lehet erről vitatkozni, de az nem igaz, h a második felét ne akarnák betartani, hiszen része a törvényi szabályozásnak is.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#8) sztanozs


sztanozs
veterán

Mindenre van XKCD: [link]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#9) Béééla


Béééla
őstag

Na bumm, amikor a SJW-túltengés miatt felszólaló kollégával toltak ki, akkor vesztette érvényét. Vagy lehet inkább akkor, amikor mindenkiről elkezdtek mindent gyűjteni, mint a nagy testvér? Mindegy, a lényeg hogy időszerű volt levenni.

Bélabá

(#10) Fred23 válasza idegen lény (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Sajnálatos módon nem kizárt, hogy hamarosan megint ki fogják tenni a tízparancsolatot az iskolákban; legalább ezek szerint lesz valaki, aki ennek az európai értékekkel -mint gondolat- és vallásszabadság, szekuláris állam- ellentétes változásnak majd örülni is fog. :F

(#11) Béééla válasza Fred23 (#10) üzenetére


Béééla
őstag

Én tuti, végre nem csak azt az erkölcsi iránymutatást látják kizárólag hogy "te vagy a világ közepe, senki se számít rajtad kívül" és egyéb nyalánkságok.

Bélabá

(#12) Fred23 válasza Béééla (#11) üzenetére


Fred23
nagyúr

Akkor biztosan EZ is megfelelne. :D

(#13) Ringman válasza Béééla (#11) üzenetére


Ringman
nagyúr

nagyon hasznos lenne pl a Ne készíts magadnak faragott képet vagy bármely alakot arról, ami az égben fönt, a földön alant és a vízben a föld alatt van. kitétel...

de ott van a rövidített verzió is: [link]

(#14) troller válasza Fred23 (#10) üzenetére


troller
senior tag

Ja, vallásszabadság, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a keresztény hagyományokat, amik szervesen beépültek az európai kultúrába, azokat leszóljuk, cserébe telibe nyalunk a világ legagresszívebb és intoleránsabb vallásának, az iszlámnak.

Asus P8H67M-LE; i5 3330; 2x4GB DDR3; Gigabyte GTX 1060 3GB WINDFORCE OC

(#15) idegen lény válasza Fred23 (#12) üzenetére


idegen lény
őstag

Nem, nekem ez felelne meg.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#16) Fred23 válasza troller (#14) üzenetére


Fred23
nagyúr

A lényeg az, hogy a gyakorlatban is kiáll az európai értékrendű a keresztény és a muszlim mellett is, gyakorolhassa mindenki szabadon a hitét, amíg az nem közveszélyes! A szólásszabadság meg akárhogyan is fáj néha, de lehetővé teszi -bizonyos keretek között- minden vallási hagyomány kritikáját, legyen az keresztény, zsidó, muszlim, stb. Nincs megkülönböztetés, nincs nyalás ide vagy oda, pont ez a semleges állami háttér lenne a fő!

De hogy ON is legyek: a régi mottó jobban tetszik, kár érte!

(#17) bkercso válasza idegen lény (#15) üzenetére


bkercso
nagyúr

Nehéz erkölcsöt lekommunikálni konkrét példák nélkül. Pl. a "Támagasd a nép érdekében felállított kormányt" pontra ma Mo-on az emberek vagy hevesen bólogatnak, vagy cinikusan nevetnek.
"Tartsd be a törvényeket."
Elég a történelmi tapasztalatra gondolni, pl. zsidótörvények...

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#18) idegen lény válasza bkercso (#17) üzenetére


idegen lény
őstag

Ilyet hol olvastál? Én csak ezt találtam:

"Ne tégy semmi törvényellenest!"

"Egy olyan kormány, amelyet kizárólag a saját érdekeiket szem előtt tartó egyénekért és csoportokért szerveznek és működtetnek, megrövidíti a társadalom élettartamát."

Szerintem ezekkel egyet lehet érteni, és elég konkrét megfogalmazások.

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#19) Dyingsoul válasza idegen lény (#18) üzenetére


Dyingsoul
veterán

Egyáltalán nem mondtál rosszat a tízparancsolattal még ha poénra is veszik páran a figurát. Igen tisztelt politikusaink ha csak egy parancsolatot, a "ne lopj"-ot betartanák... gondoljatok bele milyen életünk lehetne...

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#20) bkercso válasza Dyingsoul (#19) üzenetére


bkercso
nagyúr

1 milliárd fölött nem számít lopásnak. :DDD Alatta meg van belőle baj.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#21) Qkackca


Qkackca
őstag

Kicsit félrevezető, hogy az új verzióhoz való kép nem azt a bizonyos utolsó mondatot ábrázolja, az csak a linken olvasható.

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#22) Dyingsoul válasza bkercso (#20) üzenetére


Dyingsoul
veterán

A közpénz az új saját. :DDD

- Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

(#23) jonnyjoker01


jonnyjoker01
veterán

Engem kiráz a hideg :DDD Ez nagyon darkos. Ne légy gonosz... Uhh

Üdv. Johnny

(#24) Dr.NX


Dr.NX
addikt


Szóval akkor milyen legendás mottó tűnt el?
Micsoda egy sz@r clickbait írás ez? :((

Elfogadom a sütiket.

(#25) 0xmilan válasza Dr.NX (#24) üzenetére


0xmilan
addikt

Welcome to ITcafe.
> Eltűnt a Google legendás mottója
> Ugyanakkor a mottó nem tűnt el teljesen...
:U

and if you see something that you think isn’t right – speak up!
haha. Kiveve, ha a nezeteid nem illeszkednek a ceg neomarxista ideologiaiba. Akkor inkabb don't speak up, mert ki leszel rugva. Az inkluzio es diverzitas jegyeben nem turjuk az ellentmondo gondolatokat. :DDD

(#26) zeorsdfd válasza Dr.NX (#24) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Na, erről van szó, ennyi. Körbejárta a netet a headline, hogy eltűnt. Pedig nem, nem tűnt el, csak áthelyezték.

Nade! Amit elfelejtettek itt megemlíteni az a furcsa egybeesés, hogy éppen egy harci drónokon használandó emberfelismerő algoritmust adtak el a Pentagonnak, ami ellen rengeteg google alkalmazott tiltakozott idézve a "don't be evilt"...Ez már sokkal izgalmasabb hír lenne.

[ Szerkesztve ]

(#27) hcl válasza zeorsdfd (#26) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

S csomó fel is mondott.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Braddock válasza Dyingsoul (#19) üzenetére


Braddock
őstag

Jaj, ott van még a "ne ölj" is ám.
Szóval szemtanú sem marad, hogy nem lopnak ;]

(#29) Béééla válasza Fred23 (#12) üzenetére


Béééla
őstag

Tanulságos sok pontban, végtére is csak a vörösbe burkolt cserkészekről van szó.
Sokat segítene már a szabályok tl;dr verziójának betartása is: https://www.funnyjunk.com/funny_pictures/1344491/Yea#a10d8c_1344047

Bélabá

(#30) idegen lény válasza Braddock (#28) üzenetére


idegen lény
őstag

Ami valójában: ne gyilkolj. Nekem tetszik amúgy az új jelmondat is.

(#25) milangfx válasza Dr.NX (#24) üzenetére

Jah, ha valaki bekattanna, és hirtelen azzal jönne, hogy a Föld márpedig lapos, akkor azt valószínűleg kirúgnák.

[ Szerkesztve ]

AVerMedia Game Capture HD C281 játékfelvevő olcsón eladó! Xbox360, PS3 és Wii játékokhoz! Pesten házhoz viszem!

(#31) 0xmilan válasza idegen lény (#30) üzenetére


0xmilan
addikt

Itt most James Damore tavalyi esetere gondoltam.

(#32) cami][us válasza 0xmilan (#25) üzenetére


cami][us
senior tag

A munkáltató jó hírnevét sehol sem sértheti a véleményszabadság. Ha erre van szüksége, akkor kívül tágasabb.

[ Szerkesztve ]

(#33) cami][us válasza 0xmilan (#31) üzenetére


cami][us
senior tag

Aki szerint a származás elég ahhoz hogy a Google-hez kerüljön, miközben maga is ott dolgozik, az egy idióta.
Eközben Thiel egyik cége, az FB ugyanolyan diversity report-okat ad ki, mint a Google. Drinking the kool-aid.

(#34) jupp008


jupp008
senior tag

A lényeg akkor, hogy a katonai fejlesztések még nem lefutott téma ... egyenlőre csak csavarják a szöveget kicsit.

(#35) csatacsita


csatacsita
tag

Bármennyire is nevetséges, de amikor ki van írva például valahova, hogy "ne lopd el a kockacukrot", bizonyított tény, hogy kevesebben teszik el. Nagyon sok hasonló kisérletet mutat be Az (őszinte) igazság a hazugságról c. könyv.
Na most itt egy ekkora vállalatnál hogy mit jelent ez a "ne légy gonosz" és mekkora szerepe van ennek illetve, hogy hol van? Lajikusan azt gondolom, hogy semennyi. :(

(#36) VIC20 válasza bkercso (#7) üzenetére


VIC20
őstag

,,A tízparancsolat kb. fele az Istennel való viszonyt szabályozza..."

Utánanézhettél volna... Nem olyan sok, tehát elég kínosan hangzik ez ,,tíznek kábé a fele"...

Az első 3, azaz HÁROM szól az Istennel való kapcsolatról, a többi hét nem.

(#37) VIC20 válasza Fred23 (#16) üzenetére


VIC20
őstag

,,A lényeg az, hogy a gyakorlatban is kiáll az európai értékrendű a keresztény és a muszlim mellett is"

Az ,,európai értékrendű" egyben keresztény értékrendű is (még ha nem is tud róla), hiszen - ahogyan előttem már más is rámutatott - a kereszténység az európai kultúra alapvető, integráns része, még ha egyesek - magukat nagyon européerként beállítva - szeretnék ,,a múltat végképp eltörölni".

Másfelől meg ez a bizonyos ,,európai értékrendű" egyén láthatóan nincs tisztában vele, hogy mi is valójában az iszlám...

[ Szerkesztve ]

(#38) bkercso válasza VIC20 (#36) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az első kőtábla szabályozza az Istennel való kapcsolatot, ami 4 parancsolat. A szombat is ide tartozik, és az apostolok a népekből betértekre (keresztényekre) pl. ezt nem is erőltették rá.
Zsidó barátom pl. úgy szombatozik, hogy nem repül, nem taxizik, nem vásárol szombaton.

Köszi, h magas lóról fórumozol! :R

[ Szerkesztve ]

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#39) bkercso válasza VIC20 (#37) üzenetére


bkercso
nagyúr

Az iszlámnak a szerkezete is más, mint a kereszténységé. Náluk nem vált szét a politika és a vallás, és az iszlám világ kezdettől megosztott a hatalomgyakorlás kédésében (szunniták és síiták).

Azzal sem árt tisztában lenni, hogy bár a legtöbb muszlim lenézi a nyugatit (csak amennyire mi őket), mégis békés. A szent szöveg már nem feltétlenül az, de az emberek ott is békében akarnak élni alapvetően.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#40) Fred23 válasza VIC20 (#37) üzenetére


Fred23
nagyúr

Aláírom, hogy a kereszténység hatott a mai európai értékrendre, de szerintem fontosabb volt a felvilágosodás, humanizmus, és egyes filozófusok hozadéka. Kant nem nagy kedvenc nálam, de ezért például elismerésem:
„A felvilágosodás az ember kilábalása maga okozta kiskorúságából. Kiskorúság az arra való képtelenség, hogy valaki mások vezetése nélkül gondolkodjék. Magunk okozta ez a kiskorúság, ha oka nem értelmünk fogyatékosságában, hanem az abbeli elhatározás és bátorság hiányában van, hogy mások vezetése nélkül éljünk vele. Sapere aude! Merj a magad értelmére támaszkodni! - ez tehát a felvilágosodás jelmondata.” (Vidrányi Katalin fordítása)

Amúgy két muszlima húgom van, és két muszlim sógorom. Már egyikük sem él Magyarországon, és ezzel csak az ország jár rosszul.

Nekem nem szimpatikus egyetlen vallás sem, ami akár csak részben a Bibliához kötődik, ettől függetlenül megtapasztaltam, hogy rengeteg kedves, emberséges, szimpatikus muszlim, zsidó, keresztény van a világban, és szerintem joguk van abban hinni, amiben akarnak, amíg nem közveszélyesek. Nagyon meglepett például, amikor muszlim mondta nekem, hogy Tuniszban nem foglalkozna senki a vallástalanságommal, menjek nyugodtan oda nyaralni. A muszlimok többsége, kedves, normális, toleráns ember, csak ugye nálunk nem ezt a részt domborítja ki a média. Még a zsidó-muszlim ellentét is teljesen kezelhető lenne, ha politikusok nem akarnának hasznot húzni az acsarkodásból, de ez itt már nagyon off... -én végeztem ezzel a témával itt.

Egy másik topikban írta valaki, hogy talán kialakul majd egy euroiszlám, ha sok muszlim lesz az EU-ban, szerintem is valami ilyesmi fog történni. A kereszténység is sokat változott az évszázadok alatt, az iszlám is fog, és egyébként sem akkora a baj, mint sokan hiszik, csak ugye a szélsőségeket látjuk a médiában gyakrabban. Az oktatáson és életminőségen több múlik szerintem, mint azon, ki milyen vallású.

[ Szerkesztve ]

(#41) bkercso válasza Fred23 (#40) üzenetére


bkercso
nagyúr

A kereszténység alapja, a zsidó vallás eggyel korábbi, de szintén fontos lépcsőt ugrott meg: elejét vette, hogy az ember visszacsússzon a barbár létbe. Sokak szerint az ószövetségi idők is barbárak voltak mai mércével, de a korábbi állapotokhoz képest (emberáldozat pl.) mégis fontos lépcső volt. India elmaradottabb részein a mai napig van becsületgyilkosság; elég ebbe belegondolni.

Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

(#42) emelhu válasza Fred23 (#16) üzenetére


emelhu
aktív tag

"a régi mottó jobban tetszik"

Az új mottó attól nagyon jó, hogy szabadon hagyja (mindenki képzeletére bízza) hogy kinek legyen helyes/jó/hasznos a tevékenység:
. a vevőnek?
- általános etika szerint?
- a cég érdekeit messzemenően szemelőtt tartva? :)

(#43) sztanozs válasza emelhu (#42) üzenetére


sztanozs
veterán

Az új mottóban az a jó, hogy senki nem jut el odáig a szövegben.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#44) Snoop-y válasza bkercso (#38) üzenetére


Snoop-y
veterán

Es kihuzna egy kutba esett kutyat (szamarat ma mar nem sokat talalni szabadon) szombaton? ;]

New level... Advertising has us chasing cars and clothes, working jobs we hate so we can buy shit we don’t need

(#45) zone válasza Fred23 (#40) üzenetére


zone
őstag

Persze, euroiszlám. A kereszténységet már átrugdosták egy felvilágosodáson, az iszlámnál ez hogy fog megtörténni? A közvéleménykutatások azt mutatják, hogy a második generációs, itt született muszlimok sokkal radikálisabb nézeteket vallanak, mint a betelepült szüleik.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#46) cami][us válasza zone (#45) üzenetére


cami][us
senior tag

A kereszténységet már átrugdosták egy felvilágosodáson

Deus vult, barátom, Deus vult...

(#47) dabadab válasza troller (#14) üzenetére


dabadab
titán

"Ja, vallásszabadság, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy a keresztény hagyományokat, amik szervesen beépültek az európai kultúrába, azokat leszóljuk, cserébe telibe nyalunk a világ legagresszívebb és
intoleránsabb vallásának, az iszlámnak.
"

Elég vicces, amikor valaki amerikai alt-right site-ok Nyugat-Európáról szóló marhaságianak morzsáiból próbál meg valamit mondani Magyarországról.

Ha egyszer ellátogatsz ide, akkor majd látni fogod, hogy itt a keresztény egyházakat tolja nagyon a politika (cserébe meg az egyházak tövig benyalnak).

DRM is theft

(#48) Fred23


Fred23
nagyúr
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.