Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) veector


veector
senior tag

Jóóóó :C

(#2) megint én


megint én
őstag

Engem nem győzött meg... Az 1ik olyan mintha RAID 0 lenne, a másik meg egy nagy gyorsítótáras HDD ??? Talán ennek van de a raidosnak... : :(

(#3) Isee


Isee
senior tag

szerintem meg ha a seagate megcsinálja rendesen a hibryd megoldását, és elfogadható áron lesz, akkor az jobb megoldásnak bizonyul majd :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#4) szuper-t válasza megint én (#2) üzenetére


szuper-t
senior tag

Helyesbítek.
ha raid0 akkor a hdd és ssd nek azonos sebességűnek kellene lennie különben "szaggatni" gog a rendszer néha gyors néha lassú attól függően hova ír. bár ez elméletileg nem észlelhető majd csak hülyén fog 1-2 dolog futni.
a gyorsítótár nem rossz ötlet csak felesleges:S inkább akkor 4db ssd 2-2 raid0/1 és kész.

[ Szerkesztve ]

(#5) veector válasza szuper-t (#4) üzenetére


veector
senior tag

a gyorsítótár nem rossz ötlet csak felesleges:S inkább akkor 4db ssd 2-2 raid0/1 és kész.

ennek pont az a lényege hogy ne legyen olyan rohadtdrága mint 4db ssd

(#6) Isee válasza szuper-t (#4) üzenetére


Isee
senior tag

És ha már Raid0, akkor ha használsz egy 60gb-os ssd-t egy 500gb-os mezei hdd mellett, akkor amit raidben tudsz használni, az a kisebb meghajtónak a mérete. Szóval ha összefűzöd, akkor van 60gb-od raidben, amit ráadásul furcsán is fog írni, amit mondtál. A többi 440Gb-ot pedig arra használod amire akarod :K

[ Szerkesztve ]

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#7) tdd587


tdd587
őstag

Nem nagyon értem, ez mire lesz jó, ha veszek egy SSD-t, amire a rendszert rakom, egy HDD-t, amire a filmeket, akkor minek ezt a kettőt összekötni? A hibrid megoldásnak pont úgy van értelme, ha egyetlen fizikai eszközben van jelen és megy bele a notebookba. De asztali gépbe minek???

Life is too short for boring Hi-fi. Danes don't lie.

(#8) atti_2010 válasza Isee (#6) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Én RAID 0-ba akartam fűzni egy 80 és egy 500GB-os lemezt úgy hogy az 500-ból fennmaradó 420Gb használom de csak 160GB látott és a 420 elvesződött, a guruk pedig azt írták hogy hardveresen ne is reménykedjek hogy megoldható.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#9) G.A.


G.A.
aktív tag

5letnek 5let...
Én akkor is szívesebben látnék egy SO-DIMMes DDR2/3 slotot a HDDn vagy akár SSDben is. Aztán mindenki azt tesz bele amit "akar".

(#10) veector válasza tdd587 (#7) üzenetére


veector
senior tag

Amit te írsz hogy SSD a rendszer és nagyobb HDD a többi az a legértelmesebb megoldás szerintem, de vannak akik a HDD-t is gyorsan akarják elérni. Te felállításodban az összekötés nem szerencsés mert az SSD-ből csinálja a cachet szóval a rendszered elveszik. Meg egyébként se lesz olyan gyors ez a hibrid rendszer mint egy SSD.

(#11) bteebi


bteebi
veterán

Hááááátt... nem tetszik :(. Pontosabban értelmetlennek tartom. Egy "normális" hibrid HDD-nek még esetleg lehetne létjogosultsága, de ennek szerintem semmi értelme nincs. Ha már van külön SSD meg HDD, akkor minek vegyíteni azokat? A rendszert meg a programokat eleve az SSD-re teszi az ember, oszt' jónapot. A többi adatnak meg ott van egy lassú (mondjuk "green") winchester.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#12) veector válasza veector (#10) üzenetére


veector
senior tag

Kifutottam a szerk. időből:

Szerintem életképtelen mindakettő (raid, cache) felhasználás.
És teljesen egyetértek bteebivel: ha van külön SSD akkor arra menjen a rendszer a többi marad a HDD-n

[ Szerkesztve ]

(#13) bteebi válasza veector (#12) üzenetére


bteebi
veterán

Na igen... meg az milyen már, hogy SSD, mint cache :P. Akkor már tényleg inkább valami RAMDISK szerűségnek lenne értelme.

Meg ha már minden program az SSD-n van (jobb esetben), akkor mit akar még az ember gyorsan elérni? Zenét, videót? Gyorsabban meg lehet nyitni az mp3-at SSD-ről, mint winchesterről? :U Jó, extrém esetben érezhetően gyorsabb lehet például egy nagyon nagy bitrátájú HD video tekerésénél egy SSD, de alapjaiban véve nem sok értelme lenne még adattárolásra (kép, zene, video) használni, mivel hihetetlenül sokkal drágább lenne, és nem lenne érezhetően gyorsabb, néhány speciális területet leszámítva.

Fentebb írta valaki (vagy valami hasonlót), hogy pl. az lehetne jó, hogy lenne a winchesteren mondjuk 2 memória slot (akár SODIMM is), beletenne az ember 2-4-8 giga low budget DDR2/DDR3 RAM-ot (szigorúan dual-ban :DDD ), az lenne a gyorsítótár, és ennek szerintem egyelőre - jobb híján - elég lehetne egy SATA 6 Gbps-es csatoló. Lényegesen gyorsabb lehetne, mint egy hagyományos, vagy egy "hagyományos hibrid" (flash alapú) HDD, és nem feltétlenül lenne nagyon drága.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#14) Metalfan válasza bteebi (#13) üzenetére


Metalfan
senior tag

Jó, és melyik vinyón találnál helyet két memóriafoglalatnak? :U Az ötlet nem életképtelen, de ez is csak akkor megy, amikor a gép be van kapcsolva, ráadásul be kell töltse azt a pár giga adatot a memóriába, ami nem kis idő...

Más: Csak nekem tűnik kevésnek a PCI-E x1 sávszélessége két SATA3 porthoz? :F

(#15) Isee válasza atti_2010 (#8) üzenetére


Isee
senior tag

Ezekből az esetekből lehet megtudni, hogy az elmélet nem ugyanaz mint a gyakorlat :D

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#16) bteebi


bteebi
veterán

Nyilván meg kellene csinálni, de ha létezik olyan, hogy PCIe x1-es csatlakozóba 4 DDR1 memóriafoglalatos RAM disk, akkor ezt is meg lehetne csinálni - vagy sokkal egyszerűbben, a gyártó eleve integrálhatná a jóval gyorsabb RAM-ot a winchesterbe is. Arra nem gondoltam először, hogy azt a pár gigát kiírni is jó sokáig tart, de végülis elég egyszer (az első használatkor) kiírni, akkor ugyan még nem lenne sebességbeli különbség, utána viszont már érezhetően gyorsabb lenne; vagy pedig lenne egy akksi, ami mondjuk 2-3 napra el tudná látni árammal a memóriát. Max. ha hosszabb ideig nem lenne bekapcsolva a gép, és elveszne a gyorsítótárban lévő adat, akkor újra ki lennének írva a winchesterről. Meg lehetne ezt is oldani biztonságosan, de felesleges tovább ragozni.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) BiP


BiP
nagyúr

Csaltakozom a RAM-ot gyorsítótárnak nézethez :) (#9, #13)
Nem tudom, hogy a sok írás-olvasás miatt az SSD megfelelő-e vinyócache-nek.
Én 3szintet csinálnék. 1Giga olcsó ramot ráforrasztani az SSD-re, (vagy bővíthetőre, mindegy.) és úgy berakni ebbe a hibrid módszerbe. Így annyival nem lenne drágább, de a RAM csökkentené az SSD írási ciklusait a gyors elhasználódástól.

[ Szerkesztve ]

(#18) LordX válasza BiP (#17) üzenetére


LordX
veterán

Olvasd el a Seagate hibridjének tesztjét: Kiderül, hogy csak olvasás gyorsításra használja az SSD-t, az írás az közvetlenül a lemezre megy. Előnye a marha egyszerű vezérlőszoftver, és íráskor nem terheli feleslegesen az SSD-t, mert akkor még nem eldönthető, hogy amit írsz, az gyakran használt dolog lesz-e. Mivel a gyakran használt dolgok gyorsan bekerülnek az SSD-re, teljesítményben majdnem hozza az SSD sebességét.

(#19) BiP válasza LordX (#18) üzenetére


BiP
nagyúr

Majd lecsekkolom. Viszont ha az írás közvetlenül a HDD-re megy, az nem lassít sokat? Vagy csak akkor írja ki HDD-re a cuccot, amikor ráér, addig a memóriában lapul az editált adat?

(#20) szuper-t válasza Isee (#6) üzenetére


szuper-t
senior tag

ha raid 0 ba fűzöd akkor a legkisebb winyó nagyságú lesz az egész tömb a többi lemezterület elveszlik sajnos :(

(#21) LordX válasza BiP (#19) üzenetére


LordX
veterán

Standard cache ugyanúgy van benne..

Ha meg sok adatot kell egybe, seekelgetés nélkül írni, akkor nincs sok szégyenkezni valója a HDD-knek sem, inkább a seekelés az, ami rontja a teljesítményt.

(#22) G.A.


G.A.
aktív tag

Látom nem csak nekem szimpatikus az 5let(em). :D

Metalfan:
3 megoldás is van.
1 - kisebb backup Li-ionos akku X órás ellátást biztosítva (nem a HDDben hanem egy 5,25"os helyen)
2 SO-DIMM kiszerelésben nem DDRX hanem egy non-volatile (nem felejtő) P vagy Fe RAM vagy amit a jövő hoz
3 amiben nem vagyok biztos, hogy egy USB porton kaphatna áramot amikor ki van kapcsolva a gép (már ha elég áramot képes ilyenkor leadni)

Bteebi:
Nem hinném hogy dualban kell hajtani, hiszen 1 DDR3-800as is 6400MB/s képes (wiki szerint) ami több mint a sata3 600MB/s elméleti maximuma.
Nekem az 1 is elég lenne.

(#23) ViZion válasza bteebi (#16) üzenetére


ViZion
félisten

Én is a RAMdisk híve vagyok inkább... Amit linkeltél az a PCI helyről a delejt kapja, sata I-en futnak az adatok.
Ha lenne 16 GB ramom, akkor felére biztosan ramdisket raknék...

A baj az OS-ben van. Jelenlegi w7 is folyamatosan swappol 4 GB ram mellett, a CPU 10-15 % ha semmi nem fut... Ubuntun ezek nem tapasztalhatók, és swapot nem is használ...
A legjobb SSD sem tud segíteni az OS problémáin...

RAM a HDD-be... hááát, azért ott egy meghibásodás odaverne. Inkább lenne jó kis ramdisk progi, ami bekapcsoláskor fel is tölti a cuccot HDD-ről a ramdiskre, majd az OS (ami ssd-n van) onnan érje el.
Így egy ram hibánál nem lesz dobós az egész... És nem új gyártósor, csak sw kell hozzá (meg sok ram...)

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#24) bteebi válasza ViZion (#23) üzenetére


bteebi
veterán

Röviden mondva, jó ötlet :).

#22: a dual természetesen csak poén volt ;). Még egy gagyibb DDR1 single channel módban is odavágna a jelenleg elérhető leggyorsabb FusionIO (asszem PCIe x4-es) SSD csodáknak is. Amúgy a 6400 MB/s-et (elméletben) még a dual DDR1-400 is eléri, persze a gyakorlatban - többnyire - ennél csak jóval kevesebbet (mondjuk láttam olyan AMD-s tesztrendszert, ami egészen megközelítette az elméleti maximumot, és ezzel odavágott jópár dual DDR2-667-es rendszernek is).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#25) LordX válasza ViZion (#23) üzenetére


LordX
veterán

Jelenlegi w7 is folyamatosan swappol 4 GB ram mellett, a CPU 10-15 % ha semmi nem fut...

Bocsánat, de ez bullshit. 4 GB mellett W7 x64 FF ~10 tabbal (ami egyébként ugye zabálja a memóriát) Skypeal, víruskeresővel, anyámkínjával, egy grammnyit nem swappol.

(#26) ViZion válasza LordX (#25) üzenetére


ViZion
félisten

Nem, nem az... nekem folyamatosan cseszteti a HDD-t, amikor már minden elindult, de még semmit nem futtatok, akkor bootolás után is 1-2 percig szórakozik. Nem töredezett, nem fut semmi extra, a minimál OS híve vagyok... szal nem is értem. A hibernálás kikapcsolva, ami nem kell szolgáltatás az kilőve... pff...

A HDD-re nincs értelme ramot rakni, éppen a sebesség miatt. Sata sebessége a szűk ebben az esetben, ezért is jobb egy ramdisk, ami elvileg a ram sebességével üzemel (gyakorlatban lehet lassabb, de nem sokkal).
Nem lehetne moddolt bios ehhez? A ramdisk nem az OS-ből, hanem a biosból lenne indítva, a ramdisk meg becsatolva a C: meghajtóba... és az OS fontos részeit indulás alatt feltolná a ramdiskre (elérési út maradna...). Leálláskor a ramdisket visszaírná a hdd-re, persze akaratlan leállások ellen kellene védeni, de ez is csak ötlet.

...vagy jön a gugliOS, és mindenkinél 'karcórán' is elfut majd, mert csak vékonykliens kell... :U

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#27) szuper-t válasza LordX (#25) üzenetére


szuper-t
senior tag

nekem is állandóan kerreg.. a nagyokosok szerint rendezi a fájlokat...

(#28) ViZion válasza szuper-t (#27) üzenetére


ViZion
félisten

...lehet, DE én kifejezetten kitakarítottam minden ilyesmit (ezek szerint mégsem) az ütemezőből, bújtam érte a fórumokat. Smart defrag mentesítette, de w7 kerregteti...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#29) Metalfan válasza G.A. (#22) üzenetére


Metalfan
senior tag

Nem vagyok híve az akkus rendszereknek, de ha mondjuk legalább 1 napot kibírja akkuról, akkor már lenne értelme, mivel egy áramszünet/költözködés/stb nem tenné tönkre az adatokat.

4 ssd-t Raid0-ba, és csókolom :)

(#30) LordX válasza ViZion (#28) üzenetére


LordX
veterán

Ha kikapcsolod az összes feature-jét, ami idővel gyorsítaná a rendszert, akkor ne panaszkodj, hogy lassú.. Ha nem telepítgetsz minden másnap valamit (és lássuk be, ez a use-case az esetek 99.9%-ában), akkor az összes ilyen cucc csak javít a rendszer válaszidején.

(#31) LordX


LordX
veterán

Melyik gyártó használ egyébként ilyen 88E9128 raidvezérlőt? Csak integrálta valaki alaplapra.

(#32) Kvazár


Kvazár
őstag

Sziasztok!

A lapomon nekem is egy hasonló vezérlő csinálna raid1-et, de ma valamiért megborult a tömböm, és nem tudom, hogyan lehetne helyre állítani. :F

A probléma ez:

És eleinte nem zavart, hogy csak vendégként enged be, és rendszergazdiként nem, de most kifejezetten frusztrál. :(((

Ez a lapom: ASUS SABERTOOTH X58

Volna valakinek ötlete erre a problémára?

Eladó cuccaim: -

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.