Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gdi


Gdi
senior tag

*Happy LouisRossmann noises*?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#2) solasola


solasola
csendes tag

A 4/10-es eredmény kevés lesz ahhoz, hogy Luis ne toljon egy hatalmas Apple rant-ot a következő adásban.

(#3) Raysen623


Raysen623
addikt

Kérném a cikk címét nyelvtanilag javítani. "könnyebben"

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#4) #16939776


#16939776
törölt tag

Jól látom hogy egy szélcsatornát van kialakítva az "alaplappal" párhuzamosan, és a [kép] jobb oldaln középen a fedélen látható a világos négyzet a beömlő nyállás?!

(#5) nubu015 válasza Gdi (#1) üzenetére

Hát én nagyon szurkolok Louis-nak, mert szerintek tök igaza van ezzel az egész -right to repair - mozgalommal, meg azzal hogy az epöl az utóbbi jópár évben valami mocskos szemét módon rakta össze a gépeit, és amikor egy-két hiba kiderült akkor is nagy ívben szart az egészbe, és ugyanazt a hulladékot adta még ki évekig, mert az elvakult hívő így is bőven megvette.

m.

(#6) nihill


nihill
őstag

Nem alma de szerehetőség téma, dell e6540-nél hangszóró cseréhez még a CPUt is ki kell venni az alaplapból :W először el se hittem. Kezét törném el annak a "mérnöknek" aki így tervezte...

(#7) wattafaka


wattafaka
senior tag

Könnyebben javítható? Ne romoljon el :D

(#8) jbush válasza nihill (#6) üzenetére


jbush
tag

Azt miért? Hogy a hűtést le kell venni róla, mert ki kell venni hozzá az alaplapot, az OK, de a procit miért kéne kivenni a lapból ehhez? Cseréltem hangszórót garban E6540-ekben, és tényleg nagyon szét kell szedni hozzá, de arra nem emlékszem, hogy a procit is ki kellene venni.
Mellesleg az üzleti kategóriás gépek mindegyike/legtöbbje elég vacakul szerelhető. Nekem a Thinkpad-ek az anti-kedvenceim e téren.

(#9) #16939776 válasza nubu015 (#5) üzenetére


#16939776
törölt tag

Nekem az a véleményem, hogy a beforrasztott részegységeknek és a CNC-zett fém háznak jótékony hatása lehet az ezekkel a gépekkel előállítható kép és hang minőségére, ezért nem tudom megvetni érte hogy így alakítják ki a gépeiket.
A kopó/elhasználódó alkatrészeket persze lehessen cserélni ésszel felfogható költségen, de a bővíthetőséget én nem rónám fel, hiszen jól tartják a készülékek az árukat, ha úgy alakul el lehet adni és egy több rammal, SSD-vel rendelkező példányt lehet helyette vásárolni némi ráfizetéssel.

Nem vagyok aple fan, nincs is még ilyen gépem, de úgy tűnik a közeljövőben egyre kevesebb dolog fog, windows10-hez láncolni, így nem fordítanék hátat ezeknek a vasaknak sem.

(#10) gt87 válasza #16939776 (#4) üzenetére


gt87
csendes tag

Igen, szélcsatornának tűnik, viszont ugye lefújni a hőt hatékonyabb egy bordáról, mint leszívni róla :). Ezért nem értem, hogy miért hagyták ki azt a 10cm-es heatpipe-ot.

Jövőbeni moddereknek meg jó kis feladat lesz némi extra dzsúzt kifacsarni egy ilyen gépből, egy mókolt hűtéssel (CNC-zett borda, heatpipe :) ).

(#11) Ribi válasza #16939776 (#9) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mármint úgy érted bármi van, nem lehet javítani, "javítási költség" egy tök új gép, szóval bármi van vegyé újat? Háát lehet ezt te megérted, de senki más nem.
CNC-zett háznak mi köze a kép és hangminőséghez :Y

(#12) Tigerclaw válasza gt87 (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem is csoda, hogy az alap órajel a turbó között 3-4x -es szorzó van a választott CPU-tól függően, sőt talán az 1.1GHz még downclockolva lehet, mert az Intelnél ez 1.2GHz.

Gyakorlatilag van rajta egy hűtőborda ami képest a base clock esetén, meg talán kicsit felette hűteni, ha kellt némi huzatot a ventillátor. A jól hangzó 3.2-3.8GHz turbó meg kb. sosem létezik, max másodpercekre. Valahol 1.5-2GHz között lehet az az órajel, amit stabilan tud hozni. Ráadásul a videók szerint még a ventillátor profilja is túl csendesre van beállítva, mert 100 fokos CPU esetén is csak kb. 1/3 fordulatszámon pörög a maxhoz képest. Nálam a régi Air ventije ilyen esetben már akár 6000RPM-en futkorászik.

Arra kiváncsi lennék még, hogy az új nagyobb utas billentyűzet nem-e lóg bele a kijelzőpanelbe lezárt fedélnél. A régi Air esetén ugyanis ez volt a helyzet. Persze azóta már vékonyabb panelek vannak, szóval remélhetőleg nem, de ne felejtsük el, hogy eredetileg nem erre a billentyűzetre tervezték.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) nihill válasza jbush (#8) üzenetére


nihill
őstag

Szerelős videóban láttam, utána már nem is zavart annyira hogy recseg az enyém...

(#14) dabadab válasza nihill (#6) üzenetére


dabadab
titán

dell e6540-nél hangszóró cseréhez még a CPUt is ki kell venni az alaplapból

Az forrasztva van, szóval nem kell kiszedni :) Nem a hűtőre gondoltál?

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#15) <Lacy85> válasza Tigerclaw (#12) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Ha már felmerült:
De, hozzáér a billentyűzet becsukott állapotban. Bő egy év használat után a szóköz nyoma meglátszik a 2018-as Air kijelzőjén is. :D

(#16) #54625216 válasza nubu015 (#5) üzenetére


#54625216
törölt tag

Már nem azért, de ez egy általános trend, egyáltalán nem apple specifikus. A legegyszerűbb áramkörökre is BGA tokozású chipeket raknak, hogy lehetőleg az egész panelt cserélni kelljen, nehogy egy filléres alkatrész cseréjével meg lehessen menteni házilag.

Amikor egy-két hiba kiderült, ott az esetek többségében az eladott készülékek néhány százaléka volt érintett, csak a klikkvadász szaksajtó szokás szerint az évszázad botrányának próbálta eladni. Így nem csoda, hogy aki tényleg használja is az apple cuccokat, az szarik a szaksajtóra és a fórumhuszárok menetrendszerinti fikaáradatára és azt veszi, ami számára bevált. Ez nem elvakult hívő mentalitás, hanem gyakorlati tapasztalat és józan ész.

(#17) nubu015 válasza #54625216 (#16) üzenetére

+@Duracellm

Hát elég sok ilyen Louis Rossmann szerelős videót néztem, és szerintem a hanghoz vagy a képhez semmi köze hogy egy tök ugyanolyan kijelzőt se tudsz cserélni egy új mac-be mert már össze van párosítva egy alaplapi egyedi chippel. Mégha azt a kijelzőt egy ugyanolyan macből is szereled ki akkor se. Ez nettó g3c1ség ! Vagy hogy az m.2 ssd is az alaplapra van forrasztva és az új mac-ekről még azt a biztonsági csatit is elhagyták hogy egy laphalál esetén a képeidet vagy adataidat le tudd menteni. ( Akinek szar a netje az nem fog sok száz gigát a cludon tárolni.) Ez is simán szemétség. A Louis élőben szereli ezeket a gépeket és tök érthetően elmutogatja, és elmondja hogy mi a baj. S szerintem valahol igenis meg kell állítani ezt a trendet mert ez tiszta baromság hogy ha egy apró amúgy javítható hibája van a gépnek akkor dobjam ki és vegyek újat. ( lásd fenti képernyőcsere )

m.

(#18) eldiablo válasza dabadab (#14) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem forrasztott és nem kell kiszedni. :DDD
Azért nem hétköznapi, hogy hangszórópárt kelljen cserélni egy laptopban. Minden mást piszok egyszerű cserélni rajta.

(#19) ted_tris


ted_tris
tag

A sehogysem vagy, iszonyuk..vab...ottul nehezen javithatonal mar a nagyon szarul es nehezen javithato is konnyebbe n javithanonak minosul..

"learatjuk a pálmát.."

(#20) <Lacy85> válasza ted_tris (#19) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Mellékeld már légyszi a dekódert is a hsz. mellé.

(#21) janeszgol válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Vacak az AMD. Mármint az Apple, na. :)

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#22) zetor2000 válasza #54625216 (#16) üzenetére


zetor2000
senior tag

Szerintem fordítva ülünk a lón.
Ezeket nem _javítani_ tervezték, hanem _használni_ .
A probléma gyökerét én ott látom, hogyha nem kell +1 váltás kicikínai kislány 6 kézzel, hogy beizzadjon egy alkatrészt, akkor olcsóbb gyorsabb gyártani.Nem kell keresni / raktározni modult, amit vagy eltesz magának, vagy elkever, vagy elfogy, elromlik, hanem egy gép sokszáz másik alkatrész mellett az SSD-t meg a memóriát IS beforrasztja. Durván 10-100 másodperccel később, mint normál esetben. Cserébe nem kell a váltás 6kezű kínai kislány, meg nekik szerszám, és nem kell foglalkozni, hogy néha-néha leugranak a Foxconn tetejéről, mert nem bírják a tempót.
Szóval szerintem az van, hogy ami összeszerelős lépcsőt ki lehet hagyni, azt kihagyják. Ettől még "gazdaságosabb" gyártani. Egyszerűbb is.
Hogy nem tudjuk javítani, az más probléma, nyilván meg kéne oldani, mert egy ramcsere, vagy bővítés nem kéne, hogy gondot okozzon, ha már van gépem. Meg az SSD / klaviatúra halál is érdekes.
A beépített biztosnági csipek meg szerintem azért vannak, hogy ÉN, mint felhasználó, ne túrjak a gépben, ha nincs meg a megfelelő képesítésem. - Nyilván lehetek jogos Apple szervíz technikus/mérnök, ha megszerzem a képesítést, meg invesztálok pár milliót felszerelésbe. Amíg ezt nem teszem, ne akarjak cserélni komponenseket. Ez szimpla üzlet / piacvédelem / üzletpolitika.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#23) ted_tris válasza <Lacy85> (#20) üzenetére


ted_tris
tag

Megoldasi segedlet.
A pontok helyere betuket kell illeszteni.
A nehezseget az adja, hogy a megfeleloket.
(A kulonallo n betu az bug.)

#22
Senmi koze ahhoz hogy egyszerubb forrasztani. E vagy sem.
Lehet ugy is tervezni hogy ne kellje. 6 kezu kislany az osszeszereleshez.
Csak:
1. A satnya bowdan kezu lmbtqwerty/hippster apple tulaj miatt kell vekonyra es konnyure csinalni nehogy leszakadjon a kicsi keze.
2. Olcsobb igy
3. Beleszaras
4. Szandekos mert a fenti pancser vesz ugy is vesz masikat

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#24) ted_tris


ted_tris
tag

Lejart az ido.
Kicsit uncsi mar ahogy ez a kokler fillerbaszo banda allandoan mosdatva van.
Szar amit csinalnak.
Bovli.
Mocskosul dragan, 2-4*-esen tul arazva.
Asus, dell, de meg lenovo cuccok is siman kihuznak ennyi idot min. 3-ad aron.
Tobb pelda is van a kornyezetemben .
A tobbi apple marketing bullshit, loszar. :U

[ Szerkesztve ]

"learatjuk a pálmát.."

(#25) janeszgol válasza ted_tris (#24) üzenetére


janeszgol
félisten

Ugyan olyan tömeggyártott cuccok, mint más. Viszont garanciális ügyintézésben talán jobbak.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#26) nubu015 válasza zetor2000 (#22) üzenetére

Még nem voltam ilyen gyárban, nem is láttam ezért csak kérdezem hogy ha van olyan robot ami kisebb nagyob chippeket pakolászik a lapra, akkor olyan robot nincs ami mondjuk ram, meg m.2 ssd foglalatot tud pakolni ? Szerintem az epölnék a legutolsó szempont hogy épp hány kis kínai kell a cuccukhoz. Az már annál inkább hogy folyamatosan egyre nagyobb profitot tudjanak elérni. Gondolom pár centtel olcsóbban gyártható a lap ha mindent forrasztanak. És ennyi.
Arra is mi szükség volt hogy iphone 6-7-eseket szoftveresen lassítsák ? Nem volt elég az amúgy is rahedli profit ?
Az epöl szervizeket meg hagyjuk! Erről is van jó pár Louis rossmann videó, ahogy pár centes javítást is eladnak alaplapcserének, meg 800-1000 dolláros javításnak.
Soha nem értem hogy miért kell ezeket a szemét multikat védeni. Őket csak a profit vezérli és
hogy hívőket képezzenek.
Én most thinkpadeket használok, de ha ilyen szemét lesz a lenovo is mint az epöl akkor gondolkodás nélkül fogok keresni más céget, és nem fogom foggal körömmel védeni őket.
Ez az egyetlen álláspont ami rá tudná kényszeríteni a cégeket hogy másképp viselkedjenek, csak sajnos nincs meg a kritikus tömeg a tudatos vásárlókból.

[ Szerkesztve ]

m.

(#27) nubu015 válasza janeszgol (#25) üzenetére

Nem nem ugyanolyanok, pont erről beszélünk!
Egy lenovót nagyságrendekkel könnyebb szerelni, bővíteni, karbantartani, és
ha a thinkpad vonalról választassz akkor nem egy év garit kapsz mint az epölnél, hanem hármat. Persze nekik is vannak rossz szériáik, meg kezdik átvenni ezt a szar - forrasszunk mindent a lapra - stílust, de még mindig sokkal jobb alternatíva mint az epöl.

m.

(#28) eldiablo válasza janeszgol (#25) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Alapvetően az, hogy egy ilyen drága termékre 1 év jótállást adnak, nekem egy kicsit kiábrándító.
Pár hónapja vittem vissza egy gyári 0 perces smart keyboardot, mert billeg gyárilag. A csere keyboard is billeg. 70 ezer forintért ennyi fért bele. :DDD
Az tény hogy gyorsan cserélték.

(#29) #54625216 válasza nubu015 (#26) üzenetére


#54625216
törölt tag

"Soha nem értem hogy miért kell ezeket a szemét multikat védeni. Őket csak a profit vezérli és hogy hívőket képezzenek."

Az emberek alapvetően nem erkölcsi hitvallás alapon választanak termékeket, hanem az igényeik alapján. Ha az Apple cuccai hatékonyan kiszolgálják az igényeiket, akkor hajlandóak megfizetni az árát. Ha pedig hosszabb távon is elégedettek a termékkel, akkor legközelebb is Apple cuccot vesznek. Ilyen egyszerű ez.
Totál nem érdekli a usereket, hogy mennyiért lehetne megjavítani egy alaplapot. Akinek fontos, hogy pénzügyileg le legyen védve, az befizeti az extra garanciát, három év múlva meg amúgyis készüléket vált.

(#30) nubu015 válasza #54625216 (#29) üzenetére

Hát ebben akkor nem értünk egyet! :) Szerintem meg főleg a hitvallás befolyásolja az embereket. Szerinted miért költenek annyit reklámra a cégek ? Ha mindenki pontosan tudná hogy mit szeretne venni akkor mi szükség reklámokra ? Az epöl cuccainál meg pont hogy az egyik legfontosabb szempont a cool-sás/trendiség/menőség. Pár éve még ott sátraztak az emberek egy-egy új modellnél a boltok előtt. Gondolom azért mert annyira de annyira szükségük volt rá hogy már aludni se tudtak otthon nélküle.
Vagy a legújabb 20 millás sajtreszelős mac-is olyan nagyon sokat tud hogy nem is lehet töredékéből ugyanazt a pc-s konfigot kihozni. Ja de.
Szerintem sajnos be kell látni hogy a reklámok meg a marketing igenis nagy mértékben tudja befolyásolni az embereket. Amikor ezt valaki belátja utána tud csak tenni is ellene valamit.
Mondjuk hogy jóval tudatosabbá formálja a fogyasztását.

m.

(#31) <Lacy85> válasza nubu015 (#30) üzenetére


<Lacy85>
addikt

"Vagy a legújabb 20 millás sajtreszelős mac-is olyan nagyon sokat tud hogy nem is lehet töredékéből ugyanazt a pc-s konfigot kihozni. Ja de."

Akkor kezdj el összerakni valahol egy olyan PC-t, amiben 1,5TB ram van, összesen 128GB VRam, 8TB SSD, stb.
Csak ne lepődj meg, ha PC-ből nem, hogy nem lesz olcsóbb, hanem egyáltalán nem is tudsz ilyet összerakni. :D

Fenti kommenthez:
Volt szerencsém pár laptophoz, ami féláron kínált MacBook hardvert. Igaz, hogy fényévekkel rosszabb volt mindnek a kijelzője, semmit nem ért a hangszóró sem, a trackpad egy borzalom az összesben, üzemidőben meg jó, ha a MacBook felét tudják. De legalább a hardver ugyanaz.
Bónuszként a HP-nál még a zsanér is szétszakadt 1 év után. Pedig nem vagyok egy power user.

(#32) dabadab válasza <Lacy85> (#31) üzenetére


dabadab
titán

Csak ne lepődj meg, ha PC-ből nem, hogy nem lesz olcsóbb, hanem egyáltalán nem is tudsz ilyet összerakni. :D

Majd egyszer nézz rá bármelyik nevesebb PC gyártó workstationjeire: simán be lehet ezt is konfigurálni náluk is (vagy akár jobbat) és olcsóbb.

DRM is theft

(#33) nubu015 válasza <Lacy85> (#31) üzenetére

Meg kell hogy cáfoljalak mert most néztem és a lenovo P920 workstationből tudok összeállítani 40magos,( 2*20xeon) 1Tb ramos, 2Tb ssd-s, 2 quadro vidókártyás szörnyet pont fele ennyiből mint a sajtreszelő. ( 24.790.- vs 50.599.- )Ergo itt 25.000.- dollár csak a hype, meg a dizájn, meg a nemtudommi. Tehát fele ennyiből lehet sokkal erősebbet is.

Nem tudom milyen laptopokat próbáltál, de a nagy gyártóknál ( hp/dell/lenovo) az üzleti kategóriás laptopok nem szoktak szétesni. A consumer-biliműanyag vonal sajnos sok helyen gyatra, de itt én nem is ezekre gondoltam.

[ Szerkesztve ]

m.

(#34) <Lacy85> válasza nubu015 (#33) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hát eddig -512GB ram, -6TB SSD, -32GB VRam. Majdnem ugyanaz. :D
De majd megnézem kicsit jobban.

Laptopnál amik fele, harmad árba kerülnek, azok a comsumer gépek. Az üzleti laposok meg simán annyiba kerülnek, mint a MacBook-ok. Nézd meg a Dell XPS, vagy Latitude árakat.
650-ért már egész korrekt Dell van (ennél van sokkal drágább is). Csak hát ennél még mindig FHD a kijelző, meg a trackpad sem épp versenyképes.
Ez egy 14"-os gép. Ennyiért épp megkapod a 13-as MBP-t is jobb kijelzővel, jobb hangszóróval. Meg még a trackpad is jobb.
Ha azonos felszereltséget nézek (i7, 16GB, 512 SSD), akkor talán 90 ezer van a két gép között. Ez kicsit messze van a félártól.

(#35) nubu015 válasza <Lacy85> (#34) üzenetére

Jaj ne játszd már a fafejűt ! :) A 2db quadrón 48gb ram van , ~1000 dollár még 2*2tb ssd,
és azt meg elfelejtetted hogy +12cpu, és +1 vga van ebben a lenovo szörnyben, szóval igen továbbra is kitartok amellett hogy ebből P920-ból jobbat össze lehet rakni féláron.

S biztos vagyok benne hogy ugyanezt laptoppal is el lehetne játszani.

m.

(#36) Tigerclaw válasza ted_tris (#24) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Mivel nagyon tetszenek bizonyos Apple termékek nagy vonalakban, ezért komolyan szoktam kritizálni a cég preferenciáját, meg az irányt emerre elviszi a termékeit.

- Nem szar amit csinálnak, a legtöbb terméke abszolút minőségi, nagyon távol áll a bóvlitól.
- Mocskos drága túlárazott, ez pipa nálam is...meg én is pipa vagyok miatta. Az hogy mennyire túlárazott az relatív, főleg mióta sok más gyártó átvette az Apple árazását. Nehéz találni pl. olyan ultrabookot, ami ne lenne túlárazva, még ha nem is annyira mint ahogy az Apple teszi.
- Más ultrabookot még nem próbáltam, teszteken látom azokat. Nem teljesen ugyanazt az irányt viszik sajna, pedig a részletek nagyon számítanak. Kell a nagy méretű érzékeny touchpad, a merev felépítés, a jó zsanér, könnyen nyíló fedél. Nagyon sokat dob a használaton a Mac OS, még ha egyben el is vesz sokat.
- Marketing bullshit az van mindenkinél. Erről szól a marketing.
- Túltolták a mm és gramversenyt és persze szarevők, vagyis pár dollár költségcsökkentésért bármilyen komoly featuret kidobnak. Túlterhelik a házat ami miatt egyre több portot dobnak ki, vagy pl. a hűtésen spórolnak.
- Érdekes, hogy buzi Johny Ive-nak mennyit számít a művészi kialatítás, de az nem jutott az eszébe hogy hogy néz ki majd a noti, ha muszájból adapetereket pakolnak mellé, mert nincs rajta port.

Mostanában keresek alternatívákat, pontosabban kiegészítő gépet, mert nálam a "személyi számítógép" az marad továbbra is a Macbook. Van iPad Pro-m is, de nem kétséges hogy nálam az nem váltja ki a Mac-et. Remélem kihúzom még a jelenlegi gépemmel, amíg megtalálom az utódját. A kiegészítő gépre visszatérve az LG Gram 17 az egyik amin gondolkodtam. Nagy vonalakban az is tetszik, de két dologban nem: Kicsit drágállom, illetve láthatóan túltolták a súlycsökkentést. Ijesztően vékony anyagból van a háza, túl hajlékony, rossz értelemben. Mondogatják, hogy milyen magnézium ötvözetből van, de videon keresztűl inkább olyan, mintha vékony műanyag lenne ezüstre festve. Feleslegesen könnyű. Senki sem igényelte hogy egy 17 inches ultrabook, 13 inches ultrabook súlyú legyen. Tetszik a mérete...kvázi nincs alternatívája a piacon, max a 16-os MBP, de ugye az horror drága. Jó a 16:10 képarány, a felbontás, a kijelzőpanel. Kicsit sajnálom, hogy nincs AMD-s verziója. Nagy az akku. Érdekes látni hogy mennyi üres hely maradt még a házában. Legalább pár merevítőt még rakhattak volna bele, ha úgyis üres.

A másik, ami tetszik a Huawei és Honor különböző laptopjai. Sajnos egyik se felel meg, de az árazás tetszik. Nekem 15 inches gép kellene minimum és ami nekik van az nem az igazi. 16:9 képarány, közepes hardver. A csúcsgépeik 14 inchesek, ami kicsi nekem. Ha nem nézem a képarányt, a 15-ös AMD-s Matebook/Magicbook jó választás lehet. Mondjuk még megvárnám a 4000-es Ryzennel szerelt utódot. Hátha idén még piacra dobják.

[ Szerkesztve ]

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#37) dabadab válasza <Lacy85> (#34) üzenetére


dabadab
titán

A "milyen erős a Mac" az teljes tévút, csak úgy randomra kiválasztva a Dellt:

Fullos Mac Pro:
Xeon W-3275M (28 mag @ 2.5 GHz)
1, 5TB RAM
8 TB SSD
2x Radeon Pro Vega II

Fullos Dell workstation:

2x Xeon 8280M (2x28 mag @ 2.7 GHz)
3 TB RAM
8 TB SSD
3x NV Quattro RTX 8000

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#38) <Lacy85> válasza nubu015 (#35) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Miért játszom a fafejűt? Igen, 48GB van rajta. Ha kettőt raksz bele, 96GB lesz.
A Vega Pro Duo-n meg darabonként van 64GB. Ha kettőt raksz bele, 128GB lesz.
Egyedül prociban erősebb a Lenovo. Csak ugye a Mac Pro-hoz meg ott az Afterburner kártya, ami mellett finoman szólva is búcsút mondhatsz a CPU előnyödnek.
Magyar honban még lehet, hogy a mai napig él az a kultusz, hogy azért vesznek almát, mert menő. Jó, tényleg sokan vannak ilyenek, de ők nem Mac Pro-t fognak venni. :D
Szerinted a cégek, akik kiadnak ~50 ezer dollárt egy gépre, ők mit fognak nézni? Trendi legyen, vagy produktív?
Filmes, videós területen pedig akkor is állva hagyná a Lenovo-t ez a gép, ha kettőt sorba kötnél.

A szoftveres előnyökről már nem is beszélve. Ott van a VR Tech csatornán az Acer Concept D vs. MacBook teszt. Hiába bikább az Acer hardverben, hiába van benne RTX kártya, a Final Cut feltörli vele a padlót sokkal gyengébb hardveren is.

"S biztos vagyok benne hogy ugyanezt laptoppal is el lehetne játszani."

Kíváncsian várom a MacBook színvonalú gépet féláron.

(#39) <Lacy85> válasza dabadab (#37) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Igen, valóban, csak van egy "apró" bökkenő.
28 mag / 2x48GB Quadro 8000 / 1,5TB Ram, 1db 1TB SSD (mert nagyobbat nem enged választani), és hopp, 56 ezer dollár. Mennyi is a hasonló Mac?

Áhááá, szintén 28 magos CPU, viszont 128GB VGA, 1,5TB Ram, szintén 1TB SSD ééééééés: 49 ezer dollár.

[ Szerkesztve ]

(#40) bmakszim


bmakszim
senior tag

Szerintem a javíthatóság csak azokat érdekli, akik a több éves, garival már nem rendelkező használt modelleket keresik. Az Applet nyilván hidegen hagyja ennek a közönségnek az igényei.
Aki új gépet vesz, kap garit és szavatosságot.
Az 1 év gari valóban nevetséges, de ha van hibája a gépnek, az ez idő alatt kiderül. Illetve felárért ez 3 évre meg is hosszabbítható. A jellemző típushibákra (kijelző, bill) pedig mind van az Applenek 4 évig érvényes ingyen szerviz programja.

(#41) <Lacy85> válasza bmakszim (#40) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Az 1 év gari csak nálunk nevetséges. Nyugatabbra teljesen általános. Itthon pl. a HP is általában 3 év garit ad a laptopokra. Külföldön ez szintén 1 év.
A többi már ott is feláras.

(#42) dabadab válasza <Lacy85> (#41) üzenetére


dabadab
titán

"Az 1 év gari csak nálunk nevetséges. Nyugatabbra teljesen általános"

Ilyen kategóriában egyáltalán nem. Ha már a Dell workstation: ott alapból öt év next day warranty van és akkor azt még lehet cifrázni.

DRM is theft

(#43) <Lacy85> válasza dabadab (#42) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Consumer laptopoknál tuti, hogy 1 év. Drágábbaknál lehet, hogy több, de lehet venni plusz garit MacBook-hoz is, szóval épp a "kit érdekel" kategória.

(#44) SunyaMacs


SunyaMacs
aktív tag

Igen, de az elmúlt években elkezdték azt is csinálni, hogy szoftveresen a hardverek egyedi azonosítói el vannak tárolva és a géphez vagy telefonhoz társítva, és ha tönkre megy, hiába cseréled ki teljesen eredeti gyárira (kvázi kiszedve egy másik eszközből), lehet nem fog működni, vagy kiírja, hogy az adott alkatrész nem eredeti (pl. iPhone-nál kijelző/akksi) - pedig az.

(#45) nubu015 válasza <Lacy85> (#38) üzenetére

Az a gond hogy nálad ez már hitbeli kérdés lett. Így teljesen felesleges hogy mit írok ha te 100%-osan meg vagy győzödve hogy bizony egy epöl termék minden centet megér.
Ez jól látszik ezzel az afterburner, meg szoftver előnyökkel. Tehát a +12 cpu nem lényeges mert ott az afterburner kártya, meg semmi más ( +25K dollár mondjuk) nem lényeges mert ott vannak a szuper szoftverek. Meg hát igazad is van, a lenovo-n tényleg nincs ilyen fancy 150.000.- forintos kerék, ami szintén minden pénzt megér.
Itt igazából magadnak kell feltenni a kérdést, mert ha semmilyen hibáját nem látod az epölnek, és azt gondolod hogy ők képviselik a minőség/dízájn meg mindennek a csúcsát ami csak létezik a földön akkor még a Louis Rossman se fog téged meggyőzni az ellenkezőjéről, márpedig ő egy tyúknak is el tudja mutogatni hogy néha mennyire súlyos hibákat követ el az epöl ( pl. egy nedvesség szempontjából elérhető csatin az 1.5 volt cpu, meg a 19v képernyő egymás mellé helyezése egy-két ground pin kihagyás nékül)
Na de akkor itt van pár laptop alternatíva ha már annyira hiányolod. :)

Macbook air : 1300 $
Lenovo Ideapad 720S : 850$
LG Gram 14 ( hasonló felszereltség ) : 880$
Surface laptop 3 : 950$

Macbook pro: 2400$ (alapmodell)
Razor Blade 15 : 1600$
dell xps 15 : 1800$
Hp spectre x360 15 : 1500$
És ezek mind hasonló konfigok.

[ Szerkesztve ]

m.

(#46) nubu015 válasza SunyaMacs (#44) üzenetére

Na igen erről beszéltem! Azért ez már tényleg a görénység csúcsa !

m.

(#47) <Lacy85> válasza nubu015 (#45) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Nincs itt semmi hitvita. Az egyik oldalon ott vannak a tények, a másikon meg "akkor is szar az Apple".
Az a nagyon drága Mac Pro is úgy néz ki, hogy a Dell azonos felszereltség mellett valahogy mégis drágább. :D

"Tehát a +12 cpu nem lényeges mert ott az afterburner kártya"

Ne ragadd ki csak a procit. Minden másban alul marad a Lenovo.

"nem lényeges mert ott vannak a szuper szoftverek."

Az már ne az én hibám legyen, hogy a mesés Windows szoftverek sz@rt nem érnek. Nem én kértem őket, hogy sokkal erősebb hardver mellett is vérezzenek el. De nézz utána nyugodtan, mit tudnak egy "gagyi" MacBook-hoz képest a Windows-os csoda gépek (Acer Concept, vagy épp az 1 millás Asus StudioBook).

A MacBook Air alapára 999$ nem 1300, szóval ezt a listát ugorhatjuk is.

Razor Blade 15 -> Gratulálok. Hogy a francba kerül ide egy gamer laptop? :D
Dell XPS 15 -> Ezek tényleg baromi jó gépek, de ha hasonló konfig kell, mint egy MacBook Pro 16, akkor árban megint csak minimális különbség van köztük.
Hp spectre x360 15 -> Ugyanaz, mint a Dell. Azonos konfig esetén itt is bőven 800 ezer felett kezdődik az élet.

Szóval sajnos a hasonló gépek még mindig hasonló árban vannak. :K
Ha a 13"-os gépeket nézed, akkor meg gyakorlatilag a MacBook Pro az egyik legolcsóbb.

(#48) Tigerclaw válasza nubu015 (#45) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy pl. ez: [link] Most okosórával együtt is csak 600 euro. Amúgy ezt a céget érdemes csekkolni egész évben, mert hihetetlen akciók vannak ott, gyakran az akciós ár és a kupon is összeadódik.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#49) nubu015 válasza Tigerclaw (#48) üzenetére

Igen ez is tök jó alternatíva de, mondhatnám a
Xiaomi 15.6 pro-t is ami szinte ugyanazt tudja 1200$-ból mint a kisebbik mac pro 2400$-ért.
Hopp ez pont félár, ahogy megjósoltam :) ( Itt egy gearbest-es link pl. )
De mindegy, hithű fanatikusokkal felesleges vitatkozni hisz a tényeknek se hisznek. :)

m.

(#50) Tigerclaw válasza nubu015 (#49) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Vagy ha olcsóbban kell 15-ös ultrabook, akkor Huawei Matebook D 15, 650 euroért, szintén Ryzen 3500U-val.

A Huawei (Honor) kifejezetten olcsón méri a Macbook like klónokat, ráadás extra hogy Ryzenes belsővel, az Intel mellett. Amin még javítani kellene, az a nagyobb tárhely, memória opció és hogy 4000-es Ryzen kellene már bele.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.