Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) nrgia


nrgia
őstag

Oké és most ezzel mit is akartál tudatni ?

...ha valaki a sarkára áll, az talpra esett ???...

(#2) Wolverine válasza nrgia (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Félhangosan gondolkodom.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#3) glutamin válasza Wolverine (#2) üzenetére


glutamin
őstag

Márpedig fontos a megjelenés álláskeresésénél. Ha nagyon unszimpatikus vagy, nem kapsz helyet. Gondold végig, hogy te milyen embert alkalmaznál szívesen. Na ezek tudatában érdemes fényképet készíteni, illetve az állásinterjún megjelenni és viselkedni. Énn is több hibát elkövettem annak idején, amikor céget váltottam, de nagyon tanulságosak voltak.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#4) mcganyol2 válasza nrgia (#1) üzenetére


mcganyol2
csendes tag

Látod, mennyi minden kiderül abból, hogy fényképet kérnek az önéletrajzra!

A jövőbeni főnököd is ember, mindenképp számítani fog neki az első benyomás, amit a fizimiskád ad. Ez akkor is így lenne, ha nem küldenál előre fényképet, hanem besétálnál egy interjúra. így viszont ha tényleg annyira antipatikus vagy új főnöködnek kép alapján, mint azt Te magadról feltételezed, akkor kölcsönösen időt spóroltok meg egymásnak, azzal, hogy nem kell bemenned "elbeszélgetésre".
Másrészt a hozzáállásod, problémamegoldó képességed is jól tükrözi, ha nem tudsz egy nyamvadt fényképet prezentálni az önéletrajzodra, még annak ellenére sem, hogy ez számodra fontos (mármint, hogy felvegyenek).
kb. 600Ft-ba és 1órába (ha valami nagyon eldugott helyen laksz akkor 2órába) kerül egy fénykép. De ha nem vagy képes rá, az sokkal többet árul el Rólad, mint hogy milyen magas pl. a homlokod, vagy hogy sűrű-e a szemöldököd.

no offense!

[ Szerkesztve ]

(#5) Dany007


Dany007
veterán

Hát elég érdekes. Kérdéses hogy mért címlapon van.
Meg szerintem egy pszihológus segíthetne.
Legalábbis nekem ez jött le. Most nem a fényképesdiről, hanem hogy szisztematikusan eltaszítasz mindenkit magad körül.
Vagy csak szívj el egy joint-ot és máris jobbszínben látod a világot ;)

(#6) Wolverine válasza Dany007 (#5) üzenetére


Wolverine
félisten

A címlap egyszerű: Gamepod-szerkesztőként nem a standard bejegyzésíró modult látom, és ott nem választhatok... :B Viszont az illetékeseket már kértem a változtatásra.

Pszichológusra nem telik.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#7) Kantorpe válasza Wolverine (#6) üzenetére


Kantorpe
tag

Szerintem pont a hozzaallas miatt.

Hasonlokeppen voltam enis, de az onfentartasi oszton felulkerekedett, felrekelett tenni a " hagyjatok beken a gecibe" hozzaallast, es lon csoda.

Recesszio kozepen sem kuzdok gondokkal pillanatnyilag....

So, elso javaslatkent, olyan melot keress amit a legjobban utalnal csinalni, pl. ugyfelszolgalat, nem gyenge edzes. Mondanam ehhez kitartas kell, meg lelkiero vegtelen menyisegben, de ez kozismert.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#8) Solten válasza Dany007 (#5) üzenetére


Solten
addikt

"Meg szerintem egy pszihológus segíthetne."

:K

Saor Alba

(#9) proof88 válasza glutamin (#3) üzenetére


proof88
addikt

Amúgy az antipatikus. :K

[ Szerkesztve ]

(#10) brownus válasza Dany007 (#5) üzenetére


brownus
veterán

....vagy rosszabb színben... nem mindig megoldás az...
egy rossz munkanap után jól esik, de nem ilyenkor

(#11) Dany007 válasza Wolverine (#6) üzenetére


Dany007
veterán

Értem. És elnézést, nem vádló jelleggel írtam amit.

Pszichológus nem jár tb alapon? Amúgy én is gondoltam már rá. Csak úgy beszélgetni is jó lenne egy ilyennel :) Kiváncsiságból is.
Meg szerintem tényleg nem okés, ahogy gondolsz magadról.
Bár ez eddig nem jött le a hsz-ekből. Már amennyire emlékszem rád. (de már vitáztunk/beszéltünk 1-1 témában)

(#12) hcl válasza Wolverine (#6) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Khm. Be kék menni 1 fényképészhez, nem kis összeg otthagyása után egy (4) remélhetőleg tűrhető képpel fogsz távozni.
Ha egyszer úgy néz ki az ember ahogy, azzal sok mindent nem lehet kezdeni :)

Mutogatni való hater díszpinty

(#13) Dany007 válasza brownus (#10) üzenetére


Dany007
veterán

Az tény, hogy mindenkinél mást hoz ki.
Viszont sok dologra rádöbbenthet. Belőlem olyan érzéseket / gondolatokat hozott ki, amik tudat alatt bennem voltak, csak olyan dolgok, amiket tudatosan soha nem vallottam volna be, még magamnak se. (szerelemről, életről ilyesmiről van szó.)

Másrészt meg ebben a rohanó világban egy pár órányi megnyugvást jelentett, amikor képes voltam egyszerre csak egyetlen egy dologra koncentrállni, de akkor arra nagyon.

(#14) Wolverine válasza hcl (#12) üzenetére


Wolverine
félisten

Perpillanat azon töröm a fejem, hogy a) honnan szerzek még a héten 20k-t, hogy ki tudjam fizetni (így is késéssel) az albérletemet áprilisra; b) ha ez nem jön össze, hogy oldom meg, hogy jövő keddig lepakoljam a kisteherautónyi cuccomat Bp-ről Szombathelyre, a szüleimhez.
Fényképészre nem telik. Sőt, igazából a napi fogyasztásomon kívül semmire sem telik. (a net benne van az albiköltségben, mielőtt valaki ezt felhozná) Viszont tökéletesre fejlesztettem azt, hogyan lehet egy hónapban 17k-ból megélni az albérletem kifizetése után.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#15) lúzer válasza Wolverine (#14) üzenetére


lúzer
veterán

hát ez elég szomorú

sürgősen változtass, ha tudsz, pl. nem szenvedsz olyan betegségben, nem nézel ki úgy hogy "utálnod kell" az embereket.
(ezt nem kell félreérteni)

kifogások helyett kapd össze magad, igenis erőlködj!

pl. ilyen a fénykép - ma már minden mobillal lehet csinálni

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#16) adalbert1 válasza Wolverine (#14) üzenetére


adalbert1
veterán

Az eddigi kommentjeid alapján én pl. értelmes embernek ismertelek meg, gondolom értesz is valamihez amiért többet fizetnének mint 37k...
Másrészt meg ha nagyon szar passzban van, ülj fel valamelyik tömegközlekedési eszközre és nézz körbe... Az én önértékelésemen általában szokott segíteni. :)

Másrészt meg ha régóta laksz ott valszeg. a tulaj megérti ha késel valamennyit, legalábbis ebből nekem még egyik albérletemben se volt probléma.

(#17) lúzer válasza adalbert1 (#16) üzenetére


lúzer
veterán

jó, hát biztos 20k hiányzik még

egyébként minimálbérrel már csak számolhatunk, szóval mindenért többet fizetnek mint 37k

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#18) lúzer válasza Wolverine (#14) üzenetére


lúzer
veterán

(amikor már éjfélt üt az óra, és ha elütötte, végem)
egyébként ezt mire írtad?

-----------
mellesleg ideiglenesen el lehet vállalni mekit, árufeltöltést stb.
túlélésre az is megfelel

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#19) adalbert1 válasza lúzer (#17) üzenetére


adalbert1
veterán

Oké, értő olvasás rulez. :B
Persze fél műszakban vagy részmunkaidőben lehet kevesebbet is kapni a minimálbérnél.

(#20) Lexerxist


Lexerxist
csendes tag

A pókerezésen nem gondolkoztál még? Egyedül vagy, csak a számítógép és bévin -ezel vagy van más egyéb online póker. Nem kell emberek között lenned, ha nem szeretsz... Bemész a bankba, nyomsz egy kis pénzt egy megadott számlára, aztán ha van tehetséged, dőlnek a százezrek meg milliók. Elég hozzá 3500 forint is.

Nekem elhiheted, hogy működik. Naponta megkeresed az 50-100 ezret is. Dolgozni sem kell... :DDD

De ehhez tehetség kell! Ha nem tudsz pókerezni, neten is meg tudsz tanulni, ráadásul profi szinten is.

Nem reklám!

[ Szerkesztve ]

(#21) Wolverine válasza lúzer (#18) üzenetére


Wolverine
félisten

Lásd #14 - a Szhelyre költözéssel kb. elvágnám magam attól, amit el szeretnék érni. (no meg drága édesanyám is kb. 3 nap alatt felbosszantanám annyira - magamat és őt ismerve -, hogy kirakna :B)

adalbert: mint említettem, már kések, elvileg 15. volt a határidő... (szerk: elvileg hiába értek valamihez is, ha papírom semmiről sincs)

Lexerxist: eszembe jutott, csak épp ahhoz sem feltétlenül van kezdőtőkém; viszont már ott tartok, hogy egy Google hirdetésekkel telerakott IQ=0 szennyblogot fogok csinálni, ahová jöhet flame-elni az összes, a magyar nyelvű weben megtalálható idióta... :DDD (vagy polblogot! nézettség lenne, és dőlne a pénz! :D)

[ Szerkesztve ]

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#22) adalbert1 válasza Lexerxist (#20) üzenetére


adalbert1
veterán

A pókerezés nem rossz ötlet, viszont nagyon kevesen jutnak el oda, hogy 50-100k összejöjjön nekik ebből egy hónapban.
Eleve ahhoz hogy olyan limiten játssz cash game-et ahol ennyit lehet nyerni már kell egy elég nagy bankroll is.
Főleg ha azt számolom hogy az általad említett összeg havi 7,5-15k $-ra jönne ki.
Szvsz a magyar pókeres társadalomban elég kevés ember van aki ilyen összegeket nyer minden hónapban.

Persze ha csak elírás volt a napi és havonta értetted akkor egyáltalán nem teljesíthetetlen cél még a legalacsonyabb limiteken sem, sőt sokkal inkább abszolválható az emberek nagy többségének (akár a 2-3-szorosa is) mint ha napi szinten érted.

Wolverine : Ha tényleg érdekel a téma akkor pár óra olvasgatást megéri belefeccölni, és ha pénz sincs rá semmi rengeteg oldal van ami 50$ kezdőtőkét ad.

Szerk.: inkább a PH!-ról a volt poltopikos fórumozókat csalogasd át egy új politkával foglalkozó oldalra, itt is nem kevés lekérés volt. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.