Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) FRENK1988


FRENK1988
veterán

juppijé:) Reméljük a WP8al se tökölnek sokáig

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#2) HawerKing


HawerKing
őstag

Hm ez remek, igaz kicsit szokatlan lessz a csempe megjelenes de megszokas kerdese, mindenkeppen hasznos :)

▂▃▅▇ Nothing Phone 1 - 11T - Tab S2 - Tab S3 ▇▅▃▂

(#3) Воланд válasza FRENK1988 (#1) üzenetére


Воланд
titán

hat igen, lassan mar illene kiadni egy mukodo sdk-t. gyanitom, hogy aug kozepe tajan az is erkezni fog, mivel a win8 a minimum kovetelmeny az os-t illetoen.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#4) Gomez86


Gomez86
őstag

"Metro UI felülete a radikális váltás miatt erősen megosztja a felhasználókat, noha az ikonokkal ellentétben a csempék már az alkalmazások elindítása előtt is hasznos információkkal szolgálhatnak."

Teljesen mindegy, hogy hasznos, vagy nem, a változás mindenképpen félelmet meg utálatot vált ki...

"A man is a success if he gets up in the morning and gets to bed at night, and in between he does what he wants to do." Bob Dylan

(#5) Ádám16 válasza Воланд (#3) üzenetére


Ádám16
addikt

Jól értelmeztem?
Szóval a WP8-am nem lesz kompatibilis a gépemmel, mert W7 van rajta? :N

FRENK1988: hát nem, most lefőzött.. de hátha csak nekem új.. :)

[ Szerkesztve ]

(#6) #72042496


#72042496
törölt tag

Ezek a csempék mindig kinn lesznek, vagy csak amikor lenyomja az ember a Start gombot? (Írtak olyat, hogy ez az új Start menü.) Végül ugye mégsem lehet tiltani?

[ Szerkesztve ]

(#7) FRENK1988 válasza Ádám16 (#5) üzenetére


FRENK1988
veterán

Ezt eddig nemtudtad?

Nem a lóerő öl, hanem a NYOMATÉK! :)

(#8) drr


drr
őstag

Ez a hír nem tud felizgatni...
Teljesen elégedett vagyok a W7-tel, a csempékre meg rá sem bírok nézni :(

(#9) Воланд válasza Ádám16 (#5) üzenetére


Воланд
titán

nem jol ertelmezted. kiszivargott egy wp8 sdk (software development kit) es azt csak win8-ra lehet feltelepiteni. nem magarol a wp8-rol van szo, hanem csak a fejlesztoi eszkozrol.

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#10) Воланд válasza #72042496 (#6) üzenetére


Воланд
titán

alapertelmezetten ez fogad bejelentkezeskor (valoban ez az uj start menu, de joval tobb annal) es magaban a rendszerben nincs lehetoseg a tiltasara/kikapcsolasara.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#11) NGA válasza Gomez86 (#4) üzenetére


NGA
addikt

"A változással és fejlődéssel szükségszerűen együtt járó szorongást elkerülendő, sokszor csökönyösen ragaszkodnánk a megszokotthoz. A veszélytelen egyformaságba csimpaszkodva mindent és mindenkit szeretnénk olyan biztosra venni, mint a napfelkeltét, olyan állandóan tudni, mint a csillagokat. De nem lehet. Az élet folyamat, mozgás, átalakulás. Bármennyire szeretetnénk „visszatartani a hajnalt”, a változás az egyetlen, amiben biztosak lehetünk.”

(Harriet Lerner)

(#12) callmeakos


callmeakos
veterán
LOGOUT blog

Nekem bőven elég a WIN7. Ettől a Metro UItól a hideg ráz PCn. Tableten csak-csak

All→M8

(#13) MuzikJunkie


MuzikJunkie
aktív tag

Tavasszal feltelepítettem, kipróbáltam és rájöttem, hogy nincs rá szükségem. PC-re értelmetlen ez a csempés dolog. Jó, szép-szép, de munka esetén hátráltató.

Maradok Win7-nél.

Nokia N73 - Nokia N82 - Nokia N95 - Nokia 5800 Xpress - Nokia N97 White - ZTE Blade - Motorola Defy - LG L9 - Galaxy SIII White - HTC Sensation - Motorola Atrix 2 - Vowney V5 - Xiaomi Redmi Note - OnePlus One - iPhone 6 Plus - iPhone 7 Plus - iPhone X - iPhone XS Max... (>‿◠)

(#14) 8th


8th
addikt

Ez tuti sosem lesz a gépemen. :D

(#15) Sofya


Sofya
csendes tag

Hát, én a magam részéről már alig várom a hivatalos verzió kikerülését, főleg, hogy az árához képest aprópénzért lehet szerezni licencet, ha idén vesz w7-es gépet az ember, nem is fogom kihagyni. Szerintem mindenképp előrelépést jelent, minden más megszokás kérdése majd ;)

(#16) Beri78


Beri78
őstag

biztos felpróbálom majd :C

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#17) assemble


assemble
addikt

Az egyetlen kérdés ami foglalkoztat, hogy vajon nagyobbat bukik-e a Vista-nál is, vagy akkorát azért nem. Elég komoly esélyei vannak rá. :)

(#18) Tomy Yayo válasza 8th (#14) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Megvárod inkább a 9-et, ahol valószínűleg még nagyobb lesz a METRO térnyerése? ;]

Btw nekem bejön. Egyszerűen nem bírom megérteni a fanyalgókat, meg akik a bukást várják. Semmi más nem történt, csak a start menüt cserélték le, abszolút semmi más. Sőt, nem csak hogy lecserélték, de sokkal jobb/hasznosabb dologra cserélték (live tile-ok, értesítések ugye...). Hogy szokatlan? Az. De amikor a DOS után bejött a grafikus felület szerintem az nagyobb váltás volt, mégis túléltük, sőt, ma már élni nem tudnánk nélküle :) Aki nagyon nem csípi, ott van a megszokott asztal, azt meg már csak kibírja, hogy ezt-azt csempéről kell indítania... :U Azokat sem értem, akik szerint táblára jó, de háborognak, hogy ilyen nehéz meg olyan nehéz irányítani desktopon. És ezt IT cégek arcai. Hát könyörgöm, én notebookról használom touchpaddal(!) és csak nagy ritkán egérrel, és semmi bajom vele, teljesen megszerettem. Ha másra nem, arra jók lettek volna a preview-k, hogy megszokja a nép, de neeem, százával látok olyan kommenteket, hogy "5 perc után letöröltem, mert olyan sz*r". Hát akkor meg is érdemli a delikvens, ha 5 perc alatt azt így sikerült summáznia.

Nagyon remélem, hogy tarolni fog, és megyünk tovább ezen a vonalon, aztán Windows 10 helyett már Tiles 1-et kapunk :DD

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#19) DzsedalY válasza Tomy Yayo (#18) üzenetére


DzsedalY
tag

Ezzel maximálisan egyet tudok érteni. Nekem egy ASUS X54C laptopom van multitouch touchpaddel, és egyszerűen hibátlan. (Najó, egyedül az fáj, hogy nincs még Win8as ASUS szoftver a bill FN funkcióihoz, de csakcsak kijön majd)

Az, meg hogy gyakorlatilag bármit hozzá lehet csatolni a starthoz, szinte feleslegessé teszi az asztal használatát.

[ Szerkesztve ]

(#20) Simon02


Simon02
tag

Akiknek hozzám hasonlóan nem tetszenek a csempék, itt egy alternatíva, ami megoldja: [link: Start8] - még nem próbáltam, így ne tessék szidni, ha nem jó :)

[ Szerkesztve ]

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Simon02

(#21) kiskaktusz válasza Tomy Yayo (#18) üzenetére


kiskaktusz
addikt

+1! Én is utáltam a csempéket, de adtam neki egy napo és rájöttem, az csak egy új startmenü, amiben még appokat is lehet futtatni..

Eddig a startmenüt keresésre használtam (win gomb+gépelés, program indítás). Most fruitnindzsázok, sudokuzom, puzzle-t játszom, időjárást nézek, stb... A munkára meg ott van a hagyományos desktop felület.. Bírom az ilyen "munkára használhatatlan" szöveget is.. :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#22) Tomy Yayo válasza DzsedalY (#19) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Hmm... nekem működnek az Fn funkciók rendesen (Lenovo). Asusnál ahhoz driver kell? Igazából mindegy, még csak most lett kész, gondolom nem kell sokat várni már driverekre sem. Mellesleg ez a másik ami kifejezetten tetszett, hogy semmihez nem kért drivert, minden ment pöccre, feltelepítettem, és kész volt, lehetett rögtön használni mindent. Csak egy catalystot raktam fel biztos ami biztos. Ilyen out-of-the-box, csak felrakom és megy élményt eddig csak Linuxon tapasztaltam.

#21 kiskaktusz: Így van. Ezen kéne sokaknak elgondolkodni, hogy csak eltűnt a startmenü, és kaptunk valami sokkal jobbat. Plusz őszintén én legalábbis semmire nem használtam már a start menüt, programindításra is dockot használtam. Max. keresésre. Öthavonta egyszer, de általában tudom, mi hol van a gépen :) Ráadásul ezt ugyanúgy megtehetem a metroval is. Szóval úgy összességében mivel is lettünk kevesebbek :F És cserébe mennyivel többet kaptunk... :U

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#23) Воланд válasza Simon02 (#20) üzenetére


Воланд
titán

rp-nel meg mukodik, de en nem mernek megeskudni, hogy ez a megoldas a vegleges valtozatban is mukodni fog.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#24) kiskaktusz válasza Tomy Yayo (#22) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ez meg a másik...; Telepítés után nem kell driver :Y Csak a touchpad driverét raktam fel, mert a multitouch nem ment, de amúgy még a vga driver is kimaradt, de tudtam játszani :K

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#25) DroneZ


DroneZ
aktív tag

Egyszerűen felháborít, hogy ha már egyszer csempe; a fugák színét pedig nem lehet kiválasztani... :N

(#26) Taybore


Taybore
aktív tag

Én tegnap felraktam a Release Preview-t (egyelőre csak virtuális gépként), és ahhoz képest, hogy English, sok minden magyarul van benne. Először én is viszolyogtam a csempéktől, de mikor rájöttem, hogy a start menüt kivéve semmi korszakalkotó változás nincs a 7-eshez képest, akkor elkezdtem használni is. Van rendes asztal, futnak a programok, nincs semmi komolyabb probléma, csak elsőre szokatlan, hogy a start menüből nem úgy lehet elérni a dolgokat mint megszokhattuk. Igazából azt se értem, hogy mitől lesz ez korszakalkotó. :F Jó-jó, ami programot kifejezetten csempére írnak, azok adhatnak elő tájékoztatást még a program indítása előtt amolyan widget (gadget) szerűen, meg elindítva jól néznek ki a teljes képernyős programok is. Csak azokból meg a menü hiányzik, nem tudom a véglegesben is ilyenek maradnak-e. Ettől eltekintve a szögletes dizájn nekem bejön, most erre felé halad a trend mindenütt.

(#27) Einstvan


Einstvan
aktív tag

Nem hasitom hogy egy photoshop, konvertáló, word, AutoCad, dvd iró, számológép, fájl letöltö, totalC.,.... milyen informáciokat adhat, még megnyitás elött. :F

(#28) Tomy Yayo válasza DroneZ (#25) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Ez így ebben a formában nem igaz. A csempék, és a köztük lévő háttér színét/mintázatát lehet változtatni, ráadásul minden egyes preview-ban egyre több változat kapott helyett.

# Einstvan: nem KELL minden programnak live tile, de aminél lehetséges, és van értelme (e-mail, időjárást, hírek, stb.) ott azért sokkal jobb, hogy megnyitás nélkül is látom a legfontosabb dolgokat. A start menünek pedig szerintem minden fontos funkciója megmaradt most is (programindítás, keresés pl.), ikonok kirakhatók mindennek, attól függetlenül, hogy live vagy sem az a csempe. Ha nem live, akkor ugyanúgy funkcionál mint egy ikon és kész.

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#29) csoki46


csoki46
aktív tag

Húha, mire ezt csempét megszokom. Bár egy érintős monitorral gyorsan menne :)

(#30) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Én nem várom, talán egy Win8-as tabletre benevezek, de asztali gépre nem kell ott jó ideig marad a 7.

#29: hát probáld ki a mostanin, én fogadni mernék hogy nem tudnád,s inkább egér.;)

[ Szerkesztve ]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#31) Einstvan válasza Tomy Yayo (#28) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Igen már látom. Azé csak nem merték... Kizárolag csak a Metro egy asztalin használhatatlan lett vóna. Megnyugodtam.
[link]

(#32) kiskaktusz válasza Einstvan (#31) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Jó, hogy úgy jön belőled a fika, hogy ki sem próbáltad.. Persze.. Desktop felület nélkül.. aha :U

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#33) Einstvan válasza kiskaktusz (#32) üzenetére


Einstvan
aktív tag

Én nem érzem a fikát a hsz-ben. Csak én is aszittem hogy csak a Metro lesz asztalin is mert idáig csak ezt reklámozták.
És szerintem te is beugrottál. :)

(#34) Lacces


Lacces
őstag

Hát gyerekek, majd valaki logout-on készíthetne egy leírást, hogy akkor most hogy is van az, hogy előjön az asztal.
Én most kipróbálás szintjén nem tudom sehova sem felrakni a w8 preview-et.

Amúgy igaz az a hír, hogy a már meglévő (nem idén vásárolt, hanem 2 éve) eredeti win7-et olyan 40dollár környékén fel lehet frissíteni Windows 8-ra?
Nekem egy win 7 home premium 64 bites rendszer van.

(#35) kiskaktusz válasza Einstvan (#33) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Mindenkiből jön a fika.. bocs :B

(#34) Lacces Van egy csempe, rajta a háttérképeddel és rá van írva, hogy "desktop". Ha ezt a csempét megnyomod, a hagyományos win desket kapod, startgomb nélkül.. Visszajutni az új startmenü metro felületéhez meg úgy lehet, hogy vagy emgnyomod a win gombot a billentyűzeten, vagy jobb alsó sarokba viszed a kurzort és feltolod utána középre az előugró startgombhoz és klikkelsz.

[ Szerkesztve ]

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#36) NGA válasza Lacces (#34) üzenetére


NGA
addikt

"most hogy is van az, hogy előjön az asztal."

Metro-n rákattintasz pl a firefox csempére, és azonnal átdob a desktop felületre. Vagy egyszerűen rákattintasz a desktop csempére

(#37) Tomy Yayo válasza kiskaktusz (#35) üzenetére


Tomy Yayo
senior tag

Vagy még egyszerűbb, ha lemegy bal alsó sarokba, ahol régen is volt a start menü, csak most egészesn a sarokba, és egy klikk után felugrik a metro :)

# Lacces: youtube-on rengeteg videó van fent a működéséről, amikor nem tudtam valamit, én is ott kerestem, eddig mindent sikerült megoldani :)

[ Szerkesztve ]

Régi megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Tomy Yayo

(#38) Lacces válasza kiskaktusz (#35) üzenetére


Lacces
őstag

és NGA köszi a választ, csak annyit tudok rá mondani: "csúcs" - ne kérdezétek miért, ösztönösen ez a szó jutott eszembe.

Ez ilyen Gnome-shell-esnek tűnik nekem. Csak a windows jobb, nézegetem youtube-on eddig bejön.

De a másik kérdésemre tudja valaki a választ?

(#39) Воланд válasza Lacces (#34) üzenetére


Воланд
titán

igaz, csak nem dollar, hanem euro.

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#40) kiskaktusz válasza Tomy Yayo (#37) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Milyen igaz. Azt elfelejtettem :) Leszedtem már egy hónapja az RP-t, mert a telefon frissítő szoftver nem futott a W8-on.. :/ Egyébként minden más szoftver igen, de romot kellett frissítenem és nem várhatott :/

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#41) Lacces válasza Воланд (#39) üzenetére


Lacces
őstag

Köszönöm a választ. Mondjuk egy picit pipa vagyok az USA-s vállalatokra, ez az 1dollár=1eurótól mindig frászt kapok.

(#42) Cyberpunk válasza kiskaktusz (#32) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Már ne haragudj, de te gondolatolvasó vagy, netán látnok? Még is honnan veszed a bátorságot, hogy kritizálj mást, mert jaj hülye butus csak fikázni tud, biztos ki nem próbálta. Aha igen nyilván való. Ne röhögtess!

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#43) Touch-ko


Touch-ko
őstag

Szerintem a Windows 8 tablagepre, es egyeb touch screen device-ra tokeletes. Viszont PC-re nem biztos, hogy teljesen megfelelo lesz. Majd kiderul. Minden esetre ez nagy valtozas a tortenelmukben.

(#44) elpatkorado


elpatkorado
aktív tag

Egészen tetszik a Metro UI. Eddig féltem, hogy nagyon más lesz, de végül megtetszett. Mire kijön, pont akkor veszek új gépet. :DD

(#45) butyek


butyek
senior tag

Remélem nagyobb lesz a kompatibilitása xp felé, mint a 7-nek.

&ρID with 10^100. Honor 6 H60-L04

(#46) =WiNTeR=


=WiNTeR=
senior tag

Touchpaddal laptopon nem valami nagy élmény a metro, egér használatakor semmi gond, én nem éreztem a start menü hiányát (gépelni szoktam a startmenüben, ha kell valami, nem kattingatom végig.)

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#47) =Mentor=


=Mentor=
őstag

A Windows 8 minden szinten jobb mint a Win7, gyorsabb, okosabb, biztonságosabb. Az idejétmúlt Start menüt leváltotta a Metro felület ami szintén nagyságrendekkel több lehetőséget rejt... Arról nem beszélve, hogy a Metro felületről egy kattintás átváltani a régi asztalra annak akinek nem tetszik. Ezek után bukásról beszélni...

:U :))

[ Szerkesztve ]

(#48) Gadgetfan_


Gadgetfan_
senior tag

Nekem nagyon bejött eddig a Win8, használtam minden előzetesét. Esedékes egy noti vásárlás a családban, de várom a Win8 megjelenését, addig nem veszek. Remélem a gyártók is kapcsolnak és kijönnek pár direkt Win8-ra optimalizált laptoppal, amin vagy egy bazinagy (minimum MacBookPro méretű) multitouch tachpad vagy pedig érintőkijelző lesz.

"Otthon" az, ahol a telefonod magától csatlakozik a wifire

(#49) 8th válasza Tomy Yayo (#18) üzenetére


8th
addikt

Nem. A Windows 7-et használom majd helyette esetleg végleg áttérek linuxra. Ez amúgy is tervben van már. Én ragaszkodom hozzá, hogy ha bekapcsolom a gépem egy hagyományos asztal fogadjon a megszokott ikonokkal ne egy ilyen csicsás "szar".

[ Szerkesztve ]

(#50) kiskaktusz válasza =Mentor= (#47) üzenetére


kiskaktusz
addikt

Ott a pont.

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.