Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dabadab


dabadab
titán

Jelenleg nagyjából akkora az OLED TV-k piaca, amennyi panelt le tud gyártani az LG. Ahogy nyomják le a selejtarányt meg esetleg állítanak be új gyártósorokat, úgy terjed.

DRM is theft

(#2) Ispy


Ispy
veterán

Ideje lenne már, hogy még egy pár gyártó beszálljon a panelgyártásba, mert ez így elég gyenge, mondhatjuk marginális, csak egy drága játékszer.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#3) Nemir Ombe válasza Ispy (#2) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Melyik szórakoztató elektronikai cucc nem "drága játékszer" ....? :F :DDD

Hmm ....

(#4) Ispy válasza Nemir Ombe (#3) üzenetére


Ispy
veterán

Például az LCD tévé ;] :P

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5) Partizan182 válasza Ispy (#2) üzenetére


Partizan182
senior tag

Nagyon csodálkoznék, LG-nél van az emberiség által jelenleg ismert egyetlen technológia patentje amivel nagy méretű Oledeket lehet gazdaságosan gyártani.

Samu és a Sony MicroLedet fejleszt, Sharp-al ki tudja mi van most (leginkább pereskedés), AUO tudtommal nem tervez oledeket gyártani, Vestel épkézláb LCD-t sem tud készíteni, nemhogy Oledet.

Többiek meg a fentiektől veszik a paneleket, kör bezárult.

Nem olyan vészes egyébként az Oled ára, csúcs Plazmák annó 2x ennyibe kerültek, felsőkategóriás LCD-k mai napig drágábbak.

(#6) Nemir Ombe válasza Ispy (#4) üzenetére


Nemir Ombe
addikt

Az is az .... csak megfizethetőbb.... :D ;)

Hmm ....

(#7) Ispy válasza Partizan182 (#5) üzenetére


Ispy
veterán

Hát a plazma rossz példa, konkrétan kihalt, pont az ára volt az egyik oka ennek. Igaz a végstádiumban már-már LCD árszinten lehetett jó plazmákat kapni, csak ez már későn jött, meg gondolom a panasonic nagyon lecsökkentette az árrését ezért. Az LCD meg "fillérekért" gyártható.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#8) atok666


atok666
őstag

Dobbenetes, elkepeszto,... nem dobbentem le, sot el sem kepedtem... Be lehetne iktatni meg par bulvaros jelzot - szerintem.

Atok

(#9) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Nem tudom. Bennem még mindig ott van a 90', korai 2000' évekből maradt tapasztalat, hogy a (CRT :D ) Samu TV-khez és monitorokhoz képest az LG "képminősége" eléggé le volt maradva. Bármilyen LG-t is láttam, tuti, hogy láttam már annál jobb Samu-t is. Anno elég "használhatatlan" (CRT :D ) monitorokat is gyártott az LG, pl. olyat, amin nem lehetett egy szintnél feljebb venni a fényerőt, de még úgy is nagyon sötét volt. Samu-nál, Sony-nál sose voltak ilyenek.

Az biztos, hogy mostanában nem sok monitort vagy TV-t volt alkalmam nézegetni, tehát ez most "hogy jön ez ide", hát csak... Élőben dől el a dolog, ha a saját szemével látja az ember és sokszor még ott sem biztos, mert a kiállítási példányokon mindenfélét bekapcsolnak és átállítgatnak a boltokban. Kb. maradnak a Fórum-ok és hogy "elhiszem" a "többségnek", hogy márpedig az LG és az OLED a jobb...

(#10) Partizan182 válasza Ispy (#7) üzenetére


Partizan182
senior tag

Na, az Oled meg már most LCD árszinten van, szal minden rózsás akkor. Nyilván nem a belépő Osan gazdaságos Vestel szarokra meg ezekre a belépő 4k IPS szemetekre gondolok.

(#11) sakal83 válasza SunMount3r (#9) üzenetére


sakal83
addikt

Csak be kell menni bármelyik áruházba es azonos marka között is kiuti a szemed az oled javára a kulonbseg. Ha két marka közötti oledet nezel akkor mar nem látsz különösebb különbséget. Ezek tenyek:) volt lcdm majd oledem majd felsőbb kategóriájú lcdm. Tegnap adtam el es veszek oledet ujra inkabb mert sajnos hianyzik... Tehat Ennyire szep a kepe.

(#12) Ispy válasza Partizan182 (#10) üzenetére


Ispy
veterán

Csak az eladások nagyon nagy része nem abban a kategóriában történik, az az 1%-os részvétel a tévés piacon igencsak karcsú.

Plazmából anno kaptál 180k-ért 50-es tévét, 42-est meg 110k-ért, na attól még messze van az OLED.

Mindegy is, egyelőre úgy fest, hogy az OLED a közeljövőben nem fog lejönni a buget kategóriába.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#13) haxiboy válasza Nemir Ombe (#3) üzenetére


haxiboy
veterán

Nem mintha az nem ennyibe került volna mikor először lehetett kapni. :U

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#14) Partizan182 válasza Ispy (#12) üzenetére


Partizan182
senior tag

Most akkor nem értem, túl drága vagy szuperolcsó volt a plazma? :)

Egyébkén igen, 2020-ra mondják az LG-nél a kisebb paneleket, az majd olcsóbb lesz. De addigra a jelenlegi WOLED már túlhaladott lesz (már most a limiteket karcolgatja, ha megnézed 2016 óta érdemben nem nagyon fejlődtek, persze így is agyonver mindent, de meddig).

(#15) csendes


csendes
őstag

Tanultam technológiamenedzsmentet és abból az egyik alapelv, hogy mindaz amit egy új, induló technológiáról még nem tudunk, általában kedvezőtlen. A Wikipedia cikkből is látni lehet, hogy sok nehézséget jelent nagy felületeknél a polimer alapú OLEd-ek (PLED-ek) előállítása, tartóssága, hővezetése, stb [link]. A másik alapelv, hogy a régi technológia (LCD) úgynevezett menekülő fejlesztése is késlelteti az áttörést.
Ezzel együtt nem értem, hogy egy ekkora potenciális piac esetén (több száz millió darab lapostévé évente) senki nem akar a nagyméretű OLED panelek fejlesztésébe beruházni az LG-n kívül. Ha valakinek sikerül a PLED-ek gazdaságos előállítását megoldani, az gyakorlatilag egy pillanat alatt eltüntetheti az LCD-ket a piacról.
Egyébként most néztem, hogy az első működő OLED kijelzőt 1987-ben készítették a KODAK-nál.[link], tehát az LCD-khez képest kifejezetten lassan jönnek a K+F eredmények, persze ezt az E-Ink-ről is el lehet mondani, ami egy másik területen lehetne az LCD versenytársa, viszont ott a potenciális piac kisebb, kevésbé vonzó a befektetőknek..

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#16) Ispy válasza Partizan182 (#14) üzenetére


Ispy
veterán

Pedig egyszerű, akkor lett olcsó, amikor már nem volt rá esély, hogy szélesebb körben el tudjon terjedni és már csak egy cég gyártott plazmákat. Ráadásul akkor jött be a 4k őrület, az meg végképpen betett ennek a technológiának. Talán a panasonic még kijött egy 4k-s plazmával, de az aztán tényleg csiliómilliárba került volna.

Én az 50 colos középkategóriás plazmát 270k-ért vettem anno, akkoriban a hasonló tudású LCD tévék is bőven 200k felett mozogtak.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#17) dabadab válasza csendes (#15) üzenetére


dabadab
titán

"senki nem akar a nagyméretű OLED panelek fejlesztésébe beruházni az LG-n kívül."

Dehogynem, mások is elég sok pénzt nyomtak kutatásba hosszú éveken át, de csak egyedül az LG-nél sikerült összehozni valami működőt - amit aztán jól körbebástyáztak szabadalmakkal, így azt nem nagyon fogják mások lemásolni, a többi kutatási irány meg egyelőre nem hozott gyümölcsöt.

DRM is theft

(#18) Ren Hoek válasza Partizan182 (#14) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Na meg hülye lesz az LG olcsó OLED-et kiadni, mikor még van egy tetemes low, mid és prémium LCD szegmense is. Ahogy kijönnek a számok gyártásban, szerintem egész pályás letámadás lesz, 1-2 éven belül, és maximum a low szegmensben tartja meg az LCD-t.Kivétel ha olcsóbb lesz inkjet OLED,mert akkor oda is leszivárod.

(#19) csendes válasza dabadab (#17) üzenetére


csendes
őstag

Ami a múltban történt, az elsüllyedt költség, nincs jelentősége a jövőbeli befektetések elemzésénél. Más területeken is vannak szabadalmak, mégsem állt le a K+F. Ötletek vannak bőven, azok közül lehetne néhányat felkarolni.

Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

(#20) dabadab válasza csendes (#19) üzenetére


dabadab
titán

Azt kérdezted, hogy mások miért nem ruháznak be a fejlesztésbe, én meg megírtam, hogy de, beruháztak. Ennyi.

DRM is theft

(#21) Partizan182 válasza dabadab (#17) üzenetére


Partizan182
senior tag

"de csak egyedül az LG-nél sikerült összehozni valami működőt - amit aztán jól körbebástyáztak szabadalmakkal"

Akarod mondani megvették az aukción a Kodak WOLED szabadalmát mikor az csődbe ment :)

(#22) Ijk


Ijk
nagyúr

Szeretnék látni most és régen is szerettem volna a plazma kapcsán egy racionális összevetést az LCD piaccal, mert nyilván 20-30x akkor az LCD piaca, csak ugye az még a 20"-os lakókocsi tv-ket is magába foglalja. Egy felsőkategóriás LCD vs. OLED lenne helyénvaló.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#23) Ren Hoek válasza Ijk (#22) üzenetére


Ren Hoek
veterán

+1
Bennem pont ez fogalmazódott meg. Ez így szakmaiatlan.

Pl a QLED-et szarrá verte az OLED.

500K feletti szegmenst kéne összevetni, egyből kiderülne, hogy hol tart az OLED
Mivel ez alatt max a 910 vagy A7 volt, amit már kapni se lehet (910) ...

(#24) hypno skate válasza Ren Hoek (#23) üzenetére


hypno skate
senior tag

Ahogy én látom, van egy olyan minőségi határ, ami a gyártókat gyakorlatilag eltartó tömegnek bőven megfelel a mindennapokban.
Ez a tv-nél kb a DVD minőség.
Ami ennél nagyobb felbontású, az persze jobb, meg szebb, de valójában nem hiányzik.

Nálam itthon még mindíg egy 40"-os plazma lóg a falon ami még csak nem is full-hd felbontású, és nem a képminősége miatt gondolkodom a lecserélésén, hanem azért, mert nincs benne egy nyomorult médialejátszó, hogy akár pendrive-ról, megnézhessek egy filmet, ha úri szeszélyem úgy hozza.

És nem a szőlő savanyú, mert a plazma is negyed millába került amikor megvettem és most is volna pénzem egy egész estét és falat betöltő újra, épp csak a szükségét nem érzem.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#25) Ren Hoek válasza hypno skate (#24) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Ez a tv-nél kb a DVD minőség.

Mondjuk ezt kötve hiszem, hiszen már évek óta alig lehet kapni HDReady TV-ket. (Talán már nem is lehet)
A legtöbb TV-t jelenleg FHD-ben adják el...60-120 között mondjuk.

Most 2018-ban jutottunk el oda, hogy már az olcsóbb 100K-s szegmensben is kezd kivezetődni a FullHD ... már az olcsóbb LCD-ket is 4K-ban gyártják 40 col körül.

A sweet spot szerintem 100-150 körüli belépő és mid level TV-knél van jelenleg. A hulladék szar márkák mennek csak ez alá minőségben és árban is... esetleg kisebb 32 colos TV-knél lehet más felhozatal.

Kinek mi az igénye, de azért ne általánosítsuk, hogy a 40 colos HDReady lenne az igényesség csúcsa és sweet spot sales szempontból.
Az olcsó FHD és 4K belépő LCD-k azok.

[ Szerkesztve ]

(#26) SunMount3r válasza hypno skate (#24) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

[link]->Akár 10K-ból megvan.

Engem meg akkor ébresszen fel valaki, ha egy 50" körüli, normális 4K OLED ára 250K közelében lesz.

Addig köszönöm, jól megvagyok a FHD H6400-assal... (De lehet még az után is egy darabig :D ...)

(#27) #72042496 válasza Ren Hoek (#23) üzenetére


#72042496
törölt tag

"Pl a QLED-et szarrá verte az OLED."

Nem verte szarrá, ez alapján tavaly még mindig QLED-ből adtak el többet. A durva inkább az, hogy OLED-ből mennyivel több fogyott, és QLED-ből mennyvel kevesebb a korábbi időszakokhoz képest. A Samsung ezzel önmagához képest csúnyán alulteljesített persze.

Aztán idén akár előzhet is az OLED, ez majd kiderül. Az esélyük megvan rá.

[ Szerkesztve ]

(#28) Ren Hoek válasza SunMount3r (#26) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Majd talán 2019-ben lesznek kisebb OLED-ek. Ár is reális, de inkább 2020...

(#29) Partz válasza Ren Hoek (#28) üzenetére


Partz
senior tag

2020-ra ígérte az LGD egy korábbi sajtótájékoztatón a 43-49"-os oled paneleket. Ez alá nem hiszem, hogy lemennének tévé téren. 40" alatti kijelzők mára átestek a monitor piacra. Idén már a Sony-nál is 43"-tól indulnak az lcd tévék.

(#30) SunMount3r válasza Partz (#29) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

40" monitornak... Ez most vicc, ugye? Vagy ez most mit jelent? 1,7 méterről nézve egy desktop PC-vel el is tudom képzelni (Irony)...

(#31) Partz válasza SunMount3r (#30) üzenetére


Partz
senior tag

2018-at írunk és igen, 40"-ban már monitorokat gyártanak. Én most egy 32"-es előtt ülök nincs egy méterre sem, de nem érzem az iróniát.

(#32) #72042496 válasza SunMount3r (#30) üzenetére


#72042496
törölt tag

Mi vele a gond? Egy méterről nekem a 49" is kényelmes volt monitornak, az is 4K nyilván. Elsőre furcsa, talán másodikra is, pedig nagyon is jó az.

(Volt 55" is, de azt a magassága miatt már azért kényelmetlennek találtam. De az nVidia 65"-os BFGD-ivel ezt is lehet fokozni, ez így asztal mellől mondjuk már nekem is szürreális látvány.)

[ Szerkesztve ]

(#33) SunMount3r válasza #72042496 (#32) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Azért remélem nem efelé tendálnak a main steam "consumer idomító" törekvések.
A nézési távolságnak és képméret viszonyának érdemes utána olvasni... Hogy ami eddig a TV volt, az legyen a moncsi a PC asztalon... :F És ennek semmi köze az általában vett technikai fejlődésnek... Jó, Ok, van, hogy ez "járja" bizonyos igényekkel szemben (de azt is max ideiglenesen), de nem mint új általános standard... Legalábbis remélem nem. (Eme hsz. írója az általa általánosnak és ezek mentén ésszerűnek tekintett felhasználó szokásokat és pénztárca vastagságokat tekintette kiindulópontjának :D ...)

(#34) Ren Hoek válasza SunMount3r (#33) üzenetére


Ren Hoek
veterán

40-es 4K teljesen jó asztalon... ha nem kell ne vedd meg. :)

Valakinek jó, valakinek 32 col is elég ,

(#35) #72042496 válasza SunMount3r (#33) üzenetére


#72042496
törölt tag

Nyilván nem fognak eltűnni a 20-30" közti (úgy 10 éve még amúgy őrült nagynak számító :) ) kijelzők sem, ettől nem kell tartani.

Viszont ha van neki hely, akkor a 40", szerintem még a 49" is bőven használható monitornak. 40-43"-ost gyártanak is, ahogy Partz is említette.

Most amúgy ilyen-olyan okokból én is 32"-on vagyok, a gép új helyén a 49" egyszerűen túl sok is lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#36) mzso


mzso
veterán

"jelentősen elmarad majd a nagy rivális LCD eljárástól, hiszen abból – az előrejelzések érelmében – idén várhatóan 243 millió darab fogyhat. "

Ki a halál veszi ezt a rengeteg TV-t? A mai civlizáció nem csinál mást csak szemetet gyárt...

[ Szerkesztve ]

(#37) Ijk válasza SunMount3r (#30) üzenetére


Ijk
nagyúr

80 centiről nézek 40"-os UHD monitort.

#33 Ezek szerint neked kellene a nézési távolság ajánlásoknak utánaolvasni.

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#38) bteebi válasza Ispy (#16) üzenetére


bteebi
veterán

"Pedig egyszerű, akkor lett olcsó, amikor már nem volt rá esély, hogy szélesebb körben el tudjon terjedni és már csak egy cég gyártott plazmákat."

A Pana (aki amúgy a legjobb plazmákat gyártotta, miután megvette a Pioneer szabadalmait) előbb szállt ki, mint az LG vagy a Samu. Legtovább talán még a Samsung maradt talpon a plazma piacon, de akkor már tényleg senkit nem érdekelt a plazma. Aki igazán szerette, annak már volt sokkal jobb Panasonicja, és értelmetlen lett volna LG-t vagy Samsungot vennie, akinek meg LCD-je volt, az elég jó eséllyel eleve nem vett volna plazmát...

#36: "Ki a halál veszi ezt a rengeteg TV-t? A mai civlizáció nem csinál mást csak szemetet gyárt..."

Egyrészt én se értem, másrészt eléggé elszomorító. A mobiloknál persze arányaiban sokkal rosszabb a helyzet, de azok legalább valamivel kompaktabbak. Tegyük hozzá, 243 millió TV az átlagban kb. minden 30. emberre egy (USA-ban meg Kelet-Timorban is), így nézve már nem feltétlenül annyira megdöbbentő.

[ Szerkesztve ]

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#39) bteebi válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


bteebi
veterán

"Mondjuk ezt kötve hiszem, hiszen már évek óta alig lehet kapni HDReady TV-ket. (Talán már nem is lehet)"

De még lehet. Talán 32"-ig. Afelett már szinte kizárt, hogy FHD alá mennének. A 22-28"-os szegmensben (leginkább talán 22-24"-on) viszont bőven vannak még HD ready TV-k, akár csak hasonló felbontású monitorok (talán 19-22"-ig).

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#40) mzso válasza SunMount3r (#33) üzenetére


mzso
veterán

Miért is ne ilyet vennének az emberek? Még olcsóbbak is mint az agyonárazott UHD monitorok sokkal kisebb méretben...
Meg sokkal jobb kényelmesen hátradőlve nézni egy monitort mint közelre görnyedve.

Inkább te vagy beidomítva, hogy inkább méregdrága monitort vennél, mert monitor szót nyomtatnak a dobozára.

(#41) SunMount3r válasza mzso (#40) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Itt épp a 40"-os monitorokról volt szó, nem a TV-kről.

Inkább te vagy beidomítva, hogy inkább méregdrága monitort vennél, mert monitor szót nyomtatnak a dobozára. ->Én ilyet nem írtam, nem is ez volt a téma.

Viszont, talán rendszeresen közelről nézve egy jobb monitor kímélőbb a szemnek, mint egy eleve távolibb nézési távolságra kitalált TV. Bizony, ha most monitor-t vennék , akkor ennek is utána néznék (pl. PWM), pláne ha még ilyen nagy méretű lenne (és ilyen drága).

Amúgy játszani már én is a 40"-os TV-n játszom, de azt is min 1.5 méterről, nem pedig 80cm-ről. Még egy 40"-ost is fura elképzelni a PC-s asztalon, hogy ott tologatom az egeret előtte 80cm-re. Most a 15.6"-os noti kijelzőt nézem kb. ennyiről.

(#42) mzso válasza bteebi (#38) üzenetére


mzso
veterán

" Tegyük hozzá, 243 millió TV az átlagban kb. minden 30. emberre egy (USA-ban meg Kelet-Timorban is), így nézve már nem feltétlenül annyira megdöbbentő."
De minden évben...

(#43) mzso válasza SunMount3r (#41) üzenetére


mzso
veterán

"Itt épp a 40"-os monitorokról volt szó, nem a TV-kről."

Nem kifejezetten, meg amúgy sincs lényegi különbség abban, hogy TV vagy monitor van a dabozán annak amit nézel.
Vicces ez a beidegződés, hogy a TV, csak TV lehet.

"Viszont, talán rendszeresen közelről nézve egy jobb monitor kímélőbb a szemnek, mint egy eleve távolibb nézési távolságra kitalált TV."

Szerinted mi az amit "kitaláltak" távolibb nézéshez? Semmit... Nagyobb lesz a képernyőfelület, ennyi.

(#44) haxiboy válasza mzso (#43) üzenetére


haxiboy
veterán

Talán az hogy egy monitornál sokkal nagyobb a homogenitás, finomabban lehet szabályozni a fényerőt, jobban lehet kalibrálni a panelt, általában magasabb képfrissítési ráta, és "normális" pixel elrendezés jellemzi őket, na meg persze a jobb válaszidő is ott van. Nyilván átlaguserként nem biztos hogy látsz különbséget egy 32" 4k TV és monitor között, de én személy szerint azonnal meg tudom mondani hogy az adott panel ami előtt ülök alkalmas-e arra amit szeretnék csinálni vagy sem.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#45) Ijk válasza haxiboy (#44) üzenetére


Ijk
nagyúr

Átlag felhasználásra tökéletesen jó egy tv panel is. Nem a minőséggel van a gond, hanem hogy nem életszerű munkahelyi környezetben a 40-50"-os monitor. Otthonra viszont simán mehet ha elfér.
A profi IPS monitorokra nincs szüksége a legtöbb embernek, még akik hobbi szinten foglalkoznak képfeldolgozással azoknak sem.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#46) hypno skate válasza Ren Hoek (#25) üzenetére


hypno skate
senior tag

Én nem arról írtam, hogy mi a kapható választék, hanem arról, hogy mi az a képfelbontás, ami elegendő lenne egy kifogástalan filmélményhez.

A fullhd-t még elfogadom, de a 4K meg 8K, az mesterségesen, a marketing által generált igény.

És persze nyilvánvaló, hogy ha a mai készülékem behal, akkor majd megveszem a legnagyobb tv-t ami felfér a falra és az is nyilvánvaló, hogy inkább a nagyobb felbontásút választom mint a kisebbet, de ettől még mondjuk a Tűzgyűrűt akárhány K-ban is pontosan olyan hulladéknak fogom tartani, mint HD-readyben, vagy a moziban :DDD

[ Szerkesztve ]

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#47) Ren Hoek válasza hypno skate (#46) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Miért lenne mesterséges igény a 4K, mikor 65-75 colnál már tényleg van jelentősége.

Emellett már 55 colon is azzal az előnnyel jár, hogy nem látszik a képernyő pixelessége, 2 méterről közelebbről nézve. Avagy monitornak, játékra használva is jó közelebb ülve.

Az, hogy neked valami elég, abból miért következik az, hogy felesleges? Főleg úgy, hogy soha nem volt 4K HDR OLED tv-d. Hogyan tudnál véleményt alkotni, ha nem is volt soha ilyen géped? Nem értem ezt a gondolkodást.
Én is élveztem a feketefehér Junoszty TV-n a Commodore 64 játékot, és mai napig előveszek Dosboxon akár 800*600-as game-t is.... még sem gondoltam, hogy felesleges lenne feljebb menni.

A 8K valóban optikailag már túlmutat azon ami egyértelműen és nyilvánvalóan hasznos.

...de nézz meg egyszer 4K HDR-ben OLED-en egy filmet, aztán térjünk rá vissza.

[ Szerkesztve ]

(#48) mzso válasza Ren Hoek (#47) üzenetére


mzso
veterán

Az a baj hogy legyen értelme ehhez még elég közel kell ülni. Nem az a szokványos berendezés, hogy az ember max két méterről nézze a TV-t. Ilyen praktikusabb 3-4 m-ről meg kéne vagy 150-200 coll, hogy jó legyen.

[ Szerkesztve ]

(#49) Ren Hoek válasza mzso (#48) üzenetére


Ren Hoek
veterán

Nekem albérletben is 180 cm a szoba nézési táv, és családi házunkban is 1.8-2m az a része a nappalinak. Oda bőven jó egy 55 colos TV, bár még elviselnék simán egy 65 colost is.

Tehát ha valaki 3-4 méterről néz TV-t annak valóban sokkal nagyobb képátló kellene... de nem a 4K miatt, hanem mert oda egérmozi az 55 col.

Szóval a 3-4 méter egyáltalán nem praktikus, hanem egy horror ha valaki normális képátlójó képet szeretne nézni.
Inkább átalakítanám a lakást és nézném 2- 2.5 méterről a 65 colos TV-t, mint 3-4 méterről...

Szegény ember verziója ez :). A gazdagok meg vegyenek 100 colos TV-t aztán nézzék a terem másik végéből :)
...de szerintem a legrosszabb verzió ha "kis" 55 colos egérmozit néz valaki 3-4 m-ről.

[ Szerkesztve ]

(#50) mzso válasza Ren Hoek (#49) üzenetére


mzso
veterán

Fordítva értelmezed a praktikusságot. Ami az lenne, hogy úgy helyezed el a bútorokat, hogy nincsenek útba és mindenhez hozzá tudsz férni.

"...de szerintem a legrosszabb verzió ha "kis" 55 colos egérmozit néz valaki 3-4 m-ről."

Csak 49,5 colos és 3,7 méterről. :P De mivel 25 colos CRT-t váltott még így is fejlődés. (Nem én használom)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.