Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Jó, hogy végre olvasni róla, :K de nem értem miért kellett ezzel az a ONE EA-ra várni. PC-ről lehetne róla már full tesztet is nyomni.(Bár ha csak ONE-ja van a cikk írónak akkor megértem...)

Amúgy én csak azt remélem az ilyen hírek kapcsán, hogy valahogy kipattan az a szikra és a Star Citizen-t is kihozzák konzolra. Ha az Elite-ben meg lehet oldani az irányítást/stb., akkor az SC-ben is meg kellene.
Pusztán azért, hogy ne kelljen a PC fejlesztés és a konzol vásárlás között vacillálnom, meg aztán a PC így is jóval többe kerülne, ha meg "csak" egy PS4 színvonalú lenne a grafika, az is bőven elég lenne nekem...
Az Elite még nem platform választó játék nálam, az SC már igen, sajna...

(#2) oriic válasza SunMount3r (#1) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Mivel Xbox One-nal rendelkezem, így adott volt, hogy arról írok. Plusz ez az egész early access dolog újdonság konzolokon, emiatt is lett elővéve.

Ettől függetlenül ahogy az Elite topikot olvasom, szinte semmi különbség nincs a PC-s és a One kiadás között (vagyis van, de nem annyira sok), sőt úgy tűnik, hogy egyes bővítmények One-on előbb fognak majd megjelenni.

Természetesen a PC-s kiadás annyiban különbözik tudtommal, hogy több beállítási lehetőségünk van, illetve a rendes szimulátoros joystickokat is lehet ott használni.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#3) Micsurin válasza oriic (#2) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Konzolra legalább csak 6k :DDD engem mindig az ára retent el pc-n.

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#4) AmunRa válasza Micsurin (#3) üzenetére


AmunRa
aktív tag

Ha PC-n ennyi lenne, én is megvenném. 15e alá még soha nem ment.

(#5) SunMount3r válasza oriic (#2) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

A joystick sokat dob az igazi "szimulációs" élményen egy ilyen játéknál, én is beszerzek majd hozzá egy jobbat. Amúgy kár, hogy nem gyártanak már konzol kompatibilis joystick-okat, ill. , hogy ilyen szűk a piaca ezeknek a játékoknak. Nem tudom egy ilyen típusú játéknál mennyire válik be a gamepad, de én kiegyeznék azzal is ha jönne az SC PS4-re, ha jól megoldanák az irányítás, bár ehhez sok mindent át kellene gondolni ,mert gondolom sok az a funkció ami bill.-re van bindelve, mint egy jobb szimulátornál lenni szokott. Bár még nem próbáltam se az Elite-et, se az SC-t... :U

(#6) Micsurin válasza AmunRa (#4) üzenetére


Micsurin
nagyúr

konzolon ki is lehet próbálni PC-n semmi , 15k (néha van az majd 20 is...) meg már nem az az ár amit látatlanban kiszórok játékra. :N (5-6év , és majd steam summersale... :D )

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#7) iTzTiGeR válasza AmunRa (#4) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Steam Summer Sale-en ~10e volt, én le is csaptam rá.

(#8) tDr1v3r válasza SunMount3r (#5) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Hát végülis ott van a két analóg kar, én nem látom nagy hátrányát a joysticktámogatás hiányának így. Elvileg a Battlefieldekben is jobb helikopterezni vele (már ha valaki olyan mazochista hogy egy szétesett, level design szintjén 0-n álló játékkal szeret játszani - no offense persze).

Oriic, látom megérte megvenni, szinte mindig csak Elite-zni látlak téged Live-on. :D

[ Szerkesztve ]

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#9) aram01


aram01
nagyúr

Jó írás, azt hiszem az eltie jön majd nekem is :)

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#10) nubreed válasza iTzTiGeR (#7) üzenetére


nubreed
veterán

Várj ez új, már meg lehet venni Steamen az E.D. -t ? Mert eddigi legutóbbi infóim szerint nem lehetett.

Szerk: úgy látom igen. :)

[ Szerkesztve ]

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#11) pakriksz válasza nubreed (#10) üzenetére


pakriksz
őstag

sőt, akik megvették még közvetlenül a frontiertől, igényelhetnek steam kulcsot is, ez nagyon ritka.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#12) oriic válasza nubreed (#10) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Igen, mi is írtunk róla.

(#8) tDr1v3r

Most az utóbbi pár napban visszatértem Halo-zni, meg CoD-ozok is, de hja Elite-ezek amennyit lehet.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#13) Attici


Attici
őstag

Anno C=64-en nagy kedvencem volt az Elite, majd PC-n is játszottam még vele, de valahogy már nem volt olyan jó. Lehet a korai analóg joystick miatt.
Kíváncsi vagyok, hogy ez a változat le tud-e még kötni. De csakis PC-n. One-t sose vennék (vagy amíg nem lesz RGH) :D

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#14) aram01 válasza Attici (#13) üzenetére


aram01
nagyúr

bann plz thx ;]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#15) Micsurin válasza Attici (#13) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Komolyan ? ilyen nyíltan ? :D

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#16) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Megvettem volna pc-re is, ha nem online only lenne.

(#17) tDr1v3r válasza oriic (#12) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Arkham Knight-ozz inkább. ;] :P

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#18) oriic válasza tDr1v3r (#17) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hja azzal is haladni kellene. :DDD

Live-Die-Respawn

(#19) Vesa


Vesa
veterán

Sajnos ez a játék el van rontva. Most arra nem is térek ki bővebben, hogy Braben miket hazudott össze korábban -pl. offline mód, aminek hiányát megjelenés előtt 2 héttel jelentették be, óriási balhét generálva-, de maga a játék is meglehetősen gyenge sajnos. Első körben mindenkit elkap a "csoda" érzés, mert a játék szép, jók a hangok is. De gyakorlatilag semmi értelme az egésznek. Van 400billió csillagrendszer amit állítólag fel kéne fedezni, de ugyan minek, ha mindössze kb. 20féle bolygó textúra, néhány aszteroida, és 5féle állomás típus váltakozik??? Pár óra játékot követően mindent láttunk. A gazdasági rendszer kiegyensúlyozatlan, ráadásul össze-vissza variálják a patch-ekben. A játékban nem lehet birodalmat építeni, sem bázisokat, űrállomásokat és semmit. Az egyetlen célja jelenelg, hogy új hajókat vegyünk és azt tápoljuk, de azt is minek, ugyanis az NPC hajók buták, ellenük a harc unalmas, a multi pedig alapjaitól van elrontva (max. 32player, ehhez aztán sok értelme van a 400billió csillagrendszernek). Számos rendszerben az utazás sokáig tart, nem ritka, hogy a külsőbb bolygókig valós 10percet kell repdesni és csak bambán bámulni a monitort.
Összességében, néhány nap játék után ez a program iszonyatosan unalmas, semmi értelmes cél nincs. Csak egy nagy ígérethalmazzá vált ez is...

A tudomány a valóság költészete!

(#20) Attici válasza Micsurin (#15) üzenetére


Attici
őstag

Komolyan nem veszek One-t!
Ennyi pénzt egy konzolért? :Y Soha! :N

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#21) AmunRa válasza Attici (#20) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A warezre értette, hogy ilyen nyíltan. Vagy tévedek?
Egy jó PC sokkal több pénzbe kerül, mint a konzol és akadás mentesen futank rajta a játékok.

(#22) aram01 válasza Attici (#20) üzenetére


aram01
nagyúr

hát én nem bánnom hogy lecseréltem a több százezres gamer pécém rá, most elleszek egy darabig. A gépre meg évente vettem valamit

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#23) arty válasza Attici (#20) üzenetére


arty
veterán

jah, egy konzolra százezer, meg játékokra sokezer.... rablás!

egy pillanatra már majdnem megsajnáltalak, deaztán:

"Chieftec: BA-02B-B-B + CRD-501 / Corsair: RM650+Vengeance®LP 4x4GB 1866Mhz MemoryKit/ GIGABYTE GA-Z87X-OC / Intel® Core™ i7-4770K / ASUS: HD7950-D2CT-3GD5-V2, DRW-24B3LT / Hyperx 3K 240GB SSD / WD: Black 2TB+2x640GB+Red 3Tb+Blue 1TB+MyBookEssential2TB+MyPassport 1TB+ULTRA 2TB+Nomad+Elite 500GB / ZALMAN: ZM-MFC3, 2db ZM-F3 / BenQ EW2440L / Logitech: MX 1100, G35, C600, Cordless + Rumblepad II / Scythe: Mugen 2 Rev.B, Kama Bay Amp Pro, Ita Kaze, Mini Kaze"

:W :C

[ Szerkesztve ]

"ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

(#24) Micsurin válasza arty (#23) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Gépben meg évente / 2 évente valami csere , majd 3-4 évente gépcsere...

De nem ez a lényeg , hanem a warezos megnyílvánulás... lopni már lehet , lopni már jó akkor....

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#25) Attici válasza arty (#23) üzenetére


Attici
őstag

Nem kell sajnálni! :N Az összeset még le sem írtam, mert nem fért ki. :B
A gépemet szeretem, mert egyedi. Olyan amilyenre építem, és azt cserélek ki benne amit akarok.
És sokkal jobb mint egy One! :K

[ Szerkesztve ]

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#26) aram01 válasza arty (#23) üzenetére


aram01
nagyúr

pénz legyen, a többit majd megvesszük :D

Attici akkor nem értem mit keresel itt ebben a topicban? :U

[ Szerkesztve ]

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#27) oriic válasza Attici (#25) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

"És sokkal jobb mint egy One! :K"

Ezzel azért lehetne vitatkozni. :)

Maradjunk annyiban hogy más a felhasználási terület valószínűleg... De ez itt off, kéretik a játékról beszélni.

Live-Die-Respawn

(#28) Attici válasza aram01 (#26) üzenetére


Attici
őstag

Mint már írtam én az Elite-t szerettem. (És örültem neki, hogy újból kiadták,mert szerintem egy jó játék volt.)
Nem az XBOX-ot.

"Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

(#29) duvi válasza Vesa (#19) üzenetére


duvi
nagyúr

Nem tudom, hogy hány órát játszottál az ED-vel, de erősen sarkított, illetve téves információkat soroltál fel. Az Elite Dangerous egy sandbox űrszimulátor, ahol a játékos maga dönti el, hogy mit csináljon. Ez sokaknak furcsa és idegen az eddig megszokott játékstílusokhoz képest, ahol "vezetik a kezünket". Viszont ezek alapján kategorikusan kijelenteni, hogy "ez a játék el van rontva" elég durva. Főleg annak tükrében, hogy a Steam Top 10-es eladási listájában szerepel az ED. Szerinted nem jó, vagy neked nem jött be, az mindjárt másképp hangzana ;)
A felsorolt "tényeket" is vitatnám:
"mindössze kb. 20féle bolygó textúra, néhány aszteroida, és 5féle állomás típus váltakozik"
Egyrészt ha elindulsz egy hosszabb felfedezőútra (Pl. Sagittarius A-hoz), akkor rájössz ennél többféle bolygótextúra és aszteroida létezik. Másrészt a valóságban is bolygó osztályok vannak, amik hasonlítanak egymásra (pl. Föld osztályú bolygó, ami elég ritka). A fejlesztők valós csillagászati adatok alapján készítették el a galaxisunk modelljét, ezért nem egy pantone skálából válogatták ki az égitestek színeit. Valóban 5 féle állomás típus létezik (ezekből az Asteroid még nem került be a játékba). Viszont minden egyes típusnak többféle változata van, ami máris nagyobb választékot eredményez.

"Pár óra játékot követően mindent láttunk."
Pár óra alatt jó, ha egy-két hajótípust és állomást látunk, nemhogy mindent :N

"játékban nem lehet birodalmat építeni, sem bázisokat, űrállomásokat és semmit."
Lehet birodalmakat építeni és megdönteni. Ajánlom figyelmedbe a Powerplay Training videósorozatot.
Űrállomásokat és csatahajókat is építhetnek a játékosok, közösségi questek keretében.

"az NPC hajók buták, ellenük a harc unalmas"
Kíváncsi lennék a reakciódra, amikor beugrasz mondjuk egy USS pontra, ahol 5 Elite Vulture vár rád, hogy akkor is butának és unalmasnak találnád-e a szituációt? ;)

"a multi pedig alapjaitól van elrontva"
Ezt elég egyszerűen elintézted :) Esetleg némi konkrétumot ha kérhetnénk?
Kimondottan multi támogatásra készült a Wing funkció, ahol kötelékekben tudunk küldetéseket végrehajtani. Ezt használhatjuk Private Group és Open Play játékmódokban is. Open Playben gyakorlatilag egy open pvp világban játszol, ahol minden megtörténhet. Bárki bármikor megtámadhat és te is kalózkodhatsz, ha ahhoz van kedved és vállalod a következményeit. 32 player egy high intensity Conflict zónában, NPC hajókkal azért nem kis létszám, bár ez elég extrém példa :N Még így is állandó a pörgés.
Powerplay keretében nagyobb pvp csatákban is részt vehetsz, ha hűséget fogadsz egy uralkodónak. Beléphetsz közösségekhez (Pl. Emperor's Grace), ha nagyobb társaságot szeretnél, akik aktívan alakítják a mindennapi politikát és erőviszonyokat.

"Számos rendszerben az utazás sokáig tart, nem ritka, hogy a külsőbb bolygókig valós 10percet kell repdesni és csak bambán bámulni a monitort."
Valóban előfordulnak hosszabb ideig tartó utazások, de ez egy szimulátor. Szerintem ez még bőven belefér a játékélménybe. Többet hozzáadnak a játék hangulatához, mintha megnyomnánk egy teleportgombot és máris megérkeznénk a kívánt helyre. A háromféle utazási (Hiperugrás, Supercruise, normál tér) mód kellő egyensúlyban tartja a játékélményt, hogy ne legyen túl monoton vagy túl egyszerű az utazás. A "bambán bámulást" sokszor megzavarják, amikor ID-vel kirántanak Supercruiseből ;)

"Összességében, néhány nap játék után ez a program iszonyatosan unalmas, semmi értelmes cél nincs. Csak egy nagy ígérethalmazzá vált ez is..."
Azt megértem, hogy számodra unalmas és nem találtál benne célokat. Ennek ellenére sokaknak tetszik és szívesen játszanak vele (lásd eladásokat). Az ígérethalmazhoz még annyit, hogy folyamatosan jönnek ki az ingyenes tartalmi bővítések (nemcsak a javításokra gondolok), amikkel új hajókat és játéklehetőségeket kapunk ( pl. Wings és Powerplay patchek). Nem sok féléves játékot tudnék felsorolni, ahol ilyen tempóban ennyi ingyenes frissítés érkezne. Hosszútávú tervek között szerepelnek fizetős DLC-k is, melyek még nagyobb és több újításokat hoznak magukkal (Planetside, FPS modulok).

(#30) Vesa válasza duvi (#29) üzenetére


Vesa
veterán

Az ED-t beta fázisban vettem meg 120Euróért, hidd el, tudom miről beszélek...

"Ez sokaknak furcsa és idegen az eddig megszokott játékstílusokhoz képest, ahol "vezetik a kezünket""

Lehet, hogy sokaknak furcsa, de nem nekem. Első számú műfajomról beszélünk, már a 90-es években toltam az Elite-t, X3-ban pedig minimum 2000 órám van. De ez az Elite verzió -jelen állapotában-, gyenge. Egyelőre maradtam az X3-nál éppen azért, mert abban van értelmes sandbox érzés! Az X3 ugyebár alapvetően egy Elite klón, de hibái ellnére és bár nem mai darab, milliószor mélyebb mint az ED -persze nem olyan szép-.
Az elite-ben egyszerűen nincs semmi cél azon kívül, hogy tápolod a hajót, vagy újra gyűjtesz...

Ingyenes tartalmakhoz annyit, hogy a játék kvázi béta, még akkor is, ha késznek hazudják. Csak nézd meg az eredeti kickstarter oldalt, hogy mit ígérgettek össze a v1.0-ra, és ebből mi valósult meg megjelenéskor (nem, nem a steam verzió a megjelenés időpontja!). Az lenne csak durva, ha a beígért tartalmakért további pénzeket kérnének DLC formában, azt hiszem a bekkerek azonnal meglincselnék a Frontiert...
Az eladási adatok nem érdekelnek, ez nem minősíti a játékot. A game gyönyörű, a végtelen univerzum vonzó -én is ezt vártam már évek óta, ezért ugrottam bele a beta fázisba sajnos-, persze, hogy sokan veszik...Az unalom faktor csak később jön, nézz rá a Metacritic oldalra is, ott már nem ilyen szép a helyzet...Nem beszélve a Frontier fórumról...No mindegy.

Eszemben sincs falme war-t indítani, csak leírtam a véleményemet. Kinek a pap, kinek a paplan...Majd talán egyszer valamikor azt a játékot kapom, amit anno ígértek. Az acc.-om ott pihen, ha érdemes lesz, újra felmegyek szétnézni...Addig maradok X3-nál...

A tudomány a valóság költészete!

(#31) duvi válasza Vesa (#30) üzenetére


duvi
nagyúr

Tudom, hogy nem a Steames dátum a megjelenés időpontja. Hivatalosan 2014. December 16-án jött ki a játék. Én is béta támogató vagyok :K Több mint egy éve játszok az ED -vel. Kicsit túlzónak találtam az általad leírtakat, ezért válaszoltam tételesen a sok negatívumra. Megjelenéskor valóban elég fapados volt, de cserébe nem kellett még évekig várni, hogy kézbe vehessük. Sajnos manapság a megjelenő játékok hemzsegnek a hibáktól (tisztelet a kivételnek), sokszor játszhatatlan állapotban kerülnek kiadásra, csillagászati árakon. Az ED legalább élvezhető volt minimalista formájában is. Az eltelt félév alatt pedig tényleg rengeteg tartalom és javítás érkezett. A hamarosan érkező Gamescom-on pedig ismét nagyobb tartalmi bejelentés várható. Ha valamikor visszanéznél a játékba, akkor szívesen látunk a PH ED oldalán, vagy az EDHU-n.
Üdv:
Duvi

[ Szerkesztve ]

(#32) Vesa válasza duvi (#29) üzenetére


Vesa
veterán

Bocsánat, de még egy észrevétel. Nem értek egyet a bolygók változatosságával kapcsolatos véleményeddel sem. A helyzet az, hogy jelenleg maximum a mi naprendszerünk planéta tipusait és azok felszíneinek jellegzetességeit ismerjük -azt is csak igen kevéssé-. Nos, ennek alapján leképezni egy komplett univerzumot meglehetősen fail. Éppen az lenne a lényeg, hogy ha már procedurális generálásról beszélünk, akkor legyen maximálisan változatos minden. Hiszen nem tudhatjuk, hogy pl. egy bináris rendszerben, nagy csillagsűrűségű területen milyen planéták vannak, ezért ezt illene véletlenszerűen, fantáziadúsan generálni, hogy értelmet nyerjen legalább az Explore kitétel.

A saját univerzumunk alapján készített modell pedig nyilván maximum abban merülhet ki -és abban is merül ki-, hogy az ismert csillagászati adatok alapján generálnak égitest-pozíciókat, tehát pl. a Föld körül orbitális pályán keringve kb. azt fogod látni, amit a valóságban is látnál, magyarán ott lesznek az egyes csillagok, kettőscsillagok, esetleg halmazok, ahol és ahogy mi ismerjük. Ennek azonban semmi köze a bolygók és rendszerek változatosságához, mert azokat -tekintve, hogy nem tudunk róluk semmit-, csakis véletlenszerűen és változatosan lenne érteme generálni. Egyrészt már eleve a bolygótípusok rendszerezésekor is csak mi naprendszerünkből ismert fajtákra korlátozódunk, de még azon belül sem feltétlen kell hasonlóan kinéznie egy bolygónak. Pl. egy gázóriás számos gáz kombinációjából állhat, más keringési és forgási paraméterekkel, más típusú csillag körül keringve, ami akár gyökeresen eltérő látványt eredményezhet úgy színben, mint rétegződésben és egyebekben...

Tehét sajnos az, hogy az Elite univerzum egy idő után bárhová is mész, unalmasan egysíkú lesz, egyszerűen a tartalom hiányára utal...

A tudomány a valóság költészete!

(#33) Vesa válasza duvi (#31) üzenetére


Vesa
veterán

Neked legyen igazad, mert a játékban nagyon komoly potenciál van! Én türelmes vagyok, csak érkezzen már a tartalom... :)

A tudomány a valóság költészete!

(#34) duvi válasza Vesa (#33) üzenetére


duvi
nagyúr

Amiről már biztosat tudni, hogy idén kijön a Close Quarters Combat (PVP Arena: Team, CTF, FFA játékmódokkal) játékmód, ami jelenleg a bétás Xbox változathoz érkezik először. Ezenkívül biztos, hogy kapunk új hajókat és félszavakkal utaltak a Thargoidokra is. E3-as kérdezz-felelek interjú Brabennel.

(#35) Vesa válasza duvi (#34) üzenetére


Vesa
veterán

Köszönöm az infó!
Figyelemmel kísérem majd, de a Braben interjúnak nem látom értelmét, túl sokat hazudozott már eddig is. Ha kijött a kieg, megvizsgálom! Bár hogy őszinte legyek, nekem a multis részek nem igazán prioritás, jobban várnmék pl. a planétára leszállás lehetőségére De azt is csak akkor, ha tényleg nem ugyanaz fog ismétlődni mindig. :) És nem bánnék egy offline módot sem, ami nem lesz sajnos.

A tudomány a valóság költészete!

(#36) pakriksz válasza Vesa (#32) üzenetére


pakriksz
őstag

a generált rendszerek tudományos adatok, és a fizika működése alapján vannak generálva.
Tele van olyanokkal amik a naprendszerben nincsenek, de a modellek alapján lehetnek, pl kettős gázóriások, forró gázóriások, több csillag tömegközéppontja körül keringő bolygók, kettős holdak, közeli csillag által a gazdacsillag körüli bolygók keringési síkjából erősen kimozdított gázóriások, vízi világok, barna törpék, kis csillagok gyűrűrendszerrel, kőzetbolygók gyűrűrendszerrel, fekete lyukak, neutroncsillagok stb.

Gázóriás nem állhat számos gáz kombinációból, mert ismert hogy milyen gázból van hol, és mennyi. És sajnos az uncsi hidrogén és héliumból van a legtöbb, ezért túlnyomó részben ebből fognak állni.

Bizony tudhatjuk hogy hol milyen bolygók lehetségesek, mert az anyagok aránya látszik, és a fizika is ugyan úgy működik...

Véletlenszerű generálással ordas nagy marhaságok jönnének ki.

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#37) SunMount3r válasza pakriksz (#36) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Pulsar? :D

(#38) Vesa válasza pakriksz (#36) üzenetére


Vesa
veterán

Véleményem szerint, nem lenne ordas marhaság! Jelen fizikai tudásunk implementálásával is milliónyi variáció létezhet. Még egy Föld típusú bolygón is lehetnek olyan körülmények, melyek miatt pl. az uralkodó növényzet nem zöld hanem mondjuk lila, tehát az űrből szemlélve is egészen más képet látnánk mint a Föld esetében. A domborzati és geológiai viszonyokról, légköri sajátosságokról, folyadékokról -melyek mind-mind eltérő vizuális megjelenést eredményezhetnek- nem is beszélve.

Én elhamarkodottnak tartanám a jelen csillagászati ismereteinket tényként fogadni, és ráhúzni már akár csak egyetlen galaxisra is, nemhogy az egész univerzumra. Semmilyen egzakt bizonyíték nincs még arra vonatkozóan, hogy a jelenleg használt észlelési módok helyes adatokkal szolgálnak a távoli bolygók légkörét alkotó anyagokról.
Jelenleg még a saját naprendszerünk bolygóit sem ismerjük igazán, az egyszem őskövület Voyagert leszámítva pedig még a határát sem közelítettük meg. Távcsöves, infrás és egyéb spektrumú megfigyeléssel sok adathoz jutunk, és számos elméletet lehet felállítani, de amíg fizikailag oda nem repül valaki és meg nem vizsgálja helyben, addig csak tudományos teóriaként értelmezhető mindez...
Egyébként a procedurális univerzum generálásban nálam máig két program az etalon. Az egyik a Space Engine, a másik pedig az Infinity Engine! Mindkét programban töltőképernyő nélkül lehet bolygóra szállni, bár ezek nem játékok mint az Elite. Az Infinity még meg sem jelent...az SE viszont elérhető...

A tudomány a valóság költészete!

(#39) pakriksz válasza Vesa (#38) üzenetére


pakriksz
őstag

milliónyi kevéssé eltérő variáció létezhet. Mint mondtam a fizika az fizika mindenhol ahogy a kémia is, itt is és az univerzum másik felén is, és az elemek, molekulák elterjedtsége még mindig adott, és jól látható.

Több mint 1000 exobolygót felfedeztek már, és mind olyan amilyennek a modellek alapján lennie kell.

Más vizuális megjelenésű bolygók vannak a játékban is. Ammonia alapú élettel rendelkező barnás gázóriások, rózsaszín felhőkkel rendelkező forró gázóriások, és elvileg nagy ritkaság a vízóriás. A teljesség igénye nélkül van pár típus aminek köze nincs a naprendszerhez, viszont még is lehetséges

A véletlen marhaság lenne, mert nem veszi figyelembe a fizikát és a kémiát.

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

(#40) SunMount3r válasza pakriksz (#39) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Most néztem pár ED videót a pulsarokról meg a fekete lyukakról és hát azért látványosabban is megcsinálhatták volna. Igaz, hogy tapasztalatból nem tudhatjuk, hogyan nézhetnek ki a valóságban, de azért némi "hollywood"-i tupír rájuk fért volna. Szimulátornak megmaradhat a mellett is, hogy egy látványos játék is legyen. Amúgy még így is a legjobb amit játékban láthattunk, de ha már benne van egy ilyen potenciál, szerintem kár lenne nem kihozni... Még az elismertebb ismeretterjesztő dokumentum filmekben is érdekesebben vannak ábrázolva, lehetett volna belőlük tanulni egy kicsit, vagy legalább egy kicsivel több fantáziát vinni bele.

Ezt a bolygótípusokra is értem részben, bár nem tudom gyakorlatban mennyire unalmasak, de egy kis színesítés-pótolgatás, fantázia használat simán belefér, ha már egy elsősorban szórakoztató játékról beszélünk... Akit meg kizárólag az asztrofizika érdekel annak ott vannak az említett Space Engine-ek, de a kettő sem zárja ki egymást... :)

(#41) Diopapa válasza SunMount3r (#1) üzenetére


Diopapa
addikt

SC nem fog jönni konzolra soha. Egyébként is bosszantó, hogy a PC-sek összedobják a pénzt látatlanba, majd amikor a játék "befut" akkor a konzolosok meg beülnek a tutiba...

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#42) tDr1v3r válasza Diopapa (#41) üzenetére


tDr1v3r
veterán

Láthattuk a Project Cars-nál hogy mennyire sikerül beleülni a tutiba.

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#43) Diopapa válasza tDr1v3r (#42) üzenetére


Diopapa
addikt

Arról van szó, hogy ED nem is lenne sehol a PC-sek támogatása nélkül akik 240/120 eurókat dobáltak Brabennek. Most meg hogy jó lett a játék, sz*rért, h*gyért megvehetik a konzolosok is.

Citizen Diopapa / Commander Diopapa "SC csomag olyan, mint a barackfa, unokáidnak veszed - .tnm / De pálinkát nemlehet főzni belűle - *SkyS1gn"

(#44) AmunRa válasza Diopapa (#43) üzenetére


AmunRa
aktív tag

A PC-seknek viszont nem 6e árulják továbbra sem, pedig valószínűleg több bevételük lenne.

(#45) pakriksz válasza SunMount3r (#40) üzenetére


pakriksz
őstag

Látványosabban? Az általános az, hogy a fekete lyuk-ban van egy fekete kör, és görbíti a teret és a fényt. Ez mind gyönyörűen ábrázolva van az ED-ben, ahogy elképzelték, még a tükrözési effektusa is. Az meg hogy akkréciós korong melyik fekete lyuk körül van és melyik körül nincs, az nem egyszerű kérdés, és a korong ábrázolása is egy generált világban kb lehetetlen lenne... Úgyhogy megoldották azzal, hogy nincs akkréciós korong az ED-ben, ahogy vélhetően a legtöbb fekete lyuknál nincs is.

A dokumentumfilmekben is kb hollywoody az ábrázolás. A pulzárból te szemmel csak annyit látnál hogy egy gyorsan forgó neutroncsillag... a villanásokat rádió/röntgen tartományban lehet érzékelni, és úgy tudom hogy az emberi szem csak látható fényt lát...

[ Szerkesztve ]

Troll (nemhivatalos definíció): az akinek véleménye nem tetszik nekünk/nem értünk vele egyet. (10-ből 9 fanboy ezt ajánlja) || Fanboy 8 in 1 (Intel, AMD, Nvidia, konzol, PC,+minden politikai oldal) hiszen "ahol nem mi vagyunk, ott az ellenség"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.