Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) -=RelakS=- válasza warfernom (#100) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Az "ÉS" melyik részét nem érted?

A PH 3 évnél idősebb, ezért mindegy, még milyen feltétel van szabva, már nem teljesíti.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#102) djgeg


djgeg
őstag

Kedvenc részem: [És ha majd az automata nem szűri ki akkor majd jön a Sony és clam-eli Bach műveit is ha arról van szó :DDD ]

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#103) Foglalt név válasza dabadab (#99) üzenetére


Foglalt név
addikt

"Mi lenne, ha nem erőltetnéd ezeket a jópofaságokat?" Ezt a korai pókember-behatásnak köszönhetően nem tudom levetkőzni, a többiben a #94-ben már igazat adtam ;) Take it or leave it :R

(#104) dabadab válasza warfernom (#100) üzenetére


dabadab
titán

"De a PH 3 feltételből 2 teljesít az nem számít?"

Persze, hogy nem, ez egy bináris döntés: vagy teljesül mind a három vagy nem, köztes állapot nincs.

DRM is theft

(#105) SaGaIn válasza dabadab (#104) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Szóval ez is olyan lesz gyerekek mint a GDPR, néhol nem történik semmi az első perig... valahol utána sem... A cégek küldenek majd minden felhasználónak egy nyilatkozatot hogy áthárítják a felelősséget a felhasználóra--- vagy elektronikus formába aláírtnak veled egy szerződést hogy átvállalod a felelősséget. Jogi csűrcsavarral megoldják majd hogy ne legyen abszurd helyzet. Eltelt egy év és kisvállakozók és más cégek 90% szarik a GDPR-ra is... kitettek egy nyilatkozatot azt kampó. Egy komoly átfogó adatbiztonsági ellenőrzésen tuti megbukhatnak.

Nyugalom emberek nincs világvége és 2021ben sem lesz... mint ahogy eddig sem volt a GDPR elleni is ment a károgás aztán szépen mindenki elfelejtette, csak még egy plusz felugró ablak ami a fenének sem hiányzik , már a cookiek elfogadás is zavaró... (persze szükséges) De most komolyan van egyáltalán ember aki végig olvas minden tájékoztatót amit az arcába tolnak ?

Szerintem ez simán járható út. Oké hogy alapesetben a szolgáltató felel... DE nincs benn a törvényben hogy felhasználó "önként " a szolgáltatáshoz való hozzáférésért cserébe nem vállalhatja át egy szerződéssel... Már pedig ezt könnyű megoldani csak írtok egy szerződést szigszám stb stb hogy én Kis Pista büntetőjogi felelősségem teljes tudatában vállalom hogy amit ide feltöltök az jogtiszta... ha nem kérem engem keresnek a tecsövet felmentem minden jogi felelősség alól... hely, aláírás dátum...
És meg van oldva tecső, mint Pilátus mossa kezeit...

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#106) shortcutme válasza SaGaIn (#105) üzenetére


shortcutme
tag

Szóval ez is olyan lesz gyerekek mint a GDPR, néhol nem történik semmi az első perig... valahol utána sem...

Itt annyival más a helyzet, hogy a profitorientált kiadók/jogvédő szervezetek lesznek érdekletek abban, hogy minél több videó kerüljön le/fizessen a felhasználásért. Feltételezhető, hogy ők egy kicsit agresszívebben fogják ennek a betartását ellenőrizni.

(#107) SaGaIn válasza shortcutme (#106) üzenetére


SaGaIn
senior tag

Amúgy nem értem miért tolják fullba a kretént a jogvédők...
Nem jöttek még rá, hogy aki nem fizet jogíjat ezután sem fog?
Hanem egyszerűen nem használja a jogdjías zenéket, dolgokat, vagy ha megpróbálja 5ször egymásután dobja le neki a tecső... Nem mondja senki nekem, hogy Pistike Mucsajpuszán akkora kárt okoz amibe belehal a Sony vagy Eminem ha az ő zenéjét teszi a kis videója alá... Na ők ezután sem fognak a Sonytól Eminemet venni, vagy Stock fotót vagy Vektor artot az iskolai projektekhez. Ha megfeszülnek sem... Mert apuci nem fog ilyenre fizetni a gyerkőcnek... Akik meg pénzszerzési céllal használtak dolgokat talán, azok fognak venni dolgokat, (bár elvileg eddig is vettek) de nem hiszem, hogy ez számottevő plusz pénz lenne egy nagy kiadónak...

Egy frissen induló bandának szinte jól fel fogott érdeke, hogy a számai minnél több helyen legyenek fenn, akkor talán megveszik az albumot Spotin vagy CD-n (a gyűjtők) vagy többen leszenek a koncerten, illetve veszenek pólót kitűzőt egyéb sz@rságot...

Nekem ne mondja senki, hogy szummázva buktára jön ki, ha felkerül tecsőre egy 1988-as Ossian album... vagy egy Mike Oldfield lemez... koncert videó... stb... Marketingről nem tudom hallottak a e kedves kiadók... vagy csak a pénzt számolgatják és csodálkoznak hogy sz@r filmekre kevesen ülnek be... Érdekes a minőségi alkotások mindig durván nyereségesek... még úgy is hogy 30.000 letorrentezik csak M.O-n a Bosszuállók 2 -őt

Egyébként Ez is meg GDPR is csak frissen végzett eddig Mekiben dolgozó jogászoknak áldás.. többe ezer új betöltetlen jogász állás keletkezik minden ilyennel... Mert hogy a öt évvel nyugdíj előtt álló gazdasági jogász nem fog ezekhez hozzá szagolni sem az tuti...

[ Szerkesztve ]

"DOS addresses only 1 Megabyte of RAM because we cannot imagine any applications needing more." Microsoft in 1980 "We can" -said Google, than they made Chrome. What happend next is history.

(#108) shortcutme válasza SaGaIn (#107) üzenetére


shortcutme
tag

Meg ugye a cookie figyelmeztető üzenetek is milyen jók, ma már el se tudnánk képzelni nélkülük az életünket.

Pár ötlet a copyright kreatív felhasználására:

- A business posted content from its own website into the comments on a negative review of their business. The business owner then filed a copyright complaint against the review page citing this content in the comments.
- A Ukrainian politician sent us a copyright complaint regarding the use of his image in a number of articles critical of his performance in office.
- A British actor filed a copyright complaint, purporting to represent 20th Century Fox. The complaint protested the use of a film still featuring that actor in a “Worst of 2013” post on a film blog.
- An individual representing a church filed a copyright complaint regarding the use of a photo from the church’s website in an article criticizing the church’s practices.
- BMG issued a takedown on the new web-based ad put out by the Romney campaign, which included a brief clip of President Obama singing Al Green's "Let's Stay Together."

De nem is kell külföldre menni:
- 2017 október 7: Magyarósi Csaba: Mi folyik valójában Nyugat-Európában
- 2017 október 12: Kövér László hivatala letiltatta az "Egy nap a városban" blog logóját

[ Szerkesztve ]

(#109) janos1988 válasza tuki2200 (#20) üzenetére


janos1988
addikt

De ha én felmegyek Budapestre és készítek egy videót és közben elhaladok egy pub mellett ahol szól a zene/rádió akkor már nem tölthetem fel még lenémítva se vagy mi?

shortcutme: A sütik az tényleg egy agyrém, főleg ha még a weboldal is feldob egy-két valamit (hírlevél feliratkozás, chat ablak, reklám stb.)

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#110) bambano válasza SaGaIn (#105) üzenetére


bambano
titán

"Nyugalom emberek nincs világvége és 2021ben sem lesz... mint ahogy eddig sem volt a GDPR elleni is ment a károgás aztán szépen mindenki elfelejtette,": csak óvatosan ezekkel a kijelentésekkel...

a gdpr azért aludt el egy kicsit itthon, mert a rendeletben előírt felügyeleti hatóság kicsit döcögősen állt fel, illetve kicsit sokáig tartott a magyar jogrendszer hozzáigazítása. de ezen túl vannak, és elkezdték a büntetéseket. úgyhogy mostanában várom, hogy lesz már médiafelhajtás is a gdpr-os büntetések miatt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#111) Polllen válasza bambano (#110) üzenetére


Polllen
nagyúr

Amúgy én azt közel sem tartom ennyire problémásnak, mint ezt.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#112) borg25 válasza aprokaroka87 (#6) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Példák.
Van egy rendes koncetfelvételed s azt osztod meg, hogy ott csápoltál a többiekkel, az előtárben mosott képként kivehető valami Tiestoból.

Mégjobb, ha egy kocsmai jelentet veszel fel, ahol az egyik barátod épp valami hülyeséget mond, s ezt szeretnéd megosztani, de a háttérben épp Tiesto szólt. (Miért kellett a háttérben zenének szólnia?)

Esetleg felveszed a kedvenc (haveri) bandád koncertjét és azt teszed fel youtubera. Természetesen a banda nem csak saját szerzeményt játszik, hanem másokét is, és a gitárszóló alapján máris jogvédettnek minősíti az algoritmus.

(#8) tuki2200.
Az a startup cég sosem fog jönni, mert ott kezdődik, hogy ok, hogy adott bevétel alatt nem kell a legjobb tartalomszűrőt használnod, de az összes licencet birtokolnod kell. Minimál tőkével hogy indulsz el?

(#113) hemaka válasza Ringman (#98) üzenetére


hemaka
nagyúr

𝑇ℎ𝑖𝑠 𝑐𝑜𝑚𝑚𝑒𝑛𝑡 ℎ𝑎𝑠 𝑏𝑒𝑒𝑛 𝑐𝑒𝑛𝑠𝑜𝑟𝑒𝑑 𝑑𝑢𝑒 𝑡𝑜 𝐸𝑢𝑟𝑜𝑝𝑒𝑎𝑛 𝑈𝑛𝑖𝑜𝑛’𝑠 𝑐𝑜𝑝𝑦𝑟𝑖𝑔ℎ𝑡 𝑙𝑎𝑤.

:DDD

(#114) nyisziati válasza borg25 (#112) üzenetére


nyisziati
veterán

Én azt nem értem, minek kell ilyen tartalmakat egyáltalán feltenni? Eleve kritikán aluli a minőség, plusz ha tudod, hogy szerzői jogot sértesz vele mostmár, ami miatt szénné perelhetnek + fizethetsz is, akkor meg pláne érthetetlen.

Ott voltál, élvezted, ennyi.
Aki szintén élvezni akarja, kiveszi netes tékából, vagy előfizet a YT redre, vagy akármi.
Én speciel örülök neki, hogy elkezdték szabályozni a dolgokat, mert már nagyon dzsungelállapotok kezdtek uralkodni, és az ember a tízezres nagyságrendű feltöltött vackok közt egyre nehezebben találja meg a normális, nézhető/hallgatható cuccot.

(#115) dabadab válasza nyisziati (#114) üzenetére


dabadab
titán

Ha te azt hiszed, hogy ez bármilyen módon javítani fogja a videók minőségét, akkor valamit nagyon félreértettél.

DRM is theft

(#116) borg25 válasza nyisziati (#114) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Én nem arról beszélek mikor 1:1-ben felveszed a koncertet és azt tolod fel a youtobera.
Hanem, hogy van egy koncert, jogvédett tartalom, amin történik egy olyan esemény, amit te fontosabbnak tartasz mint az eredeti esemény (koncert) s ezt tolod fel.
pl: A kutyád önfeledten ugrál Biberre a koncerten; ott kéred meg a barátnőd kezét, s ezt megosztod a világgal ;leánybúcsú; haverokkal együtt éneklitek a We are the champions-t s nagyon viccess.

De eszembe jutott, hogy ezen tényleg felesleges parázni, mert a google ezt az adóoptimalizáláshoz hasonlóan nagyon gyorsan meg fogja oldani. A recept egyszerű:
Alapít egy új lokális céget (Eu, Magyarország, Mucsaröcsöge dűlő) Ennek több előnye van:
Új cég, tehát 3 évnél fiatalabb, a bevétele összeghatár alatti
Ami a lényeg, hogy bár a lokális youtbe lesz, akit lehet perelni, a szolgáltatást a youtube international cégtől fogja igénybe venni. A youtube internationál csak tárhelyszolgáltató lesz és a reklámbevételt szedi, a pénz ott realizálódik, de a tartalomért a youtbe internationál nem lesz felelős. A lokál youtubenál lesz sok-sok számla, hogy a kft nullszaldós legyen, aztán ha perelni akarják, hát pereljék annak a tőkéjéig, kis hazánkban 3 millió forintig. A google és bevétele védve lesz. A recept könnyen másolható facebookra, vagy startup cégre is.
Nesze neked így kell jobbá tenni a világot.

(#117) csongi


csongi
veterán

Ha valamit az Artisjus udvozol, akkor az nekunk melyen zsebbe kell nyulni.

6.8% GDP? Mekkora adoterhek vannak ebben a szektorba vajon?

(#118) -=RelakS=-


-=RelakS=-
veterán

Radics Peti, és a szinkron paródiák? Lehet, hogy eltűnnek, majd meglátjuk.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#119) Foglalt név válasza borg25 (#116) üzenetére


Foglalt név
addikt

Biztos ez valami generációs különbség, de mióta képzeli magát akkora sztárnak mindenki, hogy a !világgal! kell megosztani, hogy részegen csápol valahol? Elküldöd annak a 3 szerencsétlennek, akivel együtt nyaldossátok a borsodis bacikat a aludoboz tetejéről, azt csókolom. Kezditek megértettni velem a "digitális környezetszennyezés" fogalmát :U

(#120) nyisziati válasza Foglalt név (#119) üzenetére


nyisziati
veterán

Kb. ennyi.

(#115) dabadab: majd meglátjuk a hosszútávú jogalkalmazásból. Szerintem simán belefér a törvények betartatásába ez is, amit írtam.

(#121) -=RelakS=- válasza Foglalt név (#119) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Végigjátszás videót láttál már? Lehet, hogy ezek is beleesnek majd az irányelvbe, mert a játék tartalma a játékot gyártó cég tulajdona.
Filmet értékelő videót láttál már? Lehet, hogy ezek is beleesnek majd az irányelvbe, és lehet, hogy ehhez még részleteket sem kell mutatni a filmből.
WatchMojo és társai, akik érdekességeket gyűjtenek össze? Valószínűleg ők is beleesnek majd az irányelvbe.

Az elkövetkező két év majd megmutatja, ki mit és hogyan értelmez, de valószínűleg szegényebb lesz az internet. Azt persze senki nem fogja hiányolni, hogy ki és milyen részegen csápol kinek a koncertjén.

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#122) Foglalt név válasza -=RelakS=- (#121) üzenetére


Foglalt név
addikt

Végigjátszás videót láttál már? Nem, focit és videójátékot is magam játszok, ha kedvem van hozzá.
Filmet értékelő videót láttál már? Nem, hidegrázás kerülget ettől az új rettenettől is, hogy két táblázatot 15 semmitmondó színvonaltalan majomkodás közül kell kivadásznom. Köszönöm, nincs egész nap a fejemben a füllhallgató, cserébe tudok olvasni. Kb. akkora a különbség, mint a kazetta-mp3 vagy tv-streaming között, csak itt az írott teszt/értékelés javára.

(#123) -=RelakS=- válasza Foglalt név (#122) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

A táblázatos részt nem értem, de mind1

Az olvasással meg sokra mész pl olyan videó esetében, ahol a figura kb lehetetlen módon játssza végig a játékot :D

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#124) #77646080 válasza Foglalt név (#122) üzenetére


#77646080
törölt tag

"hidegrázás kerülget ettől az új rettenettől is, hogy két táblázatot 15 semmitmondó színvonaltalan majomkodás közül kell kivadásznom"

Ezt kifejtenéd bővebben? Ilyennel nem találkoztam eddig, el sem tudom képzelni, milyen értékelés lenne ez.

(#125) -=RelakS=- válasza #77646080 (#124) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Akkor nem nálam van a hiba :D
Legalább valami példa kellene, hogy értsük :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#126) PR0JECTNR56


PR0JECTNR56
addikt

2020.03.27. hajnali 2:33 - Berlin

A hajnali ködből egy fekete autó alakja rajzolódott ki, ráérősen bekanyarodott a macskaköves utcába majd halkan leparkolt.
Utasai a járműből kiszállva komótos léptekkel közelítették meg a közeli bérház bejáratát, szemmel láthatóan időben voltak, bármi is indokolta kései érkezésüket.
Gyújtó serceg, dohány lobban. Füst.

Még ráérünk, hosszú még az éjszaka - jegyezte meg távolba révedő tekintettel a Kalapos. Két társa arcára kárörvendő vigyor ült ki, már ismerték a járást.

A Kalapos elszívta a cigarettáját, majd elhajította a csikket.

Gyerünk. - mondta.

Társai gyakorlott mozdulattal helyezték a dekódert az ajtó nyitószerkezetére, másodperceken belül bent voltak. A Kalapos még utoljára ellenőrizte a címet, majd egy intéssel jelezte az irányt két társának.

1. Emelet, 101-es ajtó. Lidércként suhantak keresztül a lépcsőházon a három idegen, pillanatokon belül a megfelelő ajtónál álltak a jelre várva.

A Kalapos újabb bólintással jelezte, hogy folytathatják. A másik kettő nem volt rest a dekódert újfent alkalmazva bent voltak a lakásban. Szegényes berendezés, állott gyorskaja szag. A szemetet már rég le kellett volna vinni.
Rendetlenség, igénytelenség mindenütt. Biztosan nincs nő a háznál.

A Kalapos elfintorodott, de a munka az munka volt. Gyakorlott léptekkel átszelte az apró lakást és máris az egyetlen ablakkal ellátott szobában termett két társa kíséretében.

Hivatali diagnosztikai eszköze megerősítette, hogy a keresett személy fekszik közvetlen előtte.
- Jó reggelt Herr Braun, ideje felkelni. - szólította fel erélyesen a Kalapos, hogy felszólításának további nyomatékot kölcsönözzön megkocogtatta a még alvó férfi vállát Glockjának végével.

A Herr Braun névre hallgató nyurga huszonéves fiatalember ébredését a két verőember segítette elő egy-egy jól irányzott ütéssel, majd fényt gyújtottak.

- Tudja miért vagyunk itt Herr Braun? - kérdezte a szoba árnyas feléből a Kalapos.
- Nem tudom, kérem ne bántsanak! - zokogta a fiatalember.
- Az gond. Szereti a régi fotókat? Mert az én jegyzeteim között az áll, hogy igen, de még mennyire.
- Nem tudom miről beszél, kérem hagyjanak!
- Nyomorult kölyök. - sóhajtotta a Kalapos - Vigyétek az autóba, majd bent kihallgatjuk - vágta oda embereinek, akik gyakorlott mozdulattal és néhány ütéssel tompították a fiatalember sirámait.

Lendületesen felkapták az immáron tehetetlen testet, majd perceken belül az autó mellett teremtek.

Szerencsétlen hülyegyerek.

A Coca-Cola 7 hónapja védette le az új termékvonal piros színkódját, az elkövető ugyanezt a színkódot alkalmazta fekete-fehér II. világháborús történelmi fotók színes feldolgozása során.

"Győzelem a Reich felett!" - ezt a képet szúrta ki a hivatal keresőbotja, a szovjet zászlón megegyező színkód és a képen amerikai üdítőt fogyasztó orosz katona képe azonnal automata figyelmeztetést jelzett, lévén, hogy több fotó is előkerült ebből a gyűjteményből a rendszer automatikusan súlyos gazdasági bűnözői minősítést helyezett az illetőre.

Egy kicsit világosabb vagy sötétebb lobogó esetén nem nézne ki neki egy gyorsított büntetőper. Elképesztő. - gondolta a Kalapos. Hónapok óta dolgozott az állami végrehajtási hatóságnál, de vannak dolgok amiket még ő sem tudott megszokni.

[ Szerkesztve ]

(#127) nyisziati válasza PR0JECTNR56 (#126) üzenetére


nyisziati
veterán

:D

Jó kis novella.
Persze a tárgy erős sarkítás. Ilyen eljárás utoljára az ÁVH/Gestapo keretein belül fordulhatott elő. Persze nem kizárt, hogy jön még egy ilyen kor, de szerintem nem a szerzői jogok megsértése fogja ezt előhozni.

(#128) #77646080 válasza nyisziati (#127) üzenetére


#77646080
törölt tag

Ilyen eljárás utoljára az ÁVH/Gestapo keretein belül fordulhatott elő.

No meg a Stasi, KGB, Securitate és egyéb szervezetek sem finomkodtak.

(#129) PR0JECTNR56 válasza nyisziati (#127) üzenetére


PR0JECTNR56
addikt

Az internet az egyik legfontosabb 21. századi vívmány - jelenlegi formájában a mostani cikkely elfogadása és következetes alkalmazása egy elég erős sarkítás.

(#130) #16820480 válasza philoxenia (#78) üzenetére


#16820480
törölt tag

MOndjuk a kínaiaknak minden Google szolgáltatásra van két copycat szolgáltatásuk, amivel helyben kiváltják őket. Ez errefelé nem annyira mondható el.

(#131) pw12345 válasza Hopkins95 (#76) üzenetére


pw12345
aktív tag

NA DE EMBER! 3 (AZAZ HÁROM! Alt+Ctrl+Del) GOMB! GONDOLJ BELE! FÜLNEK IS SOK! AZ KETTŐVEL TÖBB, MINT, AMI A ZOO CSEMEGÉT ADAGOLJA! Képzeld, ha még lábpedál is lenne a vízadagolónak! :U
Meg még olvasni is tudni kell hozzá: Mi? He? Nem értem
Kemény világ az! :N

(#81) warfernom Ja, marhára. Szabad ember, szabad hálózaton azt ír, amit szabad. :K Ha csak a terror elharapódzására hivatkozó jogfosztásokra gondolok (lásd repterek) érzem a szabadság szagát, hol egy gázmaszk?

(#86) Foglalt név Nem ez a gond. Először megy majd minden vírusos oldalakra (már most is van bőven, azok kitakarításáról nem kellene a nagy szabályzásban gondoskodni? nem beszélve a Momo féle öngyilkosságra buzdító kreténségekről, amik nem sértenek jogot?), utána a DarkWebre. Gyönyörű lesz. Arról nem beszélve, hogy ez csak kóstolgatás, mit tolerál a droid (lásd bármit: migráció), egy lépés a kínaihoz hasonló nagy tesó bevezetése felé: önként megyünk a vágóhídra, mint a marhák.
Mindegy, már ott is megvan a hozadéka, ha frusztrált a paraszt, utasokkal lehajt a hídról, meg iskolai vérengzik.
Nézd meg a muszkákat, nem hagyják őket piálni, lőnek, szúrnak, erőszakolnak!

De, mint írtam, nekem, aztán tök mindegy, YT-ot marha ritkán néztem, net nélkül is el tudom magam foglalni, van, annyi gondom, hogy a fele is sok. A szolgáltatást meg leszüneteltetem, amíg észhez nem térnek. Azokkal lesz gond, akik eddig a mobilon éltek, majd mennek focizni... ja nem, mert jobbára megszűntek az ingyenes pályák is,
beépültek, eldózerolták, kitelepült pusztára, csengetős lett, emberi kapcsolatok, meg 0 (nemhogy 10, de 3 embert nem tudnék egy meccshez összeszedni).
Hát most majd elfoglalják magukat kis kötözködéssel, garázdasággal, kiki kihívásokkal, vaaagy, lásd Párizs.

(#105) SaGaIn Kb. Tavaly tavasszal volt talán a naaagy felhasználói adatkezelési szigorítás, amit elintéztek, annyival, hogy vagy elfogadom, hogy továbbra is lopják az adataimat, vagy megszüntetik a fiókomat.
Ahol nem kérdés nélkül törölték ugye. :C

(#121) -=RelakS=- Ja, és, akkor még a dobozbontásos, PC buherálós, program tutorial és OP rendszer tippek
típusú tartalmakról szó sem esett. :U

(#132) borg25 válasza Foglalt név (#119) üzenetére


borg25
senior tag
LOGOUT blog

Tudatlan vagyok mester, kérlek taníts!

Viccet félretéve, azon lehet vitatkozni, hogy az ilyen videóanyagok mekkora értékkel bírnak. Számodra semmire, légy erős, számomra se sokra, de emlékeim szerint volt olyan srác aki azért került be a SW1-be mert a haverjai feltöltöttek a netre egy videót ahogy lézerkardozik, az megtetszett Lukasnak, s szerepelhetett a Baljós árnyakban. Mindenesetre ok, hogy Al Caponét is végül adócsalással csukták le, de nem hinném, hogy itt is az lenne a megoldás, hogy a közel nulla értékű videókat szabadalmi jogokra hivatkozva tiltsanak.

A gond tényleg az, hogy nem létezik hatékony tartalomszűrés s így varjuk a felelősséget a szolgáltató nyakába, hagy lehessen szétperelni. Semmi olyan limit, hogy számít a megtekintés, hogy az neki mekkora bevételt generált, a feltöltőnek mekkora bevételt. Ok aktuális filmeket, zenét védjék, azt eddig is megtették. De ész nélkül mindent? Előre fizess sokat, hogy be legyén biztosítva? Vagy menj át felelősségelkerülőbe, hogy ne kérhessenek számon olyanért amiért igazából nem tehetsz?

PH kapcsán eddig csak arról eset szó, hogy majd be kell magát biztosítania, hogyha a normál felhasználók véletlenül jogvédett tartalmat töltenek fel. Vagy ha valaki direkt tölti fel a jogvédett tartalmat, hogy aztán kérhesse érte a pénzt. De magyarok vagyunk, van az a lehetőség is, hogy azért töltök majd fel jogvédett tartalmat, hogy ellehetetlenítsem a konkurenciát. Nagy ám ez a Pandóra szelence.

(#133) Hopkins95 válasza PR0JECTNR56 (#126) üzenetére


Hopkins95
addikt

Nagyszerű írás, tetszik a stílusa! :C

(#131) pw12345 Ezen jót nevettem! :DDD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#134) -=RelakS=- válasza pw12345 (#131) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

"program tutorial "

Elképzeltem, hogy nézed a "Hogyan váltsuk meg a világot C#-ban?" 30 részes videósorozat 25. részét.

25. rész vége:
Eddig vettük az alapokat. A következő videóban megnézzük, hogy az eddig tanultakat hogyan lehet együtt még hasznosabb feladatokra használni.

26. rész:
"Ez a videó a Microsoft Corporation jogi követelése miatt a te országodban nem elérhető"
(C#-ot, Visual Studiot Microsoft csinálja)
Illetve ettől a pillanattól egyik videót sem látod :))

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#135) azbest válasza SaGaIn (#105) üzenetére


azbest
félisten

ahaa... és teljesen normális, hogy a hétköznapi élet során folyamatosan a fejed felett lebeg a pallos, hogy bármikor lecsaphasson. Normális, hogy olyan életszerűtlen szabályokat hozzanak, amivel bárki támgadhatóvá válik? Csak mert nem azonnal vesznek elő érte?

Mindenkinek kiesett már, hogy pár éve itthon a weblapokat tették felelőssé a felhasználói tartalmakért? Előzetes moderálás és cenzúrázással lehet csak valamennyire védekezni a portáloknak a támadások ellen.

Amikor fórum kommentek miatt fenyegettek politikusok bezárással híroldalakat. Amikor kikérették a felhasználók adatait, hogy megbüntessék őket, amiért csúnyát mondtak egy politikusra. De így nem kell egyenként elhallgattatni midnenkit, mert meglett a jogalap arra, hogy a csatornát némítsák el.

Máig lehet érezni a hatását: azóta van disqus és facebook komment szekció sok portál alatt, mert valamiért azokra nem vonatkozott ez. Szerintem ez a szabály is él még, csak a botrányok miatt fű alá került.

Na, de majd most. A politikusok maguk helyett a jogvédőkkel végeztetik el a piszkos munkát. A szórakoztató tartalmak mellett a politikai kritikát, véleménnyilvánítást is hatékonyan lehet szerzői jog védelem zászlaja alatt támadni és cenzúrára kötelezni. A jogvédő maffia majd elintézi, akiket a "megvédettek" sem képesek hatákonyan kikerülni, hogy ne vegyék el a bevételük jelentős részét a nem kívánt védelemért cserébe.
Emellett csak járullékos veszteség és júdáspénz az, amit a szórakoztató tartalmak kapcsán a jogvédők uralnak és megszereznek.

Az egész az információáramlás kontrolálásáról és akadályozásól szól.

Természetesen, ha senki sem tesz fel semmit az internetre, nem mond véleményt semmiről, elbúlyik egy kő alá, hogy ne is látszódjon, hogy létezik, akkor talán elkerülheti a kiszolglátatottságot. Csak fizesd az adódat, vásárolj és ne szóljál bele a nagyok dolgába.

[ Szerkesztve ]

(#136) nyisziati válasza azbest (#135) üzenetére


nyisziati
veterán

"Máig lehet érezni a hatását: azóta van disqus és facebook komment szekció sok portál alatt, mert valamiért azokra nem vonatkozott ez. "
Kultúráltabb is lett a hangnem a legtöbb helyen, én speciel örülök neki.
Talán a PH! család az, amelyik a legnagyobb olyan fórummal rendelkező közösség, ahol ezt nem vezették be.
Mondjuk itt azért figyelnek a moderációra.

(#137) Depression


Depression
veterán

Politika!
Hogy csináljon valaki cáfoló videót, ha az eredeti, teljesen hamis szöveget csak mondjuk a tv műsorából lehetne bemutatni?
Igen, most is olvasok olyan teljesen agyament hazugságokat is (ami még csak nem is politika), és nem írhatom már most sem oda, hogy a többiek is vegyék már észre a hülyeséget.
Az, hogy minden egyes oldalon okéznom kell, hogy valamit el tudják olvasni? Tényleg ez volt a céljuk azzal a baromsággal, hogy boldog-boldogtalan automatikusan okézzon? Most, hogy gondolkodás nélkül megy már mindenkinek az ok, kíváncsi vagyok, hogy hány embert tudnék berántani egy sütik elfogadása helyett egy előfizetői szerződésbe, és perekből megélhetnék.
Egy rakás ... az egész, és egyre rosszabb lesz.

A live streamekkel mi lesz egyébként?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#138) azbest válasza nyisziati (#136) üzenetére


azbest
félisten

Aham, így a portálokat megkerülve, közvetlenül lehet a hozzászólók adatait kikérni, tavalyi év első felében 532 emberről kértek ilyet. [link]. A másik nem teszi közzé a számokat.

Amúgy tényleg a kijárási tilalom a legjobb az utcai bűnözés ellen :D

A jogvédős szabályok kapcsán is csak akkor lehet garantálni, hogy nem büntetik meg az online szolgáltatókat, ha mindenhol betiltják a felhasználók aktivitását.

(#137) Depression
livestrealmek? Jelenleg is úgy van például youtube-on, hogyha copyright strike-ot nyom rád valaki, akkor automatikusan megvonják ezt a lehetőségedet. Mondjuk a copyright stike az pont az, amikor nem a tartalom jövedelmét veszi el a bejelentkező, hanem már a jogi lépésszerű, amikor kifejezetten büntetni akar. 3 strike-ra account megsemmisítés jár most is.

Ha nem tetszik, beperelheted azt aki rád jelölte a jogsértést, ha a reklamációdra sem oldja fel, ha nem tartod jogosnak.

De, ha ezentúl a portált büntetik első körben, aki meg majd rajtad verheti le, az is érdekes lesz. Egy google-nek van komoly jogi csapata, de kisebb szolgáltatókat tönkre lehet tenni a fenyegetéssel is.
Nameg, ha jogosnak találják, akkor a google csilliárdos kártérítési fizetési kötelezettségét meg a feltöltőn perelheti vissza.

[ Szerkesztve ]

(#139) nubreed


nubreed
veterán

Ha valaki azt gondolta, hogy az EU-s elfogadot irányelv durva, akkor nézzétek meg, hogy mindezt Délafrikában hogyan "fejlesztették tovább": [link] (egyeik kedvenc csatornám, UFDTech, kb örökre lehúzhatják a rolót).

Ez nagyon szomorú, és nem akarom elhinni, hogy ez történik. Attól félek, hogy mindez tovább fog eszkalálódni világszerte.

We are the first of cyber evolution. We are the first to program your future.

(#140) Depression válasza nubreed (#139) üzenetére


Depression
veterán

Nem gáz, majd rájönnek, hogy ha nem lesz a szerzőknek ingyen reklám, akkor ők fognak sokkal többet bukni.
Nem gondolják komolyan, hogy egy reklám fogja felkelteni egy film iránti érdeklődésemet, és nem egy elemzés, hogy majd elmegyek miatta a moziba, vagy megveszek egy játékot.
Régen egy demó volt a PC-s játék reklámja, akkor is átvertek minket sokszor, hogy az első 20 perc volt érdekes és látványos a játékban.
Kb. 10 éve nem nézek tv-t. Nem fognak oda vissza bannolni, hogy majd ők megszabják, hogy mit nézhetek! Én mindig is megfogom találni a módját, de azoknak, akik ebben nőnek majd fel, azoknak nagyon rossz lesz. Majd nagyapaként fogok mesélni a szabad internetről a gyerekeimnek, amikor még ilyen posztot írhattam, és Észak-Kóreát tartottuk a gonosznak.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#141) nyisziati válasza azbest (#138) üzenetére


nyisziati
veterán

Ennek a fácsé durván a felét teljesítette.
Szerintem ez nem veszélyes. Ráadásul nem volt semmiféle botrány, holott durva jogsértésre nyilván rárepültek volna a jogvédők.
Nézd, amíg négyévente normális választások vannak, én nem féltem a demokráciát. Túlkapások lehetnek, de amíg nem süllyedünk az orosz szintre, hogy lelőjenek/megmérgezzenek ellenzékieket, addig nyugodtan alszom.

(#142) Depression


Depression
veterán

Ez külön posztot érdemel:
A film/zene/játékipar 90%-ban EU-n kívüli. Mi a francért akarja az EU az ők érdekeit védeni, és 2 lapáttal górni ki a pénzt innen!?

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#143) nyisziati válasza Depression (#142) üzenetére


nyisziati
veterán

Valószínűleg Hollywood zsebbenyúlt.

(#144) Hopkins95 válasza Depression (#137) üzenetére


Hopkins95
addikt

A VR-os srácok beszéltek róla tegnap a Happy Hourban, itt van az a része: Article 13 & Környezetszennyezés és globális felmelegedés

Pisti elmondja benne, hogy már most is ha megpróbálsz pl. filmet streamelni Twitchen, akkor a moderátorok lecsapják a streamet. Vagy pl. Jani hétfőn játszott a Battlefield V Battle Royal móddal, majd közben belehallgatott élő adásban az Apple konferenciába(néztem élőben), nos ezért a világ összes országában letiltották.

Nexus 5x > Pixel 4a 5G \\ AMD Ryzen 5800X3D - Gainward RTX 3070 Phoenix \\ Asus Zenbook 14 Oled UM3402YA \\ Playstation 5 \\ DJI Mavic Mini \\ Nintendo Switch Neon v2 \\ Steelseries Arctis Nova 7 \\ Steam/Origin/Epic Games Store/GoG/Ubi Connect: Hopkins955

(#145) azbest válasza Depression (#140) üzenetére


azbest
félisten

amúgy, jobban belegondolva, a nagy tartalommegosztók (youtube) és a nagy kiadók és jogvédő cégek közt biztosan lesz megint külön megállapodás. Azaz bár a törvény azt mondja, hogy feljelenthetik, erre nem kerül sor, mert nem indítanak jogi eljárást, hanem a pénzmozgást irányítják át vagy letiltják a tartalmat és kizárják a felhasználót, mint eddig. Ezért is mondják már, hogy nem a jog, hanem a cégek szabályzata számít sok esetben - mivel a jogot nem kötelező alkalmazniuk, ha a "sértett" nem kéri. A felhasználó meg bottal ütheti a jogorvoslati lehetőséget.

Viszont a kisebb, újabb cégek esélytelenek, mert ők nincsenek tárgyalási pozícióba. Aztán pár évente megbüntetik a google-t, hogy miért monopólium, biztos gátolja a gyakorlatával a többieket... ahogy a törvényhozás is gátolja, cserébe megfeji kicsit a nagyot, ha kell a pénz.

(#142)
arra is van valami új szabály folyamatban, hogy min 30% eu tartalmat kell tartalmaznia az eu-s tartalomszolglátatóknak. Persze ez a filmesekre vonatkozik főleg, nem a youtube-ra... bár.. :D

[ Szerkesztve ]

(#146) #00137984 válasza szabogabor10 (#74) üzenetére


#00137984
törölt tag

Mivel a 13. cikkely minden tartalomszolgáltatóra érvényes, ezért a hírportálok és az IT szakmai oldalak is támadhatóvá válnak. Eddig ha készült egy hardverteszt a PH!-en vagy egy telefon bemutató teszt a Mobilaréna oldalon, akkor a teszt verdikt alapján visszajelezték az eredményt. Ha sok negativ kritika érkezett, mert nem jó készüléket küldtek vagy ennyire ratyi volt, de a teszt eredménye nem tetszett a gyártónak, akkor a PH! lapcsalád a későbbiekben nem kapott teszthardvert vagy telefont. Saját költségen vehetne egyet a teszt elejéig, majd erről készithetne írást, de valamikor a megjelenés után hosszú hónapokkal készülhetne el egy teszt. Kimegy a teszt és elolvassuk akár még jó megkésve is, mert az oldalt részben a magas látogatottság támogatja. Viszont a 13. cikkely a tartalomszolgáltatás szőveges részére is vonatkozik, akár egy rossz megjegyzés vagy szővegrész miatt eltávolithatja a cikket és teszteket. Ha valaki lehúzza az adott játékot vagy terméket, akkor a játék kiadók vagy a gyártó részéről érkezhet egy eltávolitásra felszólítás az oldalra. Ez egy olyan törvény, ami alapján még tovább mehetnek a tartalomszolgáltatok ellen. Ha valaki egy Logout blogbejegyzésben politikai megjegyzéseket tesz, akár a PH! oldal kaphat ezért majd büntetést. Valakinek a jogai mindenképp sérülnek majd, de az oldalakra ez mindenképpen káros következménnyel van. Akár egy OtherWorld vagy a Prohardver! tartalom lesz szegényebb, mert az oldalak forgalmának sem tesz jót és az érdeklődő nézelődőknek sem. Youtube után jőhet a Facebook...

[ Szerkesztve ]

(#147) #00137984


#00137984
törölt tag

Néhány példát hoznák fel. Egy jó kis iskolai szinpadi fellépés, amit az apuka rögzit a profi kamerán, majd a Youtube-ra feltölt, hogy a többi szülő és az osztálytársak is megnézhessék. Még aznap törölni fogják, mert az előedásban versrészletek és zenei motivumok hangzottak el. Engedély nélkül ilyen videókat nem lehet majd feltölteni. Régen ilyen videókat DVD-n lehetett elkérni, de mára a DVD lemez már nem divat. Majd a Youtube sem lesz az... :D Minap az Omega együttes volt a hírekben, mert a Gyöngyhajú Lány zenéjüket egyre másra használják nagy filmekben a megkérdezésük nélkül. Ez van... :) Ha majd még több videót nem lehet megnyitni itthonról (film előzetesek és játék bemutató videók), mert a régiónkban nem engedélyezett a megtekintése... Mindenki nyugodt lehet, mert ez biztosan egy demokratikus EU döntés volt.

[ Szerkesztve ]

(#148) bambano válasza #00137984 (#147) üzenetére


bambano
titán

"Engedély nélkül ilyen videókat nem lehet majd feltölteni": helyesen: ilyen videókat 2011 óta nem lehet feltölteni. vagy még régebbtől.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#149) Depression válasza bambano (#148) üzenetére


Depression
veterán

Milyen jó is zene nélkül táncot oktatni... illetve ingyenes zenére Scootert?[link]
Vagy Justin Bieber, (most függetlenül a kedveltségétől a felnőttek között) e nélkül hogy került volna a köztudatba?
Mikor fogják megtiltani, hogy zene és hangszeroktatók ismert számokat oktathassanak?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#150) nyisziati válasza Depression (#149) üzenetére


nyisziati
veterán

Lehet, hogy nem tiltják meg kategórikusan. Befizeted a jogdíjat és táncolhatsz/zenélhetsz/énekelhetsz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.