Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) he7edik.


he7edik.
addikt

Megnézném a dVGA piaci részesedéseket is. :K

Égő szöveg a flém vázon

(#2) Csapoati válasza he7edik. (#1) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Azt én is, mert az AMD-nek láthatóan sikerült feljebb kapaszkodnia a Furyknak köszönhetően (is).

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#3) Seangaijin


Seangaijin
senior tag

Már vagy 2 éve erről szólnak a jelentések, hogy jaj mekkora gáz van meg mi lesz a PC-vel mert nem fogynak a vga-k jaj jaj jaj jaj. Aztán mégis évről évre jönnek az új terméket meg egy adott kártyából 10 variáns. Akkor hol itt a gond? Jön a VR őrület, majd jövőre felpörög a piac... Halkan jegyzem meg, mire is vásárolnának a népek új perifériákat? Annak az évi 1-2 címnek ami tényleg megérni az über ultra mega giga beállításokat? Vagy az Uborkasoft és társai szemeteinek amiknek teljesen mindegy mi van alattuk mert nincsenek optimalizálva? Érdekes dolgok ezek... :DDD

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#4) R9DEON válasza Seangaijin (#3) üzenetére


R9DEON
senior tag

Jön a VR őrület,

Erre azért nem kell mérget venni, a 3D is így indult aztán hova jutott.

(#5) Seangaijin válasza R9DEON (#4) üzenetére


Seangaijin
senior tag

De arra pont elég lesz, hogy sok gazdag tini felpörgesse a piacot. Láttuk mi volt a Bitcoinnál is, Radeon kártyát alig lehetett elvétve találni mert felvásárolták a "bányászok".

YouTube csatornám gameplayekkel: https://www.youtube.com/c/seanjrrussel

(#6) vader108 válasza Csapoati (#2) üzenetére


vader108
tag

Jelenleg 2015 Q3-as adatok vannak még mindenhol. Ezek már tartozzák a Fury-s adatokat is. Jelenleg így állnak a felek. (Sztem a 2015 Q4-es adatok, most márciusban már elérhetőek lesznek, mint információk).

Nvidia: 2015 q3: 81.1% 2015 q2: 81.9% előző év (2014): 71.5%
AMD: 2015 q3: 18.8% 2015 q2: 18 % előző év (2014): 28.4 %

[Forrás

10%-os visszaesés az AMD-től 2015 q3-ban visszamenően a tavalyi évhez képest. Ebből jól látszik, hogy az a 10% Nvidia oldalra ment.

Számomra ezeket az adatokat személyes tapasztalataim igazolják, hogy eddigi amd-s barátaim is 1 kivételével átváltott amdről nvidiára.

[ Szerkesztve ]

(#7) #52815360 válasza he7edik. (#1) üzenetére


#52815360
törölt tag

A PC -k 31% -ban van dVGA. 10ből 8ban nvidia, 2ben amd.

(#8) Csapoati válasza vader108 (#6) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Én is nV-re váltottam 8 évi AMD-zés után, mert az általam játszott játékokban jobban teljesített az azonos kategóriába tartozó Geforce, mint a Radeon. Ettől még drukkolok az AMD-nek, mert nem szeretném, hogy monopólium alakuljon ki. A 81-19-es arány akkor azért olyan sokat nem mozdult el, a cikkben szereplő számok alapján 79,5-20,5 a tippem. Nem valami sok. :(

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#9) celafat válasza R9DEON (#4) üzenetére


celafat
tag

Azért a 3D elég jól fellendítette a piacot, még ha csak rövid távon is.

(#10) bertapet11


bertapet11
tag

megy az a vr

http://www.techradar.com/news/wearables/htc-vive-steam-rolls-through-15-000-sales-in-10-minutes-1316012

(#11) Firestormhun


Firestormhun
senior tag

2015 Q4, AIB:

Bővítőkártyás VGA eladások összességében tovább csökkentek, viszont a $300+-os kártyák eladása megduplázódott tavalyhoz képest.

AMD is picit tudta növelni az eladásait, de továbbra is nagyon domináns az Nvidia:

[link]

[ Szerkesztve ]

...

(#12) Reggie0 válasza celafat (#9) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg a banya is. Ha nem jott volna a bitcoin, talan AMD se lenne mar.

(#13) #20655360 válasza Csapoati (#8) üzenetére


#20655360
törölt tag

Nehéz az amd-nek növelni az eladásait, ha a konzolon nevelkedett gyerekek csak az nvidiát ismerik.
"pcmasterrace" "60fps" és tsai emberkékről beszélek...
750ti, 950, 980ti-n kívül, mindenhol ott a versenyképes AMD alternatíva.

(#14) Chrys_ válasza bertapet11 (#10) üzenetére


Chrys_
addikt

Ezt a mennyiséget kb. a tesztelők hozták :) Vajon mennyi most az eladott darabszám?

(#15) pomorski válasza #52815360 (#7) üzenetére


pomorski
őstag

Nem is gondoltam volna, hogy 31% lenne a dVGA... :Y

(#16) Jim Tonic válasza #52815360 (#7) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

[link]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#17) Aron1988 válasza #20655360 (#13) üzenetére


Aron1988
tag

"750ti, 950, 980ti-n kívül, mindenhol ott a versenyképes AMD alternatíva."

Kihagytad a 970-et is, ami jelenleg a "one-and-only" komoly gamerkártya "átlagembereknek". Tehát magyarul így az összes árkategóriában az Nvidia a nyerő. Vagy esetleg a 750ti alatti kategoriára gondolsz, 30ezerért CoD2-zni jobb az AMD-s alternatíva?? :D
Labori körülmények között nagyon speciális esetben, 1-2 típusú teszten pár százalékkal jobb árérték arányú az AMD.. ja, meg 2szeres áramfogyasztást ki ne hagyjuk. Ugyan már.. aki kicsit is józanul nézi a dolgokat, láthatja hogy az AMD már az utolsókat rugja, mind proci, mint videokártya terén.

A budai elit nívóját nem szabad lentebb adni! Mutasd a telefonod, megmondom ki vagy!

(#18) #52815360 válasza Aron1988 (#17) üzenetére


#52815360
törölt tag

(#19) RyanGiggs válasza Aron1988 (#17) üzenetére


RyanGiggs
őstag

970-essel mit szeretnél?! Max az veszi meg, aki Nv fan!
Jelenleg egy árban van az R9 390-el, ami gyorsabb nála!
Én nyáron váltottam R9 290-re, ami teljesítményben megegyezik vele, de árban kb 20ezerrel vettem olcsóbban! (85k, 3év garival. Asus DC2OC)

[ Szerkesztve ]

(#20) Csapoati válasza RyanGiggs (#19) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Sok sikert hozzá a gameworksös játékokban. De például Project Carsban is még a 960 is veri. Sajnos ez a helyzet, pedig én tényleg szurkolok az AMD-nek. Aztán hogy kinek a hibája ez, az már egy nehezebb kérdés.

[ Szerkesztve ]

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#21) RyanGiggs válasza Csapoati (#20) üzenetére


RyanGiggs
őstag

De viszont azt hallottam valahol, hogy FPS játékokban több az AMD Evolved cím!? P.Cars-ot próbáltam, teljesen jól megy nálam! Semmi akadás, pedig FHD-n próbáltam.

(#22) togvau válasza Csapoati (#20) üzenetére


togvau
senior tag

gameworks = hulladék játék, ezeket tilos megvenni. :)

hitler, sztálin, micro usb

(#23) bertapet11 válasza RyanGiggs (#21) üzenetére


bertapet11
tag

Lehet benne valami. Az amd sok-sok millió dollárt fizet a DICE-el való kapcsolatért, és így a különleges optimalizálásért. A DICE meg nyomokban készít fps-eket.

(#24) #20655360 válasza Aron1988 (#17) üzenetére


#20655360
törölt tag

Hát, nem tudom. Még a polaris/pascal előtt tervezek új gépet és nem fogom megkockáztatni a 900-as szériát. Nem 1-2 évre tervek. Mindig az újabb technológiákat támogató gyártót választottam eddig.
(pedig ki is néztem magamnak a 950-est, de arra jutottam, inkább még gyűjtök. 380x lesz sztem, függ a sima 380 közti árkülönbségtől majd...)

(#25) Abu85 válasza bertapet11 (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Frostbite Team részleg mindhárom gyártóval kapcsolatban van, és nem pénzt kérnek, hanem támogatást a fejlesztéseikhez, mert ők eldöntötték, hogy saját kút főből írnak mindent. Ezért nekik fontosabb a pénznél a szaktudás.
Az AMD a kulcsokért fizet, amelyet a kártyáikhoz adnak. Ezzel kapcsolatban a Battlefield és a Star Wars brandre van előszerződésük, vagyis ha készül egy új játék ide, akkor az AMD-nek joga van azt mondani, hogy fel akarja használni reklámra vagy a kártyák mellé kulcsként, de akár azt is mondhatják, hogy nem, és akkor az NV/Intel elviheti az egyes Battlefield és Star Wars címeket. Hasonló szerződése van az NV-nek is az EA-vel a Mirror's Edge brandre. Természetesen az NV is mondhat nemet.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#26) bertapet11 válasza Abu85 (#25) üzenetére


bertapet11
tag

Ez csak jótétemény volt akkor?

http://hexus.net/gaming/news/pc/60729-amd-spent-much-8-million-eadice-battlefield-4-deal/

(#27) Bad Pritt válasza Aron1988 (#17) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

380X-et akarok venni. Ajánlj már egy jó nv kártyát újonnan ~80K-ért.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#28) togvau válasza bertapet11 (#26) üzenetére


togvau
senior tag

"Az AMD a kulcsokért fizet, amelyet a kártyáikhoz adnak."

Mit nem értesz?

@#27: én is 380x-et néztem, az nvidia megfelelő vagy sokkal drágább volt, ugyan annyiért meg csak lassabb volt.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#29) Abu85 válasza bertapet11 (#26) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az egymillió Battlefield 4 kulcs volt. Az EA 8 dollárért adta oda darabját az AMD-nek egy 59 dolláros játéknak. Vagy azt hitted, hogy a kulcsokat a gyártók kereskedelmi áron vásárolják? Esetleg ingyen kapják?

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#30) he7edik. válasza RyanGiggs (#19) üzenetére


he7edik.
addikt

Ha szereted a microlagot...

Égő szöveg a flém vázon

(#31) vader108 válasza Abu85 (#25) üzenetére


vader108
tag

Így van. Elég jól körvonalazható, hogy általában melyik cég/kiadó az aki egy-egy oldalon áll. Ilyen a Ubisoft is.. Nvidia always. Bár engem meglepett idén, hogy Nvidiás volt a Ris eof The Tomb Raider. (De a legjobban a marketing szöveg tetszett a főmenü megnyitásánál lévő tippeknél... :D Non stop marketinget mutatta, hogy "Nvidiával összedolgozva lehető legjobb élményt szerettük volna elhozni nektek" )

De átlagban azt el kell ismerni, hogy Nvidia nagyrészt lecsap ezekre a dolgokra... Elég a Raptr visszafejlődését megnézni, vagy az AMD kevés kupon játékait :S Bár régen voltak igazán jók közöttük. Mindig jó biznisz volt beszerezni ezeket a kuponokat olcsóbban :D

(#32) Raysen623 válasza Aron1988 (#17) üzenetére


Raysen623
addikt

A 2x-es áramfogyasztás akkora hazugság, hogy neki lehet támaszkodni. Másrészt pedig össze sem hasonlítható a 970 a 390X-el, mivel utóbbin 2x annyi memória van, tehát eleve többet fogyaszt a több GDDR5 miatt. Ha legalább 30%-al több fogyasztást írtál volna, akkor OK. Az meg mondjuk sokaknál a lesz@rom kategória.
A játéktesztek alatt is 5-10 fps-el kapsz többet, amivel remélem életed végéig jól laksz. Aztán majd idén év vége felé dobhatod ki a kisebb fogyasztású VGA-dat a Pascal miatt, míg a 390X továbbra is jó lesz, a Pascal fogyasztásban meg szépen fel fog zárkózni...mindezt kisebb csíkszélen. Tehát összességében mindkét VGA elvileg kevesebbet fog fogyasztani.

[ Szerkesztve ]

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

(#33) Bad Pritt válasza togvau (#28) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Én is ezért írtam. :)
Igazából egyedül a 750 Ti-t tudnám tényleg jobbnak kihozni a vele egyszintű AMD-vel szemben, mindenhol máshol van értelmes alternatíva azért piros oldalon is.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#34) Malibutomi válasza #52815360 (#7) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez persze igy nem igaz, jo nagy resz aki nem cserelt mostanaban, vagy hasznaltat vesz.
Attol hogy az NV-nek nagyobb a piaci reszesedese kozel sincs a gepek 80%-ban NV kartya.

(#35) Jim Tonic válasza Malibutomi (#34) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Múltkori PH-es szavazásnak is nagy meglepetés lett az eredménye.

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#36) tomba


tomba
tag

Én azt nem értem miért nem indítanak önálló AAA játékfejlesztéseket a gpu gyártók. Olyan játékokra gondolok, amikhez kell az erős vga, no nem azért, mert rosszul optimalizálták, hanem mert olyan lenyűgöző látványvilágot nyújtanak.
Emlékszem, amikor a DOOM 3 alpha verziója megjelent, alig volt valaki az ismeretségi körömben, aki futtatni tudta volna normálisan, viszont mindenki ledöbbent a látványtól. :) Akinek high-end kártyája volt örülhetett, akinek nem, csak vágyakozhatott. Ma ha van egy 50-60 ezer forintos vga-d nincs miért lecserélned, mert minden megjelenő játék élvezhetően fut rajta. A fix 60fps, az 1440p, a 4k játék nem annyira motiváló mint a gyönyörű megjelenítés. (persze a megfelelő tartalom/játékélmény mellett)

(#38) he7edik. válasza tomba (#36) üzenetére


he7edik.
addikt

AAA-s játékot fejleszteni sok 100 millió dollár. A dVGA gyártok meg kicsi cégek (értsd: Az AMD-t pl. az EA fél évi netto árbevételéből meg tudná venni)

[ Szerkesztve ]

Égő szöveg a flém vázon

(#39) Abu85 válasza he7edik. (#38) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Közel sem. Maximum egy-két cím, de annak is inkább a marketingje annyi, és nem a fejlesztés. Egy AAA játék tényleges fejlesztési költsége 10-50 millió dollár közötti, és nagyrészt az alsó határ felé közelít a többség.

Az AMD-nél nagyjából egy tízmilliárd dollár közeli ajánlatra bólintanának rá. Ennyi pénze nincs az EA-nek.

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#40) RyanGiggs válasza he7edik. (#30) üzenetére


RyanGiggs
őstag

Miféle microlagot? Én még nem találkoztam a 290-el ilyen problémával.

(#41) he7edik. válasza Abu85 (#39) üzenetére


he7edik.
addikt

Kevertem az éves árbevétellel. Viszont ez sem változtat a tényen hogy igencsak romantikus/utópisztikus elképzelés hogy minden struktúra nélkül belevágjanak egy vadi új grafikus motor majd később egy játék fejlesztésének.

Égő szöveg a flém vázon

(#42) #20655360 válasza Bad Pritt (#33) üzenetére


#20655360
törölt tag

Már ez se igaz. Nézem az árakat, 1-2 370-es beesett 40 alá. Ok, duplán átnevezett kari, de azért ez 1-el magasabb kategória. :K 1-2 durván nvidiás címen kívül kb. rommá veri a 750ti-t.

[ Szerkesztve ]

(#43) he7edik. válasza RyanGiggs (#40) üzenetére


he7edik.
addikt

Pedig az Ubis játékokban jellemző probléma. legalább is azoknál amiket én próbáltam.

Égő szöveg a flém vázon

(#44) Jim Tonic válasza he7edik. (#38) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Sok száz millió dollár?

szerk: lemaradtam.

#43: vagy te egy arc. AMD = microlag. Aztán mikor rákérdeznek, akkor már csak ubis játékoknál. Aztán meg már csak nálad. Komoly beszélgetéa.

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#45) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ahogy halnak meg a régi kártyák,fog nőni a piac is.Amd vs Nvidia ebben a formában overkill.

Wasabi...

(#46) Reggie0 válasza RyanGiggs (#19) üzenetére


Reggie0
félisten

Meg aki nem akar megsuketulni.

(#47) #20655360 válasza Reggie0 (#46) üzenetére


#20655360
törölt tag

Mert csak ref hűtős változat létezik, persze. :)

Vegyük már le azt a zöld szemüveget, kérem. Buzis amúgy is.

(#48) Ciccuka válasza Jim Tonic (#35) üzenetére


Ciccuka
veterán

Hol található ez a szavazás?

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#49) Reggie0 válasza #20655360 (#47) üzenetére


Reggie0
félisten

A fizikan nincsen semmilyen szemuveg, csak szolok.

(#50) Raysen623 válasza Reggie0 (#49) üzenetére


Raysen623
addikt

Ref hűtős amd vga-m van és se nem hangosabb, se nem melegebb mint a rivális kártyák. Lehet az újabb széria hűtése több kivánni valót hagy maga után. De akkor olyan hűtéssel kell venni ami csendesebb. Zöldéknél is rengeteg olyan verzió van.

A MÁV-nak öt ellensége van: a négy évszak, meg az utasok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.