Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2) nonsen5e


nonsen5e
addikt

Ismerős probléma, de az évek során én szimplán megtanultam az ilyen embereket ignorálni.
Aki nem veszi a fáradtságot, vagy egyszerűen nem tudja megérteni, hogy mind hobbi, mind komoly munka szintjén teljesen elfogadható dolog ez, annak kerülöm a társaságát.
És ahogy említetted, nem is kizárólag a az idős emberek mondókája ez.

Megnézném az átlagos (fiatal) "kockát" kiáltó embert mit szólna, ha hirtelen nem lenne senki "kocka", (és a költői túlzás kedvéért a "kockaság" alatt most minden elektromossággal működő eszközökkel munka szinten foglalkozó embert értek) mennyit sírnának, ha nem tudnának naphosszat fészbúkozni, 50 letöltött sorozatot megnézni naponta, és hogy maradjunk a túlzásoknál: telefonálni (telefon? azmiaz?), TV-t nézni, kártyával fizetni, meg úgy bármi elektromos "ketyerét" használni.

Kicsit kevésbé drasztikusan véve a helyzetet, pont ahogy mondtad, és nagyon is kíváncsi lennék egy technika-utáló (értsd. kockát kiáltó) válaszára:
Miért jobb hótrészegre inni (hogy magamról sem tudok) magamat ahelyett, hogy a gép előtt ülnék?

Miért ártalmasabb videojátékkal elütni az időt, mint a barátok közt vagy a szulejmán 498765489. epizódjával, amiben annyi a történés, hogy a festék száradását nézni is szórakoztatóbb?

Miben jobb a fészbúkon vagy telefonon beszélni minden semmitmondó hülyeségről, mint másokkal a játék chatjén, teamspeaken?

Félreértés ne essék, én nem támadom egy szóval sem azokat, akik nap végén a szabadidejüket a fentebb említett tevékenységek közül bármelyikkel töltik. Szívük joga. Viszont fordítva még sosem láttam a szituációt, hogy a "kockák" ócsárolják a "normális" (fáj leírni) embert, hogy az miért mert jóban rosszbant vagy xyz sz*rt nézni ahelyett, hogy játszanak, neadjisten programkódot debuggolna helyette.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.