Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4) wody21


wody21
tag

Hm. Én gyári melóval csak diákmunka formájában' szereztem némi tapasztalatot - dohánygyárban dolgoztam végig a nyári szünet alatt - érettségi után, egyetem előtt. Asszem nekem 350 Ft volt akkor az órabér.
Azóta eltelt már pár év, egyetemet befejeztem (3+2 év (bsc+msc)), és ettől függetlenül jelenleg olyan helyen dolgozok, amit egy csomó érettségivel rendelkező személy nem lenne hajlandó sokáig (el)viselni -> kemény fizikai munka (is), nagy felelősség, sok drága műszer, gépjárművezetés, felelni mindenért, a mögötted ülők épségéért, szűkös határidők, állandó túlórázás (ingyen), emellett szerény megbecsülés, nevetséges díjazás. Ez van, örülni kell, hogy még úgy-ahogy képes az ember boldogulni. Azért remélem nem fogok itt ragadni, és képes leszek továbblépni - akár élve a külföldi munkavállalás lehetőségével.

Mindenképpen tanulj Te is, de én azt mondom, hogy az érettségi mellett azért a nyelvtanulás is kapjon kiemelt szerepet (angolul nézni minden sorozatot, angolul olvasni fórumokat, angolul kommunikálni ismerősökkel, stb.). Hajrá!

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.